ایمپلنت بهتر است یا لمینت

ایمپلنت بهتر است یا لمینت

ایمپلنت بهتر است یا لمینت

برای درمان مشکلات مربوط به دندان از روش های مختلف می توان بهره برد. روش ایمپلنت و لمینت از بهترین راهکار ها جهت ترمیم و جایگزینی دندان می باشد. روش ایمپلنت برای کسانی که دندان هایشان را از دست داده اند مناسب هست. از روش لمینت می توان برای ترمیم دندان های آسیب دیده بهره برد. از تفاوت های ایمپلنت و لمینت می توان به دوام و ماندگاری این روش ها اشاره کرد. در بحث خوبی لمینت یا ایمپلنت باید به کاربرد این روش ها توجه نمود.

ترمیم دندان با ایمپلنت و لمینت

بهداشت دهان و دندان و رفع مشکلات مربوط به دندان یکی از دغدغه های اقشار مختلف جامعه محسوب می شود. علارغم توجه افراد به سلامت دهان و دندان ممکن است دندان تحت تاثیر فاکتور های مختلف اسیب ببیند یا از بین برود. امروزه برای رفع مشکلات مربوط به دندان متخصصین دندانپزشک از تکنیک های نوین و کارآمد بهره می برند. از بین روش های مختلف جهت رفع آسیب دیدگی دندان می توان به ایمپلنت و لمینت دندان اشاره نمود که در کلینیک های تخصصی انجام می شود.

ایمپلنت بهتر است یا لمینت

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت از روش های مناسب برای جایگزینی دندان های از بین رفته می باشد. روش ایمپلنت که با عنوان کاشت دندان نیز شناخته می شود مخصوص بیمارانی است که نیازمند کشیدن دندان هستند. در این روش قطعات فلزی از جنس تیتانیوم وارد استخوان فک شده و سپس تاج دندان بر روی آن فیکس می شود. ایمپلنت دندان از نظر ظاهری شبیه دندان های طبیعی بوده و معمولا برای جایگزینی یک یا چند دندان به کار می رود.

ایمپلنت دندان هیچ تاثیر منفی بر روی دندان های طبیعی فرد ندارد و باعث راحتی جویدن، هضم غذا و صحبت کردن می شود. از دیگر مزایای استفاده از روش ایمپلنت می توان به کمک به ترمیم و تقویت بافت صورت اشاره کرد. با بهره گیری از روش ایمپلنت علاوه بر رفع مشکلات دندن شما لبخندی زیبا و قشنگ خواهید داشت.

ایمپلنت بهتر است یا لمینت

درمان دندان آسیب دیده با لمینت

در برخی موارد ممکن است دندان به دلایلی مانند شکستگی، ترک خوردگی مینای دندان و … دچار آسیب شود. در مواردی که دندان دچار آسیب شده و نیاز به روکش دارد بهترین راه استفاده از روش لمینت می باشد که به حفظ دندان کمک می کند. در روش لمینت از پوسته های نازک برای پوشش سطح جلوی دندان آسیب دیده استفاده می شود. پوشش مورد استفاده در لمینت معمولا از جنس سرامیک و همرنگ دندان بوده بر روی دندان فیکس می گردد و ظاهر آن را تغییر می دهد.

از آنجا که ممکن است روکش ها بر روی دندان جابه جا شوند اتصال درست و استاندارد لمینت بر روی دندان اهمیت زیادی دارد. عدم انجام درست روش لمینت و جابه جایی آن ممکن است سبب بیماری های لثه و پوسیدگی دندان شود. با کمک لمینت علاوه بر رفع مشکلات دندان می توان فاصله بین دندان ها را از بین برد و از آن برای پوشش دندان های کج استفاده نمود.

ایمپلنت بهتر است یا لمینت

تفاوت ایمپلنت و لمینت

از تفاوت های بین ایمپلنت و لمینت دندان می توان به طول عمر این روش ها اشاره نمود. کاشت ایمپلنت یک جایگزینی مناسب برای دندان ها بودن و اگر مراقبت از آن به صورت اصولی انجام شود دوام طولانی دارد. معمولا روند درمانی کاشت ایمپلنت بین 4 تا 10 ماه است که بسته به وضعیت شخص متغیر می باشد. روش لمینت یا قرار دادن روکش بر روی دندان با مراقبت اصولی معمولا بین 10 تا 15 سال دوام دارد. با این حال روش روکش گذاری دندان یا لمینت همانند دندان های طبیعی در برابر صدمات مختلف آسیب پذیر می باشند.

از طرف دیگر ایمپلنت دندان برای دندان های پشت مناسب است چون در معرض دید قرار نمی گیرد. در حالی که برای دندان های جلویی چندان مطلوب نبوده و قابل مشاهده می باشد. لمینت دندان عمدتا برای دندان های جلویی به کار می رود که نیاز به روکش دارد.

ایمپلنت بهتر است یا لمینت

ایمپلنت یا لمینت؟

به جای بحث بهتر بودن ایمپلنت و لمینت باید به دایره کاربرد این درمان ها توجه نمود. بسته به مشکلی که برای دندان وجود دارد می توان از روش ایمپلنت یا لمینت استفاده کرد. گاهی دندان های سالم دارید ولی از نظر شکل شکل ظاهری مشکل دارد. برای مثال می توان به وجود لکه روز دندان، ترک خوردگی دندان، فاصله بین دندان ها و … اشاره کرد. برای رفع این مشکلات می توان از روکش لمینت بهره برد. زمانی که دندان به هر دلیل از بین می رود یا لثه دچار مشکل می شود گزینه مناسب ایمپلنت دندان می باشد. با کمک روش ایمپلنت دندان می شود از یک تا چندین دندان را به صورت دائم جایگزین نمود.

برای اینکه لبخندی زیبا داشته باشید می توانید خودتان را به یکی از بهترین متخصصان دندانپزشک در زمینه ایمپلنت و لمینت بسپارید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت