ایمپلنت بهتر است یا لمینت

ایمپلنت بهتر است یا لمینت

برای درمان مشکلات مربوط به دندان از روش های مختلف با مراجعه به دندانپزشک خوب می توان بهره برد. روش ایمپلنت و لمینت از بهترین راهکار ها جهت ترمیم و جایگزینی دندان می باشد. روش ایمپلنت برای کسانی که دندان هایشان را از دست داده اند مناسب هست.

از روش لمینت می توان برای ترمیم دندان های آسیب دیده بهره برد. از تفاوت های ایمپلنت و لمینت می توان به دوام و ماندگاری این روش ها اشاره کرد. در بحث خوبی لمینت یا ایمپلنت باید به کاربرد این روش ها توجه نمود.

ترمیم دندان با ایمپلنت و لمینت

بهداشت دهان و دندان و رفع مشکلات مربوط به دندان یکی از دغدغه های اقشار مختلف جامعه محسوب می شود. علارغم توجه افراد به سلامت دهان و دندان ممکن است دندان تحت تاثیر فاکتور های مختلف اسیب ببیند یا از بین برود. امروزه برای رفع مشکلات مربوط به دندان متخصصین دندانپزشک از تکنیک های نوین و کارآمد بهره می برند. از بین روش های مختلف جهت رفع آسیب دیدگی دندان می توان به ایمپلنت و لمینت دندان اشاره نمود که در کلینیک های تخصصی انجام می شود.

ترمیم دندان با ایمپلنت یا لمینت

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت از روش های مناسب برای جایگزینی دندان های از بین رفته می باشد. روش ایمپلنت که با عنوان کاشت دندان نیز شناخته می شود مخصوص بیمارانی است که نیازمند کشیدن دندان هستند.

در این روش قطعات فلزی از جنس تیتانیوم وارد استخوان فک شده و سپس تاج دندان بر روی آن فیکس می شود. ایمپلنت دندان از نظر ظاهری شبیه دندان های طبیعی بوده و معمولا برای جایگزینی یک یا چند دندان به کار می رود.

و همچنین باید اشاره شود که ایمپلنت دندان هیچ تاثیر منفی بر روی دندان های طبیعی فرد ندارد.

مزایای ایمپلنت دندان چیست؟

  • راحتی در جویدن، هضم غذا و صحبت کردن
  • کمک به ترمیم و تقویت بافت صورت
  • با بهره گیری از روش ایمپلنت علاوه بر رفع مشکلات دندان شما لبخندی زیبا نیز خواهید داشت.

درمان دندان آسیب دیده با لمینت

درمان دندان آسیب دیده با لمینت

در برخی موارد ممکن است دندان به دلایلی مانند شکستگی، ترک خوردگی مینای دندان و … دچار آسیب شود. در مواردی که دندان دچار آسیب شده و نیاز به روکش دارد بهترین راه استفاده از روش لمینت می باشد که به حفظ دندان کمک می کند. در روش لمینت از پوسته های نازک برای پوشش سطح جلوی دندان آسیب دیده استفاده می شود. پوشش مورد استفاده در لمینت معمولا از جنس سرامیک و همرنگ دندان بوده بر روی دندان فیکس می گردد و ظاهر آن را تغییر می دهد.

از آنجا که ممکن است روکش ها بر روی دندان جابه جا شوند اتصال درست و استاندارد لمینت بر روی دندان اهمیت زیادی دارد. عدم انجام درست روش لمینت و جابه جایی آن ممکن است سبب بیماری های لثه و پوسیدگی دندان شود. با کمک لمینت علاوه بر رفع مشکلات دندان می توان فاصله بین دندان ها را از بین برد و از آن برای پوشش دندان های کج استفاده نمود.

ایمپلنت دندان چیست؟

تفاوت ایمپلنت دندان و لمینت دندان

  • طول عمر : از تفاوت های بین ایمپلنت و لمینت دندان می توان به طول عمر این روش ها اشاره نمود. کاشت ایمپلنت یک جایگزینی مناسب برای دندان ها بوده و اگر مراقبت از آن به صورت اصولی انجام شود دوام طولانی دارد.
  • روند درمان : معمولا روند درمانی کاشت ایمپلنت بین 4 تا 10 ماه است که بسته به وضعیت شخص متغیر می باشد. روش لمینت یا قرار دادن روکش بر روی دندان با مراقبت اصولی معمولا بین 10 تا 15 سال دوام دارد.
  • آسیب پذیری : روش روکش گذاری دندان یا لمینت همانند دندان های طبیعی در برابر صدمات مختلف آسیب پذیر می باشند.
  • کاربرد : ایمپلنت دندان برای دندان های پشت مناسب است چون در معرض دید قرار نمی گیرد. در حالی که برای دندان های جلویی چندان مطلوب نبوده و قابل مشاهده می باشد. لمینت دندان عمدتا برای دندان های جلویی به کار می رود که نیاز به روکش دارند.

 

ایمپلنت یا لمینت

ایمپلنت یا لمینت

به جای بحث بهتر بودن ایمپلنت و لمینت باید به دایره کاربرد این درمان ها توجه نمود. بسته به مشکلی که برای دندان وجود دارد می توان از روش ایمپلنت یا لمینت استفاده کرد. گاهی دندان های سالم دارید ولی از نظر شکل ظاهری مشکل دارد. برای مثال می توان به وجود لکه روز دندان، ترک خوردگی دندان، فاصله بین دندان ها و … اشاره کرد. برای رفع این مشکلات می توان از روکش لمینت بهره برد. زمانی که دندان به هر دلیل از بین می رود یا لثه دچار مشکل می شود گزینه مناسب ایمپلنت دندان می باشد. با کمک روش ایمپلنت دندان می شود از یک تا چندین دندان را به صورت دائم جایگزین نمود.

 

مقایسه هزینه ایمپلنت و لمینت

با توجه به میزان سلامت دندان و تعیین رورش درمان برای هر بیمار هزینه درمان می‌تواند متفاوت باشد.

به طور کلی اگر لازم به استفاده از ایمپلنت جهت درمان و کاشت دندان بیمار باشد با توجه به تعداد و میزان ایمپلنت بسته به شرایط دهان و دندان هر فرد، هزینه پروتزهای ثابت هر دندان پایه 20.000.000 تا 40.000.000 ریال متغییر است. البته باید توجه داشت که این فقط هزینه کاشت خود دندان است و اگر نیاز به کشیدن دندانی باشد طول درمان و هزینه آن نیز تغییر خواهد کرد. همچنین هزینه‌هایی همچون تاج دندان، تیکه گاه، مراقبت‌های قبل و بعد از عمل نیز وجود دارد.

چنانچه اصلاح فرم دندان‌های بیمار تنها با روش لمینت قابل انجام باشد، هزینه آن با توجه به نوع لمینت انتخابی با مشورت دندانپزشک متخصص که می‌تواند از نوع لمینت کامپوزیتی یا سرامیکی باشد متفاوت است.

جهت اطلاع دقیق از تعرفه‌های ایمپلنت دندان می‌توانید به صفحه هزینه ایمپلنت دندان مراجعه فرمایید.

برای اینکه لبخندی زیبا داشته باشید می توانید خودتان را به یکی از بهترین متخصصان دندانپزشک در زمینه ایمپلنت و لمینت بسپارید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

 

سوالات متداول ایمپلنت بهتر است یا لمینت

ایمپلنت به عنوان کاشت دندان نیز شناخته می‌شود. در این روش قطعات فلزی از جنس تیتانیوم وارد استخوان فک شده و سپس تاج دندان بر روی آن فیکس می شود.
در مواردی که دندان دچار آسیب شده و نیاز به روکش دارد بهترین راه استفاده از لمینت می باشد که به حفظ دندان کمک می کند. پوشش مورد استفاده در لمینت معمولا از جنس سرامیک و همرنگ دندان بوده بر روی دندان فیکس می گردد و ظاهر آن را تغییر می دهد.
مهمترین نکته درمورد ایمپلنت طول عمر بیشتر آن است، لمینت همانند دندان‌های طبیعی در برابر صدمات مختلف آسیب پذیر است. همچنین ایمپلنت برای دندان‌ها پشتی کاربرد مناسب‌تری دارد.
بسته به مشکلی که برای دندان وجود دارد می توان از روش ایمپلنت یا لمینت استفاده کرد. زمانی که دندان به هر دلیل از بین می رود یا لثه دچار مشکل می شود گزینه مناسب ایمپلنت دندان می باشد. اما اگر دندان های شما سالم هستند و تنها از نظر شکل ظاهری مشکل دارند، از روش روکش لمینت می توان برای رفع این مشکل بهره برد.

 

    تگ ها
دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت