ایمپلنت دندان برای چه افرادی ممنوع است؟

ایمپلنت دندان برای چه افرادی ممنوع است؟

ایمپلنت دندان برای چه افرادی ممنوع است؟

شما نام ایمپلنت را همیشه در کنار لمینت شنیده اید. اما جراحی ایمپلنت دندان یکی از روش های مدرن و مناسب برای کاشت دندان مصنوعی است. در ایمپلنت دندان میله های تیتانیومی و پیچ مانند در ریشه ی دندان قرار می گیرند و دندان های مصنوعی در ایمپلنت ها قرار می گیرند. این روش در دنیا یکی از بهترین روش ها برای دندان های افتاده و خراب شده است. اما ایمپلنت برای بعضی از افراد ممنوعیت دارد. در ادامه به این موارد اشاره می کنیم.

ایمپلنت دندان چیست چه جنسی دارد؟

ایمپلنت تنها روشی است که شما به وسیله ی آن می توانید دندان های سالم و کاملا طبیعی داشته باشید. ایمپلنت اعتماد به نفس شما را بالا می برد و با خیال راحت می توانید لبخند بزنید، صحبت کنید و غذا بخورید. ایمپلنت ها را ریشه های مصنوعی از جنس تیتانیوم در نظر بگیرید که از نظر ظاهری شبیه پیچ هستند. وقتی ایمپلنت های دندان در استخوان فک شما قرار می گیرند، با استخوان طبیعی دندان تان پیوند می خورند. آنها به یک پایه محکم برای اهرم حمایتی از یک یا چند دندان مصنوعی تبدیل می شوند که به آن تاج دندان یا خود دندان اصلی می گویند. اتصال دهنده معروف به اباتمنت روی ایمپلنت های دندان قرار می گیرد تا تاج دندان شما را نگه دارد و آن را محکم نگه دارد. تاج ها به صورت سفارشی ساخته می شوند تا با دندان های طبیعی شما سازگاری داشته و متناسب با دهان شما باشند. وقتی توسط دندانپزشک متخصص و باتجربه ای ایمپلنت انجام می شود ، جراحی ایمپلنت به یکی از مطمئن ترین و زیباترین روش ها در دندانپزشکی برای کاشت دندان تبدیل می شود.

تفاوت لمینت دندان و ارتودنسی
بخوانید

ایمپلنت دندان چیست

چه کسانی نمی توانند ایمپلنت دندان انجام دهند؟

ایمپلنت ها با اینکه قابل اطمینان هستند و در 90 درصد موارد افراد توانسته اند روال عادی زندگی خود را طی کنند، اما یک سری افراد نمی توانند ایمپلنت انجام دهند. یا اگر انجام دهند دوام زیادی نخواهد داشت و سریع خراب می شود. افرادی که ویژگی های سلامتی و جسمانی زیر را دارند باید از جراحی ایمپلنت خودداری کنند:

– دندان خراب یا افتاده ای نداشته باشند

– استخوان فک شان به رشد کامل نرسیده باشد

– استخوان محکمی برای نگه داری ایمپلنت ها نداشته باشند یا استخوان فک شان قادر به جوش خوردن با ایمپلنت ها نباشد

– بافت دهان شان سالم نباشد

– شرایط سلامتی نداشته باشند که بر ترمیم و جوش خوردن استخوان تاثیر بگذارد(داشتن بیماری های زمینه ای)

– سیگاری باشند و نتوانند آن را ترک کنند

 

ایمپلنت دندان

خطراتی که در صورت مراقبت نکردن ممکن است بوجود بیایند:

مانند هر عمل جراحی، ایمپلنت دندان نیز ممکن است خطراتی از لحاظ سلامتی به همراه داشته باشد. البته در صورت مراقبت نکردن از ایمپلنت ها و رعایت نکردن نکات پزشکی. این مشکلات خیلی کم بوجود می آیند و به راحتی با مراجعه به دندانپزشک خود قابل درمان هستند:

1- عفونت در محل کاشت

کشیدن کدام دندان درد بیشتری دارد
بخوانید

2- آسیب رساندن به ساختار دندان های مجاور

3- آسیب عصبی ، که می تواند باعث درد ، بی حسی یا گزگز شدن دندان های طبیعی ، لثه ها ، لب ها یا چانه شود

4- مشکلات سینوسی ، هنگامی که ایمپلنت های دندانی در فک بالا قرار می گیرند در یکی از حفره های سینوس شما بیرون می آیند

عفونت در محل کاشت

بعد از جراحی ایمپلنت چه عوارضی بوجود می آید؟

چه در یک مرحله و چه در چندین مرحله جراحی ایمپلنت دندان انجام دهید، ممکن است برخی از عوارض معمول و مرتبط با هر نوع جراحی دندان را تجربه کنید ، مانند:

1- تورم لثه و صورت

2- کبودی پوست و لثه ها

3- درد در محل کاشت

4- خونریزی جزئی

بعد از جراحی ایمپلنت دندان ممکن است به داروهای ضد درد یا آنتی بیوتیک نیاز داشته باشید. اگر تورم ، ناراحتی یا هر مشکل دیگری در روزهای بعد از عمل به صورت وخیم تر بوجود آمد ، با جراح ایمپلنت دندان خود تماس بگیرید.

بعد از هر مرحله از جراحی ، ممکن است لازم باشد که غذاهای آبکی بخورید تا محل جراحی به مرور بهبود یابد.

جراحی ایمپلنت های دندان

افرادی که با ایمپلنت سازگاری ندارند باید چکار کنند؟

اکثرا جراحی ایمپلنت های دندان موفقیت آمیز هستند. با این حال گاهی اوقات ، استخوان قادر به جوش خوردن با ایمپلنت فلزی نیست. به عنوان مثال ، سیگار کشیدن ممکن است در نارسایی کاشت و عوارض بوجود آمده موثر باشد. پس از سیگار کشیدن اکیدا خودداری کنید. اگر استخوان نتواند به اندازه کافی جوش بخورد ، ایمپلنت برداشته می شود ، استخوان تمیز می شود و می توانید طی حدود سه ماه دوباره روش را امتحان کنید. اگر بعد از سه ماه عوارض نداشتید و ایمپلنت دوام آورد پس ایمپلنت سازگاری کامل پیدا کرده است. بهداشت دهان و دندان را به خوبی انجام دهید تا نگرانی نداشته باشید. همانند دندان های طبیعی خود ، ایمپلنت ها ، دندان مصنوعی و بافت لثه را تمیز نگه دارید. مسواک های مخصوص طراحی شده مانند مسواک بین دندانی که بین دندان ها می لغزد ، می تواند به تمیز شدن گوشه ها و لبه های اطراف دندان ها ، لثه ها و پیچ های فلزی کمک کند.

قرار دادن ایمپلنت بر اساس پارامتر های بیولوژیک
بخوانید
تگ ها
دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت