ایمپلنت دندان نیش

ایمپلنت دندان نیش

ایمپلنت دندان نیش یکی از روش های زیبا کردن دندان می باشد؛ به طوری که در واقع می توان گفت این روش به گونه‌ای بوده که در آن از دندان جایگزین استفاده می شود. دندانهای نیش که مجموعا چهار دندان می باشد ممکن است دچار آسیب یا شکستگی شوند و با وجود اینکه نبود این دندان می‌تواند مشکلات زیادی در غذا خوردن و تکلم به وجود آورد طبیعتا ایمپلنت آن اهمیت زیادی دارد.

آشنایی با معرفی ایمپلنت دندان نیش

یکی از مواردی که در زیبایی چهره فرد تاثیر بسزایی دارد داشتن دندان های زیبا و مرتب می باشد. طبیعتاً با وجود این امر همواره افراد به دنبال ترمیم دندان های شکسته و پوسیده هستند. در این بین یکی از درمان های دندانپزشکی، ایمپلنت دندان یا کاشت دندان بوده که جهت اصلاح وضعیت ظاهری و رفع مشکلات در جویدن غذا و تلفظ حروف انجام می ‌گیرد. حال باید بدانید در این بین ایمپلنت دندان نیش بسیار اهمیت داشته زیرا دندان های نیش که در زیبایی صورت تاثیر بسزایی دارند اگر پوسیده شده یا شکسته شوند سریعاً باید اقدام به ترمیم آن شود. دقت داشته باشید که در حال حاضر انجام ایمپلنت و لمینت دندان توسط دندانپزشک دکتر ساسان ترابیان به بهترین نحو ممکن انجام می گیرد.

آیا بعد از ایمپلنت می توان ارتودنسی کرد؟
بخوانید

معرفی ایمپلنت دندان نیش

مراحل انجام ایمپلنت دندان های نیش

در خصوص مراحل انجام ایمپلنت دندان های نیش باید توجه داشته باشید ایمپلنت به طور کلی به گونه ای بوده که در آن از پیچی به جنس تیتانیوم برای تعمیر دندان استفاده می شود. در این روس متخصص بعد از معاینه کامل دندان هایش شخص و انجام اقدامات لازم برای درمان، ناحیه لثه را بی حس نموده و با سوراخ کردن این ناحیه ایمپلنت را جای گذاری می کند که این ایمپلنت باید درون استخوان فک کاشته شود. بعد از کاشت ایمپلنت پروتزی روی آن قرار داده شده تا پایان جوش خوردگی جابجایی انجام نگیرد. پس از این تاج دندان بر روی ایمپلنت کاشته شده قرار می گیرد که با این حال می توان گفت ایمپلنت دندان نیش فرآیند چند مرحله ای بوده که طی چند ماه انجام می پذیرد. دقت داشته باشید در صورتی که فرد دچار تحلیل استخوان فک شده باشد باید درمان پیوند استخوان فک انجام دهد و پس از درمان کامل پیوند می تواند درمان ایمپلنت دندان را ادامه دهد.

مراحل انجام ایمپلنت

مزایای ایمپلنت دندان های نیش

با وجود این که گفته شد دندان نیش در تکلم، ظاهر فرد و همچنین غذا خوردن تاثیر زیادی دارد طبیعتا ایمپلنت کردن آن می تواند تاثیر بسیار زیادی داشته باشد و یکی از مهم ترین مزایای ایمپلنت دندان به جای استفاده از دندان مصنوعی، ظاهر کاملا طبیعی و داشتن لبخند زیبا می باشد. به طوری که این درمان دائمی می تواند عملکرد زیبا و بالاتری از دندان مصنوعی داشته باشد‌. همچنین لازم است بدانید این ایمپلنت به طور کلی جایگاه ثابتی داشته و به هیچ عنوان حرکت نمی کند و تکان نمیخورد در حالی که دندان مصنوعی حرکت داشته موجب تحریک لثه نیز خواهد شد.

دندان پزشکی سالمندان
بخوانید

مزایای ایمپلنت دندان

دوره درمان ایمپلنت دندان نیش

پس از اینکه ایمپلنت دندان نیز انجام گرفت فک شما وارد دوره نقاهت خواهید شد که اگر در این دوران درد داشتید می توانید از مسکن هایی با دوز بالا استفاده کنید. همچنین دندانپزشک با تجویز آنتی بیوتیک و دهان شویه مناسب میزان عفونت دندان را به حداقل می رساند. با این وجود لازم است شما بعد از چند ماه دوباره به پزشک متخصص مراجعه نموده تا از عملکرد درست ایمپلنت دندان نیش مطمئن شوید. علاوه بر این به طور حتم اقداماتی که توسط پزشک پیشنهاد می شود لازم است تماماً انجام شده تا ایمپلنت دندان بهترین عملکرد را داشته باشد. در خصوص هزینه ایمپلنت دندان نیز باید بدانید که این هزینه به عوامل مختلفی بستگی داشته به طوری که شما می توانید در هنگام گرفتن مشاوره از پزشک خود در خصوص تمامی هزینه های انجام ایمپلنت نیز آگاهی پیدا کنید.

دوره درمان ایمپلنت

مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان ها

از جمله مهمترین مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان نیش باید بدانید این بوده که لازم است در دو نوبت در روز از مسواک و هر روز یک مرتبه از نخ دندان استفاده کنید. اگر تمایل دارید بهترین نتیجه را از ایمپلنت دندان بگیرید لازم است که سیگار را کنار گذاشته و قبل و بعد از درمان ایمپلنت از الکل مصرف نکنید. علاوه بر این پیشنهاد می ‌شود هر شش ماه یک بار به دندانپزشک مراجعه نموده تا شرایط دندان شما بررسی شود و هر گونه مشکل در آن وجود داشته باشد برطرف گردد.

فیکسچر ایمپلنت چیست و چه کاربردی دارد؟
بخوانید
تگ ها
دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت