ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دیجیتال شیوه ای نوین برای کاشت دندان است که می تواند فرآیند جایگزینی دندان ها را دقیق تر و بهینه تر سازد. این شیوه درمانی به کمک رادیوگرافی دندان ها یا CBCT و ایجاد یک مدل سه بعدی انجام می شود و می تواند در حالت کلی ، مدت زمان درمان و تعداد جلسات را کاهش دهد. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر راجع به این شیوه درمانی ، مزایا و معایب آن صحبت کنیم.

ایمپلنت دیجیتال چیست؟

همانطور که می دانید، ایمپلنت یکی از بهترین روش های جایگزینی دندان های از دست رفته است که امروزه متداول ترین روش برای نصب یک دندان نو در دهان می باشد. اما با پیشرفت علم و فناوری ، از آنجایی که علم هیچگاه باز نمی ایستد ، روش های جدیدی برای این روش جایگزینی دندان ها به وجود آمده است که یکی از آنها ایمپلنت دیجیتال را می توان جدید ترین آن دانست.
در واقع ایمپلنت دیجیتال روشی درمانی است که ایمپلنت های دندان (قطعاتی که جایگزین دندان های از دست رفته می شوند)، با کمک مدل سازی سه بعدی ایجاد شده و این عملیات با کمک کامپیوتر و متخصص ایمپلنت انجام می شود. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر به این شیوه جایگزینی دندان ها بپردازیم.

مزیت لمینت برای دندان های کج
بخوانید

روش های جایگزینی دندان های از دست رفته

مزایای ایمپلنت دیجیتال

یکی از مهم ترین موضوعاتی که باید در رابطه با ایمپلنت دیجیتال به آن توجه نمود ، مزایا و ارزش هایی است که نسبت به دیگر روش ها دارد. در مورد مزایای این شیوه نوین درمانی و جایگزینی دندان ها توسط دندانپزشک می توان گفت:

 • این شیوه درمانی نتایج طولانی تری دارد.
 • در این شیوه درمانی، نیازی به مواد اضافی مانند چسب در هنگام کاشت نمی باشد.
 • ایمپلنت دیجیتال با ایجاد دندان های مشابه و طبیعی ، می تواند علاوه بر پر کردن دندان های از دست رفته ، باعث بهبود اعتماد به نفس شما شود.
 • حفظ بیشتر بهداشت دهان در این شیوه
 • حفظ پایداری لثه ها و جلوگیری از تحلیل آنها
 • امکان کاشت چندین پایه که می تواند در طی یک جلسه انجام شود.
 • درصد موفقیت عملیات بالا

فرآیند انجام ایمپلنت

فرآیند انجام ایمپلنت دیجیتال

در مورد نحوه انجام ایمپلنت نمودن دیجیتال که تقریبا مانند روش متداول آن یعنی ایمپلنت سنتی است، می توان گفت این فرآیند طی دو مرحله صورت می گیرد که در کل می تواند زمانی در حدود 1.5 ساعت الی 2 ساعت را در برنامه زمانی بیمار، اشغال کند. فرآیند انجام این شیوه نوین جایگزینی دندان ها عبارتند از:
در مرحله اول، دندانپزشک باید با کمک اشعه ایکس، دندان های شما را بررسی کند. سپس بعد از بررسی های لازم، پایه ایمپلنت دیجیتال به کمک یک دارو بی حسی در استخوان فک بیمار کاشته می شود.
سپس در مرحله بعدی، با ایجاد یک شکاف در لثه، استخوان فک بیرون می آید و برای کاشت پایه ایمپلنت، یک سوراخ داخل استخوان کاشته می شود.
ایمپلنت باید درون سوراخ قرار گرفته و محکم شود. سپس بعد از این مرحله ، یک stop-cap بر روی ایمپلنت قرار می گیرد تا ایمپلنت پوشش داده شده و محل عمل نیز با کمک بخیه بسته می شود.
در مرحله بعدی، باید مدتی از زمان این عملیات گذشته باشد تا متخصص دندانپزشک، یکبار دیگر بخیه ها و محل کاشت پایه های ایمپلنت را بررسی نماید. استفاده از ایمپلنت های دیجیتال این مزیت را دارند که فرآیند بهبود کلی عملیات ایمپلنت را تسریع می بخشند.
با ایجاد یک بی حسی موضعی، شکافی کوچک ایجاد شده و Stop-cap موقت که برای پوشش استفاده شده بود، برداشته می شود. اباتمنت وصل شده و سپس ایمپلنت متصل می گردد.

کاشت دندان بدون ایمپلنت
بخوانید

محل کاشت پایه های ایمپلنت

معایب ایمپلنت دیجیتال

اگر بخواهیم در مورد معایب این روش درمانی نیز مواردی را بیان کنیم، می توان گفت:

 • به طور کلی، کاشت ایمپلنت را می توان درمانی تهاجمی دسته بندی کرد.
 • به طور کلی، این روش نیز می تواند فرآیند طولانی داشته باشد.
 • ایمپلنت ها به عنوان بهترین روش جایگزین نمودن دندان ها، روشی پرهزینه محسوب می شوند.
 • در انجام ایمپلنت، مهارت پزشک بسیار موثر است.
 • درد، نامناسب بودن عملیات ایمپلنت برای همه افراد

ایمپلنت دیجیتال

جمع بندی

امروزه، روش های نوین پزشکی در حال بررسی و به کارگیری نسبت به روش های سنتی هستند که در حوزه ایمپلنت دندان ، می توان ایمپلنت دیجیتال را نمونه ای از آن دانست. این روش درمانی که می تواند در آینده ، جایگزین ایمپلنت به روش سنتی نیز باشد، به کمک رادیوگرافی سه بعدی و وضعیت بیمار انجام می شود که سبب مشخص شدن طرح درمان بیمار شده و یک مدل سه بعدی از دندان های فرد تهیه می شود.
در واقع استفاده از فناوری های نوین سبب می شود تا ایمپلنت دیجیتال باعث کاهش عوارض و زمان انجام عملیات ایمپلنت شده و همچنین تعداد جلسات را کاهش و دقت و کیفیت کار را افزایش می دهد. شما می توانید برای استفاده از خدمات ما از جمله لمینت و ایمپلنت از طریق پشتیبانی درخواست خود را به پزشکان مجرب ما ارائه کنید.

هزینه های دندانپزشکی زیبایی
بخوانید
تگ ها
دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت