باورهای غلط در مورد لمینت دندان

باورهای غلط در مورد لمینت دندان

باورهای غلط در مورد لمینت دندان

شاید برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که لمینت دندانی چیست و تفاوت آن با ایمپلنت چیست؟ چه زمانی دندانپزشک لمینت را توصیه می کند؟ تفکرات اشتباهی در میان جامعه رواج دارد که لمینت را برای دندان ها مضر می دانند، این تفکرات تا چه حد درست است؟ در این مقاله می کوشیم تا به برخی از سوالات مرتبط در زمینه باورهای غلط در مورد لمینت دندان پاسخ دهیم.

لمینت دندان چیست؟

لمینت در حقیقت یک پوستۀ ساخته شده از مواد مخصوص است که برای اصلاح شکل ظاهری دندان توسط دندانپزشک روی آن قرار می گیرد. این لایه بسیار نازک بوده و رنگ آن متناسب با رنگ دندان های فرد انتخاب می شود تا طبیعی تر باشد.

به طور کلی دو نوع لمینت وجود دارد: 1- لمینت های ونیر کامپوزیت، 2- لمینت های سرامیکی

روکش زیرکونیوم دندان
بخوانید

نوع سرامیکی طبیعتا ماندگارتر و زیباتر است و جنس محکم تری دارد. یک لمینت زیبا و مناسب می تواند لبخندی زیبا برای فرد ایجاد کند. البته در انتخاب رنگ و فرم لمینت دندان باید دقت کرد. چرا که انتخاب نادرست می تواند ظاهر آن را مصنوعی کند.

لمینت های سرامیکی

اطلاعات غلط در مورد لمینت دندان

همانطور که گفتیم بسیاری از افراد بدون داشتن آگاهی و اطلاعات مناسب از این روش درمانی اشکالاتی می گیرند. اگر قصد دارید یکی از عمل های زیبایی دهان و دندان را انجام دهید، حتما با دندان پزشک خود برای روش مناسب مشورت کنید. علاوه بر آن ما می کوشیم به برخی از باورهای نادرستی که امروزه در جامعه در زمینه لمینت دندان وجود دارد پاسخ دهیم.

آیا لمینت دندان ظاهر مصنوعی دارد؟ – باورهای غلط در مورد لمینت دندان

یک اشتباه بزرگ رایج در میان افراد این است که معتقدند لمینت ظاهر فرد را مصنوعی می کند. این اتفاق درصورتی می افتد که دندانپزشک شما تجربه کافی نداشته باشد و در انتخاب رنگ لمینت ها دقت کافی را انجام نداده باشد. اگر رنگ لمینت بیش از حد سفید باشد مصنوعی خواهد بود. یک لمینت مناسب به رنگ طبیعی دندان ها نزدیک تر است. لمینت شما می تواند سفیدتر از دندان هایتان باشد اما نباید بیش از حد سفید رنگ باشد تا جلب توجه کند.

دندان مصنوعی متحرک یا ایمپلنت
بخوانید

رنگ طبیعی دندان ها

آیا لمینت ها تنها بر روی دندان های جلویی نصب می شوند؟

عدم وجود اطلاعات کافی موجب می شود که باورهای اشتباه ایجاد شود. به عنوان مثال شایعه شده که لمینت برای همۀ دندان ها استفاده نمی شود و فقط روی دندان های جلویی قرار می گیرد. اگرچه بعضی از افراد انتخاب می کنند که تنها دندان های جلویی خود را لمینت کنند اما اگر بخواهید پزشک شما می تواند برای تمام دندان ها از لمینت استفاده کند.

آیا لمینت ها به سرعت می شکنند؟

این یک تفکر اشتباه است که لمینت ها شکننده هستند. در حقیقت لمینت ها عمر طولانی ای دارند و شما می توانید چندین سال از آن ها استفاده کنید. نوع سرامیکی لمینت از نوع کامپوزیتی آن محکم تر بوده و مدت بیشتری قابل استفاده است اما می توانید مطمئن باشید که لمینت ها به سادگی نخواهند شکست.

نصب لمینت با تراش دادن دندان ها

این یک سوال بزرگ است که به طور مکرر از دندانپزشکان پرسیده می شود. آیا قبل از نصب لمینت باید دندان ها تراشیده شوند؟ جواب خیر است. نصب لمینت نیازی به تراشیدن دندان های شما ندارد و هیچ صدمه ای به دندان ها وارد نمی کند.در بعضی دندان ها بافت دندان به میزان جزئی در مکان های آسیب دیده تراش داده خواهد شد اما هیچ آسیبی به دندان ها نخواهد رسید. برای این کار بهتر است به سراغ یک دندانپزشک زیبایی متخصص بروید و تاکید کنید که نمی خواهید به دندان شما آسیبی وارد شود. در این صورت از لمینت کامپوزیتی برای شما استفاده خواهد شد. بنابراین اگر شما هم جزء افرادی هستید که می خواهید لمینت نصب کنید نگران نباشید این کار هیچ مشکلی برای دندان های شما ایجاد نخواهد کرد.

تفاوت ایمپلنت لیزری و معمولی
بخوانید

نصب لمینت

تفاوت لمینت و ایمپلنت کردن دندان

باورهای غلط در مورد لمینت دندان – این یک سوال اساسی است که باید به خوبی بدانید. لمینت در حقیقت روکشی است که روی دندان های شما قرار می گیرد. در لمینت های متحرک شما به سادگی قادر به برداشتن لمینت نیز هستید. اما ایمپلنت این طور نیست. ایمپلنت برای اصلاح مشکلات عمیق دندان به کار می رود. دندان هایی که امکان درمان ندارند یا از بین رفته اند در این روش کشیده می شوند. پس از بهبود جای زخم، دندانپزشک با شکافتن فک و قراردادن پایه فلزی مخصوص در آن، پایه ای برای سوار کردن دندان ها ایجاد می کند که دندان سرامیکی روی آن قرار می گیرد. این روش طولانی برای دندان های آسیب دیده است. درحالی که ایمپلنت تنها اصلاح ظاهر دندان های شماست و دندان های طبیعی شما سرجای خودشان قرار خواهند داشت.

باورهای غلط در مورد لمینت دندان

مراقبت های بعد از لمینت – باورهای غلط در مورد لمینت دندان

پس از لمینت کردن لازم است از کامپوزیت دندان به دقت مراقبت کنید. رسیدگی به دندان ها، استفاده مرتب از مسواک و دهان شویه و استفاده از نخ دندان به شدت توصیه می شود. البته به یاد داشته باشید استفاده از دهان شویه نباید بیش از حد انجام گیرد. همچنین بهتر است مسواک زدن به صورت درست و اصولی انجام شود تا دندان های شما سالم و زیبا بماند. اما چنانچه رنگ لمینت شما در طی زمان تغییر کرد اصلا نگران نباشید. لمینت ها قابل تعویض هستند و همچنین به سادگی پولیش می شوند. امیدواریم که این مقاله اطلاعات کافی را درباره باورهای غلط در مورد لمینت دندان که انجام می شود به شما ارائه داده باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در ارتباط باشید تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

آیا می توان برای افراد سیگاری ایمپلنت انجام داد؟
بخوانید
تگ ها
دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت