بریج بر پایه ایمپلنت چیست؟

بریچ بر پایه ایمپلنت

بریج بر پایه ایمپلنت چیست؟

آیا می دانید بریج بر پایه ایمپلنت چیست؟ آیا می دانید از بریج بر پایه ایمپلنت برای چه افرادی انجام می دهند؟ امروزه افراد زیادی برای زیبایی لبخند خود از روش ایمپلنت و لمینت استفاده می کنند. برخی افراد به دلایل مختلفی مثل تصادف، اعتیاد و … چند دندان را به صورت ردیفی از دست می دهند که از روش بریج بر پایه ایمپلنت به منظور جایگزینی دندان های از دست رفته استفاده می کنند که مانند بریج بر دندان طبیعی می باشد. برای ترمیم دندان های بیمار ساخته می شود که با این روش جای خالی دندان های از دست رفته را پر می کنند و زیبایی به چهره و لبخند زیبا را به دهان شما باز می گردانند. برای درک بهتر از معنی بریج ابتدا باید معنی بریج دندان را بدانید پس با ما همراه باشید.

بریج دندان چیست؟

گاهی پیش می آید فردی یک دندان خود را از دست می دهد که جای خالی آن را با بریج که نوعی دندان مصنوعی می باشد و توسط دندان های طرفین محکم گرفته میشود جایگذاری می شود. برای ساخت بریج می توان از طلا استفاده کرد اما برای همرنگ بودن با سایر دندان ها آن را از جنس پرسلین می سازند که رنگی مشابه دندان طبیعی دارد. بریج بر دندان در صورتی که دندان های طرفین وجود داشته باشند تا دندان را بگیرند قرار داده می شود اما اگر تعداد دندان های از دست رفته زیاد و به صورت ردیفی باشند بریج را بر پایه ایمپلنت وصل می کنند.

بیماری لوپوس و کاشت ایمپلنت
بخوانید

بریج دندان

بریج بر پایه ایمپلنت چیست؟

یکی از بهترین روش ها برای جایگزینی دندان هایی که به صورت ردیفی از دست داده اید استفاده از روش بریج بر پایه ایمپلنت می باشد. برای استفاده از این روش مانند بریج بر دندان طبیعی می باشد با این تفاوت که در این روش بر پایه ایمپلنت انجام می شود که قبل از هر کاری دندانپزشک با گرفتن عکس وضعیت فک و استخوان را مورد بررسی قرار می دهند تا برای استفاده از این روش از کافی بودن حجم و تراکم استخوان مطمئن باشند زیرا کافی نبودن حجم استخوان مانع از این عمل می باشد که در این صورت نیاز به پیوند استخوان به فک می باشد تا استخوان فک به اندازه کافی حجم برای نصب پایه های ایمپلنت داشته باشد.

بریج بر پایه ایمپلنت

آیا می دانید بریچ بر پایه ایمپلنت چگونه کار می شود؟

برای نصب ایمپلنت در استخوان فک به منظور جایگزینی دندان های از دست رفته ابتدا با گرفتن عکس و سی تی اسکن وضعیت استخوان فک، عصب ها و حفره سینوس را مورد بررسی قرار می دهند و پس از آن محل نصب ایمپلنت در استخوان فک را مشخص می کنند و شرایط بریج را نیز برای کاشت ایمپلنت در نظر می گیرند.

پیوند استخوان فک
بخوانید

برای درمان بریچ بر پایه ایمپلنت اولین مرحله کاشت ایمپلنت می باشد که ابتدا برای شروع درمان توسط دندانپزشک در قسمت لثه از بی حسی استفاده می کنند و سپس برشی در قسمت لثه می زنند تا به استخوان فک دسترسی داشته باشند که پس از آن با استفاده از دریل سوراخ هایی در استخوان فک به منظور جایگذاری پایه ایمپلنت درمی آورند و پایه های ایمپلنت را در آن قرار می دهند که با تشخیص دندانپزشک به مدت چند ماه نیاز است تا استخوان فک رشد کند و پایه های ایمپلنت محکم شوند.

برای انجام بریج نیاز است که پایه های ایمپلنت دو یا بیشتر از دو پایه باشد. پس از محکم شدن پایه های ایمپلنت مجدد دندانپزشک لثه های روی پایه های ایمپلنت را برش می زند تا بریج را بر روی ایمپلنت نصب کند که پس از اطمینان از اندازه و متناسب بودن آن در دهان بریج را با استفاده از پیچ و چسب بر روی ایمپلنت محکم می کنند.

پایه های ایمپلنت

عوارض بریج بر پایه های ایمپلنت

همانطور که می دانید هر درمانی که با استفاده از جراحی صورت گیرد احتمال بروز عوارضی نیز وجود دارد که برخی از این عوارض موقتی بوده که در طول درمان این عوارض نیز از بین خواهند رفت که به چند مورد از عوارض بریچ بر پایه ایمپلنت اشاره خواهیم کرد: لق شدن دندان کناری ایمپلنت که پس از سه تا چند ماه دوباره محکم می شود، درد بعد از جراحی که برای تسکین درد می توانید مسکن مصرف کنید و از دیگر عوارض آن تورم بعد از کاشت ایمپلنت می باشد که پس از یک هفته بهبود می باید.

لمینت دندان طبیعی تر است یا کامپوزیت دندان
بخوانید

هزینه بریج بر پایه ایمپلنت و دوام بریج

طول عمر بریج به طور متوسط بین پنج تا پانزده سال می باشد. هزینه بریج بر پایه ایمپلنت در هر فرد متفاوت می باشد که با توجه به وضعیت بیمار هزینه نیز متفاوت می باشد.

تگ ها
دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت