تاثیر ویتامین D بر ایمپلنت دندان

تاثیر ویتامین D بر ایمپلنت دندان

تاثیر ویتامین D بر ایمپلنت دندان

اگر دندان‌تان را از دست داده اید، عمل جراحی کاشت ایمپلنت دندان علاوه بر اینکه لبخند جذابتان را به شما برمیگرداند، سبب می شود تا دوباره بتوانید از خوردن غذا هایی که دوست دارید، لذت ببرید. اما تا مدتی پس از عمل جراحی و طی دوره نقاهت ایمپلنت، لازم است مراقب تغذیه خود باشید، چرا که مواد غذایی و نوع تغذیه تاثیر زیادی در روند بهبودی دارد؛ به همین دلیل باید دقت زیادی در انتخاب رژیم غذایی خود داشته باشید. در این مطلب قصد داریم تا در رابطه با تاثیر ویتامین D بر افزایش موفقیت ایمپلنت دندان صحبت کنیم.

ایمپلنت دندان و مراقبت های بعد از آن

در حال حاضر کاشت دندان یا ایمپلنت دندان، یکی از محبوب ترین راهکار ها برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته است. اهمیت کاشت دندان به این دلیل است که ، در صورت عدم پر کردن فضای خالی دندان های افتاده، محل قرارگیری دندان های فک بالا و پایین تحت تاثیر قرار گرفته و موجب می شود دندان های مجاور از جای خود حرکت کنند. این مورد باعث می شود بیماران متحمل درد زیادی شوند.

آیا ایمپلنت باعث سرطان می شود؟
بخوانید

البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که ایمپلنت دندان از جمله درمان های زیبایی به حساب می آید، مشمول بیمه درمانی نمی شود. در نتیجه ایمپلنت دندان علاوه بر اینکه از حساسیت بالایی برخوردار است، نیاز به هزینه زیادی هم دارد ؛ پس برای اینکه پولتان هدر نرود و شانس موفقیت آمیز بودن ایمپلنت افزایش یابد، لازم است یک سری اقدامات مهم و ضروری را انجام دهید. مصرف ویتامین D ، از جمله مهمترین اقداماتی است که می توانید انجام دهید، زیرا تاثیر ویتامین D بر ایمپلنت از لحاظ علمی ثابت شده است .

ایمپلنت دندان و مراقبت های بعد از آن

آشنایی با تاثیر ویتامین D بر ایمپلنت دندان

مصرف بلند مدت ویتامین D سبب افزایش کلسیم موجود در دندان ها شده و به طبع آن رشد استخوان و جوش خوردن ایمپلنت به دندان راحت تر و سریع تر انجام می شود.

بسیاری از افراد بر این باورند که پس از جراحی ایمپلنت نباید چیزی بخورند یا خیلی کم غذا بخورند، این طرز فکر اشتباه است. توجه داشته باشید که اگر مواد غذایی ضروری به بدن شما نرسد، فرایند ریکاوری به تاخیر می‌افتد و نتیجه دلخواه تان را کسب نکنید.

پس برای اینکه از جراحی ایمپلنت خود کاملا رضایت داشته باشید و مشکلی برای دندان ایمپلنت شده و دندان های کناری تان پیش نیاید، رعایت رژیم غذایی دارای ویتامین D اهمیت زیادی دارد.

عوارض و مضرات جوش شیرین برای دندان و سفيد كردن دندان
بخوانید

مصرف ویتامین D

چگونگی کمک ویتامین D در ایمپلنت دندان

ویتامین D نقشی تاثیر بسزایی در تنظیم سطح کلسیم مورد نیاز در استخوان ها و دندان ها دارد. جالب است بدانید که کلسیم موجود در استخوان و دندان انسان به طور دائم در حال حرکت بوده و بسته به کاهش یا افزایش کلسیم موجود در خون، از کلسیم موجود در استخوان و دندان ها برداشته یا به آنها افزوده شود.

وجود ویتامین D سبب می شود این فرایند در حالت نرمال و طبیعی خود حفظ شود. عدم توجه به این موضوع سبب می شود تا کلسیم مورد نیاز استخوان و دندان ها تامین نشده و در نتیجه ضعیف شدن دندانها، جراحی ایمپلنت چندان موفقیت آمیز نباشد.

باید بدانید که تاثیر ویتامین D بر ایمپلنت دندان در دراز مدت خود را نشان می دهد، چرا که در طی این مدت مشخص می شود که ایمپلنت دندان تا چه اندازه می تواند با استخوان ادغام شود. ویتامین D علاوه بر افزایش مقاومت لثه ها در برابر ایمپلنت، باعث افزایش سلامت لثه و کاهش باکتری ها در دهان شده و به بیمار کمک می کند در دراز مدت از مزایای ایمپلنت بهره مند شود .

غذاهای حاوی ویتامین D

منابع ویتامین D

قبل از هر چیز باید بگوییم که اگر در حین استفاده از ویتامین دی داروهای دیگری مصرف می کنید، لازم است با دکتر دندانپزشک یا متخصص ایمپلنت خود مشورت کنید و بعد از تجویز پزشک، به مصرف مکمل های ویتامین D روی آورید. انجام آزمایش های دوره ای جهت بررسی میزان سطح ویتامین D بدن، از جمله راهکار های پیشنهادی ما به شما در رسیدن به حد نرمال ویتامین D بدنتان است.

مزایای لمینت سرامیکی
بخوانید

برای دریافت ویتامین D سعی کنید روزانه به مدت 20 دقیقه زیر نور خورشید قرار بگیرید. البته در روز هایی که آفتاب با شدت زیادی می تابد و در ساعات پیک تابش، بهتر است از قرار گرفتن در برابر نور خورشید پرهیز کنید.

استفاده از لامپ UV، روشی دیگر جهت افزایش دریافت و جذب ویتامین D است.

 تاثیر ویتامین D بر ایمپلنت دندان

تاثیر ویتامین D بر ایمپلنت دندان چه کسانی، بیشتر احساس می شود؟

از جمله افرادی که تاثیر ویتامین D بر ایمپلنت بیشتر در موردشان صدق می کند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کسانی که از بیماری پوکی استخوان رنج می برند.

مبتلایان به دیابت

مبتلایان به فشار خون

این افراد به دلیل ضعفی که در استخوان های فک شان وجود دارد، ریسک ناموفق بودن عمل ایمپلنت در آنها بیشتر است. به این دسته از افراد توصیه می کنیم پیش از اقدام به عمل ایمپلنت، آزمایشاتی را جهت پی بردن به سطح ویتامین D بدن خود انجام دهند، چرا که در صورت نبود ویتامین D کافی انجام ایمپلنت دندان به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

نتیجه گیری

داشتن دندان های زیبا و یکدست، در طرح لبخند افراد بسیار تاثیر گذار است. از جمله راهکار های رایج برای زیبایی دندان‌ می‌توان به مواردی مانند لمینت، جرمگیری، ارتودنسی، بریج کردن، ونیر و کامپوزیت دندان اشاره کرد که در کنار ایمپلنت دندان لبخندی زیبا را به شما هدیه می کنند. برای داشتن لبخندی زیبا می توانید با مشاورین ما در صفحه تماس با ما در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی نمایند.

کشیدن همه دندانها در یک جلسه
بخوانید
تگ ها
دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت