تفاوت لمینت با روکش دندان

تفاوت لمینت با روکش دندان

تفاوت لمینت با روکش دندان

لمینت و روکش دندان با یکدیگر تفاوت های بسیار زیادی دارند که بسیاری از افراد این تفاوت ها را نادیده گرفته و توجهی به آنها نمی کنند ولی شاید برای شما جالب باشد که بدانید این تفاوت ها در بسیاری از موارد بسیار بزرگ است. بدون شک افرادی که قصد زیباسازی دندان های خود را دارند علاقه مند هستند تا اطلاعاتی را در خصوص تفاوت هایی که میان لمینت و روکش دندان وجود دارند بدست بیاورند به همین علت ما در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره تفاوت لمینت و روکش دندان صحبت کنیم و اطلاعاتی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم. بنابراین با ما در این مطلب همراه باشید.

کاربردهای لمینت و روکش دندان

مهمترین تفاوتی که میان این دو وجود دارد این است که کاربردهای هر یک از آنها با یکدیگر متفاوت می باشد و لمینت و روکش هر یک در مواقع خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. لمینت تنها کاربرد زیبایی دارد و تنها مواقعی به کار گرفته می شود که رنگدانه های دندان های شما تغییر کرده باشد و این موضوع بر روی زیبایی دندان ها و در نتیجه زیبایی ظاهری شما تاثیرگذار بوده باشد. در این شرایط شما با لمینت کردن دندان های خود می توانید به راحتی زیبایی دندان های خود را چند برابر کنید و از پوشش سرامیکی برای زیباسازی دندان های خود استفاده کنید. از روکش دندان معمولا علاوه بر زیبایی برای محافظت از دندان ها نیز استفاده می شود و در شرایطی که نیاز است تا از دندان های شما به خوبی محافظت شود تا آسیب نبینند شما می توانید از روکش دندان استفاده کنید.

اثر قهوه بر تغيير رنگ لمينت دندان
بخوانید

کاربردهای لمینت و روکش دندان

بیشتر بخوانید: انتخاب بهترین رنگ روکش دندان

میزان درد در لمینت و روکش دندان ها

تفاوت بسیار مهم دیگری که بین لمینت و روکش دندان وجود دارد میزان دردی است که در هر یک از این دو برای مراجع اتفاق می افتد. از آنجایی که لمینت کردن دندان ها نیازمند زیرسازی خاصی نیست و به راحتی قابل انجام است و علاوه بر این نیازمند تراشیدن مینای دندان به صورت عمیق نیست معمولا درد بسیار کمی دارد و درد آن به شکلی نیست که افراد را دچار مشکل کند و باعث اذیت شخص شود. در مقابل روکش دندان ها عملی است که ممکن است درد زیادی را برای شما به همراه داشته باشد که دلیل این موضوع نیز زیرسازی های فراوان و تراشیدن مینای دندان ها و قرار دادن روکش می باشد که باعث می شود تا درد زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. در زمان روکش کردن دندان ها معمولا از داروهای بی حسی استفاده می شود که به شما کمک می کند تا راحت تر بتوانید این درد را تحمل کنید.

میزان درد در لمینت

مراحل مختلف انجام لمینت و روکش دندان

از جمله مهمترین تفاوت هایی که بین لمینت و روکش دندان ها وجود دارد مراحل انجام این دو عمل می باشد. در لمینت کردن دندان، دندانپزشک ابتدا دندان های شما را آماده می کند و سپس با توجه به قالب هایی که از دندان های شما به صورت دیجیتالی گرفته شده است روکش های مورد نیاز را سفارش می دهد تا به صورت سرامیکی تولید شوند. در ادامه کمی از مینای دندان شما تراشیده می شود و سپس لمینت ها بر روی دندان های شما نصب شده و به خوبی با مینای دندان های شما جوش می خورند. در روکش کردن دندان ها ابتدا به میزان زیادی از مینای دندان های شما تراشیده می شود که برای این کار از داروهای بیهوشی و یا بی حسی استفاده می شود و سپس قالب دندان های شما ارسال می شود تا روکش مورد نیاز برای دندان های شما آماده شود.

مدیریت عفونت پس از جراحی سینوس لیفت
بخوانید

مراحل مختلف انجام لمینت

بیشتر بخوانید: مزایای روکش تمام سرامیک دندان

لمینت یا روکش؟

سوال بسیار مهمی که ممکن است برای شما پیش آمده باشد این است که از بین لمینت و روکش دندان ها کدام یک می توانند نیاز ما را برطرف کنند. ما در بخش های قبلی درباره کاربردهای هر یک از این دو صحبت کردیم. برای انتخاب بین این دو، اگر با تغییر رنگ دندان ها، شکستگی و یا ترک بر روی دندان ها و یا پوسیدگی های جزئی بر روی دندان های خود روبرو شده اید، بهتر است لمینت را انتخاب کنید و در صورت بروز مشکلات عمیق تر باید اقدام به روکش دندان های خود کنید.

لمینت یا روکش

صحبت پایانی

تفاوت قیمت موضوع بسیار مهم دیگر در تفاوت های لمینت و روکش دندان ها می باشد. اگر قصد دارید با مناسب ترین قیمت اقدام به لمینت و ایمپلنت و روکش دندان های خود کنید به شما پیشنهاد می کنیم حتما از خدمات وب سایت ما بهره مند شوید.

تگ ها
دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت