قیمت پروتز دندان تکی

قیمت پروتز دندان تکی

قیمت پروتز دندان تکی – اگر در دندان های خود دچار مشکل شده اید و قبل از مراجعه به دندانپزشک می خواهید درمورد ایمپلنت، لمینت و یا پروتز آن اطلاعات کسب کنید، این متن را دنبال کنید. پروتز دندان به معنای جایگزین کردن دندانی شبیه به دندان مصنوعی یا بخشی از دندان ها است. در حالت کلی پروتز دندان به دو شکل ثابت و متحرک تقسیم می شوند.

انواع پروتزهای دندانی و قیمت پروتز دندان تکی

۳ دسته کلی پروتز دندان داریم. پروتز دندان ثابت، پروتز دندان متحرک و ایمپلنت
هر یک از مدل های های گفته شده تفاوت هایی با هم دارند.

۱. پروتز دندان ثابت

این مدل معمولا با نام روکش دندان شناخته می شود.بدین صورت که بعد از قرارگیری پروتز دندان ثابت در دهان، هیچ تفاوتی بین آن و دندان های طبیعی مشاهده نخواهد شد. این پروتزها ظاهری بسیار مناسب دارند و از حالت متحرک محبوبیت بیشتری دارند. از مهم ترین انواع پروتز دندان ثابت می توان به موارد زیر اشاره داشت:

حفظ سلامت دندان ها
بخوانید

۱-۱. پروتز دندان تکی

پروتز دندان تکی بسیار مناسب برای دندان های آسیب دیده است. اگر مشکل پوسیدگی دندان زیاد باشد و یا دندان چند بار پر شده باشد و یا تحت عصب کشی قرار گرفته و تیره شده باشد، استفاده از این روش پروتز دندان ثابت بهترین راه است.
روکش دندان هم باعث استحکام دندان شده و هم ظاهر آن را بهبود می بخشد. در روش پروتز دندان تکی و یا روکش دندان ، روکش را روی پایه کوچکی که درون آن قرار می گیرد نصب می کنند. هنگام بررسی قیمت پروتز دندان، دقت کنید که قیمت پروتز دندان تکی یا قیمت یک عدد پروتز دندان مربوط به این مدل از پروتز های دندانی می باشد.

۱-۲. بریج دندان

این مدل بیشتر با نام پروتز دندان ثابت معروف است. این روش پروتز دندان در مواردی تجویز می شود که افراد یک یا چند دندان خود را از دست داده باشند، و یک دندان در جلو و دندانی دیگر در عقب این دندان ها موجود باشد. روش کار بدین صورت است که با تراشیدن دو دندان کناری ناحیه خالی، یک پل یا به اصطلاح بریج بین دندان های کناری که اکنون دندانه پایه هستند، زده می شود تا ناحیه خالی پر شود. در این صورت فرد دوباره توانایی جویدن پیدا می کند. با این روش پروتز دندان ثابت می توان محل دندان‌ های افتاده را پوشاند و باعث بهبود عملکرد دندان ها و زیبایی آن ها شد.

معرفی انواع روشهای اصلاح طرح لبخند
بخوانید

استفاده از پروتز دندان چه مزایایی دارد؟

اگر جزو افرادی هستید که چند دندان خود را از دست داده اید و یا دچار خرابی شده اند که باید کنده شوند، و هنگام جویدن، گاز گرفتن، صحبت کردن و… دچار مشکل می شوید، استفاده از پروتزها توسط دندان پزشک می توانند راه حل مناسبی برای بهبود این امر باشد. پروتزها کاملا سفارشی هستند بدین صورت که دندان پزش از دهان شما قالب گرفته و سپس متناسب با شکل و اندازه دهان شما ساخته می شود. در ساخت پروتز های دندانی سعی می شود که تا حد امکان طبیعی و شبیه به دندان های خود فردساخته شوند.
از جمله مزیت های پروتز دندان می توان جلوگیری از فرسایش و سائیدگی و یا شکستگی و آسیب به دندان های باقی مانده را نام برد. در صورتی که دندانی افتاده داشته باشید و از پروتز دندان استفاده نکنید ، باعث می شود که دندان های سالم و طبیعی نیز جابه جا و یا کج شوند.

قیمت پروتز دندان چقدر است؟

پروتز دندان و یا قیمت پروتز دندان تکی نیز مانند سایر روش های درمانی دندان مانند ایمپلنت و لمینت باید توسط دندان پزشک تعیین شود. این قیمت به هزینه لابراتوری و دستمزد دندان پزشک نیز بستگی دارد. اگر برای انجام پروتز دندان خود نزد متخصص دندان پزشکی رفته اید طبیعتا هزینه پرداختی نیز افزایش می یابد. برای اطلاع از هزینه ها می توانید یک جلسه مشاوره پیش پزشک رفته و یا با کلینیک مربوطه تماس حاصل فرمایید.
قیمت گفته شده به نوع پروتز به کار برده شده هم بستگی دارد. برای مثال قیمت پروتز دندان تکی با پروتزهای تکه ای متفاوت است. اگر دندان های زیادی را از دست داده اید و می خواهید کم ترین هزینه را از بین پروتز ها داشته باشید ، پروتز کامل دندان می تواند گزینه مناسبی باشد.

رنگ لمینت دندان
بخوانید

جمع بندی:

پروتز دندان یکی از روش های درمانی برای امور دندان پزشکی است. پروتز دندان خود شامل انواع مختلف ثابت و متحرک است. دندان پزش پس از معاینه دندان ها و تشخیص بهترین روش درمانی می تواند قیمت تقریبی پروتز دندان را به شما بگوید.

تگ ها
دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت