قیمت پروتز کامل دندان

قیمت پروتز کامل دندان

قیمت پروتز کامل دندان

قیمت پروتز کامل دندان – دندان را باید یکی از مهم ترین عضو بدن دانست که ارتباط مستقیمی با زیبایی چهره دارد. تا زمانی که دندان هایی سالم و سفید نداشته باشید، هیچگاه لبخندی زیبا بر صورت شما نمایان نمی شود. از همین رو دندانپزشکان با معرفی انواع خدمات دندانپزشکی نظیر لمینت، پروتز، ایمپلنت و… در تلاش‌اند تا این مسئله را برطرف نمایند.
این روزها خدمات دندان و دندانپزشکی بسیار متنوعی توسط متخصصان ارائه می‌شود که با توجه به مشکل و نظر مراجعه کننده و به تشخیص دندانپزشک میتواند مورد استفاده قرار گیرد.
در این میان؛ یکی از پرتکرارترین نوع خدمات دندان پزشکی هم به پروتز دندان برمی‌گردد. پروتز در لغت به معنای مصنوعی بوده و در کل به هر شئ و عضو مصنوعی که در بدن قرار گیرد گفته می شود. برای ساخت هرگونه پروتز برای هر جای بدن علم و هنر خاصی نیاز است و با توجه به موارد فوق هزینه ها نیز متفاوت است. برای اینکه نسبت به این روش و هزینه های مرتبط با آن اطلاعات بیشتری بدست آورید، توصیه داریم در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

ایمپلنت دندان نیش
بخوانید

پروتز در علم دندانپزشکی

یکی از شاخه های علم دندانپزشکی، پروتز دندان می باشد. از پروتز ها برای جایگزینی دندان از دست رفته استفاده می شود. در صورتی که تعداد دندان ها زیاد باشد و عملا فرد بدون دندان تلقی شود، از پروتز دندان کامل استفاده می شود که در ادامه در مورد قیمت پروتز کامل دندان بیشتر گفته می شود.
پروتز های دندانی نقش دندان از دست رفته را ایفا می کنند. بدون شک به خوبی دندان اصلی انسان ها نمی باشند اما بهترین انتخاب و جایگزینی برای آنان اند.

پروتز در علم دندانپزشکی

انواع پروتزهای دندان

پروتز های دندانی برای درمان های مختلفی استفاده می شوند.
یک نوع از پروتز های استفاده که برای همه ی دندان ها استفاده می شود، پروتز کامل متحرک گویند که در بیان عامه به پروتز کامل و دندان مصنوعی معروف است. برای ساخت پروتز کامل دندانی نیاز است که دندان پزشک و یا متخصص دندانپزشک در مطب خود از دهان شا قالب بگیرد و آن را برای لابراتوار بفرستد.
لابراتوار هم با توجه به شرایط خود بین یک تا دو هفته زمان نیاز دارد تا پروتز را ساخته و برای دندانپزشک بفرستد. سپس با مراجعه به دندان پزشک پروتز در دهان جای میگیرد و در صورت داشتن نواقص برطرف می شود
از جمله موارد دیگر می توان به پروتز متحرک، روکش تک واحدی و مواردی از این قبیل اشاره داشت.

فلوراید تراپی
بخوانید

پروتز کامل دندان

به احتمال زیاد برای بزرگان خود مانند پدربزرگ ها و مادربزرگ ها پروتز دندان را دیده اید.
با بالا رفتن سن دندان ها تحلیل می روند و کم کم می افتند. در این صورت برای افرادی که تمامی دندان های خود را از دست داده اند از پروتز کامل دندان استفاده می شود.
امروزه جایگزین های دیگری نظیر ایمپلنت هم برای این مورد آمده اما هزینه ی پروتز دندان از بقیه ارزان تر می شود. پروتز دندانی دارای دو نوع متحرک و لثه دندانی می باشند.

انواع پروتزهای دندان

هزینه پروتز دندان چقدر است؟

عوامل مختلفی بر هزینه های نهایی پروتز دندان نقش دارد. قیمت پروتز کامل دندان و پروتز تکی با هم فرق دارد. از جمله عواملی که به طور مستقیم بر قیمت پروتز دندان تاثیر دارند می توان به کشور سازنده و متریال استفاده شده اشاره داشت. هزینه های پروتز های ساخته شده در کشور های مختلف با هم فرق دارد و همچنین مواد به کار رفته هم در قیمت تاثیر گذار است.
از جمله موارد موثر دیگر می توان به هزینه های لابراتوار و هزینه دندانپزشک و یا متخصص دندانپزشک اشاره داشت. در صورتی که استخوان دندان ضعیف باشد باید تقویت شود که باز هم برای این امر هزینه باید پرداخت شود.
برای اطلاع از هزینه تقریبی پروتز دندان خود می توانید به دندانپزشک مورد نظر مراجعه کنید.

آیا ژنتیک بر موفقیت ایمپلنت تاثیر می گذارد؟
بخوانید

جمع بندی

در این مقاله به صراحت گفتیم؛ پروتزهای دندانی یکی از روش های درمان برای پر کردن جای دندان از دست رفته است و با توجه به تعداد دندان های خالی، میتوان از پروتزهای تکی و یا پروتز کامل دندان استفاده کرد. قیمت پروتز کامل دندان نیز براساس مواد به کار رفته در آن و کشور سازنده و سایر موارد متفاومت است.
برای اینکه بدانید چه نوع پروتزی برای شما مناسب است باید به دندانپزشک مراجعه کنید تا باتوجه به شرایط دندان ها و استخوان های دندانی شما بهترین انتخاب را برایتان مشخص نمایند .

تگ ها
دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت