قیمت کامپوزیت دندان ۱۴۰۰

قیمت کامپوزیت دندان ۱۴۰۰

در این مقاله قصد داریم درباره قیمت کامپوزیت دندان ۱۴۰۰ با شما عزیزان صحبت کنیم. با توجه به این موضوع که کامپوزیت در سال های اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده است و دندانپزشک های بسیاری به این کار مشغول هستند، شاید این سوال برای خیلی از افراد پیش بیاید که قیمت کامپوزیت دندان ۱۴۰۰ چقدر است که در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم.

کامپوزیت دندان چیست؟

قبل از همه چیز باید برای شما عزیزان توضیح دهیم که کامپوزیت یک روش برای اصلاح طرح لبخند است. این روش یکی از شاخه های لمینت دندان است و غالبا برای پر کردن دندان ها از آن استفاده می شود. کامپوزیت را به طور مستقیم و لایه لایه بر روی دندان ها می گذارند و به هر دندان شکل و فرم مخصوص به خودش را می دهند و با توجه به این که جنس این کامپوزیت از جنس خاصی است و گذاشتن آن مهارت خاص خود را می خواهد، از قیمت بالایی برخوردار است؛ مخصوصا در سال های اخیر که افزایش قیمت بالایی داشته است. ما در ادامه این مقاله قصد داریم به صورت کامل به این موضوع بپردازیم.

طول عمر کامپوزیت دندان
بخوانید

قیمت کامپوزیت دندان

روش گذاشتن کامپوزیت

همان طور که در قسمت قبل به این موضوع اشاره کردیم، کامپوزیت دندان را به صورت لایه لایه بر روی دندان می کشند. این ماده به صورت یک خمیر است که به وسیله یک قلم خاص و مخصوص بر روی دندان های شخص کشیده می شود و بعد از آن به واسطه استفاده از دستگاهی به نام لایت کیور، نوری را به دندان می تابانند و ماده خمیری را محکم می کنند. یکی از نکته های بسیار مهم در این کار این است که دندانپزشک بتواند رنگ این کامپوزیت را با رنگ دندان ها تطبیق دهد و همچنین خطوط و ضخامت آن را درست اجرا کند.

روش گذاشتن کامپوزیت

محاسن کامپوزیت دندان

با استفاده از کامپوزیت می توان دندان های نامرتب و بد شکل را نمایی مرتب و خوب بخشید و همچنین اگر فردی دندان هایی شکسته و یا لک دار داشته باشد، می تواند از این راه ظاهر خوبی به دندان های خود بدهد. از محاسن کامپوزیت این است که می تواند رنگ و فرم دندان ها را به بهترین حالت تغییر بدهد. یکی دیگر از محاسن کامپوزیت این است که دندانپزشک، دندان ها را تراش نمی دهد و کامپوزیت را روی دندان می گذارد.

از دیگر محاسن کامپوزیت می توان به تعداد جلسات کم درمان اشاره کرد و همچنین باید به این موضوع هم اشاره کنیم که اجرای کامپوزیت نیاز به داروی خاصی هم ندارد. قیمت کامپوزیت دندان ۱۴۰۰ نسبت به سال های قبل افزایش قابل توجهی داشته است ولی با توجه به این که کامپوزیت نسبت به لمینت هنوز از قیمت مناسب تری برخوردار است افراد زیادی داوطلب این نوع روش هستند.

درمان های رایج در زیبایی دندان
بخوانید

کامپوزیت دندان ۱۴۰۰

قیمت کامپوزیت دندان ۱۴۰۰ چقدر است؟

در سال اخیر با توجه به تورم و افزایش قیمت همه خدمات، این نکته دور از ذهن نیست که خدمات دندانپزشکی از جمله لمینت دندان، ایمپلنت و یا کامپوزیت هم افزایش قیمت داشته باشد. از این رو قیمت کامپوزیت دندان ۱۴۰۰ هم نسبت به قیمت کامپوزیت دندان سال های قبل افزایش قیمت داشته است. یکی از نکاتی که فرد برای کامپوزیت باید به آن توجه کند تعداد دندان هایی است که باید کامپوزیت شود که تعداد این دندان ها بر قیمت کامپوزیت دندان تاثیر بسیاری می گذارد. برای هر دندان حدودا ۵۰۰ هزار تومان است که البته این هزینه بستگی به نوع مرکز، ممکن است بیشتر هم باشد.

کامپوزیت دندان

عوامل موثر در قیمت کامپوزیت دندان ۱۴۰۰

عوامل زیادی می تواند در قیمت کامپوزیت دندان ۱۴۰۰ تاثیر گذار باشد که در ادامه این مقاله سعی کردیم این عوامل را برای شما بازگو کنیم تا بتوانید در انتخاب خود به این مسائل نیز دقت کنید. اولین نکته ای که می توان به آن اشاره کرد، تجربه و مهارت دندانپزشک است که هرچه دندانپزشک مهارت بالاتری داشته باشد، دستمزدی که برای کامپوزیت می گیرد نیز بیشتر است. البته ناگفته نماند که پرداخت هزینه بیشتر ممکن است شما را از پرداخت هزینه های بعدی که ناشی از خرابی احتمالی کامپوزیت است خلاصی دهد.

کامپوزیت دندان چگونه انجام میشود
بخوانید

نکته دیگر که می توان به آن اشاره کرد، جنس کامپوزیت بکار برده شده برای دندان است که هر چه جنس این کامپوزیت بهتر باشد، هزینه نهایی را برای شما بالاتر می برد ولی شما را از کیفیت کامپوزیت کار شده مطمئن تر می کند. در میان کامپوزیت های موجود در بازار کامپوزیت های سوئیسی از کیفیت و قیمت بالاتری برخوردار هستند و نکته آخر گارانتی و تضمین کامپوزیت کار شده است. در بعضی از مراکز کامپوزیت کار شده در دهان بیمار را گارانتی و تضمین می کنند که مشکل ترک خوردن و یا موارد دیگری از جمله شکستگی برای آن پیش نیاید و یا اگر به وجود آمد آن را ترمیم کنند که این ضمانت بر قیمت کامپوزیت دندان ۱۴۰۰ تاثیر بسیار می گذارد.

تگ ها
دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت