قیمت کشیدن دندان عقل بالا

قیمت کشیدن دندان عقل بالا

قیمت کشیدن دندان عقل بالا

در بسیاری از مواقع پیش می‌آید که شما در راستای خرابی دندان‌های خود قرار دارید، آن دندان هم یکی از مهمترین و حساس‌ترین دندان‌های شما دندان عقل بالا است. حال اگر که مجبور به کشیدن یا عمل جراحی آن شوید وضعیت چگونه است؟ قیمت کشیدن دندان عقل بالا توسط دندانپزشک حرفه‌ای چقدر می‌باشد؟ این قیمت‌گذاری بر چه اساس و بنیادی نهاد شده است؟ آیا بیمه این هزینه را متقبل می‌شود؟ با ما همراه باشید تا به صورت مفصل به تمامی سوالات شما پاسخ دهیم و همچنین به معرفی بهترین‌ها در زمینه‌ی لمینت و کشیدن دندان در تیم مجرب خود بپردازیم.

چرا مجبور به کشیدن دندان عقل می‌شویم؟

بهتر است بدانید که دندان عقل نیز یکی دیگر از دندان‌های دائمی و در اصل آسیاب چهارم می‌باشد. پس همانطور که متوجه شدید کشیدن آن سخت خواهد بود. دندان عقل، در واقع انتهایی ترین دندانی است که در دهان شروع به رشد می‌کند. برخلاف اینکه دندان عقل در دندان همه‌‌ی افراد به صورت یکسان وجود دارد، اما بعضاً احتمال دارد که به علت کوچک بودن فک یا مشکلات دیگر به طور کامل رشد نکند و در زیر بافت لثه قرار گیرد. در این زمان ممکن است که دندان عقل شما به محلی برای جمع شدن غذا و در نتیجه میکروب‌ها تبدیل شود. مورد قابل توجه این است که اگر همچنین اتفاقی رخ دهد، امکان تمیز کردن آن دندان نیز وجود ندارد و به همین علت در طولانی مدت در معرض تشکیل پلاستیک دندان و پوسیدگی قرار می‌گیرد. یکی از لایه‌هایی که روی دندان چسبیده شده است پلاستیک می‌باشد، که مواقعی بوجود می‌آید که فعالیت باکتری‌ها در دهان شما بیش از حد عادی شود و مواد غذایی در دهانتان باقی بماند. در این مورد شما مجبور به کشیدن دندان خود خواهید شد، امری که می‌توانید با خیال راحت آن را به تیم مجرب ما بسپارید. همچنین ما به ارائه‌ی خدمات دیگری مانند ایمپلنت نیز می‌پردازیم.

آیا لمینت به دندان ها آسیب می رساند؟
بخوانید

هزینه کشیدن دندان عقل بالا

هزینه کشیدن دندان عقل بالا

اینکه بتوانیم هزینه کشیدن دندان عقل بالا را تعیین کنیم، نیازمند بررسی فاکتور‌های مختلفی می‌باشد که اول از همه باید نمایان یا نهفته بودن آن در لثه‌ی فرد بیمار را تعیین کرد. سپس باید سلامت کلی دندان تعیین شود. آیا دندان عفونت کرده است؟ آیا دندان با یک حرکت از درون لثه بیرن می آید یا نیاز است به قطعات کوچکتر تقسیم شود؟ و موارد بسیار دیگر. در این بخش از مطلب با ما همراه باشید تا به بررسی این عوامل به صورت دقیق بپردازیم و به شما توضیح دهیم که در سال 1400 برای کشیدن دندان عقل بالا نیازمند چقدر هزینه خواهید بود.

مهمترین عوامل موثر بر هزینه کشیدن دندان عقل بالا

همانطور که در بخش‌های بالایی متن اشاره کردیم، عوامل مختلفی وجود دارند که بر روی هزینه و قیمت کشیدن دندان عقل بالا تأثیر گذار هستند. اما این موارد دقیقاً کدامند؟ در این بخش از مطلب با ما همراه باشید تا به ذکر مهمترین آن‌ها بپردازیم:

  • وضعیت بیمه: یکی از عواملی که تأثیر زیادی بر روی قیمت تمام شده‌ی عمل و کشیدن دندان عقل بالا دارد، تحت پوشش بودن شما توسط بیمه می‌باشد. اگر که عوامل و اتفاقات مورد نظر دندانپزشک تحت پوشش بیمه‌ی شما باشند به درصد زیادی هزینه‌ی آن کم خواهد شد، اما در طرف دیگر اگر شما دفترچه‌ی بیمه نداشته باشید باید هزینه‌ی بیشتری را متقبل شوید.
  • سختی درمان: مواقع مختلفی وجود دارند که مشکلات دهان و دندان به قدر پیچیده می‌شوند که دیگر دندانپزشک با مبلغ تعیین شده کار را انجام نمی‌دهد چرا که مجبور به استفاده از وسایل متفاوتی می‌باشد. برای مثال می‌توان به نحوه کشیدن یک دندان سالم در مقایسه با کشیدن دندان عفونی اشاره کرد که در مورد دوم سختی کار بسیار بیشتر خواهد بود.
  • تکنولوژی مورد استفاده: یکی از علومی که همیشه در حال پیشرفت و تغییر می‌باشد، دندانپزشکی است. به همین علت شاهد استفاده از این رو تکنولوژی‌های جدید برای هر درمان هستیم که می‌تواند هزینه‌ی درمان را به شدت افزایش دهد.
    دانش دندانپزشک: آخرین موردی که شاید بتوان گفت یکی از مهمترین آن‌ها نیز می‌باشد، دانش و مدارک دندانپزشکی می‌باشد که شما به آن رجوع کرده‌اید. اگر دندانپزشک شما به علم روز دندانپزشکی مسلط باشد و جدیدترین تکنیک های درمانی را بداند و در آن زمینه مهارت کافی را کسب کرده باشد، طبعاً هزینه‌ی بیشتری برای شما خواهد داشت.
لمینت دندان بدون تراش دندان
بخوانید

مهمترین عوامل موثر بر هزینه کشیدن دندان عقل بالا

ممنونیم که تا پایان این مطلب همراه ما بودید، امیدواریم با خواندن این مطلب از قیمتن کشیدن دندان عقل بالا با خبر شده باشید و متوجه نحوه‌ی تعیین قیمت آن توسط دندانپزشک بشوید. برای انجام انواع مختلف عمل جراحی صورت و فک و همچنین زیبا‌سازی صورت و ایمپلنت می‌توانید به وبسایت ما مراجعه کنید یا با پشتیبانی تلفنی تماس حاصل فرمایید. ما با ارائه‌ی بهترین‌ها در تیم خود سعی بر جذب اعتماد مشتری داریم.

تگ ها
دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت