متخصص پروتز دندان ثابت و متحرک

متخصص پروتز دندان ثابت و متحرک

متخصص پروتز دندان ثابت و متحرک

متخصص پروتز دندان ثابت و متحرک – متخصصان پروتز در درمان و رسیدگی به مشکلات دندان و صورت که شامل بازگرداندن ساختارهای از دست رفته دندان و فک است، تخصص دارند. یک متخصص پروتزهای زیبایی در زمینه کاشت دندان، تاج، پل، دندان مصنوعی، لمینت و ایمپلنت تخصص و فعالیت دارد.
متخصصان پروتز هنگامی متخصصان شناخته شده ای برای انجام انواع پروتز هستند. این پروتز می تواند متحرک یا ثابت باشد. با وجود این که بسیاری از دندانپزشکان دیگر می توانند برخی از این روش های درمانی را انجام دهند، متخصصان پروتزهای دندانی متخصص این نوع مراقبت ها هستند.

پروتز دندان چیست؟

پروتز دندان راهی است که برای ترمیم دندان‌هایی که به دلایل مختلف از بین رفته و یا خارج می شوند استفاده می شود. بسیاری از افراد به دلایل مختلفی دندان های خود را از دست می دهند، مهمترین آنها عدم رعایت بهداشت دندان است. دلایل دیگر شامل از دست دادن دندان ها به دلیل ضربه صورت به دلیل تصادفات و سایر نیازهای فیزیولوژیکی و دارویی است.
همانطور که می دانید دندان یکی از قسمتهای حیاتی بدن است.دندان ها نه تنها برای مصرف غذا، بلکه برای صحبت و گفتگو نیز مهم هستند. دندان ها همچنین بخش مهمی از ظاهر ما هستند و بنابراین برای روابط خوب اجتماعی بسیار حیاتی هستند. دندان ها به ما لبخند می زنند و همچنین ساختار و مناسبی به صورت می دهند.

درمان ریشه دندان
بخوانید

پروتز دندان چیست

لمینت دندان چیست؟

به پوسته ی نازکی که با توجه یه شرایط و نیاز هر شخص به وسیله مواد تخصصی و توسط متخصصان پروتز دندان طراحی و قالب گیری می شود، لمینت دندان میگویند. عمدتا لمینت با قصد زیبا سازی دندان از طریق بهتر کردن رنگ، اندازه و به طور کلی زیبا سازی لبخند فرد انجام می شود. ورقه های لمینت از لایه های چینی مانند متفاوت و مختلف ساخته می شوند.
برخلاف تصورات عمومی، برای ساخت لمینت، نیازی به تراشیدن دندان نیست: البته در صورت انتخاب روش درمانی مناسب توسط دندانپزشک خاص، که بهتر است در این مواقع برای اتخاذ بهترین تصمیم ها و نصب لمینت به بهترین شکل، به یک متخصص پروتز دندان مراجعه فرمایید.

ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت دندانی یک جراحی جزیی است که با استخوان فک یا جمجمه ارتباط برقرار می کند تا پروتز دندان مانند تاج، پل، پروتز مصنوعی، پروتز صورت یا لنگر ارتودنسی را پشتیبانی کند. اساس ایمپلنت دندانی مدرن یک فرآیند بیولوژیکی به نام استخوان سازی است که در آن موادی مانند تیتانیوم با استخوان پیوند می خورد.

فواید ایمپلنت دندان

از ایمپلنت دندان می توان برای جایگزینی یک دندان، چند دندان یا تمام دندان ها استفاده کرد. این کار به عملکرد بهتر و ظاهر زیباتر دندان ها کمک می کند.
اما این تنها استفاده از ایمپلنت نیست. در دندانپزشکی، استفاده های مختلفی از ایمپلنت می شود.علاوه بر این، برای اقدامات ارتودنسی، مینی ایمپلنت های دندانی می توانند کمک کنند تا دندان ها را به موقعیت دلخواه منتقل کنند.

کامپوزیت دندان چیست؟
بخوانید

لمینت یا ایمپلنت

لمینت یا ایمپلنت؟

اینکه آیا شما باید ایمپلنت انجام دهید یا لمینت بستگی به مشکلی دارد که می خواهید آن را برطرف کنید. به بیان ساده، ایمپلنت های دندانی جایگزین دندان های از دست رفته می شوند و لمینت ها با بهبود زیبایی باعث ایجاد لبخند می شوند.
اگر دندان هایی سالم دارید اما دارای مشکلات زیبایی مانند لکه، براده یا شکاف هستند. انجام لمینت گزینه بسیار خوبی برای لبخند زیبا در مدت زمان کوتاه است. اگر مشکل بزرگی در سلامت دهان خود دارید، مانند از دست دادن دندان ها، از دست دادن استخوان یا عقب رفتن لثه، بهتر است ایمپلنت های دندانی را به عنوان لنگر پایدار برای دندان های مصنوعی انتخاب کنید.

جمع بندی

دندان ها در سلامت و زیبایی ما نقشی مهم و حیاتی ایفا می کنند. اما ممکن است ظاهر زیبای خود را از دست بدهند که در این صورت می توانید لمینت انجام دهید و یا در بعضی موارد، شما ممکن است یک یا چند عدد از دندان هایتان را از دست بدهید که بهترین راه برای شما ایمپلنت خواهند بود. اکثر دندان پزشک ها قادر به انجام انواع پروتزهای دندان هستند اما بهترین راه مراجعه به یک متخصص پروتز دندان است که تخصص و تجربه بیشتری در این زمینه دارد.

میکروسرجری (جراحی میکروسکوپی)
بخوانید
تگ ها
دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت