مراحل ایمپلنت دندان

مراحل ایمپلنت دندان

قبل از پرداختن به مراحل ایمپلنت دندان لازم است بدانید در صورتی که ایمپلنت پس از اینکه در فک قرار داده شد به طور درست از آن نگهداری شود، دارای ماندگاری بسیار بالایی خواهد بود. در صورتی که دندان های دارای ظاهری نامناسب، بد رنگ، بدفرم و با فاصله باشند، از روش لمینت نیز بر روی دندان های آنها نیز استفاده خواهد شد.‌

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان روشی می باشد که از آن برای جایگزین ریشه های دندان استفاده می‌شود. با کمک ایمپلنت ها می توان یک پایه قوی برای دندان های دائمی ایجاد کرد یا به آنها قابلیت جابجایی داد که با دندان های طبیعی سازگار باشد. جنس ایمپلنت دندان را از تیتانیوم خالص انتخاب می‌کنند تا با بدن انسان سازگاری بهتری داشته باشد. ایمپلنت دارای شکلی به صورت میله باریک بوده که داخل استخوان فک قرار داده خواهد شد. امروزه از ایمپلنت دندان به عنوان بهترین جایگزین برای دندان هایی که از بین رفته اند استفاده می‌شود.

مراحل ایمپلنت دندان

اقدامات لازم پیش از مراحل ایمپلنت دندان

قبل از انجام مراحل ایمپلنت دندان باید پوسیدگی دندان ها به خوبی بررسی شده و در صورت وجود پوسیدگی آن را رفع کرد. قبل از انجام دادن کاشت دندان جلو لازم است که از پزشکی متخصص سوال شود که آیا این روش از جایگزینی دندان برای فرد مناسب می باشد یا نه. همچنین قبل از هر چیز باید اطمینان پیدا کرد که دندانپزشک مراحل ایمپلنت دندان را به طور کامل انجام خواهد داد. برای ایمپلنت دندان باید دندانپزشکی انتخاب شود که از استاندارد ها پیروی کرده و دارای مدرک علمی و قانونی باشد.

ایمپلنت دندان نیش
بخوانید

مراحل ایمپلنت دندان

جراحی برای ایمپلنت دندان

برای اینکه بتوان ایمپلنت را در دهان قرار داد، لازم است که یک جراحی ضروری صورت گیرد. در این جراحی که به آن کاشت دندان ها نیز گفته می شود، ایمپلنت در استخوان فک قرار خواهد گرفت. پس از چند ماه که جراحی انجام شده پین تیتانیومی که در ایمپلنت است در استخوان فک ادغام می شود. پس از مدتی که دندانپزشک از ادغام شدن ایمپلنت به استخوان دندان اطمینان پیدا کرد، می توان از ایمپلنت ها به عنوان پایه ای برای پروتز دندان استفاده کرده و پروتز را روی آن نصب کرد.

مراحل ایمپلنت دندان

آشنایی با مراحل ایمپلنت دندان

با توجه به شرایط و تعداد دندان‌ها مدت زمان انجام عمل ایمپلنت دندان متفاوت خواهد بود. ممکن است دندانپزشک شما درمان چندین دندان را بتواند در یک عمل جراحی انجام دهد. در این صورت عمل انجام گرفته دارای مدت زمان طولانی خواهد بود. برای جراحی ایمپلنت دندان از بی حسی موضعی استفاده می شود، در این حالت درد در دهان فرد از بین رفته و می تواند حین عمل بیدار بماند. ممکن است در این مرحله دندانپزشک از آرامبخش استفاده کند تا در زمان انجام عمل اضطراب بیمار از بین رفته و آرام باشد. پس از بی‌حسی کامل لثه دندانپزشک یک برش در لثه ایجاد کرده و یک سوراخ کوچک در استخوان فک به وجود می آورد و ایمپلنت در این سوراخ قرار داده خواهد شد.

هزینه ایمپلنت دندان در سال 1400
بخوانید

در شرایط خاص برای مراحل ایمپلنت دندان می توان برای کشیدن دندان آسیب دیده در طی یک جلسه جراحی ایمپلنت را جایگزین آن کرد که این روش به ایمپلنت فوری یک جلسه‌ای معروف می‌باشد و همیشه نمی توان از آن استفاده کرد و از این روش فقط در شرایط خاص استفاده می شود. در صورتی که این حالت را نتوان انجام داد، دندانپزشک ایمپلنت را چند ماه بعد از کشیدن دندان در دهان قرار می دهد تا استخوان فک زمان کافی جهت ترمیم داشته باشد و به آن روش تاخیری نیز می گویند.

در موارد خیلی کم احتمال دارد که در مراحل ایمپلنت دندان به بیهوشی برای عمل نیاز باشد در این صورت عمل باید در مراکز خاصی که دارای تجهیزات ویژه هستند انجام شود. در این روش بیمار به طور کامل بیهوش می‌شود و عمل او در طول خواب صورت خواهد گرفت.

مراحل ایمپلنت دندان

تفاوت روش های ایمپلنت دندان به صورت فوری و تاخیری

در رابطه با مراحل ایمپلنت دندان با روش فوری و تاخیری باید گفت که برای ایمپلنت دندان فوری و تاخیری می توان عمل را طی یک یا دو مرحله انجام داد. برای روش یک مرحله ای میله ای اتصالی که روی پین پروتز و ایمپلنت وجود دارد، همزمان قرار داده خواهد شد و پس از اتمام جراحی ضمائم آن را در دهان می توان مشاهده کرد.

شناخت انواع ایمپلنت و اندازه های آن
بخوانید

برای روش دو مرحله ای ابتدا باید میله آن را در لثه جایگزین کرد و مدتی و برای بهبود کامل لثه و استخوان صبر کرد، پس از بهبودی لثه طی یک جراحی دیگر که جراحی آن کوتاه تر و ساده تر از سری قبل می‌باشد، اتصالات به آن وصل می‌شود.

با مراجعه به بهترین دندانپزشک در تهران در زمینه ایمپلنت، لمینت می توانید لبخندی زیبا داشته باشید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا مشاوران ما به صورت رایگان شمارو راهنمایی نمایند.

دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت