مراحل نصب لمینت دندان

مراحل نصب لمینت دندان

مراحل نصب لمینت دندان

لمینت و ایمپلنت دندان امروزه یکی از بهترین روش هایی به شمار می آید که شما از طریق آن می توانید لبخند زیباتری داشته باشید، معمولا افراد علاقه مند هستند تا مراحل نصب لمینت دندان را بدانند تا با اطلاع کامل اقدام به انجام این کار کنند. امروزه افراد زیادی هستند که با مراجعه به دندانپزشک خود به دنبال داشتن دندان هایی زیباتر هستند تا از این طریق لبخند زیباتری داشته باشند. یکی از بهترین روش هایی که امروزه برای انجام این کار وجود دارد لمینت دندان می باشد که شما هم می توانید اقدام به انجام این کار کنید. ما در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره مراحل نصب لمینت صحبت کنیم و اطلاعات جالبی را در خصوص این موضوع در اختیار شما قرار دهیم. بنابراین اگر شما هم علاقه مند به آشنایی با مراحل نصب لمینت دندان هستند با ما در این مطلب همراه باشید.

آماده سازی اولیه دندان ها برای نصب

آماده کردن دندان ها قبل از لمینت یکی از مهمترین مراحل نصب لمینت دندان به شمار می آید و از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. در واقع در این مرحله تمامی اقداماتی که برای چسبندگی بهتر لمینت دندان باید انجام شود انجام می شود تا لمینت به خوبی بر روی دندان های شما قرار گیرد. علاوه بر این باید دقت داشته باشید که این مرحله برای طبیعی به نظر رسیدن لمینت ها بسیار ضروری است. در صورتی که نیاز باشد در این مرحله دندان های شما مورد بررسی قرار می گیرد و حتی ممکن است برخی از آزمایش ها نیز در این مرحله انجام شود.

ارتودنسی در بزرگسالان
بخوانید

مراحل نصب لمینت دندان

تراشیدن مینای دندان یکی دیگر از مراحل نصب لمینت دندان

در مرحله بعدی از مراحل نصب لمینت دندان در صورتی که قصد داشته باشید لمینت سرامیکی بر روی دندان های خود نصب کنید نیاز است تا یک لایه از مینای دندان شما تراشیده شود که برای این کار دندانپزشک معمولا یک لایه نازک از مینای دندان شما را می تراشد. دقت داشته باشید که اندازه لایه ای که از مینای دندان شما تراشیده می شود به موارد متعددی بستگی دارد. به عنوان مثال نحوه قرارگیری لمینت ها بر روی دندان شما و همینطور نیاز دندان های شما از جمله عواملی هستند که بر روی این اندازه تاثیر گذار می باشند. معمولا اندازه ای که از مینای دندان شما تراشیده می شود تا لمینت ها به خوبی بر روی آن قرار گیرند بین نیم میلیمتر تا هفت دهم میلیمتر می باشد. نکته جالب این است که در اغلب مواقع این تراشیدن هیچ دردی ندارد چرا که به میزان بسیار کوچکی است و به همین علت نیازی به بی حس کردن نیست.

مراحل نصب لمینت دندان

قالب گیری دندان ها برای ساخت لمینت

قالب گیری دندان تقریبا مهمترین مرحله برای نصب لمینت دندان می باشد چرا که در این مرحله دندانپزشک یک اندازه اولیه از دندان های شما ثبت می کند تا براساس آن لمینت مناسب دندان های شما ساخته شود. برای اندازه گیری دندان از قالب هایی استفاده می شود که مناسب دندان طراحی و ساخته شده اند و اندازه دقیق دندان های شما را ثبت می کنند. در ابتدا این قالب تقریبا نرم است و بعد از این که بر روی دندان های شما قرار می گیرد شروع به ثبت شدن می کند تا دقیقا متناسب با اندازه دندان های شما شکل بگیرد. البته نکته ای که در این جا وجود دارد و باید به آن دقت کنید این است که در برخی از مواقع دندانپزشک شما می تواند از فناوری های CEREC نیز برای این کار استفاده کرده و اقدام به تصویر برداری از موقعیت دندان های شما کند.

بهترین زمان برای کشیدن دندان عقل
بخوانید

مراحل نصب لمینت دندان

نصب لمینت موقت در صورت نیاز

در بخش های قبلی بیان کردیم که یکی از مراحل نصب لمینت دندان این است که مینای دندان شما تراشیده می شود تا لمینت به شکل بهتری بر روی آن قرار گیرد حال همانطور که احتمالا می دانید معمولا بعد از قالب گیری دندان ها که یکی دیگر از مراحل نصب لمینت دندان به شمار می آید معمولا یک یا دو هفته طول می کشد تا لمینت شما ساخته شود. در این شرایط شما به راحتی می توانید از دندانپزشک خود بخواهید تا اقدام به نصب لمینت موقت بر روی دندان های شما کند تا از بروز حساسیت و یا زشت شدن لبخند شما جلوگیری کند.

مراحل نصب لمینت دندان

ساخت و نصب لمینت آخرین مرحله از مراحل نصب لمینت دندان

بعد از این که لمینت دندان های شما ساخته شد دندانپزشک اقدام به نصب آن بر روی دندان های شما می کند که در این مرحله می توانید در صورت وجود مشکل از دندانپزشک خود بخواهید که آن را حل کند.

تگ ها
دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت