مزایای لمینت سرامیکی

مزایای لمینت سرامیکی

مزایای لمینت سرامیکی

لمینت سرامیکی نسبت به کامپوزیت دندان مقاومت و طول عمر بیشتری داشته و در طول سالهایی که مورد استفاده قرار می گیرد، تغییر رنگ نخواهد داد.امروزه لمینت دندان از جمله پرطرفدارترین روشها در دندانپزشکی برای ایجاد طرح لبخندی زیبا و به یاد ماندنی می باشد. اما این تنها دلیل افراد برای لمینت کردن دندان هایشان نیست. افراد برای پوشاندن عیوب ظاهری مانند تغییر رنگ یا بدفرمی دندانها نیز اقدام به لمینت کردن دندانها می کنند. در این رابطه دو نوع لمینت دندان سرامیکی ( پرسلن ونیر ) و کامپوزیتی برای انتخاب وجود دارد.

ونیرهای سرامیکی، پوسته های نازکی همرنگ هستند که برای هر فرد به صورت سفارشی ساخته شده و روی دندان قرار می گیرند. در این مقاله قصد داریم به مزایای کاشت ونیر سرامیکی پرداخته و شما را بیشتر با آن آشنا سازیم.

مزایای کاشت لمینت سرامیکی

به طور کلی استفاده از لمینت های سرامیکی علاوه بر جنبه زیبایی، برای حل مشکلات متعددی نظیر فواصل دندانی ،به هم ریختگی های متوسط دندانی، پریدگی لبه دندان ها و زرد شدن آنها مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به شمردن مزایای استفاده از این نوع لمینت می پردازیم که عبارتند از:

قیمت دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت
بخوانید

پریدگی لبه دندان ها

1- مقاومت بالایی در برابر تغییر رنگ دارند

ونیر های پرسنلی نسبت به دیگر روش ها همچون کامپوزیت دندان یا بلیچینگ، نسبت به رنگ پذیری از موادی چون قهوه و چای، مقاومت بیشتری داشته که از آن به عنوان یکی از کاربردی ترین مزایای کاشت لمینت سرامیکی یاد می شود، در نتیجه با رعایت بهداشت دهانی، طول عمر بیشتری پیدا کرده و به طور دائم سفید و درخشان باقی می مانند.

با نصب ونیرهای سرامیکی تا مدتی طولانی (حدود 10 تا 15 سال) ، دیگر نگران مشکل تغییر رنگ و زرد شدن دندان هایتان نخواهید بود و از زیباتر شدن ظاهر دندان های طبیعی خود لذت خواهید برد.

2- ظاهری طبیعی داشته و همچون الماس خواهند درخشید

لمینت سرامیکی، علاوه بر اینکه ظاهری طبیعی دارد، به دلیل برخورداری از خاصیت بازتاب نور سرامیک ، ظاهری کاملا مشابه به مینای دندان خواهند داشت. همانطور که در بخش های قبل به این نکته اشاره کردیم، به دلیل اینکه لمینت های سرامیکی از یک لایه نازک ساخته می‌شوند؛ بسیار شفاف و درخشان بوده و دقیقا شبیه دندان های طبیعی به نظر می رسند؛ به همین دلیل هیچ کس به جز خودتان و دندانپزشک نمی تواند تشخیص دهد که از لمینت استفاده کرده اید.

کامپوزیت خط لبخند
بخوانید

ظاهری طبیعی

3- از نصب سریع و آسان لمینت سرامیکی شگفت زده خواهید شد

یکی دیگر از مهم ترین مزیت های ونیرهای دندانی این است که بیماران بلافاصله پس از نصب، شاهد اصلاح طرح لبخند خود بوده و از ظاهر خود کاملاً راضی هستند. این روش یک راه حل فوق العاده است، چرا که ونیرهای سرامیکی هیچ گونه دوره نقاهت و ریکاوری نداشته و می توانند بلافاصله پس از اتمام جلسه کاشت لمینت، طرح لبخند را به طور کامل اصلاح کنند.

4- از انعطاف پذیری خوبی برخوردارند

در کاشت لمینت سرامیکی، متخصص دندانپزشکی رنگ ونیر را به گونه ای انتخاب می کند که دقیقاً مشابه با دندان های طبیعی خود فرد باشد. جالب است بدانید که برای داشتن لبخندی هالیوودی، حتما نباید تمام دندان‌های خود را با ونیر دندانی بپوشانید و در بیشتر موارد، فقط کافی است چند دندان جلو را که هنگام خندیدن بیشتر جلب توجه می‌کنند با لمینیت سرامیکی اصلاح کنید.

متخصص دندانپزشکی

5- قابلیت ترکیب با دیگر روشهای دندانپزشکی زیبایی

یکی از سوالاتی که برای افراد پیش از مراجعه ممکن است پیش بیاید، این است که آیا لمینت سرامیکی را می توان همزمان با سایر روش های دندانپزشک زیبایی مانند ایمپلنت، تاج دندان، بریج، ارتودنسی، سفید کردن دندان و غیره، جهت اصلاح طرح لبخند بکار برد؟ جواب مثبت است.در چنین مواردی سعی می شود تا رنگ و ظاهر ونیرهای پرسلن دقیقا شبیه به تاج دندان یا ایمپلنت ساخته می شود؛ در نتیجه یک دستی و هماهنگی دندان ها تا حد زیادی حفظ خواهد شد.

راه های نگهداری و مراقبت از ایمپلنت دندان
بخوانید

6- نیاز به تراش دندان کمتری دارد

نصب تاج دندان، یکی دیگر از درمان های دندانپزشکی زیبایی جهت پوشش و ترمیم سایز و شکل دندان ها، همچنین استحکام و بهبود ظاهر آنها می باشد. در این روش باید ساختار بیشتری از دندان تخریب و تراشیده شود تا فضای کافی جهت وارد کردن تاج دندان فراهم شود. همینطور ممکن است با گذشت زمان، خط نازک محسوسی میان دندان های طبیعی شما و تاج دندان مشاهده شود که می تواند ظاهری ناخوشایند به دندان های شما ببخشد.

در مقابل نصب لمینت سرامیکی روشی کم تهاجمی تر و به عبارتی نیاز به تراشیدن مقدار کمتری از ساختار مینای دندان می باشند و از لحاظ ظاهری نیز زیبایی رضایت بخشی را برایتان به ارمغان می آورد.

این نکته را هم فراموش نکنید که اگر دندان های شما سالم و بدون پوسیدگی است و ترمیم آن صرفا برای اهداف زیبایی است ، لمینت گزینه مناسب تری برایتان خواهد بود.

مزایای لمینت سرامیکی

تگ ها
دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت