مهمترین شرایط ایمپلنت دندان

مهمترین شرایط ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان این روزها بحث داغی دارد. این موضوع شاید به این دلیل است که یکی از مهمترین اعضایی که باعث زیبایی چهره هر فردی می شود دندان ها هستند. پس نمی توان به نبود آنها در دهان و یا بد رنگ بودن آنها بی تفاوت بود. به همین دلیل است که امروزه ایمپلنت یا همان کاشت دندان های مصنوعی مورد توجه واقع شده است. و همچنین لمینت دندان که به آنها روکش دندان جهت سفیدتر نشان دادن دندان گفته می شود، طرفداران زیادی پیدا کرده اند. همگی سعی می کنند با انجام اصلاح طرح لبخند یک چهره هالیوودی را در خود ایجاد کنند. اما ببینیم چه دکتری در کشور می تواند به عنوان بهترین دندانپزشک بهترین شکل دندان را از طریق ایمپلنت دندان برای شما فراهم آورد. دکتر ساسان ترابیان یکی از بهترین متخصصین دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی در تهران هستند.

لمینت و ایمپلنت دندان از جمله راهکارهای موثری است که می توان به وسیله آن جای خالی دندان های از دست رفته را پر کرد و باعث جذابیت و زیبایی چهره و سلامت دهان و دندان فرد خواهد شد. اما این متد با وجود جایگاه خوبی که در طی چند ساله اخیر در بین عموم مردم و جامعه دندانپزشکان پیدا کرده مستلزم رعایت نکات و شرایط مهمی است که باید به آن توجه شود. در این بخش قصد داریم تا به مهمترین شرایط ایمپلنت دندان اشاره ای کوتاه و مفید داشته باشیم؛ همراه ما باشید.

قبل از پرداختن به مراحل ایمپلنت دندان لازم است بدانید در صورتی که ایمپلنت پس از اینکه در فک قرار داده شد به طور درست از آن نگهداری شود، دارای ماندگاری بسیار بالایی خواهد بود. در صورتی که دندان های دارای ظاهری نامناسب، بد رنگ، بدفرم و با فاصله باشند، از روش لمینت نیز بر روی دندان های آنها نیز استفاده خواهد شد.‌ شاید شما هم مشتاق باشید اطلاعاتی در مورد انواع ایمپلنت دندان، هزینه و قیمت ایمپلنت،  ارتودنسی و ایمپلنت، عوارض ایمپلنت، ایمپلنت دندان جلو، ایمپلنت فوری و معایب آن، قیمت ایمپلنت فوری و عوارض ایمپلنت فوری، انواع برند ایمپلنت دندان، ایمپلنت موقت، انواع ایمپلنت های ارتوپدی، ایمپلنت فوری دندان جلو و … بدست آورید. پس با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

 

شرایط ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت و یا کاشت دندان به روش دائمی و نسبتا قطعی جایگزین کردن دندان های از دست رفته گفته می شود. این روش با استفاده از تجهیزات خاصی انجام شده و فقدان دندان های از دست رفته را به خوبی جبران خواهد نمود. در این روش درمانی از پایه های فلزی تیتانیومی به منظور نگهدارنده پروتزهای دندانی استفاده شده و امکان تعویض دندان های ایمپلنت شده نیز وجود خواهد داشت.

ایمپلنت دندان روشی می باشد که از آن برای جایگزین ریشه های دندان استفاده می‌شود. با کمک ایمپلنت ها می توان یک پایه قوی برای دندان های دائمی ایجاد کرد یا به آنها قابلیت جابجایی داد که با دندان های طبیعی سازگار باشد. جنس ایمپلنت دندان را از تیتانیوم خالص انتخاب می‌کنند تا با بدن انسان سازگاری بهتری داشته باشد. ایمپلنت دارای شکلی به صورت میله باریک بوده که داخل استخوان فک قرار داده خواهد شد. امروزه از ایمپلنت دندان به عنوان بهترین جایگزین برای دندان هایی که از بین رفته اند استفاده می‌شود.

ایمپلنت متد درمانی رایجی است که امروزه جامعه دندانپزشکان بسته به شرایط فرد بیمار، از آن برای پر کردن جای خالی دندان های پوسیده و کشیده شده کمک می گیرند. در حقیقت افرادی که بنا بر دلایل مختلف نظیر پوسیدگی شدید، شکستگی و … مجبور به کشیدن یک یا چند عدد از دندان های خود می شوند از ایمپلنت به عنوان یک روش ترمیمی و زیبایی برای جایگزینی دندان کشیده شده استفاده می کنند. ساختار ایمپلنت متشکل از 3 بخش اصلی بوده و از طریق عمل جراحی در داخل استخوان فک دهان فرد، جای خالی دندان را با یک دندان مصنوعی ثابت پر می کنند.

ایمپلنت دندان

افراد واجد شرایط ایمپلنت

ایمپلنت یا کاشت دندان، تنها درمانی است که می تواند جای خالی دندان های از دست رفته را همانند دندان های واقعی پر کند. دندان های کاشته شده کاملا طبیعی به نظر رسیده و هنگام صحبت کردن، غذا خوردن و لبخند زدن عملکردی مانند دندان های واقعی دارند.

نکته مهم در کاشت دندان، وجود بافت استخوانی کافی در آرواره های فرد است. در صورتی که بافت استخوانی به دلیل بیماری، مصرف داروهای خاص یا دلایل دیگر تحلیل رفته، و یا استخوان های فک از سلامت و استحکام کافی برخوردار نباشند، کاشت دندان موفقیت آمیز نخواهد بود. در صورت وجود چنین مشکلاتی ابتدا باید به ترمیم بافت استخوان پرداخت.

درمان ترمیمی استخوان های فک، به وسیله عمل جراحی پیوند استخوان انجام می شود. پس از این که استخوان های فرد استحکام کافی را پیدا کرد، می توان اقدام به ایمپلنت یا کاشت دندان نمود.

ایمپلنت کار گذاشته شده در استخوان فک، دقیقا به عنوان ریشه دندان عمل می کند و روکش نصب شده به روی این ریشه مصنوعی، مانند دندان طبیعی فرد، عمل خواهد کرد.

آشنایی با مهمترین شرایط ایمپلنت دندان

در شرایط حاضر بدون شک، کاشت ایمپلنت یکی از بهترین گزینه ها برای درمان جای خالی دندان های از دست رفته است و استحکام و مقاومت دندان مصنوعی با کاشت ایمپلنت دوچندان شده؛ به طوری که شخص بیمار بعد از انجام این عمل حسی همانند حضور دندان های واقعی خود دارد. البته باید بدانید که انجام این عمل مستلزم وجود شرایطی است که فرد بیمار باید از آن برخوردار باشد. بعبارت دیگر بنا بر اعتقاد ارتودنتیست ها نمی توان تحت هر گونه شرایطی عمل کاشت ایمپلنت را بر روی تمامی افراد اجرا کرد و باید صلاحیت شرایط او برای این عمل مورد تایید پزشک معالج قرار گیرد. از همین رو در ادامه این بخش، ما این شرایط را به صورت موارد زیر مورد بررسی قرار داده ایم:

مراحل ایمپلنت دندان

1- سلامت جسمی بیمار

ایمپلنت دندان در درجه نخست به وضعیت جسمی و سلامتی فرد بستگی دارد, از همین رو پزشک معالج از فرد بیمار می خواهند تا برای تایید سلامت جسمی خود، آزمایشاتی را انجام دهد. عفونت از جمله معضلات عمده ای است که تا زمان بر طرف نشدن این مشکل نمی توان برای عمل کاشت دندان مصنوعی اقدام کرد. چرا که عفونت ممکن است در عمل جراحی لثه اختلال ایجاد کرده و منجر به پس زدن آن شود. از سویی دیگر، چنانچه شخص بیمار مبتلا به بیماری هایی چون قلب و عروق و… باشد از شرایط لازم برای کشت ایمپلنت برخوردار نیست.

2- سلامت روانی بیمار

شرایط روانی بیمار از دیگر نکات مورد توجهی است که باید دندانپزشک هنگام کاشت ایمپلنت به آن دقت داشته باشد. در حقیقت با توجه به شرایط بدنی فرد بیمار، مهارت و سرعت عمل دندانپزشک و … دوره نقاهت این عمل برای هر فرد با دیگری متفاوت است. از همین رو فاکتورهای مختلفی نظیر عدم احساس ترس و اضطراب و آستانه تحمل بالای فرد بیمار در طول درمان ایمپلنت دندان و جراحی لثه بسیار حائز اهمیت است.

افراد واجد شرایط ایمپلنت

3- سلامت استخوان فک

یکی از شرایط مهم که به شدت بر روی موفقیت عمل کاشت ایمپلنت دندان تاثیر بسزایی دارد؛ کیفیت و کمیت استخوان فک فرد بیمار است. به عبارت دیگر تحلیل بیش از حد استخوان فک بیمار باعث می شود که نتوان عمل کاشت ایمپلنت را به انجام رساند و در چنین شرایطی از پیوند استخوان کمک گرفته می شود. بنابراین وظیفه یک پزشک قبل از امیدوار کردن بیمار خود نسبت به موفقیت آمیز بودن عمل ایمپلنت دندان، انجام تصویربرداری های لازم به منظور صلاحیت و تعیین کیفیت و تراکم استخوان فک دهان او است. فلذا برای فیکس نگاه داشتن پایه ایمپلنت در استخوان فک، باید بافت استخوانی او تراکم بالایی داشته باشد و برای انجام این عمل کافی باشد تا پایه در بهترین شرایط به استخوان فک او جوش بخورد.

4- سلامتی لثه ها

بجز استخوان فک و رباط های نگهدارنده ریشه دندان یکی از مهمترین بخش ها که به شدت بر روی حفاظت و استحکام دندان ها تاثیر گذار است؛ لثه ها هستند. از همین رو سلامتی لثه ها برای جلوگیری از ورود عفونت و باکتری به استخوان فک برای کاشت ایمپلنت نیز حائز اهمیت بوده و در صورت بی توجهی به این مسئله بعد از انجام عمل کاشت ایمپلنت با خسارات مالی و مشکلات فراوانی مواجه خواهید شد. بنابراین افرادی که قصد انجام عمل ایمپلنت را برای تعداد زیادی از دندان های از دست رفته خود دارند؛ باید از لثه ای سالم و مقاوم برخوردار باشند.

مراحل ایمپلنت دندان به ترتیب

اگر با نیاز به جایگزینی یک دندان طبیعی روبرو هستید، متخصص دندانپزشک ما، دکتر ساسان ترابیان ممکن است به شما پیشنهاد دهد که یک کاشت دندان را به عنوان یک راه حل مادام العمر انجام دهید. اگرچه این اصطلاح ممکن است کمی ترسناک به نظر برسد، اما هنگامی که شما تحت درمان یک تیم حرفه ای بسیار آموزش دیده هستید، می توانید مطمئن باشید که بهترین درمان ممکن را برای ارائه دارید.
آشنا شدن با روند کاشت دندان ممکن است به آرامش ذهن شما کمک کند و درک بهتری از انتظارات شما داشته باشد.

انجام یک عمل کاشت دندان یک مرحله نیست. از آنجا که اجزای زیادی وجود دارد، ممکن است چندین بازدید انجام شود و قبل از اتمام کل مراحل درمان، زمان بهبودی وجود دارد. در ادامه، یک راهنما برای کمک به شما در آشنایی بیشتر با کاشت دندان وجود دارد.

1- مشاوره

اگر نیاز به تعویض دندان طبیعی برای شما تشخیص داده شده است، اولین کاری که باید انجام دهیم معاینه است تا مشخص شود آیا کاشت دندان یک راه حل مناسب است.
دندانپزشک ما، دکتر ساسان ترابیان، دندان ها و لثه های شما را بررسی می نماید تا وضعیت سلامت دهان و دندان شما را بررسی کند. با اشعه ایکس سی تی اسکن، فضای کافی و استخوانی برای کاشت تأیید می شود تا مطمئن شوید که هیچ اعصاب یا آناتومی دیگری برای کار وجود ندارد. اگر مشخص شود که شما در واقع واجد شرایط این روش هستید، ممکن است مجبور شویم ایمپلنت شما را سفارش دهیم یا یک استنت سفارشی تهیه کنیم تا بتواند از قرارگیری دقیق آن اطمینان حاصل کند.

2- استخراج / پیوند استخوان

اگر دندان شما در حال حاضر از دست رفته است، شما موفق شده اید و احتمالاً می توانید از این مرحله صرف نظر کنید. اما اگر هنوز لازم است دندان شما برداشته شود، ابتدا مجبور به کشیدن آن هستیم. در برخی موارد، می توانیم دندان را بیرون آورده و بلافاصله ایمپلنت را قرار دهیم. معمولاً این مورد با دندانهای تک ریشه مانند دندانهای جلویی و برخی از پرمولرها است.
برای دندانی که دارای چندین ریشه مانند مولار یا ناحیه ای با مقدار قابل توجهی عفونت است، قبل از قرار دادن ایمپلنت نیاز به کشیدن دندان است. پس از آن زمان برای همکاری مجدد شما مهلت داده می شود. دندانپزشک ایمپلنت ما ممکن است انتخاب کند که مواد پیوند استخوان را درون حفره ها قرار دهد تا از نتایج قابل پیش بینی بیشتر اطمینان حاصل کند.

3- زمان بهبودی استخراج

هنگامی که استخراج و/ یا پیوند انجام شد، بدن شما برای بهبودی نیاز به زمان دارد. در طی 2-3 ماه آینده، مواد پیوند استخوان با استخوان طبیعی بدن شما ادغام شده و یک پایه محکم برای کاشت جدید شما ایجاد می کند. شما می توانید برای بررسی سریع وضعیت استخوان از طریق اشعه ایکس دیجیتال، به طور دوره ای به دندانپزشک ما مراجعه کنید.

4- قرار دادن ایمپلنت

هنگامی که روز بزرگ فرا می رسد، باید راننده ای را با خود بیاورید و قصد داشته باشید چند ساعت با ما باشید. در دستان ماهر دکتر ساسان ترابیان، شما با آرامش تحت درمان قرار می گیرید و قبل از اینکه متوجه بشوید، کاشت شما تنظیم می شود.

5- دوره ادغام کاشت

اگرچه ایمپلنت دندان در داخل استخوان قرار گرفته است، اما قبل از اتصال تاج ترمیم کننده (دندان) به آن نیاز به زمان دارد تا با محیط جدید خود ادغام شود. انجام این کار زودرس ممکن است منجر به ضربه به ناحیه، شل شدن ایمپلنت و سایر عوارض شود.
به آن مانند یک پست در زمین فکر کنید، که توسط سیمان احاطه شده است. اگر به آن پست نیرو وارد کنید و آن را دور و برش بچرخانید قبل از اینکه بتن کاملاً بچرخد، پست همیشه سست است و از مقاومت کافی برخوردار نیست.
همانند اولین دوره ادغام، شما احتمالاً هر چند هفته یک بار مراجعه می کنید تا ما بررسی هایی را با اشعه ایکس انجام دهیم. و اطمینان حاصل کنیم که همه چیز به درستی بهبود می یابد. وقتی مشخص شد که ایمپلنت از نظر مقاومت کافی در برابر تاج مقاوم است، ما به مرحله آخر خواهیم رفت.

6- اسکن و قرار دادن تاج

اسکن دیجیتال دندان ها به ما کمک می کند تاج سفارشی شما را طراحی و بسازیم. این روش ساده است و نیازی به آرام بخشی یا حتی بیهوشی ندارد. هنگامی که مطب ما را ترک می کنید، دندان جدید خود را در جای خود خواهید داشت و آماده خواهید بود که دنیای جدیدی را تجربه کنید!

تفاوت روش های ایمپلنت دندان به صورت فوری و تاخیری

در رابطه با مراحل ایمپلنت دندان با روش فوری و تاخیری باید گفت که برای ایمپلنت دندان فوری و تاخیری می توان عمل را طی یک یا دو مرحله انجام داد. برای روش یک مرحله ای میله ای اتصالی که روی پین پروتز و ایمپلنت وجود دارد، همزمان قرار داده خواهد شد و پس از اتمام جراحی ضمائم آن را در دهان می توان مشاهده کرد.

برای روش دو مرحله ای ابتدا باید میله آن را در لثه جایگزین کرد و مدتی و برای بهبود کامل لثه و استخوان صبر کرد، پس از بهبودی لثه طی یک جراحی دیگر که جراحی آن کوتاه تر و ساده تر از سری قبل می‌باشد، اتصالات به آن وصل می‌شود.

با مراجعه به بهترین دندانپزشک در تهران در زمینه ایمپلنت، لمینت می توانید لبخندی زیبا داشته باشید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا مشاوران ما به صورت رایگان شما رو راهنمایی نمایند.

انواع ایمپلنت دندان

خوب است بدانید تعداد زیادی از افراد همیشه از درد دندان رنج می برند و یا به علت پوسیدگی های زیاد و حتی بیماری پریودنتال و شاید هم بر اثر ضربه های وارد شده به دندان یک یا چند عدد از دندان های خود را کشیده و یا از دست داده باشند. پس این دسته از افراد می توانند از نمونه های مختلف کاشت دندان مانند اندوستیال و یا ساب پریوستیال استفاده کنند و به طور مداوم با دندان هایی مصنوعی زیبایی خود را به چهره بازگردانند.

اما بدانید در روش ایمپلنت اندوستیال ریشه های فلزی دقیقا در زیر بافت لثه به استخوان فک و آرواره جوش داده می شوند. ضمن داشتن زیبایی هیچ گاه از دهان فرد جدا نمی شود و مادام العمر است. ولی روش ایمپلنت ساب پریوستیال ریشه فلزی در حالت ضعیف تری جای داده می شوند. ممکن است به مرور زمان ریشه شل شده و تاج از دهان جدا شود. همانطور که گفته شد ایمپلنت دندان ها شامل انواع متفاوتی هستند. نوع آن ها بستگی به شرکت سازنده، جنس و مراحل کار نصب دارد. دندانپزشک با توجه به سن بیمار، وضعیت استخوان فک، بیماری های جانبی و وضعیت دندان های او تصمیم می گیرد که از چه نوعی از ایمپلنتی استفاده کند.

1- ایمپلنت ساب پریواستیل

از این نوع ایمپلنت برای درمان یک مرحله ای استفاده می شود. پین یا فیکسچر روی استخوان فک و داخل بافت لثه قرار داده شده و سپس اباتمنت روی آن نصب می شود. در نهایت کراون یا تاج روی آن قرار می گیرد.

2- ایمپلنت اندو استیل

در این نوع ایمپلنت، فیکسچرها مستقیما به داخل استخوان فک وارد می شوند. در این روش از جراحی برای کار گذاشتن ایمپلنت استفاده می کنند، فیکسچرها به شکل های پیچی، تیغه ای، صاف و… وجود دارد که دندانپزشک با توجه به شرایط بیمار تصمیم می گیرد از کدام نوع استفاده کند. فیکسچرها مانند ریشه دندان عمیق هستند و ایمپلنت را محکم داخل استخوان فک نگه می دارند.

3- ایمپلنت یک مرحله ای

در ایمپلنت یک مرحله ای از یک فیکسچر با طول مناسب استفاده کرده و آن را داخل فک قرار می دهند. اما قسمت رویی ایمپلنت از لثه بیرون باقی می ماند و پس از بهبودی محل جراحی و جوش خوردن آن، تاج ساخته شده (پروتز) روی ایمپلنت نصب می شود.
در این روش به دلیل اینکه قسمت رویی ایمپلنت از لثه بیرون است، نیازی به جراحی مجدد وجود ندارد. ایمپلنت ساب پریواستیل از ایمپلنت های یک مرحله ای محسوب می شود.

4- ایمپلنت دو مرحله ای

در روش ایمپلنت دو‌ مرحله ای، ابتدا پایه ایمپلنت یا فیکسچر درون استخوان فک کار گذاشته می شود، به طوری که کاملا درون لثه قرار می گیرد. سپس لثه بخیه زده می شود. مدتی باید سپری شود تا دوره جوش خوردن و بهبود محل جراحی با موفقیت به پایان برسد. پس از آن در جراحی دوم لثه باز شده و تاج دندان یا پروتز روی پایه نصب می شود.

سن مناسب انجام ایمپلنت دندان

مناسب ترین رنج سنی افراد کاندید درمان کاشت دندانی، در فاصله ۱۸ تا ۵۰ سالگی در نظر گرفته شده و توصیه می شوند به منظور کسب نتایج رضایت بخش و پیشگیری از بروز عوارض احتمالی، در فواصل خارج از این بازه سنی، درمان های دیگر جایگزین ورزش کاشت و یا ایمپلنت دندانی شوند.

انجام ایمپلنت های دندانی پیش از سن ۱۸ سالگی منجر به بروز بدشکلی و ناهنجاری های استخوان فک و صورت شده سن ۵۰ سالگی به دلیل تغییرات بافت لثه به دنبال افزایش سن، نتایج مطلوبی نخواهد داشت.

هزینه ایمپلنت دندان

در ابتدا باید به این نکته اشاره کنیم که درمان ایمپلنت گاه می‌تواند توسط یک دندانپزشک خوب و یا گروهی از متخصصان انجام شود که مسلماً اگر این درمان توسط چند گروه متخصص انجام شود بهترین نتیجه را در بر دارد. بدین صورت که ایمپلنت قسمت جراحی توسط متخصص جراحی و روکش آن توسط متخصص پروتز انجام شود. که در این حالت بیشترین کیفیت درمان حاصل می‌گردد، البته مسلماً هزینه ی بیشتری را همراه خواهد داشت. در برخی مراکز نیز تمامی مراحل کاشت دندان توسط یک پزشک انجام می‌گردد که هزینه ایمپلنت کمتری را همراه خواهد داشت.

برخی از شرکت‌های سازنده ایمپلنت با صرف هزینه‌های هنگفت تحقیقات گسترده و تکنولوژی‌های پیشرفته برای تولید انواع ایمپلنت، محصول باکیفیت‌تری را ارائه می‌دهند. که البته قیمت بیشتری نیز دارد؛ اکثراً محصول کشورهایی همچون امریکا، سوئیس، آلمان و سوئد می‌باشند. اما این بدین معنی نیست که تمامی ایمپلنت‌های ساخت این کشورها از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

تعهد مراکز ایمپلنت که از برندهای تضمین دار استفاده می‌کنند نیز نقش مهمی در هزینه‌ها دارد که در صورتی که این درمان نتیجه‌ای مطلوب نداشت، درمان مجدد را به صورت رایگان انجام می‌دهند. برندهای استفاده شده می تواند در هزینه ها و قیمت بسیار تاثیر گذار باشد. به عنوان مثال: قیمت ایمپلنت کره ای dio – قیمت ایمپلنت آمریکایی – قیمت انواع ایمپلنت کره ای و …

مزایای ایمپلنت دندان

مزایای ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان ها یکی از مهمترین راهکارهای زیبایی دندان ها می باشد که برای افرادی که دندان های خود را از دست داده اند می تواند بسیار مفید باشد. آشنایی با مزایای ایمپلنت دندان ها می تواند برای شما بسیار مفید باشد و در تصمیم گیری شما به میزان زیادی تاثیرگذار باشد. به همین علت ما در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره مزایای ایمپلنت صحبت کنیم و اطلاعاتی را در این خصوص در اختیار شما قرار دهیم. بنابراین اگر شما هم جز افرادی هستید که علاقه مند به داشتن اطلاعات بیشتر در این زمینه می باشید به شما پیشنهاد می کنیم حتما در این مطلب ما را همراهی کنید.

بهبود روند جویدن و غذا خوردن با ایمپلنت دندان ها

یکی از مهمترین مزایای ایمپلنت دندان این است که با انجام این کار شما می توانید به میزان بسیار زیادی بر روی روند جویدن غذاها تاثیرگذار باشید و راحت تر غذا بخورید. اگر شما هم جز افرادی هستید که یک یا چند عدد از دندان های خود را از دست داده اید احتمالا می دانید که غذا خوردن در این شرایط سختی های بسیار زیادی دارد و می تواند مشکلات زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. بنابراین قطعا شما هم به دنبال راهکارهایی هستید تا بتوانید به راحتی غذا بخورید که ایمپلنت کردن دندان ها می تواند یکی از بهترین راهکارهایی باشد که پیش روی شما قرار دارد. در واقع شما با ایمپلنت دندان های خود جایگزینی بسیار مناسب را برای دندان های قبلی خود فراهم می کنید و در نتیجه مانند قبل می توانید به راحتی غذاها را بجوید و با خیالی راحت غذای خود را میل کنید.

زیبایی لبخند با انجام ایمپلنت

یکی دیگر از مزایای ایمپلنت دندان ها که امروزه توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است این است که شما با انجام این عمل به راحتی می توانید زیبایی لبخند و زیبایی دندان های خود را چند برابر کنید و در نتیجه اعتماد به نفس خود در جامعه را افزایش دهید. دقت داشته باشید که این کار به شما کمک می کند تا بتوانید یک جایگزین بسیار خوب برای دندان های قبلی خود داشته باشید و شکل و ظاهر آن به هیچ وجه مصنوعی نخواهد بود و می تواند زیبایی بسیار زیادی را برای لبخندهای شما داشته باشد. نکته بسیار مهم دیگری که در خصوص مزایای ایمپلنت می توان بیان کرد این است که بدون داشتن دندان تلفظ برخی از حروف و کلمات می تواند برای شما بسیار سخت باشد ولی با ایمپلنت شما این مشکل را نیز می توانید به راحتی حل کنید.

دوام طولانی یکی از مزایای ایمپلنت دندان ها

طول عمر بسیار زیاد یکی از مهمترین ویژگی های ایمپلنت دندان به شمار می آید که با انجام آن دیگر نیازی نیست که در خصوص از دست دادن دندان های خود نگرانی خاصی داشته باشید چرا که دندان های ایمپلنت شده تا ابد همراه شما خواهند بود و به همین دلیل است که امروزه بسیاری از افراد ایمپلنت دندان ها را یک گزینه بسیار خوب و اقتصادی می دانند و علاقه زیادی به انجام آن دارند. برخلاف بسیاری از روش های دیگر زیبایی دندان که ممکن است در اثر گذر زمان شما مجبور به تعویض و یا تعمیر آنها شوید ایمپلنت این مشکلات را برای شما نخواهد داشت که این موضوع از جمله مهمترین مزایای ایمپلنت دندان ها به شمار می آید.

حفظ سلامت دهان و دندان با ایمپلنت

دقت داشته باشید که امروزه روش های مختلفی که به عنوان جایگزین ایمپلنت دندان وجود دارند معمولا آسیب های جدی را به دندان ها و لثه های شما وارد می کنند و به همین علت است که متخصصین معمولا توصیه می کنند از این روش ها استفاده نکنید. برخلاف این روش ها یکی از مهمترین مزایای ایمپلنت دندان این است که هیچ آسیبی به دهان و دندان شما نمی رساند و کاشت آن با ساده ترین روش ممکن و سالم ترین روش انجام می شود. بنابراین شما با خیالی راحت می توانید اقدام به ایمپلنت دندان های خود کنید.

ثبات و محکم بودن آخرین مورد از مزایای ایمپلنت دندان ها

دقت داشته باشید که ایمپلنت دندان به صورت مستقیم بر روی فک شما جایگذاری می شود و به همین دلیل نیز مانند سایر دندان های عادی شما رفتار می کند و شما می توانید نسبت به استحکام آن نهایت اطمینان را داشته باشید. اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد دارید دندانپزشک متخصصی را برای انجام لمینت و ایمپلنت دندان های خود انتخاب کنید به شما پیشنهاد می کنیم حتما از بخش خدمات وب سایت ما نیز دیدن کنید.

عفونت ایمپلنت

ايجاد عفونت در لثه ها يكی از مشکلات رایج مربوط به لثه است كه این مشکل می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. معمولا عفونت ایمپلنت در اثر تجمع مواد غذایی که خورده شده است و در لابلای تنه فیکسچر مانده است، ایجاد می شود. از آنجایی که سطح زبر فیکسچر ایمپلنت باید کاملا در استخوان قرار داشته باشد، تماس آن با محیط و چسبیدن غذا و پلاک میکروبی به آن می تواند این مشکل را به وجود آورد. لازم به ذکر است که به علت حالت خلل و فرج دار بودن این فیکسچر ها، آنها قابلیت تمیز شدن ندارند.

با چسبیدن این مواد، باکتری موجود قند مصرف و اسید تولید می نماید. بنابراین رفته رفته با گذشت زمان ما شاهد تحلیل استخوان و لثه در این قسمت ها هستیم که منجر به تحلیل و تخریب استخوان های اطراف شده و ایمپلنت را در جای خود سست می کند.

علائم عفونت ایمپلنت دندان

علائم و نشانه های عفونت ایمپلنت دندان

از جمله علائم عفونت ایمپلنت دندان می توان به موارد مشخصی اشاره نمود که عبارتند از:

1- تب:

از نشانه های ظاهری می توان به تب اشاره نمود که این تب نشانه ای از مبارزه بدن با عوامل عفونت باکتریایی در دهان است.

2- درد:

معمولا در اطراف محل ایمپلنت عفونت ایجاد شده است که فرد احساس درد می کند.

3- مشکل در جوییدن:

این مشکل در هنگام استفاده از ایمپلنتی به غیر ایمپلنت های تیتانیومی و زیرکونیا است که سبب می شود تا مشکلاتی در جویدن غذا و ایجاد عفونت به وجود آورد. در ایمپلنت های تیتانیومی که محکم هستند، یک حالت طبیعی برای دندان ایجاد می شود و مشکلی در جویدن برای فرد به وجود نخواهد آورد.

درمان عفونت ایمپلنت دندان

لازم به ذكر است شما می توانید در عرض 2 هفته پس از عمل جراحی ایمپلنت نیز به علت باکتری های به جا مانده دچار عفونت ایمپلنت دندان ها شوید.

دندانپزشک می تواند با معاینه بالینی شما و یا با کمک رادیوگرافی، عفونت را به راحتی تشخیص دهد و برای جلوگیری از آن و حفظ ایمپلنت اقدام کند. با توجه به نوع و پیشرفت عفونت، دندانپزشک می تواند از شیوه های درمانی مختلفی از جمله تجویز دهان شویه های خاص برای این مشکل، تجویز آنتی بیوتیک، لیزر درمانی، جراحی مجدد، درمان ضد میکروبی و … استفاده نماید.

کاشت آلوده، عدم توجه به ظرایف و آموزش ندیدن کامل برخی از افرادی که مبادرت به انجام کاشت دندان می کنند، علل دیگری است که باید به آن توجه شود. این عفونت می تواند در دراز مدت موجب بیماری در سایر قسمت های بدن از جمله قلب نیز شده و عواقب جدی داشته باشد.

شما می توانید برای درمان این مشکل، کاشت ایمپلنت و لمینت، به وب سایت ما مراجعه کرده و از خدمات دندانپزشکی پزشکان مجرب این مرکز بهره مند شوید.

درد ایمپلنت دندان تا چه میزان است؟

اگر به تازگی ایمپلنت دندان انجام داده اید بنابراین داشتن مقدار کمی درد ایمپلنت در حدود 7_10 روز کاملا طبیعی است؛ اما چنانچه پس از گذشت دو هفته همچنان دردهای مداومی را تجربه کردید ممکن است این ایجاد درد به علت عوامل مختلفی مانند: عفونت در محل جراحی، پس زدن ایمپلنت، جابجایی ایمپلنت، فشار بیش از اندازه در محل جراحی، عدم انجام مراقبت های بهداشتی، عدم خون رسانی به بافت های اطراف ایمپلنت، خوردن و یا جویدن ناصحیح، صدمه رسیدن به رشته های عصبی و بسیاری دلایل مختلف دیگر باشد.

علاوه بر لمینت، یکی از مدرن ترین کارهایی که معمولا دندانپزشکان جهت اجرای اصلاح طرح لبخند انجام می دهد عمل ایمپلنت می باشد. اگر چه این نوع تکنیک می تواند جایگزین مناسبی برای دندان های از دست رفته شما باشد اما غالبا چون با استفاده از قرار دادن یک پایه فلزی در فک بیمار و جوش دادن آن به استخوان های فک صورت می گیرد پس طبیعتا درد ایمپلنت دندان تا مدتی می تواند برای شما دردسر ساز باشد. البته این احساس درد ایمپلنت دندان کاملا طبیعی است؛ زیرا در حین عمل جراحی بیمار هیچ دردی را حس نمی کند ولی بعد از پایان ایمپلنت و تمام شدن اثر بی حسی دردهایی بین 7 تا 10 روز ممکن از احساس ناخوشایندی را در فرد ایجاد نماید. اما ببینیم اگر این دردها پایان پذیر نبود و همچنان ادامه داشت علت اصلی آن چیست؟

علت درد ایمپلنت دندان چیست؟

یکی از دلایل مهمی که باعث تداوم داشتن درد ایمپلنت می شود عفونت در محل جراحی می باشد. دومین دلیل درد جراحی ایمپلنت دندان ممکن است جا به جایی ایمپلنت دندان باشد؛ زیرا گاهی اوقات افراد تا زمان جوش خوردن پایه ایمپلنت با استخوان فک نکات اصلی را رعایت نمی کنند و باعث لق شدن پایه ایمپلنت و همچنان باعث به وجود آمدن بافت نرم در کناره های پایه فلزی می شوند. البته شاید بروز درد ایمپلنت دندان به دلیل ایجاد بیماری پریودنتال یا همان التهابات لثه بر اثر فشارهای وارد آمده به پایه ایمپلنت باشد. چرا که فشارهای بیش از اندازه می تواند پایه ایمپلنت را به استخوان فک نزدیک کرده و التهاباتی را در لثه فرد ایجاد کند. هیچ گاه فراموش نکنید که در روزهای ابتدایی ایمپلنت دندان انجام فعالیت های بدنی شدید می تواند بعدا درد های ایمپلنت را تشدید نماید.

برطرف نمودن دردهای بعد از ایمپلنت دندان

اگر تصور کردید که درد ایمپلنت دندان شما به علت عفونت است پس به شما توصیه می کنیم در اسرع وقت به دندانپزشک معالج خود مراجعه کنید و با مصرف یک دوره آنتی بیوتیک از رسیدن عفونت به استخوان فک جلوگیری نمایید. ولی چنانچه دردهای ایمپلنت دندان شما به علت ناپایداری و لق شدن پایه ایمپلنت باشد معمولا در اقدام اولیه دندانپزشک سعی می کند تا تاج دندان را تعویض کند ولی متاسفانه در بیشتر مواقع لازم است تا ایمپلنت از دهان بیمار خارج شود. مورد مهم دیگر آسیب رسیدن به رشته های عصبی می باشد، اگر چه این اتفاق بسیار نادر است ولی چنانچه ایمپلنتولوژیست شما سریعا این اتفاق را تشخیص ندهد ممکن است عوارضی نظیر خارش و بی حسی در برخی از بخش های فک و صورت به وجود آید که به ناچار تنها راه درمان چنین پیشامدهایی خارج کردن ایمپلنت می باشد.

چگونه دردهای ایمپلنت دندان را کاهش دهیم؟

خوب است بدانید تنها ده درصد از بیمارانی که کاشت ایمپلنت دندان را انجام می دهند ممکن است تحت مواردی که مطرح کردیم قرار بگیرد و اصولا نود درصد از بیماران با کاشت ایمپلنت و نگهداری مدوام آن با هیچ موانعی برخورد نداشته باشند؛ زیرا در دنیای مدرن امروزه غالبا با اجرای دستورالعمل های صحیح و انجام به موقع سی تی اسکن و یا عملیات های دیگری مانند CAD/CAM و… هر گونه درد ناشی از ایمپلنت دندان می تواند قابل حل باشد. بنابراین در اثر کوچک ترین احساس درد پس از گذشت دو هفته از انجام ایمپلنت دندان حتما به دندانپزشک خود مراجعه کنید تا ریشه اصلی درد پیدا گردد و به سرعت احساس ناخوشایندی شما بهبود یابد.

تا چه مدت ایمپلنت دندان درد دارد؟

بهتر است بدانید بعد از انجام ایمپلنت دندان معمولا تا ده روز بیمار درد را تجربه می کند که معمولا با مصرف داروهای مسکن توسط تجویز پزشک برطرف خواهد شد و همچنان لثه بیمار به مدت 3_5 روز متورم هستند، اما چنانچه درد بیمار بعد از گذشت سه الی چهار ماه و حتی یک سال بهبود نیافت قطعا به علت یکی از موارد ذیل خواهد بود:

بیماری سیستم ایمنی
سلامت عمومی ضعیف
تداخلات دارویی
ایجاد واکنش های شدید آلرژیک
کشیدن سیگار
نامناسب بودن استخوان فک
دندان قروچه کردن
انجام رادیوگرافی در ناحیه سر و گردن
پس زدن ایمپلنت
خوردن غذاهای خیلی سرد و خیلی داغ
و…

برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از عملکرد ایمپلنت دندان با مشاورین ما در صفحه تماس با ما در ارتباط باشید تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

ایمپلنت دندان جلو

ایمپلنت دندان جلو یکی از راه های جایگزینی دندان های از دست رفته است که معمولا در 3 مرحله کاشت ایمپلنت، اباتمنت و کاشت تاج انجام می شود. همچنین لمینت یکی دیگر از روش های زیباسازی دندان های جلو است که می تواند ظاهر دندان های جلو را مرتب و رنگ آن را زیباتر کند. در ادامه مقاله بیشتر به این موضوع و مزایا و معایب روش های ایمپلنت و لمینت دندان می پردازیم.

ایمپلنت چیست؟

در ابتدا لازم است به معرفی ایمپلنت بپردازیم. با توجه به اهمیت دندان ها در سلامت جسمانی و تغذیه همه انسان ها، امروزه روش های مختلفی برای جایگزینی دندان های از دست رفته به وجود آمده است که یکی از آن ها، ایمپلنت دندان ها است.

در روش ایمپلنت های دندانی، ایمپلنت ها که جایگزین هایی برای دندان های از دست رفته هستند، توسط پزشک در داخل استخوان فک قرار داده شده و پس از جوش خوردن آن ها با استخوان فک ( که ممکن است چندین ماه با توجه به ویژگی های فرد طول بکشد )، تاج و روکش دندان بر روی آن کاشته می شود.

امروزه این روش را می توان برای افراد از سن 15 سالگی (زنان) و 18 سالگی (مردان) به بعد انجام داد.

آشنایی با ایمپلنت دندان جلو

همانطور که می دانید، دندان های جلو یکی از مهم ترین بخش های دندان ها هستند که نقش مهمی در زیبایی ظاهری دارند. این دندان ها ممکن است در اثر عدم مراقبت صحیح و یا حوادثی از بین رفته و لازم است به سرعت جایگزین آن ها در دهان قرار داده شود. اهمیت دندان های جلو همچنین در ایجاد حس اعتماد بنفس در فرد بسیار موثر خواهد بود.

یکی از روش های جایگزینی این دندان ها، ایمپلنت دندان جلو است که باید پایه های ایمپلنت در فک بالا یا پایین قرار گرفته و سپس با ادغام این پایه ها با استخوان های فک و قرار دادن تاج ایمپلنت، می توان دندان ها را جایگزین نمود.

ایمپلنت دندان جلو

نحوه انجام ایمپلنت

به طور کلی مراحل انجام ایمپلنت دندان جلو را می توان به سه قسمت تقسیم بندی نمود که عبارتند از:

1- پایه ایمپلنت:

ابتدا لازم است پایه ایمپلنت که معمولا از جنس تیتانیوم ساخته می شود، با جراحی در ناحیه فک قرار گیرد. بنابراین در این جراحی دندان قبلی و ریشه آن باید جایگزین شوند.

2- اباتمنت:

دومین مرحله برای ایمپلنت دندان جلو است که معمولا از جنس سرامیک، طلا یا تیتانیوم می باشد و به وسیله یک پیچ به ایمپلنت وصل می شود.

3- تاج:

سومین و آخرین مرحله از ایمپلنت دندان جلو است که در این مرحله، تاج را که معمولا آلیاژی فلزی و تمام سرامیکی است برروی ایمپلنت به کمک یک چسب مخصوص یا پیچ قرار می دهند. در این مرحله پس از قرارگیری تاج، با یک ماده همرنگ دندان قسمت های کناری پوشانده شده تا طبیعی به نظر برسد.

مزایای و معایب لمینت و ایمپلنت دندان جلو

در انتها می خواهیم به مزایا و معایب لمینت و مزایا و معایب ایمپلنت دندان جلو بپردازیم. در ابتدا در مورد ایمپلنت می توان گفت:

– ایمپلنت دندان ها روشی بسیار کاربردی است که امروزه در سراسر جهان به عنوان یک روش شناخته شده و استاندارد استفاده می شود

– این روش باعث جایگزینی دندان های سالم و طبیعی می شود

– این روش باعث جایگزینی دندان ها تا مدت های بسیاری زیاد (10 سال و بیشتر با توجه به مراقبت های فردی) کاربرد دارد

– حفاظت از دندان های اطراف

– هزینه بالا این روش را می توان از معایب آن دانست

– نیاز به عمل های جراحی متعدد در برخی موارد

– درد و احساس ناراحتی و کبودی

– تورم صورت و لثه

– زمان بهبودی طولانی

– پس زده شدن ایمپلنت

· عدم پوشش درمانی.

از جمله مزایا و معایب لمینت همچنین می توان گفت:

– ایجاد یک ظاهر زیبا برای دندان ها

– مقاومت بالا در برابر لکه و تغییر رنگ

– اصلاح ظاهر لبخند

– دوام و طول عمر بیشتر

– تغییر شکل و حذف فاصله بین دندان ها

– هزینه بالا

– امکان آسیب دندان ها

– حساس شدن دندان ها

– طولانی بودن فرآیند ساخت

– نیاز به تراشیدن دندان که باعث کاهش عمر دندان و آسیب پذیری آن می شود

دکتر ساسان ترابیان یکی از دندان پزشک های زیبایی فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی مشهد است که در زمینه لمینت، ارتودنسی، اصلاح طرح لبخند، ایمپلنت و عمل های زیباسازی دندان فعالیت می کند. شما می توانید برای اخذ نوبت به صورت آنلاین به وب سایت ما مراجعه کرده و از صفحه اول سایت به صورت مستقیم نوبت خود را دریافت نمایید.

تفاوت پروتز و ایمپلنت (فرق بین پروتز دندان و ایمپلنت)

پروتز دندان یا ایمپلنت؟ پروتز دندان یکی از روش های مقرون به صرفه در مقایسه با ایمپلنت، لمینت، بریج و دیگر درمان های جایگزین کردن دندان های از دست رفته است. این شاخه از علم دندانپزشکی قدمت بسیار زیادی داشته و تحت عنوان دندان ‌مصنوعی در میان بیماران و متقاضیان شناخته می ‌شود.

پروتز دندان یکی از روش های جایگزین نمودن دندان های از دست رفته به دلایل مختلف است. استفاده از پروتزهای مختلف دندانی در جمعیت میانسالان طرفداران بسیار زیادی داشته و به دلیل مقرون به صرفه بودن هزینه ها، از رایج ترین درمان های جایگزین کردن دندان از دست رفته به شمار می آید. به منظور آشنایی بیشتر با انواع پروتزهای دندانی و فرایند انجام این درمان با ما همراه باشید.

بهترین دندانپزشک برای ایمپلنت

از آنجایی که ایمپلنت دندان جزو گرانترین عملیات دندانپزشکی به حساب می آید. بنابراین بیشتر افراد تمایل دارند تا بهترین دندانپزشک ایمپلنت را بشناسند. سپس باتوجه به بررسی قیمت ها و نوع کیفیت کار دندانپزشک اجرای کار ایمپلنت و کارهای دیگری نظیر لمینت، ارتودنسی، جرم گیری، پر کردن دندان و… را انجام دهند. از اینرو باتوجه به مجهز بودن مطب دکتر ساسان ترابیان دندانپزشک به پیشرفته ترین دستگاه های دندانپزشکی و نیز داشتن مدارک عالی متخصص از دانشگاه های نیویورک ما به شما مراجعه به مطب دکتر ساسان ترابیان دندانپزشک خوب در تهران را پیشنهاد می دهیم. البته با توجه به سایت خصوصی دکتر ترابیان شما می توانید سوالات و اجرای کارهای اصلاح طرح لبخند و هر نوع نیاز پزشکی در مورد دهان و دندان را از طریق اینترنتی با ایشان در میان بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ایمپلنت و لمینت با مشاورین در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی نمایند.

هزینه کاشت ایمپلنت دندان در سال 1400 – محاسبه قیمت و مشاوره با ارسال عکس – عوارض و جایگزین های ایمپلنت

    تگ ها
دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت