میکروسرجری (جراحی میکروسکوپی)

میکروسرجری

میکروسرجری (جراحی میکروسکوپی)

اگر شما هم می خواهید بدانید که عمل جراحی میکروسکوپی چیست یا به چه کار می آید با ما در این مقاله همراه شوید. معنای لغوی این عمل عبارت است از (میکرو) که به معنای بسیار ریز است و همان طور که از معنی اسم آن مشخص است، در این عمل از ابزارها و وسایل های ریز استفاده می کنند و همچنین این عمل حراجی میکروسرجری حداقل آسیب ها را به همراه داشته و از جراحی های کمتر مانند لمینت تهاجمی ناشی می شود. در حال حاضر ایمپلنت دندان نیز به کمک عمل جراحی میکروسرجری (میکروسکوپی) انجام می گیرد.

عمل جراحی میکروسکوپی چیست؟

همان طور که در بالا گفته شد در عمل جراحی میکروسکوپی از ابزار کوچک استفاده می کنند (منظور سوزن ها و بخیه های ریز تر از موی انسان است) به همین از دلیل باید از یک میکروسکوپ جراحی که قدرت بزرگنمایی بسیار بالایی داشته و ناحیه ای که است عمل در آن انجام شود را به طور کامل واضح نشان می دهد، جهت هر عمل ترمیمی استفاده شود زیرا باید در آن رگ های خونی و رشته های عصبی را بدوزند.

پروتز دندان چیست؟
بخوانید

جراحی میکروسکوپی واریکوسل

وقتی رگ های خارج شده از بیضه ی مردان به دلیل مشکلات دریچه ی کنترل کننده جریان خون در بیضه، گشاد یا پهن شوند، اختلال واریکوسل به وجود می آید و برای رفع این مشکل می توانید از عمل جراحی میکروسرجری واریکوسل بهره ببرید. از دلایلی که باید این عمل را انجام دهید این است که باعث ایجاد درد و همچنین ناباروری در آقایان به دلیل افزایش سطح پایین تستوسترون در مردان شود. در این عمل با استفاده از بی حسی موضعی تمام ریشه های بازگشت وریدی به بیضه را مشاهده کرده و یک شکاف کوچک در بالای کیسه ی بیضه ایجاد می کنند که معمولا با حداقل درد همراه است. همچنین برای بهبودی پس از عمل جراحی میکروجرسی واریکوسل باید دو روز اول بعد از آن را استراحت کرده و از انجام فعالیت های شدید بپرهیزید.

اما فرد باید برای بازیابی توان خود بعد از دو روز، عضله های هر دو ساق پای خود را به طور مرتب تمرین بدهد و برای این کار می تواند در اطراف خانه راه برود و تمرین های مناسب آن را انجام دهد. به این موضوع هم توجه داشته باشید که کمی درد و سوز کشیدن محل حراجی و بیضه بعد از عمل عادی بوده و مشکلی ایجاد نمیکند پس نگران نباشید زیرا بعد از این عمل دچار درد های خفیف تا متوسط خواهید شد.

روکش دندان پایه فلزی
بخوانید

جراحی میکروسرجری

ایمپلنت دندان با عمل جراحی میکروسکوپی

ایمپلنت در این نوع عمل یکی از روش های کم تهاجمی می باشد، که با استفاده از میکروسکوپ و ذره بین های فوق قوی برای بزرگنمایی توسط دندانپزشک انجام می شود که باعث بالا رفتن دقت و انجام این عمل به بهترین نحوه می شود.

از فایده آن می توان به نکاتی که ذکر می کنم اشاره کرد:
ایمپلنت ماندگاری بیشتری خواهد داشت، عوارضی مانند خونریزی و کبودی و درد و … کاهش به سزایی خواهد یافت، بخیه ها با ظرافت و دقت بالا تری انجام می شوند، ایمپلنت در استخوان فک به صورت دقیق تر قرار می گیرد. همچنین تفاوت آن با روش معمولی این است که در عمل جراحی میکروسرجری سوراخ های ریز تر و دقیق تر ایجاد می شود و لی در روش معمولی حفره های بزرگ تری در استخوان فک برای قرار گرفتن ایمپلنت ایجاد می شود و همین دلیل باعث می شود که با انجام عمل میکروسرجری فلپ در بافت ها ایجاد نشود.

ایمپلنت با عمل میکروسکوپی

جراحی میکروسکوپی برای چه درمان هایی بسیار سودمند است؟

ترمیم برای بعد از سوختگی و درمان

 1. برای فلپ های زبانه های پوستی
 2. برای فلپ های عضلانی پس از سوختگی

ترمیم بعد از تروما به وسیله جراحی

 1. ترمیم عصبی بعد از تروما
 2. ترمیم پیوند گوش، پیوند انگشتان دست و پا، پیوند لب ها، پیوند دست هاو…
بیماری لوپوس و کاشت ایمپلنت
بخوانید

ترمیم با استفاده از جراحی

ترمیم با استفاده از جراحی برای بعد از درمان سرطان

در موارد زیر بعد از سرطان می وان از جراحی برای ترمیم استفاده کرد:

 1. عمل جراحی میکروسکوپی سینه و ترمیم آن
 2. استفاده از جراحی برای فلپ پوستی و عضلانی شعاعی ساعد ها
 3. جراحی برای فلپ های عضلانی و همچنین برای حفاظت از عضوها
 4. استفاده از جراحی برای تومور استخوان ها و بافت های نرم
 5. جراحی برای فلپ آزاد روده برای ترمیم گلو و حلق
 6. جراحی برای بازسازی فک توسط فلپ آزاد نازک نی
 7. فلپ آزاد سرینی
 8. جراحی برای ترمیم سر و گردن
 9. استفاده از جراحی برای فلپ آزاد عضله های شکمی مانند عضله رکتوس شکمی
 10. استفاده از جراحی برای ترمیم فلپ های عضلانی
تگ ها
دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت