نقش لیزر در درمان بیماری های ایمپلنت

نقش لیزر در درمان بیماری های ایمپلنت

نقش لیزر در درمان بیماری های ایمپلنت

آیا نقش لیزر در درمان بیماری های ایمپلنت را می دانید؟ در ابتدا باید بدانیم که چه نوع بیماری هایی در پس از انجام ایمپلنت به وجود می آید که درمان آن نیاز به لیزر درمانی دارد. حدود ده درصد افرادی که ایمپلنت انجام می دهند و در بیست درصد افراد در پنج تا ده سال بعد دچار بیماری های ایمپلنت می شوند. که این نوع بیماری ها خود را با خونریزی و ترشحات چرکی نشان می دهند که در ادامه به نقش لیزر در درمان بیماری های ایمپلنت خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید تا اطلاعات دقیق از نقش لیزر در درمان بیماری های ایمپلنت را کسب کنید.

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت و لمینت از راه های زیباتر کردن نمای ظاهری دندان ها می باشد که در بسیاری از افرادی که اقدام به انجام ایمپلنت می کنند. در بیشتر مواقع دندان های خود را از دست داده اند که در زیبایی چهره آن ها بسیار تاثیر گذار می باشد. که باعث پایین آمدن اعتماد به نفس در افراد می شود و به همین دلیل انجام ایمپلنت برای این دسته از افراد ضروری می باشد که ایمپلنت دندان بهترین جایگزین برای دندان های از دست رفته آن ها می باشد. ایمپلنت دندان همان طور که از اسمش پیداست کاشت نوعی پروتز در دهان می باشد که جایگزین دندان طبیعی می باشد که با استفاده از پایه های فلزی از جنس تیتانیوم در استخوان فک جای گذاری می شود که مانند ریشه دندان عمل می کند و سپس دندان مصنوعی را بر روی آن پایه قرار می دهند.

استفاده از لیزر در زمان جراحی

آشنایی با بیماری های ایمپلنت

ایمپلنت دندان بهترین روش و جایگزین برای دندان های از دست رفته می باشد و به دلیل اینکه ایمپلنت نوعی جراحی می باشد عوارضی نیز در پی دارد. در بسیاری از موارد رعایت نکردن نکاتی باعث عفونت ایمپلنت می شود که شامل موارد زیر می باشد: کشیدن سیگار و مصرف سایر دخانیات، دیابت و پوکی استخوان، بیماری های لثه، دندان قروچه کردن و در بعضی موارد کاشت اشتباه می باشد. حال در این مطلب به استفاده و نقش لیزر در درمان بیماری های ایمپلنت خواهیم پرداخت.

اهمیت نقش لیزر و پیشگیری از بیماری های ایمپلنت

راه های درمان بیماری های ایمپلنت

یکی از بیماری هایی که پس از جراحی ایمپلنت به وجود می آید عفونت ایمپلنت می باشد که از مهم ترین عامل به وجود آورنده عفونت ایمپلنت وجود باکتری هایی است که در دهان قرار دارند. ایمپلنت نوعی جراحی می باشد که با قرار دادن پایه هایی از جنس تیتانیوم در استخوان فک پیچ می شوند که بر روی آن دندان مصنوعی قرار می گیرد و به دلیل وجود باکتری در دهان احتمال عفونت کردن ایمپلنت زیاد می باشد. که متخصص دندانپزشک پس از جراحی با تجویز دارو اقدام به پیشگیری از عفونت ایمپلنت دندان می کند اما باید به این توجه داشت که پس از بیست و چهار ساعت تا چهارده روز میزان عفونت متفاوت می باشد.
که با علائم زیر بروز خواهد کرد که عبارتند از: احساس ورم در لثه ها،قرمزی لثه ها، حس درد، درد های نبض دار، تب و لرز، بی حالی و بی اشتهایی می باشد که پزشک متخصص پس از جراحی ایمپلنت برای پیشگیری از عفونت آنتی بیوتیک تجویز می کند که با پیشرفت علم تکنولوژی بسیاری از پزشکان از روش لیزر در درمان بیماری های عفونت ایمپلنت دندان استفاده می کنند.

نقش لیزر در درمان بیماری های ایمپلنت

هر آنچه باید از نقش لیزر در درمان بیماری های ایمپلنت باید بدانید

همان گونه که گفتیم به دلیل وجود باکتری موجود در دهان پس از جراحی ایمپلنت احتمال عفونت ایمپلنت بالا می باشد و در غیر این صورت عواملی مانند: رعایت نکردن بهداشت دهان، سابقه بیماری لثه، باقی ماندن چسب در زیر لثه، کشیدن سیگار و داشتن بیماری دیابت می توانند از دیگر عوامل بروز بیماری عفونت در ایمپلنت باشند. که در این مطلب به اهمیت نقش لیزر و پیشگیری از بیماری های ایمپلنت خواهیم پرداخت.
استفاده از لیزر در زمان جراحی ایمپلنت که قادر است لایه ای آغشته به میکروب بر سطح ایمپلنت را برداشت کند بدون اینکه تغییری در ساختار و خصوصیات استخوان به وجود بیاورد و کمک به جوش خوردن ایمپلنت به استخوان فک می شود اما باید این نکته را هم ذکر کنیم که لیزر به طور قطع درمان گر بیماری های ایمپلنت نمی باشد بیشتر در زمان جراحی از آن به جای تیغ جراحی استفاده می کنند.

نقش لیزر در درمان بیماری های ایمپلنت

نتیجه گیری از نقش لیزر در درمان بیماری های ایمپلنت

همان گونه که گفتیم لیزر در زمان جراحی ایمپلنت به عنوان یک درمان جانبی می باشد و به عنوان درمان قطعی در درمان بیماری های ایمپلنت نمی باشد. نقش لیزر در درمان بیماری های ایمپلنت نیاز به تحقیقات بیشتری دارد.

عوارض و مضرات جوش شیرین برای دندان و سفيد كردن دندان
بخوانید
تگ ها
دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت