نقش پیزوسرجری در ایمپلنت

نقش پیزوسرجری در ایمپلنت

نقش پیزوسرجری در ایمپلنت

استفاده از دستگاه پیزوسرجری یکی از تحولات بسیار موثر در کاهش درد، آسیب های بافت نرم اطراف استخوان و افزایش سرعت روند بهبودی آسیب های ناشی از کاشت دندان و یا اصطلاحاً ایمپلنت است. پیزوسرجری یک دستگاه اولتراسونیک با مکانیزم عملکرد پیزو بوده و مانع از خرد شدن و آسیب های فراوان به استخوان های اطراف بافت دندان هنگام جراحی ایمپلنت خواهد شد. به منظور آشنایی بیشتر با دستگاه جراحی پیزوسرجری و تاثیر این روش درمانی بر فرایند ایمپلنت با ما همراه باشید.

دستگاه پیزوسرجری چیست؟

پیزوسرجری یک تکنیک جراحی نوین و مدرن است که کاربردهای فراوانی در شاخه‌های مختلف دندانپزشکی داشته و از مزایای بسیار زیادی برخوردار می باشد. این سبک از جراحی دندانپزشکی توسط دستگاه میکروسرجری انجام شده و در تمامی جراحی های نیازمند به برش های استخوانی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. از این وسیله به منظور جراحی های دندانپزشکی از جمله ایمپلنت های دندانی، بسیار کمتری داشته و کمترین عارضه و احساس ناراحتی را برای بیمار ایجاد خواهد نمود.

دستگاه اولتراسونیک

 

مراقبت پس از فلورایدتراپی
بخوانید

تاریخچه پیدایش دستگاه پیزوسرجری مربوط به پیشرفت و تغییرات کاربردی که وسایل التراسونیک مورد استفاده در جراحی های دندانپزشکی بوده و به سال ۲۰۰۱ میلادی باز می گردد. این دستگاه پر کاربرد تسهیل کننده جراحی‌های دندانپزشکی برای نخستین بار توسط کشور ایتالیا طراحی شده و امروزه در تمامی کشورهای پیشرفته در حوزه دندانپزشکی مورد استفاده قرار گرفته است. در ابتدای پیدایش این دستگاه، تنها کاربرد آن معطوف به جرم گیری های دندانی بوده و رفته رفته اطلاع از توانمندی‌های بیشتر دستگاه پیزوسرجری توانست منجر به گسترش کاربرد آن در سایر خدمات دندانپزشکی شود.

آشنایی با نقش پیزوسرجری در ایمپلنت

همانطور که پیشتر نیز گفته شد دستگاه پیزوسرجری یک دستگاه التراسونیک بر پایه و اساس اثر پیزو است. این دستگاه امروزه به منظور انواع مختلف جراحی های لثه از جمله خارج نمودن دندان های نهفته، پیوند استخوان و جراحی های برش استخوان اطراف دندان به منظور پایه گذاری ایمپلنت مورد استفاده قرار گرفته و توانسته است منجر به کاهش صدمه، آسیب های عصبی و خونریزی بافت نرم اطراف استخوان فک شده و تاثیر مطلوبی در حذف سریع و تسهیل فرایند درمان کاشت دندان و یا اصطلاحاً ایمپلنت ایفا نماید.

جراحی های دندانپزشکی

جراحی لثه در فرایند کاشت دندان

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین پیش درآمدهای آغاز درمان کاشت دندان و یا اصطلاحاً ایمپلنت، جراحی لثه به منظور بیرون آوردن ریشه های باقی مانده دندان و یا پیوند استخوان فک به منظور افزایش استحکام بافت لثه جهت پذیرش پایه های ایمپلنت است. تا چندین سال گذشته تمامی درمان های ذکر شده با استفاده از روش‌های جراحی سنتی انجام شده و درد و ناراحتی بسیار زیادی را بر بیمار تحمیل می نمود. خوشبختانه امروز استفاده از دستگاه پیزوسرجری به منظور انجام تمامی جراحی های کاشت دندان توانسته است حجم بسیار زیادی از مشکلات، درد، ناراحتی و استرس بیمار را کاهش داده و گامی موثر در جهت توسعه استفاده از ایمپلنت به عنوان قطعی ترین روش جایگزین کردن دندان های از دست رفته بر داشته باشد.

نقش پیزوسرجری در ایمپلنت

مزایا و معایب استفاده از دستگاه پیزوسرجری چیست؟

مزایای بسیار مهم استفاده از این روش درمانی عبارت اند از:

– یکی از مهمترین و اصلی ترین مزایای استفاده از روش پیزوسرجری در انواع مختلف جراحی های دندانپزشکی به ویژه جراحی ایمپلنت دندان، امکان ایجاد برش دقیق، حساب شده و بدون آسیب های مجاور و بافت نرم اطراف لثه است.

– عدم آسیب رسانی به بافت های نرم و حساس مانند مخاط، عروق خونی و اعصاب
– افزایش سرعت روند التیام و بهبودی زخم
– کاهش آلودگی و افزایش کنترل عفونت
– کاهش استرس، درد و احساس ناراحتی بیمار
– امکان استفاده از اسپری آب و خنک کننده های استریل حین جراحی بویژه جراحی اینترنت
– امکان ترمیم زود هنگام و تسهیل جوش خوردن استخوان
– کاهش تورم و التهاب ناشی از فشار دست پس از فرآیند جراحی
– عدم نیاز به فشار دست در فرایند جراحی
– امکان ایجاد برش های میکرونی متناسب با اندازه محل جراحی و کاهش خونریزی
– امکان ایجاد کنترل و نظارت بیشتر جراح در مدت زمان فرایند جراحی

خوشبختانه معایب استفاده از دستگاه پیزوسرجری در مقایسه با مزایای آن، بسیار ناچیز بوده و افزایش مدت زمان پروسه جراحی و درمان تنها عیب استفاده از این روش به شمار می آید.

نقش پیزوسرجری در ایمپلنت

هزینه های جراحی با پیزوسرجری

اطلاع از هزینه جراحی های دندانپزشکی با استفاده از دستگاه پیزوسرجری یکی از سوالات رایج بیماران مراجعه کننده به جراح دندانپزشک، متخصص لمینت و ایمپلنت است. توصیه می شود به منظور اطلاع دقیق از هزینه‌های درمان به روش پیزوسرجری به پزشک معالج خود مراجعه نموده و در جلسه اول مشاوره از قیمت ها مطلع شوید.

تگ ها
دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت