کاشت دندان بدون ایمپلنت

کاشت دندان بدون ایمپلنت

کاشت دندان بدون ایمپلنت

کاشت دندان بدون ایمپلنت یکی از روشهای کاشت دندان های مصنوعی بوده که در آن نیاز به انجام جراحی لثه جهت کاشت قطعه نیست و در این روش با قرار دادن دندان های مصنوعی یا روکش های مخصوص، عملیات ایمپلنت انجام می گیرد. در این بین باید توجه داشته باشید کاشت دندان بدون ایمپلنت یکی از روشهای جایگذاری دندان بوده که در آن نیاز به انجام جراحی لثه جهت کاشت قطعه نیست و در این روش با قرار دادن دندان های مصنوعی یا روکش های مخصوص، عملیات کاشت دندان انجام می گیرد.

شرایط کاشت دندان بدون ایمپلنت

به طور کلی هنگامی که شما به دندانپزشک مراجعه می کنید جهت تغییر دندان‌ هایتان لازم است از روش های ایمپلنت یا لمینت استفاده نمایید در این بین باید توجه داشته باشید کاشت دندان ایمپلنت چند سالی است که رونق پیدا کرده و بسیار مورد توجه افراد واقع شده است. لازم است بدانید این روش نیاز به جراحی داشته و طبیعتا هزینه نسبتا بالایی دارد. و اما روش جدید دیگری که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد کاشت دندان بدون ایمپلنت می باشد؛ در این روش با وجود عدم نیاز به جراحی طبیعتاً افراد زیادی آن را انتخاب می ‌کنند. اما لازم است بدانید روش کاشت دندان بدون ایمپلنت بستگی به وضعیت استخوانهای فک داشته اما بدون شک در این روش مراحل، نسبت به کاشت دندان با ایمپلنت راحت تر و ساده تر می باشد.

کاشت دندان بدون ایمپلنت

مراحل کاشت دندان بدون ایمپلنت

1- روش پل ثابت در کاشت بدون ایمپلنت

نکته دیگری که در خصوص روش کاشت دندان بدون ایمپلنت باید بدانید این است که در این عمل می توان از روش های مختلفی استفاده نمود. در اینجا یکی از این روشها کاشت دندان بدون ایمپلنت، روش پل ثابت می باشد که در آن معمولاً سه دندان در جای خالی قرار گرفته که دندان وسط همچون یک پل موجب چسبیدن دندان های کناری به یکدیگر می شود. این نوع کاشت دندان معمولاً بیش از یک جلسه طول می‌کشد و باید دندانپزشک بعد از آماده کردن دندان های کناری، اقدام به چسباندن دندان پل کند. از جمله موادی که می‌توان برای ساخت این دندان‌ها استفاده کرد می توان به فلز، سرامیک، شیشه یا ترکیب آن ها اشاره نمود. مهمترین مزایای این روش ظاهر زیبایی دندان ها بوده که بسیار شبیه به دندان‌های اصلی است و همچنین نیاز به برداشتن دندانها جهت تمیز کردن نمی باشد.

کاشت دندان بدون ایمپلنت

2- روش دندان مصنوعی در کاشت بدون ایمپلنت

اما روش دیگر برای کاشت دندان بدون ایمپلنت، روش دندان مصنوعی می باشد. در این روش جهت کاشت دندان از اتصال یک پایه پلاستیکی همرنگ با لثه استفاده شده که این پایه، چهارچوبی برای اتصال دندانهای مصنوعی به وجود می ‌آورد. از آنجایی که در این روش می توان دندانها را جابجا کرد طبیعت تمیز کردن آن آسان بوده و از طرفی شما می توانید با استفاده از دندان های مصنوعی ظاهر دندان های خود را تا حد زیادی مانند اول کنید. همچنین باید بدانید که این روش درمان، سریع ترین طول دوره درمان را داشته که این امر موجب شده است مورد توجه بسیاری از افراد قرار بگیرد.

کاشت دندان بدون ایمپلنت

مزایای روش کاشت بدون ایمپلنت

همانطور که ذکر شد در روش کاشت بدون ایمپلنت شما می توانید از راه‌های مختلفی استفاده کرده و ظاهرا دندان‌های خود را به حالت اولیه برگردانید. اما علیرغم آن چه بیان شده از جمله دیگر مزایای روش کاشت بدون ایمپلنت می ‌توان گفت افرادی که شرایط کاشت دندان را نداشته و به اصطلاح دندان آنها ایمپلنت را پس میزند بسیار مناسب باشد. از طرفی با وجود این که به راحتی می توان با این روش ها جای خالی را دندان را پر کرد طبیعت ظاهر زیبا دندان های شما داده شده و می توان گفت این عمل نیز یک عمل زیبایی دندان می باشد. همچنین افرادی که برای کاشت ایمپلنت دندان مراجعه می کنند اما شرایط لازم را ندارند می توانند از این روشها استفاده کنند زیرا از جمله شرایطی که موجب می‌شود امکان کاشت ایمپلنت به وجود نیاید شامل سن بالای ۶۰ سال، پرتودرمانی برای سرطان، کمبود و تراکم استخوان در ناحیه فک، مصرف زیاد الکل، سیگاری بودن، عفونت لثه، مصرف برخی داروها که در رشد استخوانها تداخل ایجاد می‌کند، عدم کنترل بر دیابت و غیره می باشد.

کاشت دندان بدون ایمپلنت

هزینه کاشت دندان بدون ایمپلنت

هزینه کاشت بدون ایمپلنت یکی دیگر از نکاتی است که بسیار مورد توجه افراد قرار می‌گیرد. زیرا کاشت ایمپلنت دندان روشی بسیار پرهزینه بوده و اگر افراد بخواهند ست کامل دندان را با روش ایمپلنت به کارد باید هزینه بسیار زیادی پرداخت کند. باید بدانید روش کاشت دندان بدون ایمپلنت بسیار اقتصادی تر بوده و روشی کم خطر تر و کم تهاجمی تر به شمار می رود که افراد می توانند با استفاده از آن دندان های خود را به خوبی ترمیم کنند.

دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت