کشیدن دندان عقل در خانه

کشیدن دندان عقل در خانه

کشیدن دندان عقل در خانه

مواردی وجود دارند که شما مجبور به کشیدن دندان‌های خود خواهید شد. یکی از این دندان‌ها، دندان عقل می‌باشد که کشیدن آن بسیار سخت و حساس است. اینکار باید به دست متخصص انجام شود اما مواردی وجود دارند که شما چاره‌ای ندارید جز اینکه خودتان در خانه دندان عقل را بکشید. اینکار باید در شرایط بخصوصی انجام شود، شرایطی که باعث می‌شوند شما بتوانید بدون دغدغه خاص و همچنین خیال راحت و به آسانی دندان خود را بکشید. اگر که به دانستن نحوه کشیدن دندان عقل در خانه علاقه‌مند هستید در این مطلب با ما همراه باشید. همچنین در این مطلب ما به ذکر مراقبت‌های بعد از کشیدن دندان می‌پردازیم تا شما بتوانید مشکلات را به حداقل خود برسانید. برای انجام انواع مختلف عمل دندان مانند لمینت به وبسایت ما مراجعه کنید یا با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.
در گذشته شاهد این بودیم که بهترین راه حل برای حل مشکلات دندان شما کشیدن آن بود، چرا که به علت نبود علم و تکنولوژی روش‌های دیگری مثل ایمپلنت یا … وجود نداشت. اما امروزه با پیشرفت علم دندانپزشکی شاهد این نکته هستیم که روش‌های مختلفی برای ترمیم دندان مشکل دار وجود دارد. اما همانطور که گفتیم بعضاً موارد اضطراری وجود دارند که شما مجبور به کشیدن دندان آن هم به صورت فوری هستید. در ادامه‌ی مطالب با ما همراه باشید تا کشیدن دندان عقل در خانه را به صورت قدم به قدم و مرحله به مرحله توضیح دهیم تا بتوانید بدون مشکل این کار را انجام دهید.

باورهای غلط در مورد لمینت دندان
بخوانید

نکته‌ای قبل از کشیدن دندان عقل

اول از همه بهتر است بدانید که اگر دندان شما لق نباشد نمی‌توانید آن را به راحتی از جای خود خارج کنید. پس بهتر است زمانی این کار را انجام دهید که دندان شما لق شده است. اگر که این اتفاق رخ نداده است بهتر است به صورت دستی و خودتان این کار را انجام دهید، در آغاز سعی کنید دهان و دندان خود را تکان دهید و با استفاده از انگشت به دندان خود فشار بیاورید، این کار را هر روز در زمان‌های مختلفی انجام دهید و بعد از مدت یک هفته می‌توان تغییر ملموسی را در شکل قرارگیری دندان مشاهده کرد. حال در این بخش با ما همراه باشید تا مراحل کشیدن دندان را با شما مرور کنیم. همچنین برای انجام انواع مختلف عمل‌های صورت نظیر لمینت با ما همراه باشید.

مراحل کشیدن دندان عقل در خانه

مراحل کشیدن دندان عقل در خانه

  • بی‌حس کردن دندان: در این مرحله دو روش پیش روی شما قرار دارند، استفاده از دارو‌های مختلف مثل ایبوپروفن و یا استفاده از بی‌حس کننده موضعی که نیازمند تجویز دکتر می‌باشد. همچنین می‌توانید با استفاده از دارو‌هایی طبیعی این کار را انجام دهید. دارو‌های مختلف مثل روغن میخک که می‌توانند به صورت موقع بی‌حسی ایجاد کنند. برای انجام انواع مختلف جراحی و حل مشکلات دندان با پشتیبانی ما صحبت کنید تا بتوانید از بهترین دندانپزشک های ما وقت رزرو کنید.
  • جداسازی دندان از استخوان فک: یکی دیگر از مراحل کشیدن دندان جداسازی دندان از استخوان فک می‌باشد. شما در این مرحله باید ناحیه ریشه دندان که بسیار سفت در داخل استخوان فک قرار دارد را باز نموده تا کم کم دندان را از استخوان فک جدا کنید. در این مورد اگر درد بیشتر را حس کردید می‌توانید از موارد گفته شده برای بی حسی استفاده کنید.
  • کشیدن دندان: شما بعد از شل کردن و بازکردن جای دندان می‌توانید به کشیدن آن با ابزار‌های مخصوص بپردازید. سعی کنید ابزار‌های مورد استفاده را به صورت کامل ضد عفونی کنید.
مراقبت پس از فلورایدتراپی
بخوانید

کشیدن دندان عقل

حل مشکلات پس از کشیدن دندان عقل – درد دندان عقل

همانطور که در بخش بالایی متن گفتیم کشیدن دندان عقل کار بسیار حساسی می‌باشد، پس بعد از کشیدن آن نیز دردسر‌های شما تمامی ندارد و باید برای جلوگیری از پیش آمد مشکلات بیشتر، مواردی را رعایت کنید. در این بخش با ما همراه باشد تا به شما توضیح دهیم که چگونه از درد دندان عقل جلوگیری کنید:

  • سعی کنید حداقل تا 24 ساعت الکل مصرف نکنید
  • یکی دیگر از موارد استفاده از محلول آب و نمک برای شست و شوی دهان است
  • سعی کنید در این مدت سیگار نکشید
  • استفاده کردن از کمپرس سرد
  • استراحت کردن به مدت زیاد، حداقل تا 24 ساعت
  • آب دهان خود را تف نکنید

ممنونیم که تا پایان این مطلب همراه ما بودید، امیدواریم با استفاده از موارد گفته شده بتوانید به راحتی در خانه دندان عقل را بکشید. البته باید در نظر داشته باشید که این کار آخرین مرحله می‌باشد و اگر مورد اضطراری وجود ندارد بهتر است برای انجام این کار به متخصص مراجعه کنید. ما با گردآوری برترین متخصص‌ها و ارائه‌ی خدمات با کیفیت در خدمت شما هستیم. یکی از مواردی که تیم ما توانسته آست در آن به سطح حرفه‌ای برسد انجام عمل‌هایی نظیر ایمپلنت می‌باشد.

بهترین زمان برای کشیدن دندان عقل
بخوانید
تگ ها
دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت