کشیدن همه دندانها در یک جلسه

کشیدن همه دندانها در یک جلسه

کشیدن همه دندانها در یک جلسه

کشیدن همه دندانها در یک جلسه – کشیدن دندان چه دلایلی دارد؟ چرا باید اینکار را انجام دهیم؟ آیا کشیدن تمام دندان‌ها به صورت یکجا کار درستی است؟ وقتی که شما به فکر انجام اعمال مختلف روی دندان خود می‌افتد بهتر است دراین باره اطلاعات مختلفی داشته باشید تا بتوانید بدون هیچ مشکل و نگرانی با داشتن دانش مورد نیاز خود به انجام بهترین و مناسب‌ترین کار برای خود بپردازید. در این مطلب با ما همراه باشید تا به تمام سوالات شما در این موارد پاسخ دهیم و همچنین موارد مختلفی از مزایا و معایب کشیدن دندان را بیان کنیم.
اگر که شما نیز به انجام انواع مختلف جراحی های صورت چه برای زیباسازی چه حل مشکلات خود علاقه‌مند هستید، می‌توانید با مراجعه به صفحه اصلی وبسایت یا صحبت با پشتیبانی در این باره سوال بپرسید. در تیم مجرب ما انواع مختلف لمینت و ایمپلنت توسط دندانپزشک های مجرب و حرفه ای انجام می‌شود تا خیال شما در رابطه با کیفیت کار راحت باشد.‌

دندان مصنوعی متحرک یا ایمپلنت
بخوانید

دلایل کشیدن دندان کدامند؟

کشیدن دندان فرآیندی است که در آن دندان شما از استخوان فک و حفره دندان خارج می‌شود. وقتی شما مجبورید دندان خود را بکشید که اتفاق غیرمنتظره‌ای برای آن رخ داد باشید. برای مثال در صورتی که دندان به واسطه ضربه و جراحت ترک خورده یا شکسته باشد و یا در اثر پوسیدگی عمیق از بین رفته باشد. در این حالت دندانپزشک سعی خود را می‌کند تا با انجام انواع ترمیم و تزریق مواد پر کننده دندان یا روکش‌های مختلف و ترمیم های متفرقه سلامت دندان را به حالت اولیه برگرداند. اما اگر در این کار موفق نباشد به تجویز خود شخص دندانپزشک باید اقدام به کشیدن دندان کنید، چرا که آسیب وارد شده به دندان به قدری گسترده و شدید است که نمی‌توان آن را نجات داد.

دلایل اصلی کشیدن دندان

دلایل اصلی کشیدن دندان (کشیدن همه دندانها در یک جلسه)

همانطور که گفتیم کشیدن دندان دلایل مختلفی دارد. در گذشته برای حل مشکلات دندان‌ها تکنولوژی بخصوصی وجود نداشت و لذا کشیدن دندان رواج بسیار زیاد تری داشت. اما امروز با علم و همچنین فرهنگ و بهداشت شاهد این هستیم که روش درمانی جای خود را به روش های پیشرفته ترمیم و نگهداری دندان سپرد. در این بخش به ذکر دلایل اصلی کشیدن دندان می‌پردازیم:

  • کشیدن دندان به علت آسیب دیدگی یا پوسیدگی
  • در آوردن دندان های نهفته و نیمه نهفته
  • کشیدن دندان برای ارتودنسی
  • حل شلوغي و نامرتبي دندان‌ها
اثر قهوه بر تغيير رنگ لمينت دندان
بخوانید

مراقبت های بعد از کشیدن دندان (کشیدن همه دندانها در یک جلسه)

بعد از کشیدن دندان شما مواردی وجود دارند که باید با دقت رعایت کنید تا در آینده مشکلی پیش نیاید و همچنین سریعاً دندان شما التیام بخشد. در مرحله‌ی اول باید پانسمانی که بر روی لثه گذاشته شده است را به مدت 30 دقیقه محکم در جای خود نگهدارید. همچنین از مك زدن و خالي نمودن مكرر آب دهان خودتان خودداري كنيد. یکی دیگر از نکاتی که باید به یاد داشته باشید استفاده از خوراکی های نرم و همچنین سر در روز اول می‌باشد. سعی کنید از بستنی و موارد مشابه استفاده کنید و همچنین از استفاده سیگار و پیپ خودداری کنید. همچنین تا یک شب از کشیدن مسواک خودداری کنید. در روز دوم می‌توانید با محلول آب و نمک رقیق دهان خود را شستشو دهید اما از تف کردن و پر و خالی کردن شدید دهان خودداری کنید. داشتن مقدار کمی خونریزی تا دو روز بعد از کشیدن دندان طبیعی است. در صورت بروز خونریزی شدید دندان از یک گاز استریل و کمپرس سرد برای متوقف کردن خونریزی استفاده کنید. رعایت این نوع از موارد گفته شده باعث حفظ سلامت شما خواهد شد.

مراقبت های بعد از کشیدن دندان

کشیدن تمام دندان‌ها به صورت یکجا

کشیدن همه دندانها در یک جلسه – اینکه تمام دندان‌های خود را به صورت یکجا بکشید، می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. برای مثال یکی از نمونه‌ها این است که دندان‌های شما تعداد زیادی خرابی داشته باشند و برای جایگزینی آن‌ها یا انجام ایمپلنت بر روی آن‌ها تمامی دندان‌های خود را یکجا در یک جلسه بکشید، روشی که کاربرد کمتری دارد اما دارای مزایای بخصوصی است. همچنین یکی دیگر از دلایل کشیدن همه دندانها در یک جلسه، برای استفاده از دندان‌های مصنوعی کامل می‌باشد که استفاده‌ی بیشتری در سنین بالا دارد.

طول عمر روکش دندان
بخوانید

از اینکه تا پایان این مطلب همراه ما بودید متشکریم و امیدواریم موارد گفته شده برایتان مفید بوده باشد. اگر که شما نیز به انجام انواع مختلف جراحی های صورت چه برای زیباسازی چه حل مشکلات خود علاقه‌مند هستید، می‌توانید با مراجعه به صفحه اصلی وبسایت یا صحبت با پشتیبانی در این باره سوال بپرسید. در تیم مجرب ما انواع مختلف لمینت و ایمپلنت توسط دندانپزشک های مجرب و حرفه ای انجام می‌شود تا خیال شما در رابطه با کیفیت کار راحت باشد.‌

تگ ها
دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت