مزایای کامپوزیت ونیر

مزایای کامپوزیت ونیر

مزایای کامپوزیت ونیر

آشنایی با مزایای کامپوزیت ونیر

مزایای کامپوزیت ونیر، با توجه به شواهد و مطالعات متعدد، آراستگی ظاهری باعث افزایش اعتماد بنفس افراد میشود. با توجه به این واقعیت گرایش به اعمال زیبایی در بین افراد جامعه و مراجعه به دندانپزشک متخصص در این زمینه افزایش یافته است.

در این بین اصلاح طرح لبخند به عنوان یکی از روش های دستیابی به اعتماد بنفس باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

لمینت دندان یکی از انواع روشهای اصلاح طرح لبخند است که به شایستگی این وظیفه را بر عهده داشته و با ترمیم دندان لبخند زیبایی را به افراد هدیه می دهد. ونیر کامپوزیت میتواند ترکیبی یکدست از نظر شکل و اندازه برای دندان ها به ارمغان آورده و تاثیر بسزایی در مقبولیت چهره ایفا نماید. با توجه به مزایایی که برای ونیر کامپوزیت بر شمرده شده است خواندن ادامه مقاله برای آشنایی با منافع این فرایند توصیه می شود.

مزایای کامپوزیت ونیر چیست

معرفی ونیر کامپوزیت

ونیر کامپوزیت میتواند در مواردی که دندان با آسیب های جزئی همراه می باشد، بسیار مفید واقع گردد. بسیاری از مردم با نقص های جزئی در دندان هایشان مواجه هستند که مایلند با صرف کمترین زمان به نتیجه دلخواه خود دست یابند.

ایمپلنت فوری دندان یا fresh socket
بخوانید

در مواجه با این مشکلات ونیر کامپوزیت پیشنهاد می شود. کامپوزیت ماده ای در دندانپزشکی می باشد که برای پر کردن دندان ها و یا در ترمیم دندان های شکسته، لب پر شده و ساییده شده کاربرد دارد.

 

ونیر کامپوزیت برای چه افرادی کاربرد دارد

خیلی از افراد از به هم ریختگی و نا منظم بودن دندان هایشان گله دارند. ونیر کامپوزیت برای همه این موارد راه حل دارد. کافیست یکدست کردن دندان ها و از بین بردن فاصله های بین دندانی نامتعارف را به ونیر کامپوزیت بسپارید .
از جمله کاربردهای پر طرفدار ونیر کامپوزیت اصلاح رنگ دندان ها می باشد.

افرادی که به هر دلیلی از رنگ دندان خود رضایت ندارند میتوانند به آسانی با مراجعه به دندانپزشک خوب در تهران جهت رفع این مشکل اقدام نمایند.

افراد حتی می توانند رنگ خاصی را که مدنظرشان هست انتخاب نمایند. بدیهی است که هر چقدر رنگ انتخابی به حالت طبیعی نزدیک باشد لبخند زیباتری را برای فرد به ارمغان می اورد.

دکتر ساسان ترابیان دندانپزشک زیباییهمچنین بخوانید: ایمپلنت دندان

 

مزایای ونیر کامپوزیت

عدم نیاز به تراش دندان ها

بدیهی است هر فرد برای درمان به بهترین دندانپزشک زیبایی مراجعه می نماید در وهله امیدوار است که این درمان با کمترین اسیب و با بیشترین دقت صورت گیرد. در ونیر کامپوزیت این اطمینان خاطر به بیمار داده میشود که اعمال زیبایی دندان بدون کوچکترین اسیبی به دندان صورت می گیرد. در این درمان هیچ گونه تراشی بر روی دندان ها برای قرار دادن ونیر کامپوزیت بر روی دندان داده نمی شود. این یعنی اطمینان خاطر از اینکه عاج و مینای دندان دچار هیچ گونه خراش و اسیب دید گی نمی شود.

اصلاح خط لبخند
بخوانید

امکان تحمل فشار بالا

بسیاری از افراد بعد از اعمال زیبایی یا ترمیم دندان به علت استرس ناشی از به وجود آمدن نقص های احتمالی که از عدم مراقبت کافی ناشی می‌شود تمام تلاش خود را برای مراقبت حد اکثری به کار می بندند. این ممکن است باعث اختلال در امور عادی زندگی شود. ونیر کامپوزیت این اطمینان را به شما می دهد که ده برابر بیشتر از لمینت های چینی فشار جویدن غذا را تحمل نماید.

در کنار اینکه باید اذعان کرد که همانند دندان های عادی در مواجه با مواردی همچون مصرف اجیل و شکستن اجسام سخت بیمار باید نهایت مراقبت را به کار ببندد. این تذکری است که دندانپزشکان در مورد دندانهای عادی نیز به افراد می دهند.

امکان ترمیم همانند دندان عادی

با همه این توضیحات طبیعی است که در مواردی نیز لمینت دندان دچار شکستگی یا بریدگی و تغییر شکل شود. در چنین مواردی نیز بدون هیچ گونه نگرانی با مراجعه به دندان پزشک همچون یک دندان طبیعی امکان ترمیم ان وجود دارد. این قابلیت برای ونیر پرسلن وجود ندارد. هنگامی که ونیر پرسلن با نقصی روبرو میشود باید تعویض شود و مانند ونیر کامپوزیت امکان بازسازی و ترمیم آن وجود ندارد.

پایداری درمان

درمانی که توسط ونیر کامپوزیت صورت می گیرد از پایداری بالایی برخوردار می باشد. گزارشات متعددی از مراجعه کنندگان موجود می باشد که نشان دهنده ی رضایت کامل افراد از این درمان است.

سدیشن دندانپزشکی زیبایی
بخوانید
سخن اخر

در جوامع امروزی نیاز به تایید شدن برای اکثر افراد امری حیاتی می باشد. بدون شک نمیتوان نقش ظاهر افراد را در نوع قضاوتی که در مورد آن ها صورت می گیرد نادیده گرفت. شما برای حضور در یک جمع تمام جوانب را رعایت نموده و سعی می کنید تا حد امکان آراسته و منظم به نظر بیایید. این نوعی احترام به دیگران نیز می باشد.

از جمله مواردی که رعایت به همه توصیه میشود رعایت بهداشت دندان می باشد. با همه مراقبت ها ناگزیر مواردی پیش می آید که ما نیاز به ترمیم دندان پیدا می کنیم. با پیشرفت تکنولوژی روشهای جالب توجهی به این منظور از طرف جامعه دندانپزشکی زیبایی به افراد معرفی شده است.

ونیر کامپوزیت یکی از روشهای مورد تایید دندان پزشکان برای بر طرف نمودن نواقص قابل مشاهد دندان مانند شکل و رنگ نامناسب دندان می باشد. در این روش بعد از پاکسازی دندان لایه های نازک ونیر کامپوزیت با پوشاندن نقص های دندانی ردیف های مرتب و سفید دندان را برای مراجعه کننده به ارمغان می اورد.


مانند دندان های طبیعی نکته ای که به شدت به استفاده کنندگان از ونیر کامپوزیت توصیه می شود رعایت بهداشت دهان و دندان و نحوه صحیح مسواک زدن می باشد. این باعث ماندگاری بیشتر این درمان می شود. ونیر کامپوزیت با ارائه خدمات زیبایی حس اعتماد بنفس را در افراد افزایش داده و باعث می شود افراد در موقعیتهای مختلف بتوانند آنگونه که شایسته است خود و تواناییهای خود را ارائه دهند.

جهت دریافت مشاوره کامپوزیت دندان، لمینت دندان و یافتن پاسخ سوالات خود جهت اصلاح طرح لبخند و درمان هرگونه ناهنجاری دهان و دندان با ما از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

تفاوت لمینت سرامیکی با لمينت كامپوزيتی
بخوانید

سوالات متداول مزایای کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ماده ای در دندانپزشکی می باشد که برای پر کردن دندان ها و یا در ترمیم دندان های شکسته، لب پر شده و ساییده شده کاربرد دارد. همچنین برای اصلاح رنگ دندان ها با استفاده از کامپوزیت ونیر و برای یکدست کردن دندان ها و از بین بردن فاصله های بین دندانی می‌توان از ونیر کامپوزیت استفاده نمود.
عدم نیاز به تراش دندان ها، امکان تحمل فشار بالا، امکان ترمیم همانند دندان عادی، پایداری درمان از مهم‌ترین مزایای ونیر کامپوزیت است.
هزینه ونیر کامپوزیت بسته به میزان سلامت دندان هر فرد ممکن است متفاوت باشد. اما بهتر است یادآور شویم هزینه ونیر کاموپیزت در مقابل لمینت سرامیکی اقتصادی و بصرفه تر می‌باشد.

 

تگ ها
دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت