مراقبت های بعد از لمینت دندان

لمینت دندان

مراقبت های بعد از لمینت دندان

لمینت دندان

مراقبت های بعد از لمینت دندان، وقتی انواع درمان را تحمل کرده‌اید و زمان و هزینه‌های فراوانی را صرف کرده‌اید که به یک زیبایی مثال زدنی و شیرین دست پیدا کنید و با هدیه‌ی لبخند زیبای خود به دیگران، حس جذابیت را تجربه کنید، این نکته خودنمایی می‌کند که آیا همین رسیدن به مقصود پایان راه است؟ آیا این زیبایی مراقبت نمی‌خواهد؟ آیا مراقبت های بعد از لمینت دندان نیاز است؟ چگونه باید این حس رضایت را به بلندی همه‌ی ایام داشته باشیم؟

لمینت و ایمپلنت از شیوه‌های درمانی و زیبایی هستند که فرد با استفاده از آنها از لذت داشتن دندان‌های زیبا و لبخند زیباتر بهره مند می‌شود. شیوه‌ی درمانی لمینت از جدیدترین و پرطرفدارترین انواع درمان است و به زیبایی و ترمیم دندان کمک بسزایی می‌کند. شیوه‌ای که از دو نوع سرامیکی و کامپوزیتی تشکیل شده است. هر کدام از این روش‌ها راه خاصی را طی کرده‌اند. لمینت سرامیکی که توسط دندانپزشک قالب گیری و در لابراتوار لمینت ساخته می‌شود و توسط پزشک در محل خود قرار می‌گیرد و لمینت کامپوزیتی که توسط خود پزشک با مواد مخصوص در مطب ساخته می‌شود.

درمان تحلیل لثه
بخوانید

لمینت شیوه‌ای است که برای رفع رنگ دانه‌های روی دندان، بستن فاصله‌های دندان، تصحیح فرم، ترمیم مینای شکسته و در نهایت ایجاد لبخند زیبا و به اصطلاح داشتن لبخند هالیوودی، مورد استفاده قرار گرفته و به هر حال راهی بس طولانی را طی کرده است تا به این کمال زیبایی رسیده است. اما چگونه می‌توان این زیبایی را برای مدت طولانی حفظ کرد؟ جواب را می‌توان با کوتاه‌ترین لغت به دست آورد، مراقبت!

پس از انجام انواع خدمات زیبایی دهان و دندان همچون لمینت باید مراقبت‌های لازم را جهت جلوگیری از تغییر رنگ لمینت و شکستگی انجام داد. البته اگر قصد انجام هرگونه خدمات زیبایی را دارید توصیه ما به شما این است که به یک دندانپزشک ماهر مراجعه نمایید تا بهترین خدمات با مرغوبترین مواد را دریافت نمایید. رنگ لمینت دندان در صورت عدم رعایت بهداشت دهان و دندان و استفاده از مواد نامناسب همچون دندان‌های طبیعی ممکن است تغییر رنگ بدهد.

حال که متوجه اهمیت مراقب شده‌ایم باید با شیوه‌های مراقبت های بعد از لمینت دندان نیز آشنا شویم.

دکتر ساسان ترابیان دندانپزشک زیباییهمچنین بخوانید: ایمپلنت دندان

مراقبت های بعد از لمینت دندان

مراقبت های لازم بعد از لمینت دندان

  • بعد از لمینت کردن دندان‌هایتان امکان دارد هنگامی که نوشیدنی گرم یا سرد می‌نوشید حساسیت‌هایی را احساس کنید، نگران نباشید زیرا این حساسیت بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی برطرف می‌شود.
  • مسواک زدن به صورت منظم و روزانه حداقل در دو نوبت فراموش نشود.
  • بهتر است از مصرف مواد خوراکی که دارای رنگ هستند خودداری کنید زیرا به مرور زمان باعث تغییر رنگ لمینت دندان ها می‌شود مواد خوراکی رنگ دار مانند قهوه، چای و …حاوی رنگدانه های بسیاری هستند که روی رنگ مینای طبیعی دندان و حتی لمینت یا روکش‌ها اثرگذار می‌باشند.
  • بهتر است به هنگام غذا خوردن از گاز زدن میوه‌های سفت خودداری کنید و یا به هنگام خوردن آجیل آن‌ها را با دندان‌هایتان نشکنید زیرا این کار باعث شکستگی دندان‌ها و روکش آن‌ها می‌شود .
  • امکان اینکه لمینت دچار آسیب یا شکستگی شود زیاد است نگران نباشید لمینت کامپوزیتی پس از مراجعه به دندانپزشک خوب در تهران می‌تواند به شکل اولیه‌ ترمیم شود. اما در مورد لمینت سرامیکی این امکان وجود ندارد و باید مراقبت های بعد از لمینت دندان بیشتری از آن صورت بگیرد، زیرا در صورت آسیب دیدن باید به صورت کامل تعویض شود.
  • در صورتی که می‌خواهید از دهان شویه استفاده کنید حتماً از دندان پزشکتان مشاوره بگیرید.
  • با مشورت با پزشک خود خمیردندان مخصوص لمینت و مناسب برای دندان های خود را انتخاب کنید.
  • استفاده از دخانیات مانند سیگار و قلیان به مرور زمان باعث تغییر رنگ لمینت می‌شود .
  • بعد از انجام لمینت نیازی به جرم گیری نمی‌باشد؛ اما در صورت لزوم این کار را با احتیاط انجام دهید.
  • بهتر است برای مطمئن شدن از وضعیت دندان‌هایتان هر ۶ ماه یک بار به دندانپزشک خوب در تهران مراجعه کنید تا در صورت دیگر مشکلات به سرعت آن‌ها را برطرف کند .
ایمپلنت فوری دندان یا fresh socket
بخوانید

لمینت دندان و مراقبت از آن

نکته

توجه داشته باشید بعد از انجام اعمال زیبایی دندان، جهت اصلاح طرح لبخند، کاشت دندان، لمینت، بهداشت و مراقبت های بعد از لمینت دندان و … بسیار مهم است زیرا باعث دوام دندان‌هایتان می‌شود و شما احساس و رضایت بیشتری نسبت به دندان‌های خود خواهید داشت. بهتر است در صورت هر گونه مشکل یا آسیب به سرعت به پزشک مراجعه کنید.

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر درمورد لمینت دندان، کامپوزیت دندان، ارتودنسی و هرنوع ناهنجاری دهان و دندان می‌توانید با کارشناسان ما از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول مراقبت‌های بعد از لمینت دندان

در صورت استفاده از مواد نامناسب و نامرغوب و همچنین عدم رعایت بهداشت دهان و دندان ممکن است رنگ لمینت دندان‌های شما تغییر کند.
بهتر است از مصرف مواد خوراکی که دارای رنگ هستند خودداری کنید، همچون چای، قهوه و...، از گاز زدن میوه‌های سفت خودداری کنید، با مشورت با پزشک خود خمیردندان مخصوص لمینت و مناسب برای دندان های خود را انتخاب کنید.
هردو نوع لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیتی پس از مراجعه به دندانپزشک می‌تواند به شکل اولیه‌ ترمیم شود. اما درباره مراقبت لمینت سرامیکی دقت بیشتری را صرف کنید.
تکنیک لیرینگ کامپوزیت چیست
بخوانید
تگ ها
دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت