آنالیز اصلاح طرح لبخند

آنالیز اصلاح طرح لبخند

آنالیز اصلاح طرح لبخند

آنالیز اصلاح طرح لبخند یا طراحی لبخند

در دنیای مدرن امروز، مرز بین روابط شغلی و اجتماعی روزه به روز کم رنگ تر می شود و ظاهر افراد بیشتر از گذشته مورد توجه واقع می شود. اگرچه که زیبایی همواره عنصری مهم در طول تاریخ بوده است اما امروز نقش بیشتری در افزایش اعتماد به نفس افراد بازی می کند و تاثیر بیشتری در ارتباطات روزمره و اجتماعی و حتی شغلی ایفا می کند. وقتی صحبت از زیبایی می شود شاید یکی از اولین برداشت های ما از این واژه داشتن لبخندی زیبا باشد زیرا که لبخند به خوبی ابراز کننده احساسات ما به دیگران است اما به صورت کلی آنالیز اصلاح طرح لبخند را شامل می شود که به قول نیچه لبخند زبان بین المللی محبت است!

اما آیا لبخند زیبا داشتن اکتسابی است؟ آیا اگر از موهبت لبخند زیبا را به صورت مادرزادی و ژنتیکی نداریم باید همیشه در حسرت بمانیم؟

ایمپلنت در افراد مسن
بخوانید

آنالیز اصلاح طرح لبخند

خوشبختانه پیشرفت علم همیشه برای بشر ارمغانهای ارزشمندی به همراه داشته است و علم دندانپزشکی زیبایی هم از این موضوع مستثنی نیست. امروز علاوه بر رفع مشکلات و آسیب های دهان و دندان، خیلی از مراجعات به دندانپزشک خوب در تهران به منظور کارهای زیبایی است که اصلاح طرح لبخند یکی از این درمانها است.

اصلاح طرح لبخند چیست؟

در اصلاح طرح لبخند دندانپزشک زیبایی با توجه به آنالیز شرایط بیمار طرح درمانی ارائه می کند که به زیبا شدن لبخند فرد منجر می شود. روشهای مختلفی برای محقق شدن این هدف توسط پزشک انجام میشود:

 • روش های مرتب کردن دندان ها ( روشهای متعدد درمان ارتودنسی )
 • سفید کردن دندان ها (بلیچینگ)
 • لمینت
 • استفاده از روکش دندان
 • کاشت دندان
 • اصلاح خط لثه

انواع روش های اصلاح طرح لبخند

 • مرتب کردن دندانها ( ارتودنسی )

یکی از متداول ترین روشها برای درمان نامرتبی دندانها ارتودنسی است. این شاخه از دندانپزشکی به اصلاح جای دندانها و فکین می پردازد. اگر دندانها و فک در جای مناسب خود قرار نداشته باشند علاوه بر نازیبایی ظاهری مشکلات عدیده ای برای فرد ایجاد می کند از جمله افزایش خطر ابتلا به پوسیدگی دندان و بیماریهای پریودنتال.

انواع روشهای اصلاح طرح لبخند

علاوه بر اینکه اختلال در جویدن غذا موجب بیماریهای گوارشی و سایش دندانها نیز می شود و در خیلی از افراد سردردهای مزمن و احساس درد گردن و گوش به جا می گذارد. بنابراین ارتودنسی تنها جنبه زیبایی ندارد بلکه یک درمان تخصصی است که دهانی سالم  و  لبخندی زیبا برای فرد به ارمغان میاورد.

 • سفید کردن دندان یا بلیچینگ

به کمک بلیچینگ رنگهایی که موجب نازیبایی دندانها می شود برطرف می شود این رنگها ممکن است در اثر ژنتیک یا رنگدانه هایی که مربوط به تغذیه و افزایش سن است ایجاد شده باشد. پروسه سفید کردن دندانها در روش بلیچینگ به این صورت است که ماده سفید کننده ( پراکسید هیدروژن ) رنگدانه های ایجاد شده بر روی مینای دندان را اکسید می کند  و با نفوذ این ماده به قسمتهای عاج دندان رنگ دندان سفید و روشن می شود.

 • لمینت دندان 

لمینت دندان یکی از سریعترین روشها برای دستیابی به لبخند زیبا است. در صورتیکه دچار فاصله بین دندانی یا شکستگی و لب پر شدن دندان  و یا حتی بدرنگی دندان شده اید معمولا یکی از درمانهای پیشنهادی از طرف دندانپزشک ونیر است.

عوارض نصب نادرست لمینت دندان
بخوانید

البته حتما تمام جوانب درمان و شیوه نگه داری آن به بیمار توضیح داده می شود. ونیرها جنس های گوناگونی دارند که با توجه به طرح درمان بیمار و هزینه وی از طرف پزشک توصیه می شود.

 

 • کاشت دندان

ایمپلنت ها دندان های نسل سوم گفته میشوند زیرا جایگزین دندانهای از دست رفته و کاملا طبیعی هستند و از این بابت علاوه بر اینکه لبخندی زیبا برای بیمار به ارمغان می اورد مشکلات فراوان بی دندانی را از بین میبرد. البته کاشت دندان یکی از درمانهای پرهزینه دندانپزشکی است که نیاز به حوصله فراوان بیمار دارد زیرا نیاز به مرجعات مکرر بیمار در بازه زمانی های تعیین شده دارد  و چندین ماه طول می کشد تا شما زیبایی دندان خود را در آیینه ببینید البته که طبیعی بودن این درمان ارزش صبر کردن را دارد.

 • روکش کردن

این روش درمان تنها برای موارد زیبایی به کار نمی‌رود و برای محافظت از دندان نیز نقش مهمی ایفا  می کند. برای دندانهای ترمیم شده وسیع و برخی شکستگیها معمولا روکش پیشنهاد می شود و حتی برای بی دندانی های تک واحدی که بیمار بنا به دلایلی تمایل به کاشت دندان ندارد نیز بریج که نوعی روکش است انجام می شود که در این مورد به ناچار باید دندانهای سالم اطراف تراش داده شود. با توجه به تنوع رنگی در انتخاب روکش ها، این روش یکی از متداول ترین درمانها برای دستیابی به لبخند زیبا است.

 • اصلاح خط لثه

حتما با افرادی برخورد کرده اید که در حین لبخند زدن و صحبت کردن مقداری از لثه آنها دیده می شود، به این حالت لبخند لثه ای می گویند که موجب شکایت فرد و ظاهری نازیبا می شود. این مشکل معمولا وراثتی است اما امروز با پیشرفت علم قابل درمان است. با توجه به شرایط بیمار طرح درمانهای مختلفی از سوی دندانپزشک زیبایی ارائه می شود:

 • افزایش طول تاج دندان
 • جراحی فک
 • جراحی پلاستیک
 • تزریق بوتاکس
بلیچینگ دندان با لیزر
بخوانید

تمام موارد فوق که منجر به اصلاح خط لثه می شود، زیبایی دوچندان و اعتماد به نفس را برای بیمار به ارمغان می آورد.

 • عوارض اصلاح طرح لبخند

لازم به ذکر است که هر یک از روشهای اصلاح طرح لبخند ممکن است معایب و عوارضی داشته باشد که قبل از شروع درمان پزشک با بیمار در میان می گذارد و با توجه به هر کیس بهترین و کم عارضه ترین روش درمانی پیشنهاد می شود.

دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت