چگونه می توان طرح لبخند زیبا داشت

چگونه می توان طرح لبخند زیبا داشت

‎آیا می توانم طرح لبخند زیبا داشته باشم

چگونه می توان طرح لبخند زیبا داشت؟ دندان نقش مهمی در زیبایی چهره دارد. وقتی کسی در حال حرف زدن یا خندیدن است، دندان‏های ‎او بیشتر نمود پیدا می‎کند. اگر چهره شکیل و زیبا باشد، اما دندان های خراب و پوسیده نمایان شوند، تمامی حسن و جمال صورت از چهره می رود.اصلاح طرح لبخند و به طبع آن داشتن دندان‏های ‎سالم و مرتب می‎تواند تصویر بهتری از ما را برای دیگران بسازند. همچنین تاثیر کلمات و نفوذ صحبت ها بر ذهن شنونده را هم بیشتر می‎کند.
کسانی که دندان سالم و زیباتری دارند، از اعتماد به نفس بالاتری برخوردارند. این افراد قادرند در اجتماع ظاهر شوند و براحتی با دیگران صحبت کنند. همچنین می توانند با اعتماد به نفس بالاتری بخندند و با اطرافیان ارتباط برقرار کنند. اما دندان‏های ‎نامرتب، کثیف و خراب باعث از دست رفتن اعتماد به نفس می‎شود. بسیاری از افرادی که قادر به حضور در اجتماع نیستند، به دلیل نداشتن دندان‏های ‎مرتب است.

حاملگی و دندانپزشکی زیبایی
بخوانید

بلیچینگ دندان چیست

اصلاح طرح لبخند چیست؟

چگونه می توان طرح لبخند زیبا داشت؟ شاید افرادی را دیده باشید که براحتی در عکس‏های ‎دسته جمعی ظاهر می‎شوند. موقع عکس گرفتن لبخند می‎زنند تا دندان هایشان مشخص شود. زیرا از زیبایی دندان هایشان لذت می‎برند. اما در مقابل کسانی هم هستند که به هیچ عنوان نمی خواهند در زمان حرف زدن، خندیدن و یا عکس گرفتن دندان هایشان را کسی ببیند. این در حالیست که همه می‎توانند لبخند زیبا داشته باشند. اصلاح طرح لبخند می‎تواند دندان‏های ‎زیبا و مرتب را به همه ببخشد. اصلاح طرح لبخند یا لبخند هالیوودی آرزوی همه کسانی است که می‎خواهند در جامعه حضور پیدا کنند.

با داشتن لبخند زیبا، جذابیت بیشتری خواهید داشت. لمینت دندان یا روکش کردن دندان، ارتودنسی برای مرتب کردن دندان، پر کردن و ترمیم دندان، ایمپلنت یا کاشت دندان، بلیچینگ یا سفید کردن دندان، درمان بیماری‏های ‎لثه و باندینگ دندان از جمله روش هایی است که برای زیبایی دندان استفاده می‎شود.
همه این روش ها با هم انجام نمی شود. بلکه بر حسب نیاز بیمار یکی از این روش ها انجام می‎شود. در صورت نیاز ممکن است بیمار به همه این روش ها نیاز پیدا کند. در این صورت دندانپزشک زیبایی به ترتیب هر یک از آنها را انجام می‎دهد.

جرم گیری دندان
بخوانید
طراحی لبخند

انواع روش ها برای اصلاح طرح لبخند چطور انجام می‎شود؟

برای طراحی اصلاح طرح لبخند ابتدا باید دندان‏های ‎بیمار معاینه شود. با انجام عکس دندان یا رادیوگرافی، ریشه دندان ها و میزان پوسیدگی آنها مشخص می‎شود. در این صورت دندانپزشک می‎تواند میزان کج بودن و نامرتبی ریشه دندان ها، وجود خرابی پنهان در داخل دندان ها و یا هر گونه التهاب را در دندان‏های ‎بیمار تشخیص دهد.

برای مثال ممکن است دندان از داخل دچار خرابی و پوسیدگی شده باشد. اما روکش آن سفید و نمای زیبا داشته باشد. در این صورت تنها با انجام رادیوگرافی مشکل دندان مشخص می‎شود. بعد از معاینه نوبت به درمان دندان‏های ‎خراب است. دندان‏های ‎پوسیده باید ترمیم شوند. در دندانپزشکی برای دندان‏های ‎عقب از مواد نقره ای رنگ به نام آمالگام استفاده می‎شود.

برای دندان‏های ‎قدامی از مواد سفید رنگ به نام کامپوزیت استفاده می‎شود. البته قبل از پر کردن دندان، در صورتی که میزان پوسیدگی به عصب رسیده باشد، عصبی کشی ضرورت پیدا می‎کند. این کار به منظور جلوگیری از درد دندان بعد از ترمیم صورت می گیرد. بعد از ترمیم کامل دندان ها، در صورتی که دندان ها نامرتب باشد، به ارتودنسی نیاز دارند. این کار به منظور حرکت ریشه دندان ها و پر کردن جاهای خالی و فاصله دادن دندان ها از یکدیگر است.

قیمت پروتز دندان ایمپلنت
بخوانید

طول مدت درمان ارتودنسی

مدت زمان درمان ارتودنسی با توجه به سن بیمار و شدت عارضه و نامرتب بودن دندان ها مشخص می‎شود. هر چه سن بالاتر باشد، مدت زمان بیشتری برای درمان نیاز است. اگر دندان ها بشدت نامرتب باشند، طول درمان ارتودنسی افزایش می‎یابد. بعد از ارتودنسی نوبت به سفید کردن یا روکش کردن دندان می‎رسد. در مواردی که دندان ها کوتاه و یا شکسته باشند، لمینت بهترین انتخاب است.

اگر دندان ها بعد از ارتودنسی مرتب و زیبا باشند و فقط رنگ آن ها زرد شده باشد، با بلیچینگ طرح لبخند اصلاح می‎شود.
ترمیم فک‏های ‎رو به جلو و ناهماهنگی بین فک بالا و پایین از دیگر روش‏های ‎اصلاح طرح لبخند است. براساس تشخیص دندانپزشک خوب در تهران ممکن است عمل جراحی مربوط به فک قبل از تمامی مراحل یا در انتها انجام شود.

dental implant services

مدت ماندگاری اصلاح طرح لبخند

با توجه به اینکه طراحی لبخند با روش‏های ‎مختلفی انجام می‎شود، هر کدام از این روش ها ویژگی‏های ‎بخصوصی دارند. برای مثال در ارتودنسی مدت ماندگاری عمری است.

یعنی با یکبار ارتودنسی دندان ها برای همیشه مرتب می‎شوند. اما در ترمیم دندان که برای از بین بردن پوسیدگی صورت می‎گیرد، ممکن است در طول عمر به چندین بار ترمیم نیاز پیدا کنید. مراقبت بیمار پس از ترمیم اهمیت زیادی دارد. در صورتی که به بهداشت دهان و دندان توجهی نشود، با دندان‏های ‎ترمیم شده مواد غذایی سفت جویده شود، از ماندگاری درمان و ترمیم کم می‎شود.
بلیچینگ دندان با لیزر هم به مراقبت نیاز دارد.

قیمت پروتز دندان تکی
بخوانید

خوردن غذاهای حاوی ادویه و یا چای غلیظ و قهوه به مرور باعث کدر شدن و زردی دندان ها می‎شود. بیمارانی که لمینت دندان می‎کنند، باید بیشتر از دندان‏های ‎خود مراقبت کنند. جویدن غذاهای سفت باعث شکسته شدن لمینت دندان و روکش‏های ‎دندان می‎شود.

چه کسانی به اصلاح طرح لبخند نیاز دارند؟

اصلاح طرح لبخند برای همه کسانی که به سلامت و زیبایی دهان و دندان خود اهمیت می‎دهند، لازم است. اگر تصورتان این است که این درمان برای کسانی که دندان هایشان خراب شده، لازم است در اشتباهید. حتی اگر دندان‏های ‎منظم و سفید دارید، باید به فکر معاینه، درمان و پیشگیری از ابتلا به پوسیدگی دندان باشید.

دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت