دندانپزشکی زیبایی

خدمات-دندانپزشکی-دکتر-ترابیان

دندانپزشکی زیبایی

خدمات دندان پزشکی زیبایی

مراکز دندانپزشکی زیبایی یکی از مهم‌ترین مراکز برای زیباسازی دندان‌ها است که در آن خدمات گوناگونی توسط مجربترین پزشکان متخصص زیبایی دندان ارائه می‌شود. در واقع دندانپزشکی زیبایی تلفیقی از علم و هنر است. هنری که با سلامت و زیبایی دندان‌ها ارتباط مستقیمی دارد.

با پیشرفت علم و فرهنگ بهداشت دهان و دندان نیز بین عموم مردم در اولویت قرار گرفته است و داشتن لبخندی زیبا و دندانهای سالم و خوش فرم نیز مورد اهمیت واقع گردیده است. همه افراد دوست دارند زمانی که لبخند می‌زنند، دندان‌های ردیف شده و سالمی داشته باشند. دندان‌هایی که نه تنها با یکدیگر هماهنگ شده‌اند، بلکه سفید و درخشان در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند.

زیبایی لبخند و تأثیر آن بر روی دیگران بر هیچ کسی پوشیده نیست. به همین علت افراد بسیاری به سمت خدمات زیبایی همچون انواع لمینت و ایمپلنت گرایش پیدا کرده اند، اما توصیه ما قبل از شروع انجام هر نوع درمانی مراجعه به دندانپزشک متخصص و چک آپ کلی دندان ها و سپس شروع انجام بهترین روش زیبایی دندان است. در زیر مجموعه‌ای از انواع خدمات دندانپزشکی را به شما معرفی نموده‌ایم.

پیوند استخوان فک
بخوانید

لیست خدمات دندانپزشکی زیبایی به اختصارشامل موارد زیر می‌شود:

  • کامپوزیت
  • لمینت دندان
  • جرم گیری
  • باندینگ
  • ایمپلنت دندان
  • بریج
  • بلچینگ

آشنایی بیشتر با خدمات زیبایی دندان

خدماتی که در این مراکز ارائه می‌شود، متعدد است. بر اساس وضعیت بیمار، تغییراتی در دندان به وجود می‌آید. اگر فردی دچار بیماری‌های فکی باشد و یا نیاز به ارتودنسی داشته باشد، در ابتدا دندان‌های وی ارتودنسی می‌شود و سپس با انجام جراحی فک، زیبایی به صورت بیمار باز می‌گردد. با این حال رایج ترین و پرکاربردترین روش های زیبایی در دندان، انجام لمینت دندان بدون تراش و کامپوزیت است.

لمینت چیست؟

افرادی که دندان‌های زردی دارند و یا با شکستگی و ترک خوردگی دندان‌هایشان مواجه هستند، برای زیباتر شدن دندان‌هایشان می توانند از لمینت استفاده کنند. لمینت و یا ونیر به لایه ای هم رنگ دندان گفته می‌شود که با اصلاح بدفرمی دندان‌ها، لبخند را زیباتر می‌کند. به اصطلاح به لبخندهایی که با دندان‌های لمینت شده زده می‌شود، اصلاح طرح لبخند یا لبخند هالیوودی می گویند. برای انجام لمینت بخش هایی از دندان باید تراشیده شود. سپس لمینت در لابراتوار توسط متخصص ساخته شود.

خدمات دندان پزشکی دکتر ساسان ترابیان

کامپوزیت چیست؟

یکی دیگر از خدمات دندانپزشک زیبایی، انجام کامپوزیت است. کامپوزیت نیز همچون لمینت برای اصلاح بدفرمی دندان‌ها و اصلاح طرح لبخند به کار می‌رود. کامپوزیت بر خلاف لمینت نیازی به تراشیدن دندان‌ها ندارد و در یک جلسه توسط بهترین دندانپزشک زیبایی، انجام می‌گیرد.

روشهای مراقبت از لمینت دندان
بخوانید

جرم گیری چیست؟

یکی دیگر از خدمات دندانپزشکی زیبایی انجام جرمگیری است. جرمگیری دندان به معنای حذف رسوب هایی است که در انتهای دندان و نزدیک لثه قرار می‌گیرد که نه تنها باعث ایجاد بوی بد می‌شود بلکه رنگ زرد و ناپسندی را روی دندان‌ها ایجاد می‌کند. اگر جرم دندان از بین نرود، به مرور زمان دندان‌ها پوسیده می شوند و سلامت آن ها از بین می‌رود.

دکتر ساسان ترابیان دندانپزشک زیباییهمچنین بخوانید: جرم گیری دندان

ایمپلنت دندان

خدمات دانپزشکی-ایمپلنت

ایمپلنت به معنای کاشت دندان است. ایمپلنت‌ها پیچ‌هایی از جنس تیتانیوم هستند که می‌تواند با استخوان فک، جوش خورده و نقش ریشه دندان را ایفا کنند. سپس روکش ایمپلنت روی ایمپلنت‌ها قرار می‌گیرد و دندانی مشابه دندان طبیعی ایجاد می‌شود. یکی از پرکاربردترین خدمات دندانپزشکی زیبایی، انجام ایمپلنت است که به راستی دوای درد بی دندانی است.

بریج چیست؟

یکی دیگر از خدمات دندانپزشکی زیبایی انجام بریج است. بریج درواقع به معنای پل است. فضای دندان خالی توسط دو دندانی که در اطراف قرار دارد، با کمک بریج پر می‌شود. درواقع بریج یک نوع دندان مصنوعی است که با اتصال به دندان‌های اطراف، فضای خالی دندان در آن پر می‌شود.

بلچینگ چیست؟

یکی از ساده ترین روش های سفید کردن دندان‌ است ، انجام بلچینگ است. با بلچینگ می توان دو تا سه درجه رنگ دندان‌ها را سفیدتر کرد. در روش بلچینگ، پراکسید هیدروژن روی دندان‌ها قرار می‌گیرد و سپس جذب مینای دندان می‌شود. بعد از مدتی، شاهد سفیدتر شدن دندان‌ها خواهیم بود.

آیا ایمپلنت دائمی است یا خیر؟
بخوانید

باندینگ چیست؟

یکی از مهم‌ترین و ارزان ترین روش های زیبایی در دندان‌ها استفاده از باندینگ کامپوزیت است. با کمک باندینگ می توان در کمترین زمان، تفاوت چشمگیری در لبخند ایجاد کرد. باندینگ کامپوزیت مواد همرنگ دندان هستند که برای پر کردن دندان‌ها و اصلاح بدفرمی آن ها به کار می‌رود. باندینگ یک روش ترمیمی سریع و جذاب است که با کمک مواد رزینی و نرم، روی دندان‌ها قرار می‌گیرد و سپس با کمک اشعه فرابنفش، مستحکم می‌شود. از باندینگ به عنوان روشی بدون درد و سریع نام می برند که برای پر کردن پوسیدگی های دندانی بسیار مناسب است.

در نهایت توصیه ما به شما این است که برای انجام درمان های زیبایی در بهترین زمان و با صبر و شکیبایی به دندانپزشک متخصصی که از مواد مناسب با تجهیزات مناسب برای درمان بهره می برند مراجعه کنید.

شما عزیزان می توانید با کارشناسان ما جهت دریافت مشاوره و راهنمایی لازم قبل از انجام درمان های زیبایی از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول دندان پزشکی زیبایی

تعریف زیبایی دندان برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد اما به طور کلی ردیف بودن دندان ها، فاصله مناسب بین دندان ها، قرار گیری دو فک بالا و پایین به صورت صحیح روی یکدیگر، رنگ متناسب با دندان های دیگر فرد از ویژگی های مهم زیبایی دندان است.
از جمله مهم ترین عوامل در این زمینه می توان به مهارت دندانپزشک متخصص، مواد مصرفی برای انجام هرگونه درمان زیبایی، روش درمان ( لمینت سرامیکی، لمینت کامپوزیتی و..) و همچنین عواملی همچون سلامت دهان و دندان بیمار اشاره کرد.
خدمات دندان پزشکی زیبایی بسیار متنوع است، از معروف ترین آن ها بین عموم می توان لمینت، کامپوزیت، جرم گیری، ایمپلنت دندان، بلیچینگ، بریج و باندینگ را نام برد.
انواع لمینت دندان
بخوانید
تگ ها
دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت