تفاوت لمینت دندان با بلیچینگ

بلیچینگ دندان چیست

تفاوت لمینت دندان با بلیچینگ

تفاوت بلیچینگ و لمینت دندان

یکی از اتفاقات شیرین برای هر فرد این است که از او تمجید کنند. داشتن دندان های زیبا بسیار مهم می باشد. در این مقاله میخواهیم در خصوص تفاوت لمینت دندان با بلیچینگ بحث کنیم. حال این نقطه ی مثبت می‌تواند یک فضیلت درونی و یا یک شاخصه ی بیرونی باشد. یکی از شاخصه‌ها و پارامترهای جلب توجه و مورد تمجید قرار گرفتن داشتن لبخندی زیباست که علاوه بر آنکه ظاهر فرد را زیبا نشان می‌دهد، خبر از یک روحیه ی مثبت، سرزنده و شاد در درون او می‌دهد. لبخندی که گاه می‌تواند خستگی یک روز کار سخت را از تن افراد خانه بزداید و یا مهری را در دلی زنده کند و یا غضبی را فرو بنشاند و یا خبر از رضایتی بر وصال باشد. مهم این است که هر چه هست، لبخند زیباست و عامل اصلی این زیبایی در هر صورتی با هر فرمی، وجود دندان‌های سفید و مرتب است که معیار زیبایی در دندانپزشک زیبایی محسوب می‌شود، هرچه دندان زیبا، لبخند زیباتر. اما داشتن دندان‌های سالم، سفید و مرتب چگونه ممکن است و بهتر بگوییم که چه عامل‌هایی باعث می‌شود این سفیدی و زیبایی خدادادی از بین برود؟ برای اطلاعات بیشتر در مورد ایمپلنت، لمینت، اورتودنسی و … سایر مقالات این سایت را مطالعه فرمایید.

دندانپزشکی زیبایی
بخوانید

بلیچینگ دندان

عوامل تغییر رنگ دندان

غذا و نوشیدنی:

قهوه و چای نقاط رنگی را روی دندان‌ها ایجاد می‌کنند. چیزی که همه آنها به صورت مشترک دارند میزان بالای پیگمنت (رنگدانه) آن می‌باشد.

مواد مخدر:

دو ماده شیمیایی تار و نیکوتین موجود در تنباکو لکه‌های بسیار سر سختی را روی دندان‌ها به وجود می‌آورند. تار که به طور طبیعی تیره بوده و نیکوتین در صورت ترکیب با اکسیژن سطح زردی روی دندان‌ها ایجاد می‌کنند.

سن و سال:

با بالا رفتن سن و سال سطح خارجی دندان‌ها در اثر مسواک زدن و ساییده شدن نازک‌تر شده و سطح داخلی دندان‌ها که به طور طبیعی زردتر می‌باشد، نمایان می‌شود.

مصرف دارو:

از عوارض جانبی مصرف یک سری از داروهای ضد افسردگی، ضد فشار خون و آنتی هیستامین‌ها می‌توان به تغییر رنگ دندان‌ها اشاره کرد. شیمی درمانی و پرتونگاری قسمت سر و گردن نیز موجب تیره شدن دندان‌ها می‌شود.

سفید کردن دندان

چگونه سفیدی دندان‌های خود را به دست بیاوریم؟

دو راه عمده برای دست یابی وجود دارد:

  •   بلیچینگ
  •  لمینت کردن

برای آنکه با هر کدام از این دو نوع آشنا شویم در ادامه به توضیح و تشریح هر روش می‌پردازیم و تفاوت لمینت دندان با بلیچینگ  را بیان می‌کنیم.

بلیچینگ دندان چیست

بلیچینگ دندان چیست؟

بلیچینگ دندان یک پروسه ساده بوده و از محصولات سفید کننده که شامل هیدروژن پراکساید و کاربامید پراکساید هستند، جهت سفیدی دندان‌ها استفاده می‌کند. این مواد لکه‌های روی دندان‌ها را به تکه‌های کوچک‌تر می‌شکند، لکه‌ها را پراکنده کرده و نتیجتاً دندان‌ها را روشن‌تر نشان می‌دهد.
قیمت بلیچینگ با توجه به تعداد دندان‌هایی که تغییر رنگ داده‌اند و همچنین میزان تغییر رنگ متفاوت است.
بلیجینگ دندان به طور معمول در مواردی که فرم و ساختمان دندان مناسب است، استفاده می‌شود، یعنی زمانی که فقط رنگ دندان تغییر کرده است، وقتی که دندان پوسیده باشد و یا ترمیم‌های معیوب داشته باشد نیاز به موارد ترمیمی دیگر نیز هست.

دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی چیست؟
بخوانید

لمینت دندان

در لمینت دندان، قالبی سرامیکی که ضخامتی در حدود دو برابر ضخامت پوسته تخم مرغ داشته با قالب گرفتن از دندان ساخته شده و روی سطح خارجی دندان قرار می‌گیرد.

برخی از انواع لمینت ها می‌توانند از این هم نازک‌تر باشند. هدف اصلی لمینت بهبود ظاهر دندان‌ها و ایجاد یک پوشش برای دندان‌ها می‌باشد، با توجه به جنس و روش انتخابی برای انجام قیمت لمینت دندانی متغییر می باشد .

بنابراین در صورتی که تغییر رنگ دندان زیاد بوده و یا کلاً رنگش را از دست داده باشد، و یا گوشه‌ای از دندان شکسته یا سائیده شده باشد از لمینت استفاده می‌شود. گاهی برای پر کردن فاصله بین دندانی نیز از لمینت استفاده می‌شود.
با توضیحاتی که ارائه شد مطمئناً تفاوت بین این دو روش را به خوبی متوجه شده‌اید اما به صورت خلاصه باید گفت بلیچینگ تنها برای سفید کردن دندان است و با استفاده از مواد شیمیایی به این مهم دست پیدا می‌کنند.

اما در لمینت از یک قالب یا روکش استفاده می‌شود که علاوه بر آنکه به سفیدی دندان‌ها کمک می‌کند ظاهر خود دندان هم بهبود می‌یابد.

لمینت بهتر است یا بلیچینگ؟

هر دو روش برای سفید کردن دندان های شما موثر هستند و می توان آنها را بهترین روش برای سفید کردن دندان ها نامید، اما بسته به شرایط دندانهای خود و انتخاب دندانپزشک برای دندان های شما یکی از این دو روش را انتخاب می کند. و باید به این نکته نیز توجه داشت که میزان سفید کردن دندان ها با استفاده از روش بیلچینگ در هر فرد متفاوت است.

درمان های رایج در زیبایی دندان
بخوانید

دندانپزشک با توجه به نکات زیر بهترین روش سفید کردن دندان را به شما پیشنهاد می دهد:

  1. سن بیمار
  2. جنس دندان ها
  3. رنگ دندان ها
  4. منظم بودن دندان ها
  5. درمان های قبلی

کلینیک دکتر ساسان ترابیان یکی از بهتربن دندانپزشک های تهران می باشد، که با ارائه کلیه خدمات مربوط به اصلاح و ترمیم دندان، رهایی از دندان های زرد و دردناک به شما لبخندی زیبا را هدیه می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و تعین نوبت آنلاین به صفحه تعیین نوبت مراجعه نمایید.

 

 

بلیچینگ دندان فقط برای سفیدی دندان استفاده می شود و لکه های روی دندان را به ذره های کوچکتری تبدیل می کند، لمینت سرامیکی که ضخامت آن دو برابر پوست تخم مرغ است و هدف از لمینت بهبود ظاهر دندان است.
در پاسخ باید بگوییم خیر، بخاطر اینکه ماده بلیچ روی دندان قرار می گیرد و هیچ ضرری برای دندان ها ندارد و به دندان ها آسیب نمی رساند.
هزینه بلیچینگ دندانه بستگی به میزان سفییدی دندانها و تعداد آن بستگی دارد ولی در لمینت هزینه به صورت هر واحد دندان قیمت گزاری می شود.
آیا ژنتیک بر موفقیت ایمپلنت تاثیر می گذارد؟
بخوانید

 

 

دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت