دلایل بوی بد دهان

دلایل بوی بد دهان

علت بوی بد دهان

بوی دهان یکی از آزاردهنده ترین بیماری هایی است که هم فرد و هم اطرافیانش را اذیت می کند. هیچ کسی دوست ندارد زمانی که کسی در اطراف او قرار می گیرد، از بوی بدی که از وی نشات می گیرد، آزرده شود. این مسئله باعث شرم و خجالت فرد می شود و رفته رفته اعتماد به نفس وی را تحت تاثیر قرار می دهد. علاوه بر بررسی علت های بوی بد دهان بهتر است از روش فوری از بین بردن بوی دهان آشنا باشید.

در اینجا چند مورد از دلایل بوی بد دهان را با یکدیگر بررسی می کنیم. همچنین برای مطالعه مقالات در رابطه با ایمپلنت، لمینت، دندانپزشک و … سایت ما را دنبال کنید.

درمان بوی بد دهان

عدم رعایت بهداشت دهان

باکتری ها و پلاک ها، از مهمترین عامل ایجاد بوی بد در دهان هستند. در صورتی که از مسواک و نخ دندان استفاده نکنید، بوی بدی که از مواد غذایی به جا مانده و فاسد شده در بین دندان ها ایجاد شده است، شما را می آزارد. تنها به مسواک زدن ساده بسنده نکنید. بسیاری از مواد غذایی در بین دندان ها قرار گرفته اند که با مسواک نمی توان آن ها را خارج کرد. استفاده از نخ دندان را جدی بگیرید.

قیمت کشیدن دندان عقل بالا
بخوانید

در هنگام شستن دهان، زبانتان را بشویید. بسیاری از باکتری ها در پشت زبان تجمع می یابند که همین امر، باعث ایجاد بوی بد در دهان می شود. استفاده از دهانشویه های مناسب می تواند باکتری های روی زبان که در انتهای زبان قرار می گیرند را به راحتی، از بین ببرند.

علت بوی بد دهان

بوی بد دهان ناشی از پوسیدگی دندان ها

یکی دیگر از دلایل ایجاد بوی بد در دهان، وجود پوسیدگی در دندان ها است. دندان های پوسیده از خود بوی نامطبوعی تولید می کنند که می توانند با گذشت زمان، آزار دهنده باشند. برای این مورد کافی است به دندانپزشک خوب در تهران  مراجعه کنید تا وی پس از بررسی وضعیت دندان هایتان، اقدام به برداشت پوسیدگی های دندانی تان کند. جرم گیری دندان ها نیز باعث از بین رفتن پلاک ها می شود و نقش مهمی در رفع بوی بد دهان دارد.

عفونت در دهان

ایجاد هر نوع عفونتی در دهان، باعث بروز بوی بدی در دهان خواهد شد. عفونت لثه، عفونت لوزه و زخم های عفونی در دهان، همگی از دلایل ایجاد بوی بد در دهان است. افرادی که دچار سرماخوردگی می شوند و گلو درد چرکین دارند، معمولا بوی بدی در دهان خود حس می کنند.

علل شکستن ایمپلنت و راه درمان آن
بخوانید

تغذیه نامناسب

خوردن برخی از مواد غذایی به تنهایی باعث ایجاد بوی بد در دهان می شود. خوردن سیر، پیاز، ترشی و دیگر مواد غذایی بودار قطعا بوی آزاردهنده ای را تا چندین ساعت به همراه خواهد داشت. در این صورت می توانید با خوردن یک تکه کاکائو، قهوه و سبزیجاتی همچون جعفری، تا حد زیادی بوی نامناسب ایجاد شده را رفع کنید. نکته دیگری که باید توجه کنید، تغذیه مناسب و به موقع است. زمانی که مواد غذایی مختلفی را همزمان میل می کنید، معده به خوبی نمی تواند آن ها را هضم کند و در نتیجه، باعث ایجاد فساد مواد غذایی می شود. همین امر به ایجاد بوی بد در دهان منجر می شود. (مثلا خوردن ماست همراه با غذا و یا خوردن میوه قبل از غذا باعث ایجاد بوی بد در دهان می شود.)

بوی بد ناشی از معده

بوی بدی که ناشی از معده باشد، بسیار آزاردهنده است. زمانی که معده به خوبی نتواند مواد غذایی را هضم کند و یا دچار زخم و عفونت شده باشد، بوی بدی از آن ایجاد می شود. برای از بین رفتن بلغم که باعث ایجاد اختلال در روند کاری معده شده است می توانید از عسل و یک قاشق آبلیمو در یک لیوان آب ولرم استفاده کنید. از مواد غذایی که باعث دفع بلغم می شوند استفاده کنید تا از شر بوی بد دهان خلاص شوید.

مزایای لمینت سرامیکی
بخوانید

بوی بد دهان

درمان بوی بد دهان

برای درمان بوی بد دهان باید ابتدا منشاء آن را جستجو کنید . می توانید به دندانپزشک خوب در تهران مراجعه کنید تا وی با بررسی دندان های شما، در وهله اول جرم و پلاک های روی دندانتان را بتراشد و قبل از استفاده از روش های ترمیمی و اصلاحی مانند ایمپلنت و لمینت و… در ابتدا علت بوی بد دهان بررسی و برطرف بشود . در صورتی که به مشکلات معده دچار هستید، حتما در اولین فرصت به متخصص مربوطه مراجعه کنید. رعایت نکات گفته شده می تواند شما را برای همیشه از شر بوی بد دهان خلاص کند. استفاده از برخی از داروهای گیاهی برای از بین بردن بوی بد دهان، توصیه می شود.

دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت