رنگ لمینت دندان

رنگ لمینت دندان

عوامل موثر بر رنگ بندی لمینت دندان

وقتی فرد برای زیبایی لبخند خود از شیوه‌های مختلف استفاده می‌کند و با مشاوره و راهنمایی دندانپزشک متخصص به این نتیجه می‌رسد که ایمپلنت و لمینت دندان برای چه افرادی مناسب است و برای زیبایی اصلاح طرح لبخند می تواند از لمینت استفاده کند یا خیر و تمامی شرایط برای این درمان را مهیا می کند و یک نکتهٔ مهم دیگر اطلاع از انواع رنگ لمینت دندان و روش های مراقبت از لمینت دندان می باشد.

رنگ بندی لمینت دندان متنوع بوده و در واقع از طیف گسترده‌ای از رنگها تشکیل شده است. انتخاب رنگ لمینیت دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله عواملی که می‌توان به آن اشاره کرد، سلیقهٔ بیمار، سن، جنسیت، رنگ پوست صورت و رنگ سایر دندانهای اوست. هر کدام از این موارد به نوبهٔ خود تأثیر بسزایی در انتخاب رنگ لمینیت دندان دارند. در مجموع انتخاب رنگ این روکش زیبایی از اهمیت فراوانی برخوردار است.

پاسخ به سوالات متداول ایمپلنت
بخوانید

رنگ های لمینت دندان، که برای هر فرد می‌تواند متفاوت باشد و طبق سلیقه مراجع  کننده می‌تواند، انتظاراتش را برای دکتر معالج توضیح دهد و پزشک شرایط و موارد مختلف را برای او توضیح دهد و با یک تعامل سازنده بهترین رنگ که در نهایت رضایت بیمار را حاصل کند به دست آید.

انواع روش لمینت دندان

انواع روش لمینت

فردی که متقاضی انجام لمینیت دندان است باید علاوه بر رنگ، با روشهای لمینیت، جنس و برند آن نیز آشنایی داشته باشد. امروزه به طور کلی دو روش لمینیت انجام می‌شود، لمینیت سرامیکی و لمینیت کامپوزیتی که هر دو از دوام بالایی برخوردارند. در روش لمینت سرامیکی، ابتدا دندان را می‌تراشند، از آن قالب تهیه می‌کنند، این قالب را به لابراتوار می‌فرستند، لابراتوار لمینت ساخته شده را به مطب دندانپزشک زیبایی می‌فرستد و او آن‌ را با مواد مخصوص روی دندان بیمار می‌چسباند.

ولی در روش لمینت کامپوزیتی احتیاجی به تراشیدن دندان و ساختن روکش در لابراتوار نیست، یکی از دلایل محبوبیت این روش بین مردم هم همین موضوع است که لمینت کامپوزیتی یا همان کامپوزیت ونیر بدون تراشیدن دندانها انجام می‌شود. حال بهتر است بدانیم چه عواملی باعث می‌شود که دندان‌های طبیعی فرد رنگ خود را از دست بدهند و تا می‌شود از آن جلوگیری کند، زیرا که بهترین رنگ همان رنگ طبیعی دندان است.

نقش آنتی بیوتیک در درمان ایمپلنت
بخوانید

 

لمینت دندان

تأثیر آنتی بیوتیک ها بر رنگ دندان

استفاده برخی از داروها در خانم‌های باردار در ابتدای حاملگی میتواند موجب تغییر رنگ دندانها شود، دندان‌های کودک به دلیل رسوب این دارو در طول فرآیند تشکیل دندان‌ها دچار رنگ شیری یا خاکستری می‌شوند.

تاثیر آنتی بیوتیک ها بر رنگ دندان

تأثیر پوسیدگی به رنگ دندان

باید گفت که این عارضه بسته به نوع پوسیدگی می‌باشد. معمولاً رنگ پوسیدگی در دندان‌ها در مراحل اولیه به رنگ سفید و پس از آن به شکل لکه‌های تیره رنگ می‌باشد. این پروسه در نهایت بر عصب‌ها تأثیر می‌گذارد که درد شدیدی را به همراه دارد. دندانپزشک مجبور به عصب کشی دندان می‌شود، سپس قسمت‌های پوسیده را تخلیه کرده و به ترمیم دندان می‌پردازد.

همچنین بخوانید: تفاوت لمینت و کامپوزیت

تاثیر پوسیدگی به رنگ دندان

تأثیر منفی استعمال دخانیات بر رنگ دندان

تنباکو، سیگار، قلیان، نیکوتین و… دیگر ترکیبات شیمیایی خطرناک به طور مستقیم بر روی دندان‌های فرد تأثیر گذاشته و آن‌ها را تیره و کدر می‌نماید.

تأثیر نوشیدنی ها بر تغییر رنگ دندان

اثر قهوه بر تغییر رنگ لمینت دندان  و چای، نوشیدنی های شکلاتی و نوشابه بسیار زیاد است و رنگ دندان ها را از سفیدی به سیاهی، قهوه‌ای یا زرد کدر تبدیل می‌نماید.

تاثیر دهان شویه بر رنگ دندان

استفاده مکرر از دهانشویه حاوی هگزیدین خوراکی، باعث تیره‌تر شدن دندان‌ها می‌شود.

مینی ایمپلنت ارتودنسی
بخوانید

فلوراید

فلوراید

دوز زیاد این ماده، در بلند مدت منجر به تغییر رنگ دندان‌ها از سفید به قهوه‌ای می‌شود.

تأثیر فشار به عصب دندان و تغییر رنگ آن

مواردی که موجب می شود دندانها در معرض افتادن ناگهانی، آسیب دیدن یا قرار گرفتن در معرض یک نیروی خارجی که بر عصب تأثیر می‌گذارد قرار گیرند به تدریج رنگ دندان‌ها نیز به قهوه‌ای یا سیاه تبدیل می‌شود.

ناهنجاری دندان ها

این علل در شکل گیری دندان تأثیر می‌گذارد، که بر رنگ مینا و عاج اثر مستقیم می‌گذارد، و منجر به تغییر رنگ دندان می‌شود. و بهتر است برای این منظور به یک دندانپزشک زیبایی جهت ترمیم و بهبود رنگ دندان‌ها و اصلاح طرح لبخند خود مراجعه کنید.

سوالات متداول رنگ لمینت دندان

امروزه به طور کلی دو روش لمینت انجام می‌شود، لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیتی که هر دو از دوام بالایی برخوردارند.
در این روش ابتدا دندان را می‌تراشند، از آن قالب تهیه می‌کنند، این قالب را به لابراتوار می‌فرستند، لابراتوار لمینیت ساخته شده را به مطب دندانپزشک زیبایی می‌فرستد و او آن‌ را با مواد مخصوص روی دندان بیمار می‌چسباند.
در این روش برخلاف لمینت سرامیکی احتیاجی به تراشیدن دندان و ساختن روکش در لابراتوار نیست.
رنگ لمینت دندان با توجه به سلیقهٔ بیمار، سن، جنسیت، رنگ پوست صورت و رنگ سایر دندانهای با مشورت پزشک متخصص قابل تعیین است.
هزینه لمینت دندان نیز برای هر بیمار با توجه به وضعیت سلامت دندان ها و نوع مواد مصرفی متغییر بوده و البته گفتنی است هزینه لمینت دندانی کامپوزیتی در مقایسه با نوع سرامیکی، هزینه کمتری خواهد داشت.
مزایای روکش تمام سرامیک دندان
بخوانید
تگ ها
دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت