رنگ لمینت دندان

لبخند هالیوودی

رنگ لمینت دندان

عوامل موثر بر رنگ لمینت دندان

وقتی فرد برای زیبایی لبخند خود از شیوه‌های مختلف استفاده می‌کند و با مشاوره و راهنمایی پزشک متخصص به این نتیجه می‌رسد که لمینت دندان برای چه افرادی مناسب است و برای زیبایی اصلاح طرح لبخند می تواند از لمینت  استفاده کند یا خیر  و تمامی شرایط برای این درمان را مهیا می کند و یک نکتهٔ مهم دیگر اطلاع از رنگ لمینت  و روش های مراقبت از لمینت دندان می باشد.

رنگ لمینت دندان ، رنگی که برای هر فرد می‌تواند متفاوت باشد و می‌تواند طبق سلیقه خود، انتظاراتش را برای دکتر معالج توضیح دهد و پزشک شرایط و موارد مختلف را برای او توضیح دهد و با یک تعامل سازنده بهترین رنگ که در نهایت رضایت بیمار را حاصل کند به دست آید.

قبل از این باید بدانیم چه عواملی باعث می‌شود که دندان‌های طبیعی فرد رنگ خود را از دست بدهند و تا می‌شود از آن جلوگیری کند، زیرا که بهترین رنگ همان رنگ طبیعی دندان است.

teeth laminait

تاثیر آنتی بیوتیک ها بر رنگ دندان

استفاده برخی از داروها در خانم‌های باردار در ابتدای حاملگی میتواند موجب تغییر رنگ دندانها شود، دندان‌های کودک به دلیل رسوب این دارو در طول فرآیند تشکیل دندان‌ها دچار رنگ شیری یا خاکستری می‌شوند.

antibiotics tooth color

پوسیدگی دندان

باید گفت که این عارضه بسته به نوع پوسیدگی می‌باشد. معمولاً رنگ پوسیدگی در دندان‌ها در مراحل اولیه به رنگ سفید و پس از آن به شکل لکه‌های تیره رنگ می‌باشد. این پروسه در نهایت بر عصب‌ها تأثیر می‌گذارد که درد شدیدی را به همراه دارد.

دندانپزشک مجبور به عصب کشی دندان می‌شود، سپس قسمت‌های پوسیده را تخلیه کرده و به ترمیم دندان می‌پردازد.

tooth decay

تاثیر منفی استعمال دخانیات بر رنگ دندان

تنباکو، سیگار، قلیان، نیکوتین و… دیگر ترکیبات شیمیایی خطرناک به طور مستقیم بر روی دندان‌های فرد تأثیر گذاشته و آن‌ها را تیره و کدر می‌نماید.

 

تاثیر نوشیدنی ها بر تغییر رنگ دندان

اثر قهوه بر تغییر رنگ لمینت دندان  و چای،  کاکائو و نوشابه بسیار زیاد است  و رنگ آن را از سفیدی به سیاهی، قهوه‌ای یا زرد کدر تبدیل می‌نماید.

دهان شویه

استفاده مکرر از دهانشویه حاوی هگزیدین خوراکی، باعث تیره‌تر شدن دندان‌ها می‌شود.

فلوراید

fluorid

دوز زیاد این ماده، در بلند مدت منجر به تغییر رنگ دندان‌ها از سفید به قهوه‌ای می‌شود.

فشار به عصب دندان

مواردی که موجب میشود دندانها در معرض افتادن ناگهانی، آسیب دیدن یا قرار گرفتن در معرض یک نیروی خارجی که بر عصب تأثیر می‌گذارد قرار گیرند به تدریج رنگ دندان‌ها نیز به قهوه‌ای یا سیاه تبدیل می‌شود.

 

ناهنجاری دندان ها

این علل در شکل گیری دندان تأثیر می‌گذارد، که بر رنگ مینا و عاج اثر مستقیم می‌گذارد، و منجر به تغییر رنگ دندان می‌شود. و بهتر است برای این منظور به یک دندانپزشکی زیبایی جهت ترمیم و بهبود رنگ دندان‌ها و اصلاح طرح لبخند خود مراجعه شود.

 

عوامل موثر بر رنگ لمینت

لمینیت دندان رنگهای متنوعی دارد و در واقع از طیف گسترده‌ای از رنگها تشکیل شده است. انتخاب رنگ لمینیت دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله عواملی که می‌توان به آن اشاره کرد، سلیقهٔ بیمار، سن، جنسیت، رنگ پوست صورت و رنگ سایر دندانهای اوست. هر کدام از این موارد به نوبهٔ خود تأثیر بسزایی در انتخاب رنگ لمینیت دندان دارند. در مجموع انتخاب رنگ این روکش زیبایی از اهمیت فراوانی برخوردار است.

tooth laminet

انواع روش لمینت

فردی که متقاضی انجام لمینیت دندان است باید علاوه بر رنگ، با روشهای لمینیت، جنس و برند آن نیز آشنایی داشته باشد. امروزه به طور کلی دو روش لمینیت انجام می‌شود، لمینیت سرامیکی و لمینیت کامپوزیتی که هر دو از دوام بالایی برخوردارند.

در روش لمینیت سرامیکی، ابتدا دندان را می‌تراشند، از آن قالب تهیه می‌کنند، این قالب را به لابراتوار می‌فرستند، لابراتوار لمینیت ساخته شده را به مطب دندانپزشک زیبایی می‌فرستد و او آن‌ را با مواد مخصوص روی دندان بیمار می‌چسباند.

ولی در روش لمینیت کامپوزیتی احتیاجی به تراشیدن دندان و ساختن روکش در لابراتوار نیست، یکی از دلایل محبوبیت این روش بین مردم هم همین موضوع است که لمینیت کامپوزیتی یا همان کامپوزیت ونیر بدون تراشیدن دندانها انجام می‌شود. گفتنی است هزینه لمینت دندانی کامپوزیتی در مقایسه با نوع سرامیکی، هزینه کمتری خواهد داشت.

دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت