درمان های رایج در زیبایی دندان

درمان های رایج در زیبایی دندان

درمان های رایج در زیبایی دندان

معرفی درمان های رایج در زیبایی دندان ها

درمان های رایج در زیبایی دندان، داشتن دندان هایی زیبا و جذاب، در طول تاریخ اهمیت ویژه ای داشته است. روش های اصلاح طرح لبخند در هر دوره ای متفاوت بوده و امروزه نیز، این روش ها شکل مدرن تری به خود گرفته اند. دندان هایی زیبا هستند که ردیف شده در کنار هم قرار بگیرند و رنگ آن ها سفید و درخشان باشد.

هنگام لبخند زدن نباید لثه مشخص باشد و طول تاج دندان باید به حدی باشد که بخش های زیادی از دندان، همراه با لبخند به نمایش گذاشته شود. روش های اصلاح طرح لبخند متنوع است. گاهی با انجام ایمپلنت، زیبایی به دندان ها باز می گردد و گاهی باید دندان ها را چند درجه سفیدتر کرد تا زیبایی خیره کننده ای به آن ها بخشید.

عوارض نصب نادرست لمینت دندان
بخوانید

بعد از مرتب کردن دندان ها، می توانید از یکی از روش های سفید کردن دندان ها استفاده کنید. لمینت سرامیکی، کامپوزیتی یا بلچینگ چند روشی است که می تواند دندان ها را سفیدتر کند.

در این مقاله عناوین زیر بررسی می شود:

  •  روش های زیبایی دندان ها
  •  دندان های به هم ریخته
  •  بستن فواصل دندانی
  • تاج گذاشتن روی دندان ها
  •  سفید کردن دندان ها
  •  ایمپلنت دندان

روش های زیبایی دندان ها

برای این که زیبایی دندان هایتان را رقم بزنید باید در ابتدا به یک  بهترین دندانپزشک زیبایی و دندانپزشک خوب در تهران مراجعه کنید. گاهی زیباسازی یک دندان تنها با بستن فاصله دندانی اتفاق می افتد و گاهی دیگر، نیاز به خدماتی همچون لمینت دندان  و روکش و کاشت دندان است.

دندان های به هم ریخته

تا زمانی که دندان ها وضعیت نرمالی نداشته باشند، خبری از زیبایی هم نیست. دندان های به هم ریخته نه تنها تاثیر منفی در لبخند و چهره افراد دارد بلکه عوارض گوناگونی به مرور زمان برای فرد ایجاد خواهد کرد.

دندان های به هم ریخته را می توان با انجام ارتودنسی به راحتی به وضعیت نرمال خود بازگرداند.

بستن فواصل دندانی

اگر دندان های شما ردیف شده باشد اما تنها در میان برخی از دندان هایتان فاصله ای کوتاه وجود داشته باشد، برای زیبایی دندان هایتان باید، فواصل میان دندان هایتان را که به دیاستم معروف است، با انجام ارتودنسی ببندید.

ویژگی های لمینت های سرامیکی
بخوانید

تاج گذاشتن روی دندان ها

اگر پوسیدگی دندان ها زیاد باشد، بخشی از تاج دندان باید تراشیده شود. در مواردی که خود دندان ریزش می کند، با دندان نامناسب و نازیبایی مواجه خواهیم بود که برای زیبایی آن باید دندانپزشک زیبایی، روی دندان از دست رفته، با مواد کامپوزیتی، تاج دندان را شکل دهد.

سفید کردن دندان ها

یکی از خدمات پر طرفدار زیبایی، سفید کردن دندان ها است. دندان ها هر چه قدر هم مرتب و بی نقص باشند، تا زمانی که رنگ زرد و کدری داشته باشند، جلوه گری نمی کنند. سفید کردن دندان ها با استفاده از مواد سفید کننده امکان پذیر است اما برای همه افراد مناسب نیست.

برای سفید کردن دندان ها باید به دندانپزشک خوب در تهران مراجعه کنید. دندانپزشک با انجام چندین راه کار می تواند درخشش و سفیدی ویژه ای را به دندان های شما ببخشد. در بخش زیر تعدادی از روش های سفید کردن دندان ها را به اختصار توضیح خواهیم داد.

ایجاد لبخند هالیوودی

  •  سفید کردن دندان ها با لمینت سرامیکی

به راستی که پیدایش لمینت، معجزه ای در سفید کردن دندان ها ایجاد کرده است. لمینت دندان یک روش زیبایی در علم دندانپزشکی است. در این روش، یک پوسته نازک سرامیکی روی دندان قرار می گیرد و رنگ دندان ها را به کلی تغییر می دهد.

ضد عفونی ایمپلنت ها چگونه انجام می شود؟
بخوانید

برای استفاده از لمینت باید بخشی از دندان تراشیده شود و سپس پوسته نازک لمینت روی دندان قرار گیرد. از آن جایی که جنس لمینت همچون جنس ظروف چینی است، رنگ مواد غذایی را به خود نمی گیرد و یک درمان همیشگی برای سفید کردن دندان ها محسوب می شود.

  •  لمینت کامپوزیت دندانی یک روش سفیدی دندان

کامپوزیت نیز روش دیگری برای سفید کردن دندان ها است. با کامپوزیت می توان رنگ هر دندان را چندین درجه سفیدتر کرد. لمینت کامپوزیتی نیازی به تراشیدن دندان ها ندارد و از این جهت نسبت به لمینت سرامیکی برتری دارد. البته لمینت کامپوزیتی در صورت عدم مراقبت می تواند همچون دندان معمولی، رنگ مواد غذایی را به خود بگیرد.

  • بلچینگ دندان

روش دیگری که در سفید کردن دندان ها نقش دارد، استفاده از شیوه بلچینگ است. بلچینگ دندان با لیزر به سادگی انجام می گیرد و در یک جلسه می توان رنگ دندان ها رو دو تا سه درجه روشن تر کرد.

در ابتدا مواد محافظ لثه در اطراف لثه قرار می گیرد و سپس ماده سفید کننده غلیظ روی دندان گذاشته می شود. با کمک نور و گرما، مواد شیمیایی فعال و جذب دندان می شود.

  • ایمپلنت دندان

در صورتی که دندان ها به هر دلیلی به طور کامل از بین بروند و لثه از سلامت برخوردار باشد، می توان با کمک ایمپلنت، جای خالی دندان ها را پر کرد. ایمپلنت یک درمان دائمی برای دندان از دست رفته است و دقیقا همچون یک دندان طبیعی عمل می کند.

لمینت دندان طبیعی تر است یا کامپوزیت دندان
بخوانید

تا زمانی که سلامت لثه و استخوان های لثه حفظ شود، ایمپلنت باقی می ماند.

دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت