عوارض کاشت نگین دندان

عوارض کاشت نگین دندان

عوارض کاشت نگین دندان

عوارض و خطرات کاشت نگین دندان

امروزه مشاهده می شود که تکنولوژی در تمامی عرصه ها پیشرفت چشمگیری داشته به طوری که در زمینه دندانپزشکی زیبایی هم بسیار شاهد این پیشرفت بوده ایم. این امر به گونه ای بود که بسیاری از افراد بدون در نظر گرفتن عوارض کاشت نگین دندان و بسیاری از روش های زیبایی دیگر  و هزینه اصلاح طرح لبخند برای زیباتر کردن چهره خود می ‌پردازند. در این خصوص لازم است توجه داشته باشید اگر شما هم قصد استفاده از نگین بر روی دندان خود را دارید ابتدا بهتر است با عوارض و خطراتی که این عمل به همراه دارد آشنا شوید. همچنین مطالعه مقالات ایمپلنت، لمینت و ارتودنسی این سایت را به شما پیشنهاد می کنیم.

کاشت نگین بر روی دندان

در عصر امروز مشاهده می شود که بسیاری از افراد به دنبال عمل های زیبایی هستند تا در چهره خود تغییراتی به وجود آورند. در این بین یکی از پرطرفدارترین این عمل ها کاشت نگین بر روی چشم ها، دندان‌ ها و لبها می باشد. شاید شما هم در بسیاری از مراکز زیبایی، تبلیغاتی در این خصوص مشاهده کرده باشید و وسوسه شده ‌اید که برای یک بار هم که شده است به دندانپزشک خوب در تهران مراجعه نمایید وآن را تجربه کنید.

لمینت دندان بدون تراش دندان
بخوانید

اما لازم است بدانید اگر چه ممکن است کاشت نگین روی دندان موجب زیبایی شود اما بهتر است با عوارض کاشت نگین دندان نیز آشنا شوید. نگین دندان به طور کلی جواهر مصنوعی کوچک و بی رنگی بوده که توسط چسب بر روی دندان نصب شده و به لبخند افراد طرحی زیباتر خواهد داد. این نگین ها معمولاً به صورت موقت بوده و اگرچه نیاز به حفاری و سوراخ ندارند و بدون درد هستند اما لازم است بدانید طبیعتاً معایبی به همراه خواهند داشت.

خطرات کاشت نگین دندان

جنس نگین روی دندان

در خصوص جنس نگین دندان لازم است بدانید که این نگین ها همانطور که گفته شد برای زیبایی مورد استفاده قرار گرفته و معمولاً از جنس های گوناگونی است که بیشتر این نگین ها از کریستال، طلا یا برلیان می باشد. با این حال طبیعتا هزینه کاشت نگین ها با یکدیگر تفاوت هایی دارند. توجه داشته باشید نگین هایی با جنس کریستال نسبت به نوع برلیان از دوام بیشتری برخوردار خواهد بود. با این وجود لازم است که افراد برای کاشت نگین تنها به زیبایی آن دقت نکنند و با عوارض کاشت نگین دندان نیز آشنا شوند. دقت داشته باشید اگرچه گذاشتن نگین با سوراخ کردن و تراشیدن سطح دندان دوام بیشتری خواهد داشت اما به طور حتم این عمل به مینای دندان شما آسیب هایی خواهد رساند.

پوسیدگی دندان مهمترین عوارض کاشت نگین دندان

حال اگر شما هم با دیدن تبلیغات کلینیک های زیبایی که از زیبا شدن دندانها با کاشت نگین صحبت شده است، ترغیب به انجام این عمل شده اید بهتر است ابتدا از عوارض کاشت نگین دندان اطلاع پیدا نموده و سپس برای این امر اقدام کنید. توجه داشته باشید یکی از مهمترین عوارض کاشت نگین دندان پوسیدگی دندان و افزایش عفونت می باشد.

نقش آنتی بیوتیک در درمان ایمپلنت
بخوانید

به طور کلی برای کاشت نگین از دو روش استفاده می‌ شود که یک روش به گونه‌ای بوده که دندانپزشک با وسایل چرخنده و برنده مینای دندان تان را برداشته که این امر موجب می ‌شود اندکی دندان شما خراش بردارد و نازک تر شود که این امر طبیعتاً در ساختمان دندانتان عوارضی به وجود می آورد. در روش دوم اگر چه نیاز به تراش دندان نیست اما از چسب های قوی استفاده شده که باز هم مشکلاتی برای دندانتان به وجود می آورد.

توجه داشته باشید اگرچه نگین دندان در ابتدا یک منطقه بی رنگ و زیبا روی دندان شما ایجاد می کند اما به مرور زمان این سنگها، مینای دندان شما را ساییده و عوارضی به همراه خواهد داشت. از طرفی باید بدانید که در بسیاری از کلینیک های زیبایی همانطور که گفته شد برای چسبیدن بهتر نگین از چسب های خیلی قوی و یا از ژل اسید فسفریک برای کاشت نگین استفاده شده که این امر موجب آسیب رساندن به مینای دندان می شود و به تدریج شاهد تغییر رنگ دندان خواهید بود. در صورتی که کاشت نگین موجب ترک های میکروسکوپی شود به مرور زمان شکستگی دندان به وجود خواهد آمد که در این صورت لازم است سریعا جهت برداشتن نگین به دندانپزشک خوب در تهران مراجعه کنید.

نگین دندان مخفیگاه مناسب برای میکروب ها

علاوه بر آنچه بیان شد یکی دیگر از مهمترین عوارض کاشت نگین دندان، تجمع انواع میکروب ها در زیر این نگین ها است. توجه داشته باشید اگر چه این نگین ها به ظاهر مشکلی به وجود نمی آورد اما می تواند برای سلامت شما بسیار خطرناک باشد. اگر شما بعد از کاشت نگین به خوبی از آن مراقبت نکنید عوارض کاشت نگین دندان دوچندان می‌ شود. لازم است در صورت استفاده از نگین دندان حتما به مسواک زدن و استفاده از نخ دندان اهمیت دهید همچنین باید بدانید که استفاده از کیت های خانگی برای گذاشتن نگین دندان نیز عوارض بسیار زیادی به همراه خواهد داشت.

آیا بعد از ایمپلنت می توان ارتودنسی کرد؟
بخوانید

مشکلات کاشت نگین دندان

دیگر عوارض کاشت نگین دندان

علاوه بر آنچه در خصوص عوارض کاشت نگین دندان بیان شد یکی دیگر از مهمترین عوارض این عمل، زرد شدن اطراف و زیر جواهر دندان می باشد. به طوری که اگر زمانی شما قصد برداشتن این نگین را داشته باشید جای آن به طور کامل بر روی دندانتان باقی خواهد ماند و نمایی زشت به همراه دارد. همچنین به علت اینکه تمیز کردن اطراف نگین و صحیح مسواک زدن این محل با مشکلاتی روبرو است افزایش احتمال پوسیدگی دندان بسیار زیاد می شود. همچنین دقت داشته باشید که در اطراف نگین دندان به راحتی نمی‌ توان پوسیدگی های احتمالی را شناسایی کرد که این امر می‌ تواند مشکلات جدی تری برای شما به همراه داشته باشد و نیاز می شود که اقدام به عصب کشی دندان کنید. تمامی این موارد می‌ تواند برای دهان و دندان شما آسیب هایی به همراه داشته باشد پس بهتر است در خصوص کاشت نگین دندان بیشتر فکر کرده و تجدید نظر کنید.

توصیه های مهم در این خصوص

حال با تمام آنچه در مورد عوارض کاشت نگین دندان و زیبایی‌ های این عمل گفته شد اگر شما باز هم تمایلی به کاشت نگین روی دندان دارید بهتر است حتما از شرکت‌های سازنده مطمئن و تایید شده نگین را تهیه کنید زیرا این نگین ها علاوه بر اینکه ظاهری زیباتر و دوام بیشتری داشته کاملاً بهداشتی هستند و طبیعتاً عوارض کمتری به‌ همراه دارد. از طرفی توصیه می شود حتماً به بهترین دندانپزشک زیبایی و افراد باتجربه برای کاشت نگین مراجعه کنید و از رفتن به آرایشگاه ها و مراجعه به افرادی که مهارت کافی ندارند اجتناب نمایید. همچنین دقت داشته باشید بسیاری از افراد که بر روی دندان هایشان جرم زیادی دارند لازم است در اولین اقدام قبل از کاشت نگین، دندان هایشان را جرمگیری کنند زیرا کاشت نگین بر روی دندان‌ های جرم گرفته کاری بسیار اشتباه بوده که عوارض جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت. از طرفی لازم است بدانید پس از کاشت نگین باید اطراف نگین را با دقت بیشتر و اهمیت دو چندان تمیز نموده و پس از هر وعده غذایی آن را صحیح مسواک بزنید تا شاید بتوانید از عوارض کاشت نگین جلوگیری کنید.

بلیچینگ دندان با لیزر
بخوانید

 

قدرت چسبندگی چسبی که استفاده میکنید اگر بسیار قوی باشد به مینای دندان رسوخ کرده و به آن آسیب می زند، ممکن است نگین دندان با غذا بلع شود، باید همیشه با دقت مسواک بزنید چون ممکن است غذا لای نگین دندان بماند.
معمولا خانم ها به کاشت نگین روی دندانها علاقه دارند، و متاسفانه بیشتر آنها در سالن های زیبایی به کاشت نگین روی دندانها اقدام می کنند. این کار قطعا باعث پوسیدگی دندانها می شود و حتما باید به دندانپزشک مراجعه کنند.
فردی که دندانهایش جرم دارد نباید قبل از جرم گیری دندانها از نگین دندان استفاده کند، حتما نگین را از شرکت سازنده معتبر تهیه کنید، مراجعه به دندانپزشک خوب بسیار مهم است.
دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت