هزینه فلوراید تراپی

هزینه فلوراید تراپی

هزینه فلوراید تراپی چقدر است

هزینه فلوراید تراپی یکی از مسائلی است که باعث می شود انجام آن به تاخیر بیافتد ،متأسفانه بیشترین مشکلاتی که در بزرگ‌سالی تقریباً در 90 درصد افراد جامعه دیده می‌شود، پوسیدگی دندان‌ها است.

این بیماری گاها به نژاد و سن هم ارتباطی ندارد و با انجام مراقبت‌های ویژه از دندان‌ها، بازهم رخ می‌دهد. شاید اگر به عقب برمی‌گشتیم و نقش مهم پیشگیری را با جدیت دنبال می‌کردیم، دیگر دندان‌های آسیب‌دیده و پوسیده، نگرانی‌مان محسوب نمی‌شد.

مطمئناً اگر با روش‌هایی می‌توانستیم میزان پوسیدگی دندان‌هایمان را تا 80 درصد کاهش دهیم، هیچ‌گاه به هزینه این روش‌ها فکر نمی‌کردیم و تنها چیزی که برایمان مهم بود، سلامتی دندان‌هایمان بود.

روش‌های پیشگیری متنوعی اکنون در مطب‌های دندانپزشکی زیبایی برای کودکان انجام می‌گیرد تا از همان ابتدا، دندان‌های کودک، از پوسیدگی محافظت شود. یکی از این روش‌های پرطرفدار، فلوراید تراپی است که نسبت به تأثیرات مثبتی که دارد، هزینه مناسبی نیز خواهد داشت.

فلوراید تراپی دندان

فلورایدتراپی چرا و چگونه انجام می‌شود؟

نقش فلوراید در سلامت دندان‌ها، موضوعی است که چندین ساله مطرح‌شده است. فلوراید باعث کاهش اسیدهای مضر دندانی و افزایش مقاومت مینای دندان می‌شود. ازاین‌رو در حفظ سلامت مینای دندان، تأثیرات چشمگیری خواهد داشت.

برای انجام فلوراید تراپی کودکان بالای 4 سال، باید به مطب دندانپزشک خوب در تهران  مراجعه کنند. دندان‌پزشک خوب در مرحله اول، دندان‌های کودک را بررسی می‌کند تا درصورتی‌که نیاز به فلوراید تراپی داشته باشد، این عمل را برای وی انجام دهد.

بسیاری از کودکان هستند که نیازی به فلوراید تراپی ندارند و این موضوع تنها با صلاح‌دید دندان‌پزشک مشخص خواهد شد. درصورتی‌که فلورایدتراپی تجویز شود، دندان‌های کودک، در معرض فلوراید قرار می‌گیرند تا فلوراید جذب دندان‌هایشان شود.

این عمل ساده تنها 5 دقیقه طول می‌کشد اما ماندگاری 6 ماهه دارد. در فلوراید تراپی از وارنیش استفاده می‌شود. وارنیش ها یک بار مصرف هستند و برای قرار گرفتن روی دندان‌ها، باید سطح دهان و دندان کاملاً خشک شود و سپس روی دندان‌ها قرار گیرد. به‌محض برخورد بزاق دهان با وارنیش، وارنیش فلورایدی روی دندان‌ها می‌چسبد و سفت می‌شود.

فلورایدتراپی

آیا فلوراید تراپی با بی حسی انجام می‌شود؟

خیر! فلوراید تراپی یک روش درمانی بدون بی‌حسی است ازاین‌رو کودکان ترس و واهمه‌ای از انجام این عمل نخواهند داشت. تنها مواردی که باید در این فرایند رعایت شود، مراقبت‌های پس از درمان است که حدوداً 24 ساعت زمان لازم دارد.

در این 24 ساعت باید مراقب خورد و خوراک‌های کودکتان باشید و از دادن غذاهای سخت و چسبنده خودداری کنید تا فلوراید باقی‌مانده در مجاورت دندان‌ها، به‌خوبی جذب دندان‌های کودک شود.

هزینه فلوراید تراپی چقدر است؟

هزینه فلوراید تراپی در هر مطبی متفاوت است و این هزینه به عوامل متعددی بستگی دارد. اول این‌که باید مشخص شود کدام دندان‌ها نیاز به فلوراید تراپی دارند.

گاهی همه دندان‌ها و گاهی برخی از دندان‌ها تحت درمان فلوراید تراپی قرار می‌گیرند. از طرفی میزان فلوراید مصرفی، تخصص دندان‌پزشک، نوع فلوراید و … تعیین‌کننده هزینه فلوراید تراپی هستند.

البته این موضوع را در نظر بگیرید که هزینه فلوراید تراپی در مقایسه با هزینه عصب‌کشی و ترمیم دندان‌ها، ناچیز است و اگر در همان ابتدا از این روش استفاده شود، تا 80 درصد کاهش پوسیدگی دندانی در بزرگ‌سالی ایجاد خواهد شد. برای اطلاعات دقیق از هزینه فلوراید تراپی باید با مطب موردنظر تماس بگیرید تا حداقل و حداکثر قیمت فلوراید تراپی برای دندان‌های کودکتان، مشخص شود.

 

فلورایدتراپی کودکان

تا چه مدت فلوراید تراپی باید انجام شود؟

معمولاً اثرات فلوراید تراپی تا 6 ماه پایدار است.

اما بعد از هر شش ماه، نیاز است تا فلوراید تراپی تمدید گردد. فلوراید تراپی را جدی بگیرید چراکه بیشتر دانش‌آموزانی که به پایه تحصیلی راهنمایی می‌روند، حداقل دو دندان پوسیده دارند که این آمار نشان‌دهنده اهمیت پیشگیری در سنین پایین‌تر است.

فلوراید تراپی کودکان در پایه اول دبستان و پیش‌دبستانی معمولاً انجام می‌گیرد و تا سن 12 سالگی انجام این روش، بلامانع است. دلیل این‌که در سنین پایین‌تر فلورایدتراپی انجام می‌شود، میزان جذب بالای فلوراید توسط دندان‌های کودکان است. در سنین بالاتر تنها شستشو با محلول‌های دهان‌شویه فلورایدی، کفایت می‌کند.

دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت