هزینه ایمپلنت دندان در سال 1400

هزینه ایمپلنت دندان

هزینه ایمپلنت دندان در سال 1400

هنگامی که بیماران مطب ما را انتخاب می کنند، اولین سوالی که معمولاً از ما می پرسند این است که “هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟”

سوالات مربوط به هزینه بیشتر از سوالات مربوط به درد پس از عمل، یا حتی میزان موفقیت در عمل است!

با این حال، ممکن است ایمپلنت های دندانی مقرون به صرفه تر از حد تصور شما باشد. قبل از شروع به جستجو برای تعرفه ایمپلنت سال 99، می خواهیم از شما دعوت کنیم که به جدول هزینه های این مقاله، در رابطه با مطلب دکتر ساسان ترابیان بهترین دندانپزشک در تهران نگاهی بیندازید.

 

کاشت دندان یک سرمایه گذاری است

از نظر ظاهری، ایمپلنت های دندانی فوق العاده گران به نظر می رسند، مخصوصاً وقتی با سایر روش های جایگزینی دندان مقایسه می شوند. در مورد پروتزهای متحرک، پروتز معمولاً باید هر 5 تا 10 سال تعمیر یا جایگزین شوند. هزینه این تعمیر و نگهداری منظم ممکن است به سرعت از هزینه های مراجعه ساده برای ایمپلنت، که می تواند یک عمر دوام داشته باشد، پیشی بگیرد. (به شرطی که به درستی از آنها مراقبت کنید). ایمپلنت همچنین از خراب شدن استخوان فک شما جلوگیری می کنند، در صورتی که پروتزهای دندانی نمی توانند این کار را انجام دهند.

قوی ترین مسکن برای دندان درد
بخوانید

با بالا رفتن سن، فرم صورت شما تغییر می کند. علاوه بر این، دندان های شما شروع به لق شدن می کنند. استخوان فک ساختاری را فراهم می کند که ریشه دندان های شما را در جای خود نگه دارد. وقتی این ساختار از بین رفت، دندان های خود را نیز از دست خواهید داد.

بنابراین، ما شما را تشویق می کنیم که به ایمپلنت های دندانی به عنوان یک سرمایه گذاری فکر کنید و نه به عنوان هزینه.

خوب، اما هزینه کاشت دندان من چقدر است؟

اول اینکه، هزینه هر مورد منحصر به فرد است. به طور کلی، هزینه پروتزهای ثابت هر دندان پایه 20.000.000 تا 40.000.000 ریال برای هر پروتز است. برخی از بیماران فقط به یک ایمپلنت نیاز دارند، در حالی که برخی دیگر به چندین ایمپلنت دندان نیاز دارند.

توجه داشته باشید که این فقط هزینه کاشت خود دندان است. هزینه های دیگری نیز وجود دارد که شامل این موارد می شود:

  • تاج (خود دندان) – این می تواند سفارشی باشد.
  • تکیه گاه (بخشی که ایمپلنت و تاج را به هم متصل می کند)
  • هزینه کشیدن دندان و ریشه
  • مراقبت های قبل از عمل
  • مراقبت بعد از عمل

برای اطلاع از هزینه ایمپلنت دندان در سال 99 در مطب دندانپزشکی دکتر ساسان ترابیان، جدول زیر را مطالعه بفرمایید. البته هزینه ها با توجه به شرایط ممکن است 10% تغییرات داشته باشد.

لمینت
بخوانید
خدمات ایمپلنت تعرفه عمومی (ریال)
ایمپلنت کره ای ۶۰.۰۰۰.۰۰۰
ایمپلنت نئودنت سوییسی ۸۰.۰۰۰.۰۰۰
ایمپلنت اشترومن ۱۲۰.۰۰۰.۰۰۰
پیوند استخوان بلاک ۷۰.۰۰۰.۰۰۰
پیوند استخوان برای ایمپلنت ۵۰.۰۰۰.۰۰۰

هزینه ایمپلنت های زایگما

در صورت نیاز به کاشت ضایعه، می توانید انتظار داشته باشید که هزینه ها کمی بیشتر شود. هزینه ایمپلنت های زایگوماتیک کمی بیشتر از ایمپلنت های معمولی هستند و برای قرار دادن آنها به مهارت و آموزش بیشتری نیاز است.

ایمپلنت های زایگوماتیک برای بیمارانی با از دست دادن قابل توجه استخوان و لثه طراحی شده اند. خبر خوب این است که می توان ایمپلنت های زایگوماتیک ی را ارائه داد که شما فقط برای یک عمل جراحی پرداخت انجام می دهید. ایمپلنت های زایگوماتیک بسیار عالی هستند زیرا به ما امکان می دهد از عمل جراحی پیوند استخوان صرف نظر کنیم.

پوشش بیمه دندانپزشکی

خبر خوب دیگر، این است که اکثر ارائه دهندگان بیمه دندانپزشکی برخی از هزینه های کاشت دندان را تأمین می کنند. بیمه معمولاً همه هزینه ها را پوشش نمی دهد، بنابراین احتمالاً هنوز مجبورید مقداری پول کنار بگذارید تا بتوانید روش کاشت دندان خود را برنامه ریزی کنید.

بعلاوه، بسیاری از بیماران در مراکز درمانی می توانند از یک سری اقساط مقرون به صرفه ماهیانه استفاده کرده و هزینه های کاشت دندان خود را پرداخت کنند.

برای اطلاع از هزینه پروتز دندان در سال 99 در مطب دندانپزشکی دکتر ساسان ترابیان، جدول زیر را مطالعه بفرمایید. البته هزینه ها با توجه به شرایط ممکن است 10% تغییرات داشته باشد.

خدمات ایمپلنت تعرفه عمومی (ریال)
پروتز ثابت PFM هر واحد دندان پایه ۲۰.۰۰۰.۰۰۰
پروتز ثابت PFM هر واحد پونتیک ۲۰.۰۰۰.۰۰۰
پست و کور ریختگی ۱۲.۰۰۰.۰۰۰
روکش تمام پرسلن و یا زیرکونیوم ۲۵.۰۰۰.۰۰۰
پرسلن لامینیت ۳۰.۰۰۰.۰۰۰
چسباندن روکشهای قدیمی ۲.۰۰۰.۰۰۰
خارج کردن روکشهای قدیمی ۲.۰۰۰.۰۰۰
جدا کردن روکش های بهم چسبیده ۲.۰۰۰.۰۰۰
نایت گارد سخت ۳۲.۰۰۰.۰۰۰
نایت گارد نرم ۱۰.۰۰۰.۰۰۰
چسباندن بریج قدیمی ۴.۰۰۰.۰۰۰
پروتز پارسیل آکریلی(فلیپر) ۹.۰۰۰.۰۰۰
پروتز پارسیل بیس فلزی هر فک ۱۱۰.۰۰۰.۰۰۰
پروتز کامل هر فک ۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰
خارج کردن پست و کور ریختگی ۸.۰۰۰.۰۰۰

چگونه می توان هزینه های دقیق کاشت دندان خود را تعیین کرد؟

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، کل هزینه های کاشت دندان بسته به مورد هر بیمار بسیار متفاوت است. برخی از آنها به تک کاشت احتیاج دارند، در حالی که ممکن است برخی دیگر نیاز به قوس کامل داشته باشند. علاوه بر این، ویژگی های جسمی دهان هر بیمار، در مراحل کار مورد نیاز و در نهایت نوع و قیمت کاشت نقش دارد.

بهترین راه برای اینکه بدانید هزینه کاشت شما چیست، مشاوره اولیه با پزشکان ما است. پزشکان ما در هنگام مشاوره از تصویر اسکن سه بعدی برای تعیین تراکم استخوان و بررسی اینکه آیا شما کاندیدای فوری برای کاشت هستید، استفاده می کنند.

پس از مشورت، دقیقاً خواهید فهمید که چه کارهایی باید انجام شود و کل هزینه ها چقدر خواهد بود. اجازه ندهید که ترس از قیمت شما را در انجام کاشت های مورد نیاز، متوقف کند!

برای اینکه بفهمید دقیقاً چه کاری لازم است و هزینه آن چقدر است؟ از طریق تعیین وقت آنلاین یک مشاوره اولیه با تیم ایمپلنت دکتر ساسان ترابیان درخواست کنید. تیم پزشکان و کارکنان ما با همکاری یکدیگر یک برنامه درمانی سفارشی را برای شما طراحی می کنند و همه گزینه های مالی را برای کمک به شما در لبخند شایسته شما ارائه می دهند.

تگ ها
دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت