عوامل موثر بر هزینه لمینت دندانی

عوامل موثر بر هزینه لمینت دندانی

عوامل موثر بر هزینه لمینت دندانی

عوامل موثر بر هزینه لمینت دندانی – لمینت دندان یکی از بهترین روش در دندانپزشکی زیبایی است که به شما لبخند زیباتری را هدیه داده و می تواند در بالا بردن اعتماد به نفس شما و حضور در اجتماع نقش موثری داشته باشد.
بدون شک امروزه با روی کار آمدن روش های مختلف در اصلاح طرح لبخند هر فردی تمایل دارد تا لبخند هالیوودی داشته و برای اطرافیان خود جذاب باشد. اما گاهی اوقات عوامل موثر بر هزینه لمینت دندان، فرد متقاضی را با چالش هایی روبرو می سازد که فرد مدت ها برای انجام این روش دچار شک و شبه شده و نمی داند چه قیمتی را باید برای انجام این کار در نظر بگیرد.

لمینت دندان چیست؟

مطمئنا هر فردی مشتاق داشتن لبخندی زیبا و همچنین چهره زیبایی است تا بتواند تاثیر زیادی را بر روی اطرافیان خود داشته باشد. اما گاهی اوقات به دلیل بد شکل بودن دندان ها، بد رنگ بودن و یا حتی فاصله دار بودن آنها ممکن است فرد اعتماد به نفسی برای لبخند زدن نداشته باشد و همیشه سعی کند سکوت کردن را به لبخند زدن ترجیح دهد. اما خوشبختانه امروزه به راحتی پیش آمده است تا لمینت معجزه ای کرده و لبخندی زیبا را به شما هدیه دهد.

درمان تحلیل لثه
بخوانید

اما در ابتدا بهتر است بدانید لمینت چیست؟ لمینت های دندان پوسته های نازکی هستند که مطابق با نیاز شخص از مواد مختلفی به رنگ دندان تهیه می شوند. این پوسته ها در قسمت جلوی دندان ها توسط چسب های مخصوصی نصب شده و عیوبی مانند فاصله دار بودن دندان ها، نامرتبی، سیاهی و هر آنچه لازمه اصلاح طرح لبخند باشد را برطرف می کنند و ظاهری زیباتر را برای فرد بیمار به ارمغان می آورند. اما هزینه لمینت دندانی ، تحت تاثیر چه عواملی قرار دارد؟

لمینت دندان

هزینه لمینت دندان

هزینه اصلاح عیوب دندان مانند لمینت دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهمترین عامل تاثیرگذار بر هزینه های این کار، انتخاب مواد ساخت لمینت می باشد. معمولا لمینت دندان به منظور فرم دهی به شکل دندان، تغییر دادن طول و رنگ دندان با استفاده از دو جنس مخصوص با نام های کامپوزیت و سرامیک انجام می شود که لمینت های کامپوزیتی توسط دندانپزشک داخل مطب تهیه شده و لمینت های سرامیکی پس از قالب گیری توسط متخصصان سازنده لمینت، درون لابراتوارها ساخته می شوند. البته جدیدا جنسی برای لمینت های دندان به کار گرفته شده که بدون شک نسبت به نمونه های کامپوزیتی و سرامیکی قیمت بالاتری را به خود اختصاص داده است. زیرا جنس لمینت کامپوزیتی و سرامیکی به گونه ای هستند که چنانچه لمینت دندان بیمار بر اثر ضربه و یا خوردن خوراکی های سفت شکسته و یا لب پر شود و یا اینکه بر اثر استفاده از چای، قهوه و سیگار تغییر رنگ داده و زرد و تیره شوند تنها راه چاره تعویض لمینت می باشد و هیچ راهی برای تعمیر آنها وجود نخواهد داشت. اما جنس لمینت های جدید اگر چه در قیمت بالاتری قرار دارند بلکه از نوعی هستند که اگر به هر دلیلی لمینت ها زیبایی و درخشندگی خود را از دست بدهند قابل ترمیم می باشند.

عوارض احتمالی دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت
بخوانید

هزینه لمینت های سرامیکی و کامپوزیتی

همانطور که گفته شود لمینت های کامپوزیتی ارزان ترین نوع لمینت دندان هستند زیرا جنس آنها پلیمر بوده و در بین مردم به لمینت های پلاستیکی شهرت دارند و کیفیت بالایی ندارند. از طرفی چون دندانپزشک خوب در تهران ساخت چنین لمینت هایی را درون مطب انجام می دهد پس چنین لمینت هایی دوام بالایی نداشته و پس از مدت کوتاهی تغییر رنگ می دهند. بنابراین ارزان ترین لمینت به شمار رفته و بیمار هزینه های زیادی را بابت انجام لمینت های کامپوزیتی متحمل نمی شود، اما لمینت های سرامیکی از جنس سرامیک هستند و از ترکیب شدن چندین لایه سرامیکی به دست می آیند. در واقع لمینت های سرامیکی می توانند حدود 20 سال برای بیمار کارایی داشته و جایگزین مناسبی برای مینای طبیعی دندان باشند که توسط چسب های مخصوصی بدون هیچ تراش و آسیبی به دندان نصب می شوند پس مطمئنا این نوع لمینت، قیمت بالاتری نسبت به لمینت های کامپوزیتی خواهند داشت.

دندانپزشکی ترمیمی

هزینه استفاده از رزین در لمینت دندان

اگر چه نوع جنس لمینت های دندان تاثیر بسزایی بر روی هزینه لمینت دندان دارد اما نصب صحیح و مقاوم لمینت به دندان طبیعی، بسیار ضروری می باشد. بنابراین یکی از عوامل موثری که بر قیمت لمینت دندان بسیار حائز اهمیت است نوع و کیفیت رزینی است که میان لمینت و همچنین دندان طبیعی به کار برده می شود به این منظور که هر چقدر رزین مرغوب تر بوده و به تاباندن اشعه حساس تر باشد، نصب لمینت را محکم تر خواهد کرد و بیمار قیمت بیشتری را باید برای لمینت کردن دندان بپردازد. نکته مهم دیگری که قیمت لمینت کردن دندان را تغییر خواهد داد نحوه کار دندانپزشک و میزان مهارت پزشک متخصص است به این معنا که هر چقدر لمینت کردن دندان در زمان کمتری انجام شود و همچنین هر چقدر میزان مهارت دندانپزشک بیشتر بوده و لمینت در مدت زمان بیشتری ضمانت شود، قیمت لمینت گران تر خواهد بود.

کامپوزیت ونیر چیست؟
بخوانید

عوامل موثر بر هزینه لمینت دندانی همانطور که گفته شد جنس لمینت و نحوه نصب آن مهمترین عامل تاثیرگذار بر قیمت لمینت کردن دندان به حساب می آید اما موارد دیگری وجود دارد که بر قیمت لامینت دندان تاثیر گذاشته و نرخ ها را در نوسان قرار داده است که از جمله این عوامل عبارتند از:

_ میزان تعرفه ای که برای دندانپزشکان تعیین می شود

_ برنامه ای که دندانپزشک برای بیمار در نظر می گیرد

_ میزان مرغوبیت تجهیزات و همچنین لوازم و مواد مورد استفاده دندانپزشک

_ نوع بیمه بیمار

_ شهری که لمینت کردن دندان در آن انجام می شود

_ استفاده از روکش های بدون آمادگی

_ تعداد لایه های لمینت

_ میزان مهارت دندانپزشک

قیمت لمینت دندان چقدر است؟

فاکتورهای زیادی قیمت نهایی لمینت کردن دندان را مشخص می کند که علاوه بر موارد ذکر شده این قیمت می تواند به میزان آسیب دیدگی دندان بستگی داشته باشد و اینکه دندانپزشک چه مدت برای لمینت کردن دندان باید وقت بگذارد. در چند سال گذشته پزشک متخصص یک تا دو ماه لمینت دندان را طول داده و بیمار مجبور به پرداخت هزینه های رفت و آمد و انجام برخی از پیش نیازها مانند رادیوگرافی برای انداختن عکس از دندان و همچنین قالب گیری و بسیاری عوامل دیگر بود اما امروزه با استفاده از جدیدترین دستگاه ها و تجهیزات دندانپزشکی این امکان به وجود آمده تا بیماران با پرداخت هزینه های بالاتری در یک روز 10 عدد از دندان های خود را لمینت کنند. این دستگاه بیمار را از انجام دادن عکس دندان و قالب گیری به منظور ساخت لمینت بی نیاز کرده است به این صورت که بیمار در اولین مراجعه چنانچه تمایل داشته باشد توسط دستگاه های مخصوصی عکس دندان اسکن شده و با جدیدترین و مرغوب ترین مواد درون دستگاه دیگری لمینت دندان ساخته می شود سپس در کوتاهترین زمان ممکن بدون هیچ تراشی لمینت بر روی دندان ها نصب می شوند.

مینی ایمپلنت ارتودنسی
بخوانید
تگ ها
دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت