آشنایی با روش های اصلاح طرح لبخند

آشنایی با روش های اصلاح طرح لبخند

آشنایی با روش های اصلاح طرح لبخند

جایگاه اصلاح طرح لبخند در گذشته

آشنایی با روش های اصلاح طرح لبخند، در گذشته اکثر دندان­ها با استفاده از روش های سنتی و فقط در حد آرام کردن درد دندان درمان می شدند و مبحث زیبایی در میان دندانپزشکان جایگاهی نداشت. قطعا در این زمینه ایمپلنت و لمینت دندان کمک زیادی می کنند. ترمیم دندانها فقط در حدی بود که دندان کشیده نشود و قابل استفاده در دهان باشد. اما امروزه با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و درمان های زیبایی، علم دندانپزشکی به شیوه های درمانی در میان دندانپزشک زیبایی متعدد و شگفت انگیزی دست یافته است.

روش های اصلاح طرح لبخند

طراحی لبخند چیست؟

همانطور که از نامش پیداست،اصلاح طرح لبخند در طراحی لبخندی زیبا کاربرد دارد. دندان های بد رنگ، شکسته و نامرتب اعتماد به نفس افراد را پایین میاورد. این روزها داشتن لبخند به اصطلاح لبخند هالیوودی برای داشتن چهره ای زیبا و لبخندی جذاب خواسته بسیاری از افراد است. اما برای دستیابی به نتیجه مطلوب باید تمام ویژگیهای مراجعه کننده مثل هر یک از اجزای صورت، شکل و ویژگیهای دندانها و لثه و حتی رنگ پوست و مو  توسط پزشک در نظر گرفته شود.

L-PRF در ایمپلنت
بخوانید

طراحی دیجیتالی لبخند (طراحی لبخند دیجیتال)

شاید اسم سیستم دیجیتالیDSD یا طراحی دیجیتالی لبخند به گوش شما خورده باشد. زمانیکه برای اصلاح طرح لبخند به دندانپزشکی زیبایی مراجعه می کنید، برخی پزشکان متخصص با اندازه‌گیری دقیق، با در نظر گرفتن تناسب فاصله دو مردمک و فاصله گوشه های لب و  ارتفاع صورت و بررسی نمای دندان به لحاظ طول و عرض و موقعیت لثه به بررسی جوانب و ارائه طرح درمان می پردازند. این بررسیها دیجیتالی انجام می شود و برای اولین بار با طراحی لبخند بیمار به صورت دیجیتالی و توسط کامپیوتر انجام شد.

به طور کلی دندانپزشک خوب در تهران قبل از اقدام به درمان ازطریق سیستم DSD ساختار دندان، لثه و فک بیمار را کامل بررسی می کند تا بهترین نتیجه را برای ارائه درمان بگیرد و بتواند پیشاپیش جوانب کار را بسنجد و ریسک درمان را کاهش دهد.

اگر حین بررسی دندانها یا لثه دچار مشکلاتی باشند که نیاز به درمان قبل از اصلاح طرح لبخند داشته باشند دندانپزشک خوب در تهران حتما اقدام خواهد کرد.

انواع روش های طراحی لبخند

آشنایی با روش های اصلاح طرح لبخند


طراحی لبخند توسط لمینت و لومینرز (لمینت هالیوودی – رنگ های لمینت دندان)

لمینت دندانی پوششی هم رنگ دندان ازجنس کامپوزیت یا سرامیک است که نواقص دندان را می پوشاند. معمولا برای بدرنگ بودن دندان، شکستگی وقرینه نبودن دندان ها  از لمینت و یا پروتز دندان با توجه به شرايط بیمار و طرح درمان دندانپزشک استفاده می شود. لمینت در واقع پوسته نازکی است که جایگزین مینای دندان می شود و با توجه به اینکه دندانپزشک نزدیکترین رنگ به دندانهای شما را انتخاب می کند، ظاهری زیبا به لبخند شما می دهد.

تکنیک لیرینگ کامپوزیت چیست
بخوانید

اما شاید بیشتر نگرانی بیمار از این جهت باشد که برای لمینت باید بخش نازکی از مینای دندان تراش داده شود و این برای همه افراد خوشایند نیست هر چند که مطمئن باشند به ظاهری زیبا دسترسی پیدا می کنند. اما خوشبختانه با ورود سیستم های لومینرز نیازی به تراش دندان نیست چون لومینرزها نازک تر هستند.

اصلاح طرح لبخند

در اين روش با کمترين ميزان تراش مي توان نهايت زيبايی را در طراحي لبخند ایجاد نمود. مواد اوليه آنها سراميک های نانو کريستالی است که با داشتن مقاومت بالا، حداکثر زیبایی لبخند را برای فرد به ارمغان میاورد.
سیستم های با تراش لمینت کاملا مشابه همین است با این تفاوت که نیاز به تراش بخش بیشتری از دندان است و معمولا زمانی توصیه می شود که نیاز به ترکیب روکش و لمینت باشد زیرا که این نوع ونیرها ضخیم تر هستند.

طراحی لبخند توسط ونیر کامپوزیتی

اگر شما هم این جمله را شنیدید که زیبایی لبخند در یک جلسه! و یا لمینت در یک جلسه! منظور همین روش درمان با پوشش کامپوزیتی است که طی یک جلسه به طور مستقیم توسط بهترین دندانپزشک زیبایی بر روی دندان قرار میگیرد. کامپوزیت ها همان مواد ترمیم همرنگ دندان هستند.

طراحی لبخند توسط روکش های کریستالی

این روکش برای نامرتبی های زیاد دندان و موارد در معرض عصب کشی کاربرد دارد. البته که به علت جنس تمام سرامیک، این روکش ها طول عمر بسیار بالایی دارند و زیبایی منحصر به فردی به همراه دارد.

طراحی لبخند توسط ارتودنسی

اگر فقط مشکل دندانهای شما نامرتبی باشد و مشکل بدرنگی یا شکستگی نباشد معمولا ارتودنسی بهترین و متداولترین روشی است که پیشنهاد می شود البته که صد درصد بستگی به نظر متخصص دارد.

آسیب به عصب توسط ایمپلنت
بخوانید

به علت زمان طولانی درمان، افزایش درصد پوسیدگی دندانها و نمایان بودن براکت ها در طی درمان ممکن است برخی از افراد این روش را سخت بدانند که البته روشهای مختلفی برای این درمان است که این نگرانیها را کمتر می کند مانند ارتودنسی نامرئی!

مورد دیگری که بیمار را نگران می کند این است که این تصور وجود دارد که در این درمان حتما باید تعدادیئ از دندانها کشیده شود که باور غلطی است چون این بستگی به طرح درمان پزشک و وضعیت دهانی بیمار مشخص می شود و در خیلی از مواقع نیازی به کشیدن دندانها نیست.

طراحی لبخند توسط ایمپلنت

شاید کمتر کسی باشد که واژه کاشت دندان را نشنیده باشد. ایمپلنت ها جایگزین مناسبی برای دندانهای طبیعی از دست رفته هستند که مشکلات روکش های دندانی در انواع بی دندانی تک واحدی یا چند واحدی را ندارند. همچنین در بی دندانیهای کامل نیز ایمپلنت ها کاربرد دارند که با فیکس کردن اوردنچر ( دست دندان ) در دهان بیمار معضل درآمدن دندان مصنوعی را از بین می برند و علاوه بر اعتماد به نفس برای بیمار زیبایی و راحتی به ارمغان می آورند.

جراحی فک و صورت

همیشه نازیبایی لبخند به علت مشکلات دندان و لثه نیست گاهی مشکلات فکی ( بزرگ بودن، کوچک بودن، جلو و یا عقب بودن و… ) دلیل مراجعه بیمار برای اصلاح طرح لبخند است که در این موارد باید استخوان فک اصلاح شود و شاید با نظر متخصص نیاز به جراحی فک و صورت باشد.

آیا ایمپلنت دائمی است یا خیر؟
بخوانید

انواع روش های اصلاح طرح لبخند (آشنایی با روش های اصلاح طرح لبخند)

این فرآیند بهبود لبخند و داشتن لبخند هالیوودی توسط دندانپزشک زیبایی از طریق یک یا چند روش زیبایی دندان از قبیل لمینت یا لامینیت، ونیر یا کامپوزیت ونیر، باندینگ دندان، کاشت دندان و سفید کردن دندان یا بلیچینگ و روکش گذاری با روکش‌های فول و تمام سرامیک دندان، اصلاح لبخند لثه‌ای و غیره انجام می‌شود. با این روش‌ها رنگ، شکل، فرم، موقعیت و سایر موارد در دندان‌ها اصلاح می‌شود و لبخندی زیبا و جذاب به داوطلب اصلاح طرح لبخند هدیه می‌شود.

طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند برای هر فرد به صورت واحد و مجزاست و نمی‌توان با همان شیوه‌ای که فردی تحت درمان قرار گرفته دیگران نیز درمان شوند. طرح لبخند برای هر فرد بستگی به اجزای صورت و نوع پوست، رنگ مو، رنگ دندان، نمای دندان و بافت لثه و موارد بسیار دیگری دارد که دندان پزشک زیبایی باید در نظر بگیرد.

طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند با انجام  لمینیت سرامیکی را در عکس مشاهده مینمایید. انتخاب رنگ یکی از مهمترین قسمتهای کار زیباییه که در خیلی از موارد بیماران و همکاران ما دقت لازم را نمیکنند.
این روزها سلیقه اشتباه این شده که هرچه رنگ سفید تر باشه، نتیجه زیباتره. درصورتیکه زیبایی یک لبخند در برقراری تناسبات بین دندانها و ایجاد شکلهای اناتومیک صحیح و همچنین قرینگی اشکال دندانی، بدست می آید.

طرح لبخند – اصلاح طرح لبخند- لمینت هالیوودی – طراحی لبخند – رنگ های لمینت دندان – روش های اصلاح طرح لبخند – طراحی لبخند با کامپوزیت – طراحی لبخند دیجیتال – لمینت طرح لبخند

دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت