نکات طلایی پیداکردن دندانپزشک خوب تهران

دندانپزشک-خوب

شناخت دندانپزشک خوب در تهران

آشنایی با نکات طلایی پیداکردن دندانپزشک خوب در تهران همیشه دغدغه بسیاری از بیماران بوده‌است و این دغدغه برای انتخاب دندانپزشک که هم با زیبایی و هم با سلامت افراد در ارتباط است، دو چندان می‌شود.
معمولا مردم به روش‌های گوناگونی هم چون جستجوی شخصی، مشورت کردن، جستجو در اینترنت، خواندن نظرات مراجعین مختلف و.. دندانپزشک خود را انتخاب می‌کنند.
شاید کسی فکر کند که انتخاب دندانپزشک در کلان‌شهرها به دلیل امکانات و پزشکان مجرب زیاد، راحت باشد اما در حقیقت انتخاب پزشک در این شهرها خصوصا در تهران بسیار دشوارتر از سایر شهرهاست زیرا وجود 12هزار دندانپزشک که تنها حدود 10 درصد از آن‌ها در کار خود متبحر هستند، سردرگمی زیادی را برای مردم ایجاد کرده‌است.
البته با بررسی شاخص های دندانپزشک خوب در تهران و رعایت یک سری نکات می‌توان با اطمینان قابل قبولی دندانپزشک زیبایی ماهر مورد نظر خود را در پایتخت انتخاب نمود و با آرامش خاطر روند درمان را آغاز کرد.

انتخاب دندانپزشک خوب

شهرت خوب

شهرت خوب همواره یکی از معیار ها و  نکات طلایی پیداکردن دندانپزشک خوب در تهران برای انتخاب است. برای انتخاب بهترین دندانپزشک زیبایی مناسب باید بدانید که دندانپزشک مورد نظر تا چه اندازه شهرت دارد و شناخته شده‌است و اگر به بیماران قبلی او دسترسی دارید از آن‌ها پرس وجو کنید البته تجربه بیماران قبلی به تنهایی قابل استناد نیست زیرا مراجعین ممکن است درک درستی از روند درمان خود در کوتاه مدت نداشته باشند.
خلاصه اینکه قبل از انتخاب یک دندانپزشک، سابقه او را  در انجام اصلاح طرح لبخند ( ارتودنسی ، ایمپلنت دندان، لمینت دندان )بررسی نمایید و از تجربه و مهارت او مطمئن شوید.

عوارض احتمالی دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت
بخوانید

محل مطب یا کلینیک

مطب‌ها و کلینیک‌های دندانپزشکی به دلیل حساسیت زیاد، مکان‎‌های شیک و تمیزی هستند. زیرا در صورت عدم رعایت موارد بهداشتی یکی از محل‌های انتقال عفونت و ویروس‌ هستند.
بهترین دندانپزشک‌ تهران مطب‌هایی با بهترین تجهیزات و مرتب‌ترین وضع ظاهری را دارا هستند.

بنابراین دقت کنید که مطبی که به آن مراجعه می‌کنید دارای شرایط و ابزار مناسب و کامل باشد.

البته ظاهر و وجود ابزارهای پیشرفته همیشه نشانه کیفیت برتر خدماتی نیست که در آن جا ارائه می‌شود.
از طرفی در شهر تهران، ترافیک مسئله بسیار مهمی است از این رو شاید انتخاب دندانپزشکی که به محل کار یا زندگی شما نزدیک باشد بسیار راحت تر باشد.

داشتن تخصص

امروزه دندانپزشکی دانشی تخصصی شده‌است و دندانپزشکانی با تخصصی‌های مختلف به ارایه خدمت به بیماران می‌پردازند و توجه به اینکه به کدام یک از این متخصصان مراجعه می‌کنیم بسیار ضروری است.
بهتر است بدانید که در دندانپزشکی تخصص‌های زیادی از جمله جراحی فک و صورت، لثه، ترمیم و زیبایی، عصب کشی و… وجود دارد و مراجعه به تخصص نامرتبط با بیماری نتایج خوبی به دنبال ندارد.

دندانپزشک زیبایی خوب

سابقه علمی

اینکه یک دندانپزشک تحت چه آموزش‌هایی بوده اهمیت زیادی دارد. اینکه وی از چه دانشگاهی فارغ التحصیل شده و چه رزمه علمی‌ای دارد، بسیار مهم است

تاثیر ایمپلنت بر طرح لبخند
بخوانید

اکثر دندانپزشکان خوب به روز هستند و در دوره‌های مختلف مربوط به حرفه دندانپزشکی شرکت می‌کنند و دارای گواهینامه‌های مربوطه هستند. به همین دلیل قبل از انتخاب یک دندانپزشک حتما به این مورد هم توجه داشته باشید.

رفتار دندانپزشک

بهترین دندانپزشک زیبایی کسی است که به بیمار خود بیش از یک مراجعه کننده اهمیت دهد و با او یک رابطه خوب و محترمانه برقرار کند.احترام به بیماران یکی از بزرگترین خصیصه های دندانپزشکان مطرح تهران است.
بنابراین اگر در تحقیقاتتان متوجه شدید که یک دندانپزشک اخلاق یا رفتار مناسبی ندارد، بهتر است به فکر دندانپزشک دیگری باشید زیرا اخلاق و رفتار دندانپزشک بر روند درمانتان نیز اثر خواهد گذاشت.

تعرفه خدمات

همیشه قیمت بالا نشان دهنده کیفیت بالا نیست. یک دندانپزشک خوب در تهران و متعهد قیمت‌ها را براساس تعرفه مصوب تعیین می‌کند به همین خاطر نباید تفاوت زیادی بین هزینه دندانپزشکی در قسمت‌های مختلف تهران باشد.
تفاوت قیمت‌هایی که در کلینیکهای مختلف شاهد هستید به عوامل زیادی وابسته است. از نوع مواد به کار رفته شده، تا مهارت و تخصص دندانپزشک، محل مطب و شاید از همه مهمتر انصاف دندانپزشک بستگی دارد.
هیچ دندانپزشکی در تهران حق ندارد خارج از عرف قیمت های خدمات دندانپزشکی، قیمت دهد.

هزینه خدمات دندانپزشکی

بهتر آن است که قبل از انجام هر گونه خدمات دندانپزشکی از قیمت آن اطلاع پیدا کنید. بهترین دندانپزشک در تهران تمام قیمت ها را با شفافیت کامل در اختیارتان قرار خواهد داد تا بیمارش دچار سردرگمی نشود.
گفتنی است که اگر به دنبال خدمات دندانپزشکی با قیمت مناسب در تهران هستید می‌توانید به این نکته توجه داشته باشید که بعضی از دندانپزشکان تهران طرف قرارداد بعضی از بیمه‌های درمانی هستند که البته از میان آن‌ها دندانپزشکان با سطح توانایی‌های مختلف وجود دارد.

آیا بعد از ایمپلنت می توان ارتودنسی کرد؟
بخوانید

مراقب کلاه برداران باشید

توجه داشته باشید که در دام دندانپزشکان تقلبی و یا دندانسازان غیر رسمی نیفتید! افرادی در این بین دست به سو استفاده زده اند و با عناوین مختلف به معاینه و حتی گاها اعمال درمان غیر اصولی بر روی مراجعانشان کرده اند آن هم تنها به یک دلیل ! دلیل این امر آنست که دندانپزشکی و خدمات مرتبط با آن جزء گران قیمت ترین نوع خدمات پزشکی می باشد. این دسته از افراد با وعده قیمت های بسیار نازل مراجعینشان را فریب می دهند! اما چطور فریب نخوریم؟!

انتخاب دندان پزشک زیبایی

تابلوی مطب و گواهی کار دندانپزشک

حتما توجه داشته باشید که مطبی که به آن مراجعه می‌کنید دارای تابلوی دندانپزشک باشید. هم چنین در داخل مطب گواهی‌های مرابطه مربوطه نصب شده باشد. در غیر این صورت از مراجعه به آن خودداری کنید.
جستجوی پزشک سازمان نظام پزشکی کشور و انجمن دندانپزشکان ایران
پس از ورود به سایت سازمان نطام پزشکی و بخش انتخاب پزشک ، به روش‌های مختلفی می‌توانید پزشک مورد نظرتان را بیابید از جمله جستجو بر اساس مشخصات هویتی و نیز جستجو بر اساس کد نظام پزشکی است.
با این روش می‌توانید خاطر جمع شوید که دندانپزشک مورد نظر شما دارای مجوزهای قانونی لازم برای طبابت است.
البته انجمن داندانپزشکان ایران نیز نام تمامی فارغ التحصیلان رشته دندانپزشکی را ذکر کرده و از این طریق نیز می‌توانید اطمینان یابید که فرد مورد نظر شما دارای دکترای دندانپزشکی است.

کاربرد ایمپلنت دندان در اصلاح طرح لبخند
بخوانید
دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت