اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند | لبخند هالیوودی

smile-makeover

لبخند زدن یکی از اولین راه های ایجاد ارتباط در تعاملات اجتماعی است. شکل ظاهری دهان و دندان هنگام لبخند زدن، یکی از اولین مواردی است که توجه مخاطب را به خود جلب می کند و بسته به وضعیت بهداشتی و زیبایی ظاهری، می تواند موجب دلزدگی مخاطب و یا جذب علاقه او به ادامه ارتباط شود.

افرادی که به دلایلی مانند زردی و بدرنگی دندان ها، نا هماهنگی و به هم ریختگی دندان ها، بدشکلی، شکستگی و ترک خوردگی دندان ها و پوسیدگی آنها، از لبخند زدن امتناع کرده و احساس خجالت و شرمندگی به آن ها دست می دهد، می توانند با مراجعه به کلینیک دندان پزشکی دکتر ساسان ترابیان نسبت به اصلاح طرح لبخند خود و انجام درمان هایی همچون لمینت، ایمپلنت، ارتودنسی و هرگونه درمان لازم جهت اصلاح ناهنجاری های دهان و دندان خود اقدام نمایند.

cost of Smile pattern correction

هزینه اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند چیست؟

اصلاح طرح لبخند به مجموعه درمان هایی گفته می شود که با هدف مرتب سازی دندان ها، بهبود وضعیت بهداشتی و شکل ظاهری، سفید کردن دندان ها و اصلاح به هم ریختگی های دندانی انجام می شوند. دندانپزشک خوب در تهران پس از معاینه تصمیم میگیرد که چه نوع درمانی برای اصلاح طرح لبخند فرد مناسب است. ممکن است بسته به مشکلات دندان های بیمار از روش هایی مانند ارتودنسی، بلیچینگ، لمینیت، ایمپلنت و روکش استفاده شود.

بلیچینگ یا سفید کردن دندان

در صورتی که دندان ها از نظر شکل قرارگیری و وضعیت ردیف بودن مشکلی نداشته باشند، و تنها مشکل آن ها زردی و بدرنگی باشد، می توان از روش درمانی بلیچینگ برای اصلاح طرح لبخند استفاده کرد.

بلیچینگ به دو نوع خانگی و بلیچینگ در مطب تقسیم می شود. بلیچینگ در مطب دندانپزشکی، اثر سفید کنندگی بیشتری دارد، در زمان کوتاه تری انجام خواهد شد.

در مقابل این روش، بلیچینگ خانگی قرار دارد که طول مدت درمان بیشتر است و در خانه ، توسط خود فرد انجام می شود.

در بلیچینگ خانگی، پس از قالب گیری از دندان های فرد یک تری شفاف از مجموعه دندان ها ساخته می شود. سپس فرد ماده سفید کننده را داخل آن ریخته و روزانه به مدت چند ساعت روی دندان های خود قرار می دهد.

ارتودنسی

یکی از اصلی ترین روش ها برای اصلاح طرح لبخند ، ارتودنسی است. در این روش با استفاده از سیم و براکت هایی که به روی دندان ها نصب می شوند، در طول دوره درمانی نسبتا طولانی و با اعمال فشار از جانب دستگاه ارتودنسی، دندان ها به مرور زمان مرتب شده و در جای درست خود قرار می گیرند.

ایمپلنت

ایمپلنت یا کاشت دندان برای افرادی انجام می شود که یک یا چند دندان خود را از دست داده اند و به دلیل نمایان بودن فضای خالی بین دندان ها، از وضع ظاهری دندان ها و دهان خود، رضایت ندارند. در این روش یک پین در استخوان فک کار گذاشته شده و به عنوان ریشه دندان عمل می کند، سپس روکشی به شکل دندان طبیعی روی آن نصب می شود.

دندان های کاشته شده یا ایمپلنت مانند دندان های طبیعی فرد عمل می کنند و علاوه بر زیبایی، باعث اصلاح وضعیت نامطلوب جویدن غذا و تکلم فرد نیز می شوند

لمینت

لمینت یکی از درمان های دندان پزشکی است که صرفا به دلیل زیبایی دندان ها انجام می شود.با توجه به هزینه لمینت دندانی ، لمینت ها در دو نوع سرامیکی و کامپوزیتی قابل ارائه هستند.

بهتر است دندان پزشک در مورد انتخاب نوع لمینت مناسب تصمیم گیری کند.

لمینت های سرامیکی پس از قالب گیری، طی مدت دو تا سه هفته در لابراتوار ساخته می شوند و سپس با استفاده از چسب مخصوص روی دندان های فرد نصب و ثابت می شوند.

لمینت کامپوزیتی از مواد ترمیم کننده دندان ساخته می شود. دندان پزشک این مواد را به روی دندان ها گذاشته و آن ها را تراش می دهد تا فرم مورد نظر را به دست بیاورد.

لمینت یا ونیر کامپوزیتی هزینه کمتری نسبت به نوع سرامیکی دارد.

در مواردی که آسیب دیدگی دندان شدید باشد، دندان پزشک ابتدا به ترمیم دندان ها پرداخته و سپس از روکش زیرکونیا یا روکش سرامیکی برای پوشش دهی و محافظت از دندان ها استفاده می کند. روکش های زیرکونیوم امکان بهره مندی از زیبایی و حفاظت را همزمان برای دندان ها فراهم می کنند.

ایجاد نسبت طلایی در طرح اصلاح لبخند

نکات حائز اهمیت در اصلاح طرح لبخند، ردیف بودن دندان ها، روی هم قرار گرفتن دو فک بالا و پایین و قرارگیری دندان ها در محل صحیح، برای رسیدن به نسبت طلایی است.

کلیه روش های درمانی که به منظور اصلاح طرح لبخند به کار می روند، با هدف ایجاد این نسبت طلایی دندانی انجام می شوند.

در کلینیک دندانپزشکی ما درمان زیبایی اصلاح طرح لبخند، در محیطی بهداشتی و دلپذیر و توسط متخصصین دندانپزشکی انجام خواهد شد. با اصلاح طرح لبخند، می توانید تبسمی زیبا و درخشان با دندان هایی صدف مانند را به اطرافیان خود هدیه کنید.

هزینه اصلاح طرح لبخند

همان طور که ذکر شد برای داشتن طرح لبخندی زیبا می‌بایست مجموعه‌ای از روش‌ها انجام شود تا فرد از یک لبخند زیبا برخوردار شود.

عوامل موثر در هزینه اصلاح طرح لبخند

استفاده از دستگاه‌ها و تجهیزات پیشرفته

مسلماً هرچه دستگاه‌ها و تجهیزات به کار گرفته شده در این درمان پیشرفته‌تر و مدرن‌تر باشد هزینه درمان افزایش پیدا می‌کند.

میزان تخصص و مهارت پزشک

تخصص و مهارت یک پزشک مطمئناً در کوتاه زمان به دست نیامده و او مشقات زیادی برای کسب این مهارت متحمل شده است و این تخصص در به دست آمدن نتیجه ی مطلوب مؤثر خواهد بود و همین امر باعث می‌شود هزینه دریافتی آن پزشک بالاتر برود.

نحوه و روش درمان

بنابر این که از چه شیوه یا شیوه‌های برای اصلاح طرح لبخند استفاده شود هزینه‌های آن متفاوت خواهد بود و تأثیر مستقیم در میزان هزینه دارد. برای مثال پر کردن جای خالی دندان‌های بیمار می‌تواند از طریق ایمپلنت و روش پروتزهای مصنوعی انجام شود. در روش ایمپلنت به دلیل سختی فرآیند درمان و همچنین استفاده از مواد گران‌قیمت‌تر، هزینه درمان افزایش می‌یابد. این در حالی است که در روش پروتزهای مصنوعی، هزینه‌ها تا حد زیادی متفاوت است و بیمار با پرداخت وجه کمتری می‌تواند جای خالی دندان‌ها را پر کند؛ که البته این کجا و آن کجا! مطمئناً به هر میزان که هزینه درمان بیشتر باشد، میزان کیفیت درمان و اصلاح طرح لبخند نیز بهتر خواهد بود.

شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره و اصلاح طرح لبخند خود و اعمال درمان های زیبایی بر روی دهان و دندان خود با کارشناسان ما از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

سوالات رایج اصلاح طرح لبخند (طرح لبخند هالیوودی)

مجموعه درمان هایی جهت اصلاح فرم دندان ها، رنگ و نوع قرار گیری آنها در کنار یکدیگر را اصلاح طرح لبخند می‌گویند.
بسته به فرم دندان های هر فرد با تشخیص دندانپزشک متخصص، یک یا چند روش اصلاح طرح لبخند مورد استفاده قرار می گیرد. مانند: ارتودنسی، بلیچینگ، لمینیت، ایمپلنت و روکش.
هزینه اصلاح طرح لبخند به عواملی همچون نوع درمان انتخابی، وجود یا عدم وجود ناهنجاری دهان و دندان قبل از شروع به درمان اصلی و همچنین نوع مواد مصرف شده نیز بستگی دارد.
شما می توانید برای درمان و اصلاح طرح لبخند شامل لمینت، ایمپلنت و ... به کلینیک دکتر ساسان ترابیان دارنده مدارک بین المللی در ایمپلنت و مدرک دندانپزشکی زیبایی از دانشگاه Rochester نیویورک مراجعه فرمایید.
دیدگاهی وجود ندارد

Sorry, the comment form is closed at this time.