پاسخ به سوالات متداول ایمپلنت

شناخت انواع ایمپلنت و اندازه های آن

پاسخ به سوالات متداول ایمپلنت

نکات و پاسخ به سوالات متداول مربوط به ایمپلنت

در این قسمت به سوالات متداول در مورد ایمپلنت دندان به صورت کلی پاسخ داده شده است:

1- آیا کاشت دندان دردناک است؟

با اعصاب بی حس شده می توانید انتظار داشته باشید که در طی روش کاشت دندان و ایمپلنت خود دردی احساس نکنید. ممکن است در بعضی مواقع احساس فشار کنید اما نباید باعث ناراحتی شما شود. برای بیمارانی که با اقدامات دندانپزشکی دچار اضطراب می شوند، آرام بخش دهانی توصیه می شود.

برای اطلاع از پاسخ سوالات متداول در مورد ایمپلنت دندان، ادامه این پست را مطالعه بفرمایید.

2- بهترین ایمپلنت مال کدام کشور است؟

سوال نادرستی که خیلی ها میپرسند اینه که خیلی از دندانپزشک ها از اسم کشورها برای اثبات مرغوبیت ایمپلنت دندان استفاده می کنند. معیارهای انتخاب ایمپلنت ایده ال برای هر شخص با توجه به سن، جنس، کیفیت و میزان استخوان فک، شماره دندان، بیماری های سیستمیک، میزان رعایت بهداشت و کاملا متفاوت و منحصر به فرد است.

طول عمر لمینت دندان
بخوانید

اکثر ایمپلنت ها از فلز تیتانیوم ساخته می شوند و از نظر جنس همگی مشابه هم هستند. تفاوت آنها در دقت و اجرای جزئیات است. بطور نمونه، اولین ایمپلنت ها ساخت کشور سوئیس هستند و از دقت و طول عمر بسیار بالایی برخوردارند. کشورهای سوئد آلمان اتریش و کره جنوبی هم ایمپلنت های بسیار با کیفیت و ماندگار تولید می کنند.

سن مناسب کاشت ایمپلنت دندان

پاسخ به سوالات متداول مراحل و انواع ایمپلنت:

در این قسمت به سوالات متداول مربوط به مراحل و انواع ایمپلنت دندان پاسخ داده شده است:

1- آیا می توان ایمپلنت دندان را در یک روز انجام داد؟

در روش های سنتی، کاشت دندان به یک دوره بهبودی، بین قرار دادن ایمپلنت و اتصال تاج نیاز دارد. روش ایمپلنت دندان در یک روز، منحصر به فرد است زیرا دندان های موقتی و کاملاً عملکردی را می توان در همان روزی که ایمپلنت دندان دریافت می کنید، داشته باشید.

در شرایط خاص برای مراحل ایمپلنت دندان می توان برای کشیدن دندان آسیب دیده در طی یک جلسه جراحی ایمپلنت را جایگزین آن کرد که این روش به ایمپلنت فوری یک جلسه‌ای معروف می‌باشد و همیشه نمی توان از آن استفاده کرد و از این روش فقط در شرایط خاص استفاده می شود. در صورتی که این حالت را نتوان انجام داد، دندانپزشک ایمپلنت را چند ماه بعد از کشیدن دندان در دهان قرار می دهد تا استخوان فک زمان کافی جهت ترمیم داشته باشد و به آن روش تاخیری نیز می گویند.

لمینت دندان قبل و بعد
بخوانید

برای اطلاع از پاسخ سوالات متداول در مورد ایمپلنت دندان، ادامه این پست را مطالعه بفرمایید.

2- آیا برای کاشت دندان بیهوشی نیاز است؟

در حالی که شما قطعاً بدون استفاده از این روش (بیهوشی)، در حین کار احساس بدی نخواهید کرد. اما برخی از مطب های دندانپزشکی اشکال مختلف بیهوشی را ارائه می دهند. برخی از آنها می توانند شما را در تمام مراحل بیهوش کنند. با این حال، این امر به طور معمول برای نصب کاشت دندان ضروری نیست.

3- آیا ایمپلنت باعث سرطان می شود؟

در پاسخ به این سوال که آیا کاشت ایمپلنت و یا لمینت دندان باعث سرطان می شود؟ باید گفت که این اتفاق هرگز رخ نخواهد داد؛ بلکه کارسینومای دهان نوعی تومور سرطانی است که پوست و سلولهای بافت دهان و لثه را درگیر کرده و همین موضوع باعث ایجاد این باور اشتباه در بین مردم شده است.

آیا ایمپلنت دائمی است یا خیر؟

پاسخ به سوالات متداول مراقبت ها و نکات بعد از ایمپلنت:

در این قسمت به سوالات متداول مربوط به مراقبت ها و نکات بعد از ایمپلنت دندان پاسخ داده شده است:

1- آیا بعد از ایمپلنت می توان ارتودنسی کرد؟

این مورد کاملاً بسته به شرایط بیمار دارد. گاهی با ارتودنسی زودهنگام می توان فضای خالی میان دندان ها ایجاد کرد و سپس در فضای خالی، ایمپلنت کاشت. اگر بیمار یک دندان غایب داشته باشد، معمولاً در ابتدا سعی بر مرتب کردن دندان ها می شود و فضای خالی دندان های وی، با بریج یا پل دندانی پر می شود تا اختلالی در روند ارتودنسی پیش نیاید.

قیمت پروتز دندان تکی
بخوانید

زمانی که فضای خالی بین دو دندان ایجاد می شود، دندان های کناری، تمایل پیدا می کنند تا به سوی یکدیگر حرکت کنند. پیش از ارتودنسی، استفاده از بریج می تواند مانع این حرکت شود. با این حال اگر دندان های ایمپلنت شده وجود داشته باشند، باز هم مانعی برای درمان ارتودنسی ایجاد نمی شود.

اتفاقاً می توان از آن ها به عنوان دندان ها ثابت و مستحکم استفاده کرد. از ایمپلنت ها می توان به عنوان وسایل نگهدارنده ارتودنسی استفاده کرد. برای اطلاع از پاسخ سوالات متداول در مورد ایمپلنت دندان، ادامه این مطلب را مطالعه بفرمایید.

2- آیا بدن شما می تواند کاشت دندان را رد کند؟

اگرچه بعید است که کاشت دندان شما توسط بدن شما رد شود، اما همیشه خوب است که شما علل خرابی ایمپلنت های دندانی را بدانید. مهمترین دلایلی که باعث می شود ایمپلنت های دندانی از کار بیفتند یا توسط بدن رد شوند آلرژی و ژنتیک است.

3- چه مدت طول می کشد تا آسیب های بعد از ایمپلنت های دندان التیام یابد؟

در حدود 3-5 روز، ناراحتی و عوارض جانبی ایمپلنت شما باید به اوج خود برسد و سپس فروکش کند. در عرض یک هفته، بیشتر بیماران حساسیت کمتری را تجربه می کنند و با بهبودی اطراف کاشت، کبودی و تورم فروکش می کند.

پروتز دندان چیست؟
بخوانید

فیکسچر ایمپلنت چیست و چه کاربردی دارد؟

مباحث جانبی ایمپلنت:

در این قسمت به سوالات مربوط به مباحث جانبی ایمپلنت پاسخ داده شده است:

1- تاثیر ویتامین D بر ایمپلنت دندان چطور است؟

مصرف بلند مدت ویتامین D سبب افزایش کلسیم موجود در دندان ها شده و به طبع آن رشد استخوان و جوش خوردن ایمپلنت به دندان راحت تر و سریع تر انجام می شود. بسیاری از افراد بر این باورند که پس از جراحی ایمپلنت نباید چیزی بخورند یا خیلی کم غذا بخورند، این طرز فکر اشتباه است. توجه داشته باشید که اگر مواد غذایی ضروری به بدن شما نرسد، فرایند ریکاوری به تاخیر می‌افتد و نتیجه دلخواه تان را کسب نکنید.

پس برای اینکه از جراحی ایمپلنت خود کاملا رضایت داشته باشید و مشکلی برای دندان ایمپلنت شده و دندان های کناری تان پیش نیاید، رعایت رژیم غذایی دارای ویتامین D اهمیت زیادی دارد.

2- چه کسانی کاندیدای مناسبی برای کاشت دندان نیستند؟

افرادی که داروهای خاصی مانند استروئیدها یا داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی بدن مصرف می کنند نیز کاندیداهای مناسبی نیستند. و افرادی که عادت های خاصی دارند، مانند افرادی که دندان های خود را به شدت خرد یا سفت می کنند، ممکن است فشار زیادی به ایمپلنت ها وارد کنند و باعث آسیب دیدگی طولانی مدت شوند.

تگ ها
دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت