آیا لمینت برای دندان مضر است؟

آیا لمینیت برای دندان مضر است؟

آیا لمینت برای دندان مضر است؟

مضرات لمینت برای دندان

آیا لمینت برای دندان مضر است؟ زیبایی خصوصیتی است که بسیاری از انسان ها به دنبال آن هستند. عمل های زیبایی دو دهه ای است که مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. عمل هایی که با عوارض های زیادی همراه هستند اما این عوارض ها، باز هم مانع زیبایی خواهی انسان ها نشده اند. از جراحی های پلاستیک که بگذریم، باید به بخش کوچکی که تاثیر مهمی در زیبایی های صورت ما دارد، اشاره کنیم. همیشه داشتن دندان هایی سفید و مرتب و لبخند هالیوودی، جذابیت و زیبایی چهره یک فرد را تحت تاثیر قرار می دهد. دندان های سفید همراه با لبخندی دلنشین، یکی از زیبایی هایی است که افراد زیادی به دنبال کسب آن هستند. برای بدست آوردن این زیبایی ها دندانپزشک نقش اساسی داشته و لمینت و ایمپلنت در رتبه نخست قرار دارند.

مضرات لمینیت برای دندان

شاید در گذشته این دندان ها فقط در آگهی های تبلیغاتی خمیر دندان و مسواک زدن  دیده می شد و در واقع داشتن دندان هایی سفید و درخشان، رویایی بیش نبود اما امروزه با انجام لمینیت دندان، این رویا به واقعیت تبدیل شده است. با این که لمینیت ها جنبه درمانی دارند و بدین منظور وارد شاخه دندانپزشکی شده است اما طرفداران عمل های زیبایی، نگاه دیگری به آن ها دارند. در ادامه با معایب و مزایای لمینت دندان  آشنا خواهیم شد.

روش های بستن فاصله بین دندان ها
بخوانید

لمینیت چیست و چه عوارضی دارد؟

به پوسته نازکی که از جنس کامپوزیت یا سرامیک است و بر روی دندان چسبانده می شود، لمینیت گفته می شود. اگر تاکنون درباره لمینیت دندان شنیده اید، احتمالا این سوال برایتان پیش آمده است که آیا لمینیت دندانی برای دندان مضر است؟ آیا لمینیت دندان همانند عمل های زیبایی، عوارض دارد؟

برای پاسخ به این سوال باید روش های چسباندن لمینیت ها را بررسی کنیم. در چسباندن لمینیت های کامپوزیتی، معمولا بخش نازکی از مینای دندان تراش داده می شود اما در انجام لمینیت دندان با لمینیت های سرامیکی، عمل تراش روی مینای دندان انجام نمی شود. از آن جایی که عمر لمینیت ها کمتر از 10 سال است، ترمیم مجدد آن ها و ایجاد تراش مجدد روی دندان ها، منجر به از بین رفتن بخش مهمی از مینای دندان و آسیب به دندان ها می شود.

پس اگر بخواهیم از عوارض انجام لمینیت موردی را بیان کنیم، باید بگوییم در لمینیت هایی که نیاز به تراش مینای دندان دارند، بعد از چندبار ترمیم، در دندان ها، آسیبی جدی به وجود خواهد آمد که ممکن است به عصب کشی و پر کردن و در شرایط بدتر، به کشیدن دندان های دائمی منجر شود. اما لمینیت هایی که در آن ها تراش انجام نمی شود، هیچ عوارضی برای دندان ها ایجاد نمی کنند و روشی مطمئن برای زیباتر شدن دندان ها خواهند بود.

کاشت دندان بدون ایمپلنت با تکنولوژی جدید
بخوانید

فراموش نکنید که دندان های لمینیت شده هم همانند دندان های طبیعی هستند و امکان ایجاد پوسیدگی در آن ها وجود دارد. این تصور غلط را که دندان های لمینیت شده مستعد پوسیدگی نیستند را فراموش کنید. دقیقا همان بهداشتی که دندان های معمولی نیاز دارند، باید برای دندان های لمینیت شده به کار رود.

لمینیت چیست و چه عوارضی دارد؟

عوارض دیگری که ممکن است در لمینیت دندان گریبان گیر بیماران شود، حساس شدن عصب های داخل دندان به گرما و سرما است که این مورد به تخصص دندانپزشک باز می گردد. اگر دندانپزشک زیبایی مهارت کافی نداشته باشد و یا لمینیت را به درستی انجام ندهد، ممکن است عصب های دندانی به دما حساس شوند و مشکلاتی را برای فرد به همراه داشته باشند.

مزایای لمینیت دندان

در مقابل معایبی که لمینیت دندان به همراه دارد، مزایای آن قابل توجه تر است. لمینیت دندان به تنهایی روش مناسبی برای زیباتر شدن دندان ها و یک رنگ شدن آن ها است و اگر به درستی انجام گیرد، هیچ گونه ضرری برای بیمار نخواهد داشت. لمینیت دندان در درمان کج بودن دندان ها، ردیف نبودن دندان ها و کم بودن طول دندان ها انجام می گیرد و ساده ترین راه درمانی این نوع ناهنجاری ها  می باشد.

شناخت انواع ایمپلنت و اندازه های آن
بخوانید

افرادی که از دو رنگی دندان رنج می برند، با انجام لمینیت، دندان های یک دست و زیبا خواهند داشت. افراد سیگاری می توانند با انجام لمینیت سرامیکی، از شر دندان های زرد و سیاه خود خلاص شوند.

مزایای لمینیت دندان

لمینیت های سرامیکی هیچ رنگ دانه ای را به خود نمی گیرند و برای افرادی که سیگار می کشند و یا از قهوه و چای به میزان بالایی استفاده می کنند، مناسب است. البته این فقط در لمینیت های سرامیکی مناسب است و لمینیت های کامپوزیتی در مقابل رنگدانه ها، تغییر رنگ خواهند داد.

 آیا لمینت درمان مضری است ؟

تگ ها
دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت