بلیچینگ دندان با لیزر

بلیچینگ لیزری دندان

بلیچینگ دندان با لیزر

آشنایی با بلیچینگ دندان با لیزر

بلیچینگ دندان با لیزر، تصورتان از یک دندان بی نقص و ایده آل چگونه است؟ همه ما زمانی که می خواهیم لبخندی را تصور کنیم، دندان های سفید و درخشانی را همراه با لبخند تصور می کنیم در صورتیکه بیشتر افراد، دندان های سفید رنگی ندارند. عادت های بد غذایی و جنس دندان ها، تأثیر مستقیمی روی رنگ دندان ها خواهد داشت. کدر شدن دندان ها، نه تنها از زیبایی دندان ها می کاهد، بلکه در اعتماد به نفس فرد تأثیر می گذارد.

یکی از روش های اصلاح طرح لبخند بلیچینگ دندان می باشد که بعد از انجام ترمیم های لازم برای رفع کدری دندان ها می باشد. از این رو روش بلیچینگ دندان  به عنوان راه حلی ماندگار برای این مشکل در دندانپزشکی زیبایی و توسط دندانپزشک متخصص به وجود آمده است. برای مطالعه مقالات بیشتر، خصوصا در مورد ایمپلنت و لمینت، سایت ما را دنبال کنید.

لمینت دندان بدون تراش دندان
بخوانید

بلیچینگ دندان

مراحل بلیچینگ دندان

از درمان های رایج در زیبایی دندان که یک درمان سریع و ساده، برای سفید کردن دندان ها و از بین بردن لکه های دندانی، بلیچینگ دندان با لیزر است. در این روش، ابتدا دندانپزشک دندان های بیمار را بررسی می کند. در صورتی که نیاز به جرم گیری دندان داشته باشد، دندان های بیمار را جرمگیری می کند و بعد از دو هفته، بلیچینگ دندان وی را آغاز می کند. ژل سفید کننده ای که اغلب از جنس پراکسید هیدروژن است، توسط دندانپزشک زیبایی ، روی سطح دندان ها پوشانده می شود.

سپس، با کمک دستگاه، لیزر روی دندان های حاوی ژل، به کار می رود. انرژی پرتو لیزر باعث فعال شدن ژل و تحریک مولکول های پراکسید آن می شود. ژل به مینای دندان نفوذ می کند و باعث سفیدی دندان ها می شود. با این روش می توان 8 تا 10 درجه دندان ها را سفیدتر کرد.

چه کسانی از بلیچینگ با لیزر باید استفاده کنند؟

به طور کلی همه افراد می توانند از بلیچینگ دندان با لیزر برای زیباتر شدن دندان هایشان استفاده کنند. حتی افرادی که دندان های سالمی دارند، می توانند از بلیچینگ دندان  بهره ببرند اما این روش یک روش مناسب برای افراد زیر است:

 • افرادی که به تازگی ارتودنسی آن ها تمام شده، نیاز به بلیچینگ  دارند چرا که تجمع پلاک ها بر روی دندان ها، باعث ماتی و کدر شدن دندان ها می شود.
 • افرادی که به طور مداوم از سیگار و قلیان استفاده می کنند، معمولاً دندان های زردی دارند. این روش می تواند لکه ها و زردی های دندان ها را از بین ببرد.
 • تغذیه نامناسب، باعث زردی دندان ها می شود. افرادی که به طور مداوم چای، قهوه و نوشابه می خورند، معمولاً دندان های زرد رنگی دارند. بلیچینگ دندان لیزر برای این افراد مناسب است.
 • افرادی که دچار فلوروزیس دندانی شده اند، می توانند برای از بین بردن لکه های مربوط به این عارضه، از بلیچینگ دندان استفاده کنند.
 • افرادی که دارای لکه های سفید نامرتب روی دندان ها هستند، با کمک این روش، می توانند دندان های سفید و درخشانی داشته باشند.
تفاوت ایمپلنت لیزری و معمولی
بخوانید

ماندگاری بلیچینگ دندان با لیزر چقدر است؟

بلیچینگ  با لیزر روش ساده و سریعی است اما ماندگاری آن، کوتاه است. ماندگاری بلیچینگ  با لیزر معمولاً حدود یک سال است. بعد از یک سال مجددا باید این روش ساده را به کار برد تا دندان های سفید، به لبخند شما بازگردد. کافی است بعد از هر وعده غذایی مسواک بزنید و یا شستشوی ساده ای انجام دهید تا این ماندگاری بیشتر شود.

مزایای بلیچینگ  با لیزر

 • نسبت به روش های دیگری که برای سفید کردن دندان ها به کار می رود همچون لاک زدن دندان ها، خمیر استریپ و … بلیچینگ روش سالم تری است، چرا که به مینای دندان هیچ آسیبی وارد نمی کند.
 • بلیچینگ با لیزر یک روش پیشرفته است که برای طرح لبخند زیبا  کاربرد دارد.
 • معمولاً بدون درد است و یا اگر دردی داشته باشد، بسیار خفیف است.
 • بلیچینگ دندان یک روش مطمئن و ایمن است. این روش، بی خطرترین روش سفید کردن دندان ها در مطب های دندانپزشکی است.
 • گرمای حاصل از لیزر، باعث نفوذ ژل سفید کننده به داخل دندان ها می شود. از این رو در یک ساعت، تغییر رنگ محسوسی در دندان ها ایجاد می شود.
 • بلیچینگ با لیزر در یک جلسه انجام می گیرد و بدون درد است.
 • درخشندگی و سفیدی دندان ها با این روش، چند برابر بیشتر از سایر روش های سفید کردن دندان است.
پروتز دندان چیست؟
بخوانید

معایب بلیچینگ با لیزر

ماندگاری این روش با مراقبت های مناسب دندانی، بیش از یک سال است اما معمولاً به دلیل تغذیه نامناسب، بعد از یک سال، اثرات بلیچینگ دندان ر از بین می رود. اگر مراقبت به خوبی صورت بگیرد، هر دو سال یکبار، نیاز به تکرار این درمان خواهید داشت. تاکنون عوارض خاصی برای این روش گزارش نشده است.

روش انجام بلیچینگ دندان با لیزر

دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت