قیمت لمینت دندانی

قیمت لمینت دندانی

عوامل تاثرگذار بر قیمت لمینت دندان

هزینه لمینت دندانی در کلینک‌های مختلف دندانپزشک زیبایی به یک اندازه نیست. در کلینیک‌هایی که دندانپزشک خودش روکش‌های لمینت را می‌سازد، هزینه‌ لمینت تا حد زیادی کاهش می‌یابد.

در مواردی که بیمار یک یا چند دندان خود را از دست داده باشد، باید قبل از لمینت، ایمپلنت را انجام دهد. در این صورت هزینه ایمپلنت دندان نیز به قیمت لمینت دندانی اضافه می‌شود.
میزان هزینه لمینت و هزینه ایمپلنت دندان در همان جلسه مشاوره تعیین می‌شود. هزینه کاشت دندان اگر دکتر دندانپزشک تاج دندان را در کلینیک خود بسازد هزینه تا حد زیادی کاهش می یابد .

هم‌چنین جنس موادی که برای ساخت روکش‌های لمینت استفاده می‌شود، در تعیین هزینه لمینت دندانی تاثیرگذار است.

فیمت لمینت دندانی

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان به پوسته‌های ظریف اما مقاومی گفته می‌شود که بر روی دندان‌ها قرار می‌گیرد و از آن‌ها محافظت می‌کند. لمینت دندان قادر است زیبایی را برای دندان‌ها به ارمغان بیاورد و در عین حال از ایجاد پلاک و جرم روی دندان‌ها جلوگیری می‌کند. در نتیجه باعث افزایش طول عمر دندان‌های طبیعی می‌شود.

یکی از روش های اصلاح طرح لبخند استفاده از لمینت دندان برای کسانی که دندان‌های نامرتب و به‌هم ریخته‌ای دارند، با کمک لمینت دندان می‌توان تمامی عیب‌های دندان‌ آن‌ها را در زمان کوتاه پوشاند.

قوی ترین مسکن برای دندان درد
بخوانید
مقاومت لمینت دندان

میزان مقاومت لمینت دندان

با وجود اینکه بسیاری از هنرمندان هالیوودی برای اصلاح طرح لبخند خود، از لمینت دندان استفاده می‌کنند، اما هنوز هم بسیاری در مورد مقاومت این پوسته‌های ظریف تردید دارند. لمینت دندان از مواد مقاوم دندانپزشکی مثل سرامیک، کمپوزیت و یا فلز و براساس قالب دندان‌های بیمار تهیه می‌شود.

قبل از این‌که این لایه‌ها ساخته شود، ابتدا دکتر دندانپزشک خوب در تهران دندان‌های بیمار را با کمک مواد مخصوص دندانپزشکی قالب‌گیری می‌کند.

سپس لمینت‌ها در لابراتواری و یا در کلینیک دندانپزشکی ساخته می‌شود.
برای مشخص شدن استحکام و مقاومت، این لایه‌ها در آزمایشگاه‌های دندانپزشکی مورد آزمایش قرار می‌گیرند و سپس توسط

بهترین دندانپزشک زیبایی آن‌ها را بر روی دندان‌های بیمار قرار می‌دهد.

جالب است بدانید هر چه یک لمینت دندان نازک‌تر و ظریف‌تر باشد  قیمت لمینت دندانی افزایش می یابد و بهتر بر روی دندان‌های بیمار قرار می‌گیرد. در این صورت متخصص دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی مجبور نیست تا دندان‌های بیمار را بیش‌تر تراش دهد. بلکه میزان تراش دندان‌ها به حداقل می‌رسد که در چنین شرایط سلامت دندان‌های طبیعی نیز تضمین می‌شود.

عوامل مهم تاثیر گذار بر عمر لمینت دندان

با وجودی که لمینت‌ها با مقاومت بالا ساخته می‌‌شود، اما عوامل دیگری نیز در دوام و طول عمر آن‌ها دخیل است. این عوامل عبارتند از:
  1.  بهترین دندانپزشک زیبایی باید از چیدمان دندان‌های بیمار ارزیابی دقیق داشته باشد. با توجه به اینکه قبل از ساخت لمینت، دندان‌های بیمار قالب‌گیری می‌شود، هر یک از پوسته‌های لمینت برای یک دندان ساخته‌ می‌شود. زیرا هیچ‌یک از دو دندان به هم شباهت ندارند. متخصص دندانپزشکی باید قادر به تشخیص دقیق این موضوع باشد. در برخی از لابراتوارها برای جلوگیری از ایجاد خطا، لمینت‌های دندان بر روی قالب مشخص قرار داده می‌شود تا در زمان نصب آن‌ها دکتر دندانپزشک دچار اشتباه نشود.
  2.  فک بیمار نیز تاثیر زیادی در ماندگاری و طول عمر لمینت دندان دارد. در صورتی که دو فک بر روی هم فشرده باشند و بیمار به ناهنجاری فک مبتلا باشد، به دلیل قرار نگرفتن دندان‌ها بر روی هم، ممکن است بعد از مدت کوتاهی لمینت‌ها لب‌پر شوند.
  3.  در مواردی که در ساخت لمینت دندان از نانو ذرات جدید استفاده شود، مقاومت و استحکام آن‌ها افزایش می‌یابد. کیفیت و نحوه‌ی ساخت لمینت در لابراتوار اهمیت زیادی دارد. هم‌چنین جنس و ماده‌ای که برای ساخت لمینت استفاده می‌شود، در ماندگاری آن مؤثر است.
  4.  رعایت بهداشت دهان و مراقبت بیمار نیز یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در حفظ و ماندگاری لمینت دندان است. شما حتی اگر با دندان‌های طبیعی خود مواد سخت مثل پسته یا فندوق بشکنید، به آن‌ها آسیب زیادی وارد می‌شود. این موضوع در مورد لمینت‌های دندان نیز صادق است. خودداری از شکستن مواد سخت و رعایت بهداشت فردی از جمله مواردی است که باعث افزایش طول عمر لمینت دندان می‌شود.
  5.  میزان تراشی که برای هر دندان انجام می‌شود، با هم متفاوت است. برخی از دندان‌ها به تراش بیش‌تر و برخی دیگر به تراش کمتری نیاز دارند. متخصص دندانپزشکی باید قادر به تشخیص این موضوع باشد. حتی برخی از دندان‌ها اصلاً به تراش نیاز ندارند. در مواردی که تراش بیش از حد و یا کم باشد، لمینت‌ها دوام کمتری خواهند داشت.

ضخامت لمینت‌ها چقدر است؟

ضخامت لمینت‌ها بسیار کم و ناچیز است. به طوری که ضخامت آن‌ها به نازکی پوست تخم‌مرغ می‌رسد. اما با این وجود می‌توانند مینای دندان را حفظ کنند.

هزینه های دندانپزشکی زیبایی
بخوانید

در صورتی که یک لمینت ضخیم باشد، باعث ایجاد حس سنگینی بر روی دندان می‌شود. لمینت‌ها با تمامی نازک بودنشان بر روی دندان نصب می‌شوند، باز هم بیمار احساس سنگینی کمی دارد. اما این حس تنها در چند ساعت اول بعد از نصب است.
نازک بودن لمینت‌ها هیچ تاثیر منفی در مقاومت آن‌ها ندارد. بلکه مقاومت آن‌ها تست شده است و اگر به درستی از آن‌ها مراقبت شود، تا چند سال دوام می‌آورند.

هزینه لمینت دندانی
اصلاح طرح لبخند

در چه مواردی برای نصب لمینت، دندان تراش می‌خورد؟

بسیاری از کسانی که به لمینت دندان علاقه دارند اما به سمت آن نمی‌روند، از تراش دندان واهمه دارند. اما در سال‌های اخیر پیشرفت‌های زیادی در زمینه‌ی ساخت لمینت دندان صورت گرفته است. به طوری که این روزها در لابراتوری‌ها از مواد نانو ذرات و چسب‌های ارتقا یافته (سمان) استفاده می‌کنند.

استفاده از این مواد باعث شده است تا تراش دندان به حداقل برسد.
هم‌چنین این روزها در کلینیک‌های دندانپزشکی قبل از قالب‌گیری و نصب لمینت، از نرم‌افزارهای طراحی لبخند استفاده می شود. در این صورت مراجعه‌کنندگان قبل از انجام فرآیند درمان، متوجه می‌شوند که دندان‌های آن‌ها به چه مقدار تراش نیاز دارد. با این شرایط بهتر می‌توانند تصمیم بگیرند.

دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت