ایمپلنت متحرک

کاشت دندان متحرک

تکنیک کاشت دندان متحرک ، یکی از ساده ترین و در عین حال پرکاربرد ترین تکنیک، برای جایگزینی دندانهای از دست رفته دهان بیماران می باشد. دندان متحرک همانطور که از عنواش مشخص است، به راحتی قابل جابجایی بوده و بیمار می تواند هر زمان که خسته شد، آن را از دهان خود بیرون آورد. اگرچه روش های پیشرفته تری مانند؛ ایمپلنت دندان به وجود آمده است که می تواند دندان های ثابت و مشابه دندان های طبیعی را به بیماران هدیه دهد، اما کاشت دندان متحرک به دلیل کم هزینه تر بودن و همچنین تکنیک ساده ساخت همواره از کاربرد بیشتری برخوردار می باشد. در همین راستا در این مقاله به بررسی بیشتر انواع دندان متحرک پرداخته ایم.

 منظور از دندان متحرک چیست؟

کاشت دندان متحرک و یا همان دندان مصنوعی متحرک، به دندانی گفته می شود که برای جایگزین کردن دندان های طبیعی از دست رفته به کار می رود. هر فردی، حتی آنهایی که به بهداشت دهان و دندان های خود اهمیت زیادی میدهند، ممکن است که در دوره ای از زندگی برخی از دندان های خود را از دست بدهند که در چنین مواقعی کاشت دندان متحرک، راحت ترین و ساده ترین تکنیک برای جایگزینی دندانهای از دست رفته می باشد.

از دست دادن دندان ها نه تنها باعث بروز مشکلاتی مانند، اختلال در جویدن غذا، اختلال در گفتار و اختلال در صحبت کردن می شود، بلکه زیبایی فرد را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد که این عامل منجر به از دست رفتن اعتماد به نفس افراد می شود. بنابراین کاشت دندان متحرک می تواند از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کند.

هزینه ایمپلنت متحرک

آشنایی با انواع دندان متحرک

دندان های متحرک با توجه به قالب گیری از دهان و به شکل سفارشی، ساخته می شوند تا دندان های ساخته شده از نظر ابعاد و رنگ ظاهری کاملاً مشابه با دندان های دیگر باشد. با توجه به این موضوع افراد بر اساس تعداد دندان هایی که از دست می دهند، به دندان های متحرک کامل و یا جزئی نیاز دارند که در ادامه شما را با انواع این دندان ها بیشتر آشنا می کنیم.

  • دندان متحرک معمولی فوری کامل 

این دندان همانطور که از عنواش مشخص می باشد، زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که بیمار تمام دندان های فک بالا و پایین خود را به طور کامل از دست داده است. این نوع از دندان های متحرک بلافاصله بعد از کندن دندان های طبیعی بیمار قابل استفاده بوده و نیازی نیست که بیمار مدتی برای ترمیم لثه و همچنین ساخت دندان متحرک در انتظار بماند.
اگرچه بهترین دندانپزشک زیبایی در طول جلسات، وضعیت دهان و همچنین استخوان فک بیمار را مورد بررسی قرار می دهد، اما ممکن است بعد از گذشت زمان لثه و استخوان فک تحلیل برود  که این شرایط به طور معمولً در 6 ماه اول بعد از کندن دندان های طبیعی اتفاق می افتد. در صورت بروز چنین مشکلی، بیمار باید به دندانپزشک خود مراجعه کرده تا دندان های متحرک ترمیم و اصلاح شوند.

 

  •  دندان متحرک معمولی با پایه کامل

در برخی از موارد دندانپزشک توصیه می کند تا لثه ها قبل از قرار گرفتن دندان ها به طور کامل ترمیم شوند تا مانند نوع قبلی بعد از گذشت زمان نیاز به ترمیم و اصلاح دندان متحرک وجود نداشته باشد. اما در این روش بیمار ناچار خواهد بود که مدتی را بدون دندان سپری کند تا لثه ها به طور کامل ترمیم شوند.

 

  • دندان مصنوعی با پایه ایمپلنت

در بسیاری از موارد دندان های متحرک معمولی در دهان بیمار به خوبی قرار نمی گیرند در چنین مواقعی دندان پزشک به بیمار توصیه می کند که برای تثبیت بیشتر دندان ها از چند ایمپلنت استفاده کند. معمولاً تعداد ایمپلنت ها بین 4 یا 6 عدد بوده که با استفاده از آن می توان دندان های مصنوعی را به خوبی بر روی آنها تثبیت کرد.

 

  • دندان متحرک جزئی

دندان های متحرک جزئی زمانی مورد استفاده قرار می گیرند، که تعدادی دندان طبیعی در دهان بیمار باقی مانده باشد. این دندان ها معمولاً متشکل از یک فلز و یا سینی پلاستیکی همراه با تعدادی دندان متحرک بر روی آنها می باشند. دندان های متحرک جزئی برای قرار گیری بهتر در دهان به کمک گیره های فلزی به دندان های طبیعی کناری متصل می شوند و بیمار هر زمان که بخواهد می تواند آنها را از دهان خود خارج کند.

کاشت دندان متحرک بهتر است یا ایمپلنت دندان؟

در وهله اول اینطور به نظر می رسید که ایمپلنت دندان به دلیل داشتن ثبات بیشتر، بهتر از کاشت دندان متحرک می باشد. اما فرایند ایمپلنت دندان مدت زمان زیادی طول می کشد و نیاز به جراحی های زیادی دارد. اما به دلیل شباهت زیادی که ایمپلنت دندان به دندان ههای طبیعی دارد، این روش از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار شده است.

مزین کاشت دندان متحرک هم در سرعت ساخت بالا و همرنگ بودن با دندان های کناری می باشد ولی همانطور که میدانید این دندان ها متغیر بوده و هیچ وقت جای دندان طبیعی را نخواهند گرفت. در حالت کلی باید بگوییم که روش ایمپلنت به دلیل ثابت بودن و شباهت زیادی که به دندان طبیعی دارد، مفیدتر می باشد اما همیشه نمی توان از این روش استفاده کرد. بنابراین کاشت دندان متحرک راه حل بسیار ساده تر و مناسب تری خواهد بود که در هر زمان می توان از آن استفاده کرد.

ایمپلنت متحرک دندانی

هزینه کاشت دندان متحرک

یکی از مهمترین تفاوت های کاشت دندان متحرک و ثابت در هزینه آنها می باشد. همانطور که میدانید هزینه کاشت دندان خیلی مقرون به صرفه تر از روش ایمپلنت بوده و تحت پوشش بیمه های زیادی نیز قرار دارد.

 دندان مصنوعی متحرک

به شما توصیه می کنیم که برای کاشت دندان متحرک، به سراغ کلینیک های معتبری بروید که مطمئن هستید دندانپزشک خوب در تهران  آنها از تجربه کافی برای این کار برخوردار می باشد. چرا که اگر دندان متحرکی به خوبی در محل خود قرار نگیرند، این احتمال وجود دارد که در زمان غذا خوردن و حتی صحبت کردن از دهان خارج شوند. علاوه بر این بروز بیماری ها و عفونت های لثه، یکی دیگر از مشکلاتی است که ممکن است بر اثر عدم جایگذاری مناسب دندان متحرک به وجود آید.

خدمات کاشت دندان های متحرک

اگر به تازگی دندان های خود را از دست داده اید و می خواهید برای اصلاح طرح لبخند به سراغ کاشت دندان متحرک بروید، می توانید از خدمات کلینیک ما بهره مند شوید. ما با بهره گیری از متخصص ترین و مجرب ترین دندانپزشکان آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشیم. شما می توانید با مراجعه به دندانپزشکان ما قبل از اقدام، از تمام شرایط کاشت دندان های متحرک، مانند هزینه، تعداد جلسات مورد نیاز و… اطلاعات کسب نمایید.

 کاشت دندان متحرک موفق نیازمند وجود یک سری فاکتورها مانند؛ تجربه دندانپزشک، دستگاه های باکیفیت و استریل شده، مواد با کیفیت، محیط بهداشتی و… در کنار یکدیگر می باشد. ما در کلینیک دندانپزشکی خود با دارا بودن تمامی این امکانات محیط بسیار بهداشتی و مناسبی را برای بیماران فراهم کرده ایم تا بتوانیم بهترین خدمات را برای داشتن یک لبخند زیبا به مراجعین خود ارائه دهیم.

بدون دیدگاه

ارسال یک نظر

دیدگاه
نام
مقدار
وب سایت