اصلاح خط لبخند

اصلاح طرح لبخند

اصلاح خط لبخند

اصلاح خط لبخند چیست ؟

اصلاح خط لبخند ، یکی از نکات قابل توجه تفاوت میان اصلاح طرح لبخند و خط لبخند می باشد که در حوزه کاملا متفاوت می باشد اصلاح طرح لبخند در حوزه فعالیت های دندانپزشک زیبایی می باشد و اصلاح خط لبخند حوزه فعالیتی پزشکان زیبایی می باشد  اگر به خوبی دقت کنید، افرادی را در اطرافتان می‌بینید که لبخندهای دل‌نشینی دارند.

لبخندهایی که چهره‌شان را جذاب‌تر و زیباتر و دندان‌هایشان را دیدنی‌تر کرده است. برای داشتن لبخندی زیبا، استانداردهایی وجود دارد که به آن خط لبخند می‌گویند.

اگر هر کدام از مواردی که در خط لبخند ذکر می‌شود، وجود نداشته باشد، از زیبایی لبخند کاسته می‌شود.

اصلاح خط لبخند

استانداردهای اصلاح خط لبخند برای داشتن لبخندی زیبا

  • در ابتدا باید دندان‌ها به صورت قرینه باشند.

یعنی هنگامی که لبخند می‌زنید، اگر یک خط فرضی از میان دندان‌های وسطی رد کنید، باید دندان‌ها به صورت یکدست و مرتب روی هم قرار گرفته باشند و دقیقاً مشابه طرف دیگر باشند.

که می توان از روش های متفاوت ارتودنسی، لمینت دندان و ایمپلنت دندان  برای قرینه سازی دندان ها استفاده نمود .

  • دومین موردی که در استانداردهای خط لبخند باید رعایت شود، بزرگ‌تر بودن دندان‌های پیش میانی است.

یعنی دو دندان وسطی فک بالا که به طور معمول روی دندان‌های پیش پایین قرار می‌گیرند باید بزرگ‌تر از سایر دندان‌ها باشند.

شاید اصطلاح دندان موشی را شنیده باشید. دقیقاً در دندان‌های موشی، دندان جلویی بزرگ‌تر از دیگر دندان‌ها است و دندان‌های زیرین را همپوشانی می‌کند.

  • سومین موردی که در استانداردهای خط لبخند وجود دارد، قرارگیری دندان‌ها در یک خط صاف است.

یعنی اگر یک خط فرضی از روی هر دندان در هنگام لبخند، بکشید، باید دندان‌هایتان در یک اندازه باشند و از خط بیرون نزنند.

کوتاه بودن برخی از دندان‌ها، سبب نا زیبایی لبخند می‌شود. در این مورد اجرای اصلاح طرح لبخند، ضروری خواهد بود.

  • چهارمین مورد که زیبایی یک لبخند را تأیید می‌کند، موازی بودن نوک دندان‌های بالا با خط لب پایین است.

یعنی هر دو باید به شکل یک منحنی باشند. یک خط فرضی در داخل لب پایین رسم کنید و سپس نوک دندان‌های بالا را در نظر بگیرید. اگر نوک دندان‌های بالا دقیقاً موازی این خط بود، شما دارای یک لبخند زیبا هستید.

Smile Line Correction

نبایدهای اصلاح خط لبخند

در اصلاح طرح لبخند ، نباید لثه‌ها هنگام لبخند زدن مشخص شوند. البته این بدین معنا نیست که اصلاً نباید لثه‌ها دیده شوند، بلکه باید مرز میان لثه و دندان‌ها، به زیبایی جلوه گری کند. در فک بالا، این موضوع اهمیت پیدا می‌کند. لبخند بزنید.

اگر در لبخندتان، تنها مقدار کمی از لثه که بر دندان‌ها مماس شده است، دیده می‌شود، خوشحال باشید چرا که یکی از استانداردهای خط لبخند را دارید.

ششمین موردی که در اصلاح خط لبخند باید رعایت شود، اندازه دقیق بین دندان‌ها است. نسبت دندان‌ها با یکدیگر باید رعایت شود. برای مثال اگر دندان‌های جلویی کوچک و دندان‌های نیش بزرگ‌تر شود، قطعاً هر چقدر هم موارد دیگر خط لبخند رعایت شده باشد، باز هم خنده زیبا، حاصل نخواهد شد.

باید نسبت دندان‌ها با یکدیگر رعایت شود تا لبخند هر چه زیباتر خود را نشان دهد.

  • یکی دیگر از پارامترهای اصلاح خط لبخند ، ایجاد مثلث های کوچک بین فضای نوک دندان‌ها است.

این مورد نشان می‌دهد که دندان‌ها به زیبایی تراش خورده‌اند و حالت منحنی گونه نوک دندان‌ها حفظ شده‌اند.

اگر لبخند شما عمیق باشد، باید دندان‌های پشتی به زیبایی خود را نشان دهند.

درواقع در لبخند کامل، تنها دندان‌های جلویی مدنظر قرار نمی‌گیرد و دندان‌های پشتی و نحوه پیدایش آن‌ها، نقش مهمی در زیبایی لبخند خواهد داشت.

مورد آخر در خط لبخند، وجود لب‌هایی زیبا خواهد بود. هر چه لب‌ها قوس بیشتری داشته باشند و پرتر باشند، همچون قابی زیبا، دندان‌ها را به نمایش می‌گذارند.

tooth Lamination

اصلاح خط لبخند

اگر هرکدام از موارد ذکر شده در بالا، در لبخند شما رعایت نشود، زیبایی واقعی لبخند را نخواهید داشت. از این رو بسیاری از دندان‌پزشک زیبایی، پا به میان گذاشته‌اند تا در فرم و نظم دندان‌های نامرتب، تغییر ایجاد کنند و زیبایی ماندگاری را پدیدآورند.

در اصلاح خط لبخند، فاصله‌های دندانی از بین می‌روند و در صورتی که نیاز به تغییر رنگ دندان‌ها باشد، دندان‌ها لمینت و روکش می‌شوند.

گاهی ممکن است بیمار به جراحی فک نیاز پیدا کند و گاهی با یک تغییر جزئی، به لبخندی زیبا دست می‌یابد. اصلاح خط لبخند برای هر فردی متفاوت است و بستگی به شرایط دندانی وی دارد.

دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت