اصلاح خط لبخند

اصلاح خط لبخند

اصلاح خط لبخند

اصلاح خط لبخند چیست ؟

اصلاح خط لبخند یکی از نکات قابل توجه، تفاوت میان اصلاح طرح لبخند و خط لبخند می باشد که در دو حوزه کاملا متفاوت می باشد. اصلاح طرح لبخند در حوز دندانپزشک و اصلاح خط لبخند در حوزه پزشکان زیبای می باشد. مواردی که در داشتن لبخندی زیبا به شما کمک می کند عبارت اند از لمینت، ایمپلنت، ارتودنسی و … می باشد. دندان های مرتب و بدون نقص زیبای را به چهره شما می بخشد.کسانی که دندان های سالم، بدون فاصله، سفید، در یک راستا دارند چهره زیبا و دلنشین تری دارند.

اصلاح خط لبخند

استانداردهای اصلاح خط لبخند برای داشتن لبخندی زیبا

  • در ابتدا باید دندان‌ها به صورت قرینه باشند.

یعنی هنگامی که لبخند می‌زنید، اگر یک خط فرضی از میان دندان‌های وسطی رد کنید، باید دندان‌ها به صورت یکدست و مرتب روی هم قرار گرفته باشند و دقیقاً مشابه طرف دیگر باشند.

علت زرد شدن دندان ها
بخوانید

که می توان از روش های متفاوت ارتودنسی، لمینت  و ایمپلنت   برای قرینه سازی دندان ها استفاده نمود .

  • دومین موردی که در استانداردهای خط لبخند باید رعایت شود، بزرگ‌تر بودن دندان‌های پیش میانی است.

یعنی دو دندان وسطی فک بالا که به طور معمول روی دندان‌های پیش پایین قرار می‌گیرند باید بزرگ‌تر از سایر دندان‌ها باشند.

شاید اصطلاح دندان موشی را شنیده باشید. دقیقاً در دندان‌های موشی، دندان جلویی بزرگ‌تر از دیگر دندان‌ها است و دندان‌های زیرین را همپوشانی می‌کند.

  • سومین موردی که در استانداردهای خط لبخند وجود دارد، قرارگیری دندان‌ها در یک خط صاف است.

یعنی اگر یک خط فرضی از روی هر دندان در هنگام لبخند، بکشید، باید دندان‌هایتان در یک اندازه باشند و از خط بیرون نزنند.

کوتاه بودن برخی از دندان‌ها، سبب نا زیبایی لبخند می‌شود. در این مورد اجرای اصلاح طرح لبخند، ضروری خواهد بود.

  • چهارمین مورد که زیبایی یک لبخند را تأیید می‌کند، موازی بودن نوک دندان‌های بالا با خط لب پایین است.

یعنی هر دو باید به شکل یک منحنی باشند. یک خط فرضی در داخل لب پایین رسم کنید و سپس نوک دندان‌های بالا را در نظر بگیرید. اگر نوک دندان‌های بالا دقیقاً موازی این خط بود، شما دارای یک لبخند زیبا هستید.

دلایل بوی بد دهان
بخوانید

Smile Line Correction

دکتر ساسان ترابیان دندانپزشک زیباییهمچنین بخوانید: آنالیز اصلاح طرح لبخند

نبایدهای اصلاح خط لبخند

  • در اصلاح طرح لبخند ، نباید لثه‌ها هنگام لبخند زدن مشخص شوند. البته این بدین معنا نیست که اصلاً نباید لثه‌ها دیده شوند، بلکه باید مرز میان لثه و دندان‌ها، به زیبایی جلوه گری کند. در فک بالا، این موضوع اهمیت پیدا می‌کند. لبخند بزنید.
  • اگر در لبخندتان، تنها مقدار کمی از لثه که بر دندان‌ها مماس شده است، دیده می‌شود، خوشحال باشید چرا که یکی از استانداردهای خط لبخند را دارید.
  • ششمین موردی که در اصلاح خط لبخند باید رعایت شود، اندازه دقیق بین دندان‌ها است. نسبت دندان‌ها با یکدیگر باید رعایت شود. برای مثال اگر دندان‌های جلویی کوچک و دندان‌های نیش بزرگ‌تر شود، قطعاً هر چقدر هم موارد دیگر خط لبخند رعایت شده باشد، باز هم خنده زیبا، حاصل نخواهد شد.
  • باید نسبت دندان‌ها با یکدیگر رعایت شود تا لبخند هر چه زیباتر خود را نشان دهد.
  • یکی دیگر از پارامترهای اصلاح خط لبخند ، ایجاد مثلث های کوچک بین فضای نوک دندان‌ها است.

این مورد نشان می‌دهد که دندان‌ها به زیبایی تراش خورده‌اند و حالت منحنی گونه نوک دندان‌ها حفظ شده‌اند. اگر لبخند شما عمیق باشد، باید دندان‌های پشتی به زیبایی خود را نشان دهند. درواقع در لبخند کامل، تنها دندان‌های جلویی مدنظر قرار نمی‌گیرد و دندان‌های پشتی و نحوه پیدایش آن‌ها، نقش مهمی در زیبایی لبخند خواهد داشت.

پروتز دندان
بخوانید

مورد آخر در خط لبخند، وجود لب‌هایی زیبا خواهد بود. هر چه لب‌ها قوس بیشتری داشته باشند و پرتر باشند، همچون قابی زیبا، دندان‌ها را به نمایش می‌گذارند.

tooth Lamination

تحمل براکت های فلزی برای همه مشکل است، خوشبختانه می توان از روش های لمینت یا کامپوزیت به جای ارتودنسی استفاده کرد، برای مثال لمینت یک لایه نازک است که روی دندان قرار می گیرد و حتی جنبه ظاهری هم دارد.
پزشکان معمولا قبل اینکه کارهای زیبای روی دندان ها انجام گیرد به روش های درمانی لازم می پردازند. برای مثال: پر کردن دندان های پوسیده_ ترمیم دندان های لب پر شده_ استفاده از روکش های کامپوزیتی.
با این وجود که تعداد زیادی دندان پزشک در تهران وجود دارد و همه نیز ادعای تخصص و تجربه را در این زمینه دارند اما تشخیص بهترین دندانپزشک دشوار است. ما دکتر ساسان ترابیان را به عنوان بهترین دندان پزشک پیشنهاد می کنیم.

اصلاح خط لبخند

اگر مواردی که گفته شد در لبخند شما رعایت نشود، یک لبخند زیبا را نخواهید داشت، زیبای و بی نقص بودن لبخند تاثیر بسزایی در زیبای چهره شما دارد برای مثال: از بین بردن فاصله میان دو دندان، لمینت، ایمپلنت، ارتودنسی و… هرکدام از اینها در زیبایی لبخند شما تاثیر دارد. برای اصلاح خط لبخند باید به بهترین دندانپزشک مراجعه کرد. دکتر ساسان ترابیان با ارائه بهترین خدمات در حوزه دندان پزشکی لبخندی زیبا و بدون نقص را به شما هدیه می دهد.

تگ ها
دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت