لمینت

لمینت دندان

آنچه در این مقاله می خوانید:

لمینت موادی با ضخامت بسیار نازک با طول عمر طولانی هستند که متناسب با ویژگی های دندان هر شخص زیر نظر دندانپزشک ساخته می شود. در ارتباطات اجتماعی، شکل ظاهری صورت و خصوصا لبخند، از اولین مواردی است که توجه مخاطبین را جلب می کند. دندان های بدشکل و بدرنگ در اولین برخورد، توجه مخاطب را جذب کرده و ضمن اثر گذاری منفی بر ارتباطات اجتماعی، اعتماد به نفس فرد را کاهش می دهد. از این رو داشتن دندان هایی با ظاهر مناسب و لبخندی درخشان و بی نقص هم در ارتباطات اجتماعی و هم در اعتماد به نفس درونی افراد، نقش مهمی ایفا می کند. راهکارهایی مانند لمینت، ایمپلنت، ارتودنسی، کامپوزیت و … در رفع این مشکلات بسیار راهگشا هستند.

لمینت دندان پوسته ای بسیار نازک است از جنس سرامیک که استحکام فوق العاده بالا و بینظیری دارد. لمینت دندان برای کسانی که می خواهند لبخند زیبا داشته باشند بسیار مفید می باشد. لمینیت ها برای پوشش سطح رویی دندان ها به کار می روند و ظاهر زیبایی به آن ها می دهند. دندان های زیبا بزرگ ترین عامل برای داشتن لبخندی جذاب می باشد. این روش یعنی لمینیت کردن دندان ها، با کمک موادی سفید رنگ و و همرنگ دندان ایرادهای آنها، مثل شکل ظاهری و فاصله های زیاد بین دندان ها را برطرف می نماید.

آنچه در این مقاله مشاهده خواهید کرد:

لمینت دندان چیست؟

در صورتی که دندان های فرد دارای شکستگی و بد شکلی، پر کردگی، ترک خوردگی و یا بد رنگی باشد، با استفاده از درمان لمینت در کلینیک تخصصی دندانپزشک زیبایی می توان تمامی این موارد را تصحیح کرد. کلینیک دندانپزشکی دکتر ترابیان با درمان دندان های آسیب دیده و بد شکل ظاهری زیبا, درخشان و کاملا روشن و طبیعی را می بخشد.

یکی از روش های اصلاح طرح لبخند استفاده از لمینت دندان برای کسانی که دندان‌های نامرتب و به‌هم ریخته‌ای دارند، با کمک لمینیت دندان می‌توان تمامی عیب‌های دندان‌ها را در زمان کوتاه پوشاند. برای اطلاع از موارد تاثیرگذار در هزینه و قیمت لمینت دندان با ما همراه باشید.

درمان دندان آسیب دیده با لمینیت

در برخی موارد ممکن است دندان به دلایلی مانند شکستگی، ترک خوردگی مینای دندان و … دچار آسیب شود. در مواردی که دندان دچار آسیب شده و نیاز به روکش دارد بهترین راه استفاده از روش لمینت می باشد که به حفظ دندان کمک می کند. در روش لمینیت از پوسته های نازک برای پوشش سطح جلوی دندان آسیب دیده استفاده می شود. پوشش مورد استفاده در لمینیت معمولا از جنس سرامیک و همرنگ دندان بوده بر روی دندان فیکس می گردد و ظاهر آن را تغییر می دهد.

از آنجا که ممکن است روکش ها بر روی دندان جابه جا شوند اتصال درست و استاندارد لمینیت بر روی دندان اهمیت زیادی دارد. عدم انجام درست روش لمینیت و جابه جایی آن ممکن است سبب بیماری های لثه و پوسیدگی دندان شود. با کمک لمینیت علاوه بر رفع مشکلات دندان می توان فاصله بین دندان ها را از بین برد و از آن برای پوشش دندان های کج استفاده نمود.

درمان دندان آسیب دیده با ایمپلنت بهتر است یا لمینت

تراش دندان برای لمینت

به طور کلی ضرورتی برای تراش دندان برای همه لمینت ها نیست. لمینت دندان بدون تراش نیز قابل انجام می باشد. مثلا بعضی روکش ها ضخامتشان کمتر از سه دهم میلی متر است و برای نصب کردن آن ها بر روی دندان نیازی به تراش نمی باشد. با این حال برای اینک اثر بخشی لمینیت بر روی دندان ها بیشتر بشود نیاز به تراش آن ها می باشد. تراش لمینت ها بر اساس نوع آن ها با یکدیگر متفاوت می باشد. زمانی که دندان تراش می خورد، شکل و قالب مشخص لمینیت را می گیرد و پوسیدگی های آن از بین می رود تا بخش های سالم و مناسب برای نصب لمینیت باقی بماند.

تفاوت لمینت دندان با روکش دندان

در صورتی که تنها جنبه زیبایی، مد نظر باشد از لمینت دندان استفاده می شود. لمینت تنها سطح بیرونی دندان ها را پوشش می دهد. اما در صورتی که زیبایی و محافظت از دندان ها (مانند موارد پوسیدگی گسترده ریشه دندان) همزمان با هم مد نظر باشد، از روکش استفاده می شود که تمام سطوح دندان را کاملا پوشش می دهد. در درمان به روش لمینیت و روکش از مواد پوشش دهنده با ضخامت یکسانی استفاده می شود و تنها تفاوت آن ها اندازه سطوح پوشانده شده است.

پروتز دندان چیست؟
بخوانید

میزان مقاومت لمینیت دندان

با وجود اینکه بسیاری از هنرمندان هالیوودی برای اصلاح طرح لبخند خود، از لمینت دندان استفاده می‌کنند، اما هنوز هم بسیاری در مورد مقاومت این پوسته‌های ظریف تردید دارند. لمینت دندان از مواد مقاوم دندانپزشکی مثل سرامیک، کمپوزیت و یا فلز و براساس قالب دندان‌های بیمار تهیه می‌شود. در ادامه این مقاله اطلاعاتی در مورد هزینه و قیمت لمینت دندان کسب می کنیم.

قبل از این‌که این لایه‌ها ساخته شود، ابتدا دکتر دندانپزشک خوب در تهران دندان‌های بیمار را با کمک مواد مخصوص دندانپزشکی قالب‌گیری می‌کند. سپس لمینیت‌ها در لابراتواری و یا در کلینیک دندانپزشکی ساخته می‌شود. برای مشخص شدن استحکام و مقاومت، این لایه‌ها در آزمایشگاه‌های دندانپزشکی مورد آزمایش قرار می‌گیرند و سپس توسط بهترین دندانپزشک زیبایی آن‌ها را بر روی دندان‌های بیمار قرار می‌دهد.

جالب است بدانید هر چه یک لمینیت دندان نازک‌تر و ظریف‌تر باشد  قیمت لمینت دندانی افزایش می یابد و بهتر بر روی دندان‌های بیمار قرار می‌گیرد. در این صورت متخصص دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی مجبور نیست تا دندان‌های بیمار را بیش‌تر تراش دهد. بلکه میزان تراش دندان‌ها به حداقل می‌رسد که در چنین شرایط سلامت دندان‌های طبیعی نیز تضمین می‌شود.

تفاوت لمینت دندان با روکش دندان

انواع لمینت دندان

لمینت و روکش های دندان در انواع متفاوتی به بازار محصولات دندان پزشکی عرضه شده اند. لمینت های دندان در دو نوع کلی موجود هستند و دندانپزشک با توجه به میزان مشکلات دندان ها تصمیم می گیرد که کدام نوع برای زیبایی دندان های فرد مناسب تر است.

1- لمینت سرامیکی

لمینت دندان سرامیکی یک پوسته ی بسیار نازک است که برای هرشخصی به صورت سفارشی ساخته می شود. این نوع لمینیت دارای ویژگی های منحصربه فردی می باشد که می توانید برای اصلاح طرح لبخند از آن استفاده کنید. لمینت دندان سرامیکی بسیار قوی با دوام و ماندگار می باشد و عمر آن بین 15 تا 20 سال است. یکی از بهترین کارایی هایی این نوع لمینیت این است که به راحتی لک نمی گیرد. مهم ترین مزیت لمینت دندان سرامیکی جذابیت و زیبایی فوق العاده ی آن برای طرح لبخند است و اکثر مراجعه کنندگان از نوع لمینیت استفاده می کنند.

لمینت سرامیکی از جنس سرامیک ساخته می شود. لایه زیرین یا core این لمینیت ها ممکن است از جنس فلز و یا زیرکونیا باشد. هسته یا کور زیرکونیایی هزینه بیشتر و البته زیبایی مطلوب تری خواهد داشت.

 1. مراحل ساخت لمینت سرامیکی به این صورت است که ابتدا دندان پزشک با دقت فراوان ضخامت خاص و تعیین شده ای از دندان ها را تراش می دهد.
 2. سپس از دندان های فرد قالب گیری می کند. قالب ساخته شده به لابراتوار فرستاده می شود و لمینت های سرامیکی بر اساس قالب دندان های فرد ساخته می شوند.
 3. در جلسه بعدی درمان دندانپزشک زیبایی این لمینیت ها را با استفاده از چسب مخصوص به دندان های تراش خورده فرد می چسباند.
 4. لمینت های سرامیکی ظاهری براق و زیبا تر و همچنین طول عمر بیشتری دارند. هزینه ساخت لمینت سرامیکی در مقایسه با ونیر کامپوزیت بیشتر است.

2- لمینیت یا ونیر کامپوزیت

در ساخت ونیر کامپوزیتی نیاز کمتری به تراش دندان ها هست؛ حتی در بعضی موارد نیازی به تراش دادن دندان ها نخواهیم داشت. در این روش دندان پزشک، کامپوزیت یا ماده ترمیم کننده را روی سطح دندان قرار می دهد و به طور مستقیم به فرم دهی آن می پردازد تا شکل و فرم رضایت بخش را به دست آورد. همان طور که ملاحظه نمودید تفاوت اصلی ساخت لمینت سرامیکی و ونیر کامپوزیت در نحوه ساخت آن ها است؛ ونیر کامپوزیت به طور مستقیم روی دندان های فرد و در مطب دندانپزشک ساخته می شود؛ ولی لمینت سرامیکی پس از قالب گیری و در لابراتوار ساخته می شود.

درمان با ونیر کامپوزیت در مدت زمان کمتری انجام می شود، نیاز کمتری به تراش دندان ها دارد و هزینه کمتری نسبت به هزینه لمینت دندانی سرامیکی خواهد داشت. در روش ونیر کامپوزیت، امکان انتخاب رنگ مواد پوشش دهنده دندان وجود دارد.

روش ونیر کامپوزیت

لمینیت برای چه مواردی مناسب است؟

لمینت برای بستن فاصله دندان ها، اصلاح بدرنگی، شکستگی یا ترک خوردگی دندان ها، اصلاح طرح لبخند و شکل دهی به دندان های بدشکل استفاده می شود.

لمینیت برای چه کسانی مناسب نیست؟

 1. افرادی که عادات دندانی خاص دارند. (مانند دندان قروچه)
 2. افرادی که دچار پوسیدگی های شدید دندان هستند یا مینای دندان آن ها دچار سایش و فرسودگی شده است. این افراد ابتدا باید برای ترمیم پوسیدگی به دندانپزشک مراجعه نموده و سپس از روکش کامل استفاده کنند.
 3. افرادی که دچار عفونت لثه هستند.

لمینت دندان

خدمات لمینت دندان و روکش در کلینیک تخصصی دندانپزشکی

درمان زیبایی لمینت، برای لبخند شما، درخشش و زیبایی بی نقص و کاملی را به ارمغان می آورد. موفقیت در درمان لمینیت، نیازمند تجربه بالا و مهارت متخصص دندان پزشکی، استفاده از مواد با کیفیت و دستگاه های پیشرفته و به روز است. بهترین دندانپزشک زیبایی در این کلینیک دندانپزشکی، با استفاده از تخصص و دانش خود، لبخندی رویایی و دلنشین به شما هدیه می دهد.

در چه مواردی می‌توان از لمینیت استفاده کرد؟

 1. بد رنگی دندان
 2. کجی و بد شکلی دندان
 3. جایگزین ارتودنسی (در برخی موارد)
 4. شکستگی دندان
 5. ترک خوردگی

لمینت دندان

برای چه کسانی استفاده از لمینیت دندان ممنوع است؟

 • کسانی که عادت دارند دندان قروچه انجام دهند. این عمل به مرور باعث از بین رفتن مواد روکش شده و آسیب‌های جدی به باقی دندان‌ها وارد می‌کند. همچنین عادت‌های دیگری که بتواند به ظاهر لمینیت آسیب‌های جدی وارد کند.
 • کسانی که دچار پوسیدگی و عفونت لثه می‌باشد. این دسته افراد، نمی‌توانند از لمینت استفاده کنند. لذا پزشک معالج ابتدا راهکارهایی برای رفع این موارد آسیب پیشنهاد می‌دهد و بعد از رفع مشکل، اقدام به نصب روکش می‌کند.
 • کسانی که سایش شدید مینای دندان دارند. به دلیل این که امکان نصب صحیح لمینت روی دندان‌های این افراد وجود ندارد، این روش برای درمان آن‌ها قابل استفاده نیست. لذا به این دسته افراد پیشنهاد می‌شود از روکش دندان برای زیبایی استفاده کنند.
دندانپزشک
بخوانید

مقالات پر بازدید لمینت دندان

هزینه لمینت دندان

 1. نوع لمینت استفاده شده در قیمت گذاری بسیار مهم است. با وجود انواع مختلف و کارکردهای گوناگون می‌بایست ابتدا معاینه شوید و سپس دندان پزشک معالج بر اساس نوع وخامت و موارد دیگر، جنس روکش استفاده شده برای دندانتان را اعلام کند و طبق مورد استفاده، قیمت ابلاغ شود.
 2. جاگیری دندان‌ها دیگر مورد قابل محاسبه در قیمت گذاری است؛ زیرا شیوه قرار گرفتن دندان‌ها در کنار هم سختی و سادگی طراحی را نشان داده و بر اساس آن هزینه روکش محاسبه می‌شود.
 3. از همه مهمتر تعداد دندان‌هایی است که می‌بایست لمینت شوند؛ زیرا در کنار موارد قیمت گذاری بالا، هزینه ساخت و نصب به صورت تکی و دندان به دندان انجام می‌شود. لذا پزشک معالج می‌بایست بعد از معاینه، تعداد دندان‌های ایجاد شده را به شما اعلام کند تا هزینه لمینت دندانی محاسبه گردد.

فیلم لمینت دندان

 

بهترین نوع لمینت دندان

لمینت های سرامیکی از بهترین نوع های لمینت دندان هستند چون جنسشان از شیشه است که باعث می شود دندان ها شفافیت و جلای زیباتری بگیرند. این نوع لمینیت ها بعد از قالب گیری در لابراتور ساخته می شوند. لمینت های سرامیکی به کمک چسب های قوی و با کیفیت بر روی دندان چسبانده می شوند. طول عمر این نوع لمینیت ها بستگی به تکنیک اجرایی دندان پزشک مورد نظر شما می باشد. هرچقدر ظرافت دندان پزشک بیشتر باشد عمر آن ها نیز بیشتر می شود و در ایده آل ترین حالت ممکن به 20 سال می رسد.

سفیدترین رنگ لمینت دندان

سفیدترین رنگ لمینت دندان که برای اصلاح طرح لبخند مورد استفاده قرار می گیرد رنگ لمینت آ 1 می باشد. که سایه ای سفید تر از لبخند شما به ظاهرتان می بخشد. سفید ترین رنگ از این لحاظ مهم است که به عنوان طرح اصلاح لبخند به کار گرفته می شود. همچنین بازیگران و سلبریتی های ایرانی و خارجی برای این که ظاهری بهتر و زیباتر داشته باشند همگی به دنبال این نوع لمینیت می روند که به اصطلاح به آن رنگ هالیوودی نیز گفته می شود.

لمینت دندان کج

ما می گوییم لمینیت دندان، شما آن را جادو بدانید. این پوشش های بسیار نازکی که در روی دندان کشیده می شود به شدت لبخند شما را زیبا می کند. حتی اگر دندان های شما کج شده باشد لمینت دندان بسیار در ظاهر جدید شما تاثیرگذار خواهد بود. شکی در این وجود ندارد که دندان های کج جذاب نیستند اما مشکل فقط زیبایی آن ها نیست. دندان های کج برای سلامت دهان و دندان نیز یک تهدید بزرگ به شمار می آید. وقتی دندان ها به شدت کج باشند، تمیز کردن فضای بین آن ها بسیار دشوار است. اگر دندان های شما طوری کج هستند که برای سلامتی شما مشکل ایجاد کنند، لمینت دندان گزینه ی اصلی و چندان مناسبی نمی باشد. آنها فقط مشکل را می پوشانند به جای اینکه بخواهند آن ها را اصلاح کنند. اگر کجی دندان های شما کم می باشد احتمال اینکه بتوانید از لمینیت استفاده کنید، بسیار زیاد است. این پوشش و کاور کوچک باعث تغییر در شکل دندان ها می شوند و کاری می کنند دندان ها کاملا صاف به نظر برسند.

عوارض لمینت دندان

با توجه به جنس مخصوصی که در لمینیت دندان استفاده می شود، درصورتی که دچار شکستگی و پریدگی شوند باید لمینیت آن دندان تعویض شود. در لمینت دندان هنگام قرار دادن لمینیت بر روی دندان ها لایه ی سطحی دندان تراشیده می شود پس نمی‌توانیم آن را برداشته و جای آن چیز دیگری پر کنیم. همچنین شما نمی توانید به هیچ عنوان آن ها را تغییر دهید. چون مواد استفاده شد در لمینیت بسیار مقاوم بوده و تغییر شکل و رنگ در آن ممکن نمی باشد. گهگاهی نیز لمینت باعث بروز حساسیت موقتی می شود همچنین اگر لمینیت ها با اصول و قواعد مناسب بر روی دندان قرار نگیرد موجب پوسیدگی خواهد شد.

ایمپلنت یا لمینت

قیمت لمینت دندان

همانند بقیه ی تعرفه های موجود در دندان پزشکی به طور مثال قیمت ایمپلنت یا ارتودنسی، نمی توان قیمت دقیقی برای لمینت دندان بیان کرد. همچنین بسته به خدماتی که ان مرکز دندان پزشکی ارائه می کند هزینه ها متفاوت می باشد. بنابراین ما تنها می توانیم قیمت لمینت دندان را به صورت حدودی در اختیار شما قرار دهیم. بر همین اساس قیمت لمینت دندان به صورت حدودی بین 1.5 تا 2 میلیون تومان می باشد که البته همین رنج قیمت نیز در شهرهای مختلف متفاوت است ولی از این مقدار کمتر نمی باشد.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت لمینت دندان

هزینه و قیمت لمینت دندانی در کلینک‌های مختلف دندانپزشک زیبایی به یک اندازه نیست. در کلینیک‌هایی که دندانپزشک خودش روکش‌های لمینیت را می‌سازد، هزینه‌ لمینت تا حد زیادی کاهش می‌یابد. در مواردی که بیمار یک یا چند دندان خود را از دست داده باشد، باید قبل از لمینیت، ایمپلنت را انجام دهد. در این صورت هزینه ایمپلنت دندان نیز به قیمت لمینت دندان اضافه می‌شود.
میزان هزینه و قیمت لمینت و هزینه ایمپلنت دندان در همان جلسه مشاوره تعیین می‌شود. هزینه کاشت دندان اگر دکتر دندانپزشک تاج دندان را در کلینیک خود بسازد هزینه تا حد زیادی کاهش می یابد.

هم‌چنین جنس موادی که برای ساخت روکش‌های لمینت استفاده می‌شود، در تعیین هزینه و قیمت لمینت دندانی تاثیرگذار است.

عوامل مهم تاثیر گذار بر عمر لمینیت دندان

با وجودی که لمینت‌ها با مقاومت بالا ساخته می‌‌شود، اما عوامل دیگری نیز در دوام و طول عمر آن‌ها دخیل است. این عوامل عبارتند از:
 1.  بهترین دندانپزشک زیبایی باید از چیدمان دندان‌های بیمار ارزیابی دقیق داشته باشد. با توجه به اینکه قبل از ساخت لمینیت، دندان‌های بیمار قالب‌گیری می‌شود، هر یک از پوسته‌های لمینت برای یک دندان ساخته‌ می‌شود. زیرا هیچ‌یک از دو دندان به هم شباهت ندارند. متخصص دندانپزشکی باید قادر به تشخیص دقیق این موضوع باشد. در برخی از لابراتوارها برای جلوگیری از ایجاد خطا، لمینت‌های دندان بر روی قالب مشخص قرار داده می‌شود تا در زمان نصب آن‌ها دکتر دندانپزشک دچار اشتباه نشود.
 2.  فک بیمار نیز تاثیر زیادی در ماندگاری و طول عمر لمینت دندان دارد. در صورتی که دو فک بر روی هم فشرده باشند و بیمار به ناهنجاری فک مبتلا باشد، به دلیل قرار نگرفتن دندان‌ها بر روی هم، ممکن است بعد از مدت کوتاهی لمینیت‌ها لب‌پر شوند.
 3.  در مواردی که در ساخت لمینت دندان از نانو ذرات جدید استفاده شود، مقاومت و استحکام آن‌ها افزایش می‌یابد. کیفیت و نحوه‌ی ساخت لمینیت در لابراتوار اهمیت زیادی دارد. هم‌چنین جنس و ماده‌ای که برای ساخت لمینت استفاده می‌شود، در ماندگاری آن مؤثر است.
 4.  رعایت بهداشت دهان و مراقبت بیمار نیز یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در حفظ و ماندگاری لمینت دندان است. شما حتی اگر با دندان‌های طبیعی خود مواد سخت مثل پسته یا فندوق بشکنید، به آن‌ها آسیب زیادی وارد می‌شود. این موضوع در مورد لمینیت‌های دندان نیز صادق است. خودداری از شکستن مواد سخت و رعایت بهداشت فردی از جمله مواردی است که باعث افزایش طول عمر لمینت دندان می‌شود.
 5.  میزان تراشی که برای هر دندان انجام می‌شود، با هم متفاوت است. برخی از دندان‌ها به تراش بیش‌تر و برخی دیگر به تراش کمتری نیاز دارند. متخصص دندانپزشکی باید قادر به تشخیص این موضوع باشد. حتی برخی از دندان‌ها اصلاً به تراش نیاز ندارند. در مواردی که تراش بیش از حد و یا کم باشد، لمینیت‌ها دوام کمتری خواهند داشت.
پاسخ به سوالات متداول ایمپلنت
بخوانید

هزینه لمینت دندانی

در چه مواردی برای نصب لمینیت، دندان تراش می‌خورد؟ و آیا در هزینه و قیمت لمینت تاثیر دارد؟

بسیاری از کسانی که به لمینت دندان علاقه دارند اما به سمت آن نمی‌روند، از تراش دندان واهمه دارند. اما در سال‌های اخیر پیشرفت‌های زیادی در زمینه‌ی ساخت لمینیت دندان صورت گرفته است که در هزینه و قیمت لمینت هم تاثیر داشته است. به طوری که این روزها در لابراتوری‌ها از مواد نانو ذرات و چسب‌های ارتقا یافته (سمان) استفاده می‌کنند.

استفاده از این مواد باعث شده است تا تراش دندان به حداقل برسد.
هم‌چنین این روزها در کلینیک‌های دندانپزشکی قبل از قالب‌گیری و نصب لمینت، از نرم‌افزارهای طراحی لبخند استفاده می شود. در این صورت مراجعه‌کنندگان قبل از انجام فرآیند درمان، متوجه می‌شوند که دندان‌های آن‌ها به چه مقدار تراش نیاز دارد. با این شرایط بهتر می‌توانند تصمیم بگیرند. در هر یک از این موارد هزینه و قیمت لمینت دندان متفاوت است.

رنگ لمینت دندان

لمینت رنگ بندی های بسیار زیادی دارد که بر اساس رنگ پوست و سلیقه ی خود و نظر پزشک معالج می توانید رنگ مناسب خود را انتخاب کنید. قطعا یکی از مواردی که باید در موقع لمینت دندان رعایت کنید، انتخاب یک رنگ مناسب می باشد زیرا تاثیر چشمگیری در زیبایی و طبیعی شدن دندان ها دارد. اکثر مراجعه کنندگان تصمیم دارند رنگ سفید و براق رو برای لمینیت انتخاب کنند، که این امر موجب می شود دندان هایشان زیاد طبیعی به نظر نرسد. ملاک های بسیار زیادی برای انتخاب رنگ لمینت وجود دارد. اما مهمترین ملاک رنگ پوست شما است. کسانی که رنگ پوست آن ها سیاه و گندمی مایل به تیره دارند نباید از رنگ های براق و سفید استفاده کنند. فقط افرادی که رنگ پوست سفید و درخشان دارند باید از لمینیت روشنتر بهره ببرند.

کاتالوگ رنگ لمینت دندان

رنگ لمینت دندان ها در 4 دسته طبقه بندی می شود. شما می توانید بر اساس سلیقه ی خود و تشخیص دندانپزشک، رنگ مناسب را انتخاب نمایید. در این بخش انواع رنگ ها را برای شما بیان می کنیم.

A1، سفیدترین رنگ لمینت دندان

یکی از سفید ترین و زیباترین رنگ های لمینت دندانی است که اغلب آن رنگ هالیوودی نیز می گویند که برای اصلاح دندان های افراد بسیار مشهور استفاده می شود. این رنگ دارای ماندگاری بسیار زیادی است و در مقابل تیره شدن و تغییر رنگ بسیار دوام دارد. اگر از این رنگ در لمینیت خود استفاده کنید، همیشه دندان های درخشان و سفید خواهید داشت.

A2، رنگ استخوانی روشن

این رنگ از لمینت، رنگ استخوانی روشن دارد. بسیار طبیعی بوده و افرادی که از هیچ سفید کننده ی دندانی استفاده نکردند از این رنگ استقبال می کنند. زیرا سایه ی این رنگ از لمینیت بسیار کمتر از رنگ اولی می باشد و ظاهری بسیار طبیعی دارد.

B1، رنگی سفید برای لمینیت دندان

بهترین متخصصان زیبایی معتقد هستند این رنگ یکی از سفیدترین رنگ های است که می توان برای جذاب تر کردن دندان استفاده کرد. چون این رنگ به صورت کاملا حرفه ای موجب سفید شدن دندان می شود و برای ایجاد لبخند هالیوودی مناسب می باشد.

B2، رنگی کاملا طبیعی و روشن

این رنگ جزو رنگ های سفید لمینت دندان می باشد و برای ایجاد لبخند هالیوودی بسیار عالی است. سازگاری بالا با بافت دهان و دندان از ویژگی های این رنگ می باشد. قابلیت اتصال بسیار مناسب دارد و در مقابل سایش مقاوم می باشد. کسانی که به دنبال یک دست دندان سفید و درخشان هستند از این رنگ استفاده کنند.

انتخاب بهترین گزینه برای رنگ لمینت

افراد در اغلب شرایط برای بر طرف کردن مشکلات ظاهری و یا ترمیمی دندان های خود مجبور به استفاده از روکش های دندان برای ایمپلنت و یا لمینت میشوند. در حقیقت انتخاب یک روکش مناسب با رنگ طبیعی به زیبایی لبخند و چهره آنها کمک بسزایی خواهد کرد و معمولا به هنگام مراجعه به دندانپزشکی از پزشک خود درخواست دارند که از رنگ های غیر طبیعی و زننده برای اصلاح عیوب ظاهری دندان استفاده نکند. در ادامه این بخش به ذکر چند عامل تاثیرگذار و مهم در انتخاب رنگ روکش و لمینیت اشاره خواهیم کرد:

جرم گیری دندان
بخوانید

تاثیر رنگ طبیعی دندان ها بر انتخاب لمینت

اولین و مهمترین فاکتور تاثیر گذار در انتخاب دندانپزشک برای رنگ روکش یا همان پروتز مصنوعی دندان فرد بعد از پیوند خوردن پایه فیکسچر ایمپلنت با بافت استخوان فک و یا حتی لمینت، تناسب آن با رنگ طبیعی دندان ها میباشد. روکش دندان نباید به گونه ای انتخاب شود که تفاوت های ظاهری چشمگیر آن با دیگر دندانها احساس شود و تمامی دندانها باید به صورت یک دست و از یک طیف رنگی انتخاب شوند تا لبخندی زیبا و طبیعی برای فرد بیماری خلق کند.

بهتر است که از روکش هایی با رنگ های سفید و ملایم برای دندان های زرد و از روکش هایی مات نیز برای داندان های تیره استفاده شود تا چهره فرد را طبیعی تر نشان دهد.

تاثیر رنگ پوست و حالت چهره در انتخاب رنگ لمینیت

یکی دیگر از مهمترین فاکتورهای تاثیر گذار در انتخاب یک رنگ طبیعی و مناسب برای روکش های دندان ایمپلنت یا لمینت ویژگی های رنگ پوست و حالت چهره فرد است. در حقیقت بی توجهی به این عامل و انتخاب رنگ نادرست میتواند تاثیر منفی بر زیبایی چهره و لبخند فرد داشته باشد. همچنین به طور طبیعی مشاهده میکنید که رنگ پوست تفاوت اندگی با رنگ دندان های فرد داشته و به هنگام انتخاب رنگ برای ونیز باید دقت کرد که سایه های به شدت سفید اصلا مناسب پوست های تیره و سبزه نمی باشد و بهتر است که از رنگ های طبیعی برای لایه بندی رنگ روکش انها استفاده شود.

روکش تمام سرامیک دندان

بنابراین هر چه تضاد رنگی بین پوست و دندان های فرد بیشتر باشد باعث میشود که ظاهر دندانها به هنگام صحبت یا لبخند زدن به شکل غیر طبیعی به نظر آید. بر همین اساس در صورت تمایل به استفاده از سایه های سفید رنگ برای روکش دندان و لمینیت خود بهتر است که از پزشک بخواهید از سایه های روشن و طبیعی متناسب با رنگ پوست شما برای این کار استفاده کند.

لمینت دندان های جلو

لمینت دندان های جلو یکی از روش های زیباسازی دندان ها است و نمی توان برای جایگزینی دندان های خراب مورد استفاده شود. در واقع دندانپزشک، لمینیت را برای برطرف کردن شکل های ناهماهنگ و ناموزون دندان های جلو به کار می برد.

از جمله دلایلی که لمینت می تواند برای افراد توصیه شود می توان گفت:

 • اصلاح رنگ دندان ها
 • پر شدن فاصله بین دندان ها
 • اصلاح فرم و شکل دندان ها
 • اصلاح طول دندان ها

لمینت دندان های جلو

رنگ بندی لمینیت دندان – انواع رنگ لمینت دندان

هم اکنون بسیاری از شرکت های تجهیزاتی بسیاری چه در خارج چه در داخل وجود دارند که به تولید لمینیت دندان می پردازند. در کل تمامی رنگ بندی های دندان از 4 سطح خارج نمی باشد. درجه بندی های رنگ بندی این 4 سطح از شماره های 1 تا 4 می باشند. با توجه به این قضیه متقاضیان قدرت انتخاب زیادی برای رنگ لمینت خود دارند. ابتدا انتخاب یک رنگ برای لمینت دندان به عهده ی فرد متقاضی می باشد. پس از این که فرد انتخاب کرد با پزشک مورد نظر خود در میان می گذارد او نیز با توجه به ملاک های موجود همچنین سلیقه ی شما بهترین رنگ را به شما پیشنهاد می دهد.

مقاومت لمینت دندان

دکتر ساسان ترابیان با سالها تجربه در زمینه دندانپزشکی و کسب مدارک بین المللی در ایمپلنت، عضو انجمن تحقیقات دندانپزشکی آمریکا، سعی در اصلاح دندان های آسیب دیده و معیوب شما عزیزان را دارد. اصلاح دندان های هر فرد متفاوت است و بسته به مشکلی که دارند تعیین می شود که چه روشی برای درمان دندان ها لازم است، برخی از این درمان ها عبارت است از: ایمپلنت، لمینت، ارتودنسی، اصلاح خط لبخند و… که شما می توانید جهت دریافت مشاوره و تعیین وقت آنلاین از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

سوالات متداول در رابطه با لمینت

هزینه لمینت با توجه به نوع لمینت، تعداد دندان‌ها و هزینه‌ی متخصص دندانپزشک و ... متغیر است. اما به طور تقریبی هزینه لمینت کامپوزیتی بین 500-400 الی 900-800 و هزینه لمینت سرامیکی دندان بین 800-700 الی 1.700-1.600 تومان می‌باشد.
اغلب ماندگاری لمینت دندان بین 5 تا 10 سال است. البته طول عمر لمینت سرامیکی بیشتر از لمینت کامپوزیتی می‌باشد. بعد از این مدت زمان نیاز است که لمینت، ترمیم یا تعویض شود.
با رعایت نکات بهداشتی، هیچ مشکلی نظیر پوسیدگی دندان و بوی بد دهان پیش نخواهد آمد.
در جواب باید گفت که هیچ کدام از انواع لمینت دندان، به دندان و مینای دندان آسیبی نمی‌رسانند. به خصوص لمینت بدون تراش دندان که احتمال آسیب دیدگی دندان‌ها، تقریبا صفر است.
لمینت دندان، مراقبت‌های خاصی به جز عدم استفاده از مواد غذایی بسیار سفت و سخت و یا عدم استفاده‌ی بیش از حد از مواد غذایی رنگی مثل قهوه ندارد. همچنین باید نکات و موارد بهداشتی مربوط به دندان‌ها مثل همیشه رعایت شوند.
هر لمینت مختص به یک دندان است و با توجه به شرایط و خواست بیمار امکان لمینت یک یا چند دندان و یا همه‌ی دندان‌ها وجود دارد.
این سوال یکی از سوالات متداولی است که مطرح می شود، لمینیت سرامیکی و کامپوزیتی هر یک مزایا و معایب خود را دارد در نوع سرامیکی دندان تراش داده می شود اما در نوع کامپوزیتی تراشی بروی دندان داده نمی شود یا تراش دندان کم است استحکام و مقاومت لمینیت های سرامیکی بسیار بیشتر از لمینیت های کامپوزیتی می باشد. با بکارگیری هر دو این لمینیت ها می توان در خشندگی و زیبایی منحصر به فردی را بروی دندان ها بوجود آورد.
تگ ها
دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت