بهترین زمان فلوراید تراپی

Fluoride-Treatment

بهترین زمان فلوراید تراپی

Fluoride therapy

بهترین سن فلوراید تراپی چه زمانی است؟

بهترین زمان فلوراید تراپی – فلوراید تراپی یکی از بهترین روش‌های پیشگیری پوسیدگی دندان است و معمولاً در کودکی توسط دندانپزشک متخصص انجام می‌گیرد. فلوراید تراپی در منزل با استفاده از با استفاده از خمیر دندان های فلورایددار و یا دهان شویه امکان پذیر است البته میزان فلوراید موجود در آن ها نیز باید در نظر گرفته شود.

به‌طور معمول مواد حاوی فلوراید در طبیعت یافت می‌شود و بخش مهمی از فلوراید مورد نیاز دندان‌ها، از طریق جذب سیستماتیک، برطرف می‌شود. اما بااین‌حال، دندان‌ها با کمبود فلوراید مواجه خواهند بود و بیشتر کودکان نیز کمبود فلوراید دارند. ازاین‌رو علم دندانپزشکی، مواد فلورایدی را در اشکال مختلف تولید کرده تا بتوان از آن‌ها، بر روی دندان‌های کودکان که جذب بالایی دارند، استفاده شود و عملیات فلوراید تراپی آغاز شود.

علت لق شدن ایمپلنت دندان چیست؟
بخوانید

فلوراید جذب شده در فرایند فلوراید تراپی مانع پوسیدگی دندان‌ها می‌شود و دندان‌ها را در مقابل اسیدهای مواد غذایی مقاوم می‌کند. آیا همه کودکان نیاز دارند که فلوراید تراپی انجام دهند و استفاده از این روش فوق‌العاده از چه سنینی باید آغاز شود تا از پوسیدگی دندان‌ها در بزرگ‌سالی جلوگیری کند.

برای کسب اطلاعات در سایر زمینه های دنداپزشکی، از جمله ایمپلنت و لمینت به قسمت مقالات سایت مراجعه فرمایید.

بهترین سن فلورایدتراپی

فلوراید تراپی از چه سنی باید آغاز گردد؟

بهتر است بگوییم هر چه زودتر، بهتر است چراکه پوسیدگی دندان‌ها از همان ابتدا کنترل می‌شود. البته باید و نبایدهایی در فلورایدتراپی وجود دارد که باید حواستان را جمع کنید. معمولاً فلوراید تراپی در سنین کمتر از 4 سال انجام نمی‌شود که دلایل آن نیز قابل قبول است.

اولاً که در سنین کمتر از 4 سال، کودک نمی‌تواند فلورایدهای وارد شده به دهان خود را بیرون بریزد و همین امر ممکن است، خطرات جبران‌ناپذیری برای کودکان ایجاد کند. دوما در سنین 4 سالگی تمامی دندان‌های کودک روییده‌اند و فلوراید تراپی به‌صورت کامل انجام می‌گیرد اما پیش از انجام فلوراید تراپی باید به بهترین دندانپزشک زیبایی رجوع کنید تا با تشخیص وی، اقدام به فلوراید تراپی کنید. برخی از کودکان دندان‌های مقاومی دارند و اصلاً نیازی به انجام فلوراید تراپی ندارند که این موضوع با تشخیص دندانپزشک خوب قابل‌فهم است.

تفاوت لمینت سرامیکی با لمينت كامپوزيتی
بخوانید

هزینه فلوراید تراپی

رعایت بهداشت دهان و دندان کودکان زیر 3 سال

کودکان زیر سه سال باید از خمیردندان‌های بدون فلوراید استفاده کنند. معمولاً خمیردندان‌ها برای کودکان طعم دل‌نشینی دارد و اکثراً کودکان علاقه به خوردن خمیردندان دارند از این رو حتی در استفاده از خمیردندان نیز باید مراقب باشید که از خمیردندان‌های بدون فلوراید استفاده کنید.

فلوراید تراپی کودکان زیر 3 سال

سن مناسب فلوراید تراپی چه زمانی است؟

بهترین زمان فلوراید تراپی در سنین بالای 4 سال انجام می‌شود و معمولاً والدین، فرزندان خود را در سنین 6 سالگی به فلوراید تراپی تشویق می‌کنند. سن 6 سالگی برای دندان‌ها بسیار مهم است چراکه اولین دندان‌های دائمی در این سن رویش می‌یابند و مراقبت از آن‌ها در همان ابتدای رویش، امری مهم و ضروری در کاهش پوسیدگی‌های دندانی محسوب می‌شود اما اگر از سنین 4 سالگی مراقب دندان‌های شیری فرزندانتان باشید، قطعاً نتیجه بهتری رقم خواهد خورد. پس از 6 ماه از اولین فلوراید تراپی، باید مجدداً این عمل را تکرار کنید.

استفاده از دهان‌شویه فلوراید دار بهتر است یا فلوراید تراپی؟

استفاده از دهان‌شویه‌های فلوراید دار برای بزرگ‌سالان و یا کودکان بالای 6 سال مناسب است اما اگر کودکان شما هنوز به سن 6 سالگی نرسیده‌اند، بهترین روش درمانی برای آن‌ها، فلوراید تراپی است. فلوراید تراپی تأثیر طولانی‌تری نسبت به دهان‌شویه‌های فلورایدی دارد.

استفاده بیش‌ از حد از فلوراید چه مضراتی دارد؟

فلوراید تراپی به طور معمول بر روی دندان‌های شیری انجام می‌شود و عارضه خاصی را در برندارد اما باید در انجام این کار، به متخصص دندانپزشک خوب اطفال مراجعه شود. مقدار فلورایدی که بر روی دندان‌ها قرار می‌گیرد، بسیار حائز اهمیت است. اول اینکه کودکان ممکن است در طی عملیات فلوراید تراپی بخشی از فلوراید را ناخواسته قورت دهند که باید میزان مصرف آن به حدی باشد که در صورت ایجاد این مشکل، مسمومیت برای کودک ایجاد نشود.

کاشت دندان بدون ایمپلنت
بخوانید

مورد دوم این‌که استفاده بیش‌ازحد از فلوراید در تمامی موارد، ممکن است منجر به فلوروزیس دندانی شود. در واقع حالت گچی یا قهوه‌ای مات روی مینای دندان ایجاد می‌شود که به خال‌دار شدن دندان‌های سالم منجر می‌شود. درصورتی‌که مشکل دندان‌ها از میزان مصرف بیش‌ازحد فلوراید باشد، بهترین دندانپزشک زیبایی می‌تواند با روش‌های ترمیم، نقاط قهوه‌ای دندان‌ها را تصحیح کند.

شما عزیزان می‌توانید جهت مشاوره درمان های زیبایی همچون ایمپلنت، ارتودنسی، لمینت و هرگونه ناهنجاری دهان و دندان برای خود و فرزندانتان با کارشناسان ما در کلینیک دکتر ساسان ترابیان از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول بهترین زمان فلوراید تراپی

فلوراید تراپی یکی از بهترین روش‌های پیشگیری پوسیدگی دندان است و معمولاً در کودکی روی ذندان‌های شیری توسط دندانپزشک متخصص انجام می‌گیرد.
بهترین سن فلوراید تراپی پس از 4 سالگی و قبل از 6 سالگی ورشد دندان‌های دائمی است.
سنین کمتر از 4 سال، کودک نمی‌تواند فلورایدهای وارد شده به دهان خود را بیرون بریزد و همین امر ممکن است، خطرات جبران‌ناپذیری برای کودکان ایجاد کند.
اگر کودکان شما هنوز به سن 6 سالگی نرسیده‌اند، بهترین روش درمانی برای آن‌ها، فلوراید تراپی است. فلوراید تراپی تأثیر طولانی‌تری نسبت به دهان‌شویه‌های فلورایدی دارد.
آیا لمینت دندان باعث پوسیدگی دندان ها می شود؟
بخوانید
تگ ها
دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت