لمینت دندان برای چه افرادی مناسب است ؟

لمینت دندان برای چه افرادی

لمینت دندان برای چه افرادی مناسب است ؟

لمینت دندان برای چه افرادی مناسب و برای چه افرادی نامناسب است؟

لمینت دندان برای چه افرادی مناسب است؟ لمینت دندان یکی از روش‌های اصلاح طرح لبخند و زیبایی دندان‌ها است که در یک دهه اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است. لمینت به لایه ای همرنگ دندان گفته می‌شود که علاوه بر سفیدتر کردن دندان‌ها، کاستی ها و معایب دندان‌ها را نیز می‌پوشاند. لمینت به چهره افراد جذابیت می‌بخشد و زیبایی لبخند را دوچندان می‌کند. احتمالاً واژه لبخند هالیوودی را شنیده باشید. این لبخند شامل دندان‌های لمینت شده ای است که درخشندگی و جذابیت خاصی را به صورت فرد اهدا می‌کند. در ادامه با انواع لمینت، رنگ لمینت دندان و کاربرد آن در افراد متفاوت آشنا خواهیم شد.

چند نوع لمینت داریم؟

هزینه لمینت دندان از نظر جنس و نوع ساخت، به دو دسته سرامیکی و کامپوزیتی تقسیم می‌شود و متفاوت است .

  • لمینت سرامیکی به لمینت هایی گفته می‌شود که از جنس سرامیک هستند. این نوع لمینت دندانی  در لابراتوار توسط متخصص ساخته می‌شود و تنها سطح رویه دندان‌ها را می‌پوشاند. افرادی که قصد دارند از لمینت سرامیکی استفاده کنند، باید چندین جلسه به دندانپزشک زیبایی مراجعه کنند تا در نهایت بتوانند دندان‌های خود را لمینت سرامیکی کنند. در انجام لمینت سرامیکی باید بخش هایی از مینای دندان تراشیده شود تا جای آن با لایه ای از لامینت پر شود. برخی به دلیل تراش سطح دندان، این روش را روشی نامناسب برای سفیدتر کردن دندان‌ها می‌دانند.
  • لمینت کامپوزیتی نوع دیگری از لمینت است که کاربرد گسترده ای دارد چرا که تنها در یک جلسه انجام می‌شود و هزینه ارزان تری دارد. از طرفی در این نوع لمینت نیازی به تراش دندان‌ها نیست. با این حال مقاومت لمینت کامپوزیتی در مقابل لمینت سرامیکی، کمتر است.
لبخند لثه ای
بخوانید

لمینت برای چه افرادی کاربرد دارد؟

لمینت دندان برای چه افرادی مناسب است ؟ به طور کلی لمینت دندان برای افرادی که نیاز به تغییر رنگ و تصحیح بدفرمی دندان‌هایشان دارند کاربرد دارد. اگر نقش محافظتی به میان بیاید، نمی توان از لمینت استفاده کرد. برای مثال اگر فردی درمان ریشه دندان انجام داده باشد، برای محافظت از دندان خود نیاز به روکش کردن دارد و به هیچ عنوان نمی توان از لمینت شکننده استفاده کرد اما در صورتی که فاصله میان دندان‌ها باشد، می توان این فضای خالی را با لمینت پر کرد.

لمینت برای افرادی مناسب است که به دلایل مختلفی دچار لکه زرد و کدری دندان‌ها شده اند. خوردن نوشیدنی های کافئین دار و مصرف دخانیات باعث تغییر رنگ دندان‌ها می‌شود. انجام لمینت می تواند، رنگ نامناسب دندان‌ها را تغییر دهد و از طرفی تا مدت ها بدون تغییر رنگ  ، باقی بماند.

لمینت برای کسانی که به بهداشت دهان اهمیت نمی‌دهند نیز مناسب است. دندان‌هایی درخشان و همیشه سفید، به ویژه در لمینت سرامیکی، عاید افراد خواهد شد.

لمینت در افرادی که دندان قروچه می کنند بسیار مناسب است. این افراد معمولا شب هنگام، بدون آگاهی فشار زیادی روی دندان‌هایشان می آورند که همین موضوع باعث می‌شود، ترک خوردگی یا شکستگی بر روی دندان‌هایشان ایجاد شود. با انجام لمینت، می توان این ساختار را تصحیح کرد.

جدیدترین روش ایمپلنت
بخوانید

مزایای لمینیت دندان

لمینت برای چه افرادی نامناسب است؟

  • لمینت برای افرادی که تحلیل زیادی در ناحیه مینای دندان داشته اند، مناسب نیست.
  • لمینت برای افرادی که دچار پوسیدگی دندانی هستند، مناسب نیست. پیش از انجام لمینت باید تمام دندان‌هایی که قصد لمینت کردن آن ها را دارید، ترمیم شوند و سپس لمینت، انجام شود.
  • لمینت برای افرادی که دندان‌های نامرتبی دارند مناسب نیست. این افراد در ابتدا باید با انجام ارتودنسی، مشکلات مربوطه را برطرف کنند و سپس، دندان‌هایشان را لمینت کنند.

هزینه لمینت چه قدر است؟

هزینه لمینت دندان بستگی به نوع لمینت انتخاب شده دارد. از طرفی باید بدانید که لمینت انتخابی از چه جنسی است و از کدام کشور وارد شده است. تنها چیزی که می توانیم به شما درباره هزینه لمینت بگوییم، ارزان تر بودن لمینت کامپوزیتی نسبت به سرامیکی است. برای اطلاع از قیمت و هزینه لمینت باید به دندانپزشک  خوب در تهران مربوطه مراجعه کنید.

دیدگاهی وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نظر
نام
ایمیل
وبسایت